Cameron Woodward novou posilou Zlaté přilby

Autor článku:

zlata-prilba-pardubice.gifwoodward.jpgCameron Woodward se stal dalším jezdcem, jehož pro extraligový ročník 2013 získala do svých řad Zlatá přilba Pardubice. Usměvavý Australan dlouho hledal možnosti, jak získat angažmá v české extralize, aby našel alespoň částečnou náplast na rány způsobené nepříliš vydařeným vyjednáváním s kluby v polských soutěžích. „Cam“ se nakonec dohodl s Alešem Drymlem, místopředsedou východočeského klubu.

Cameron Jackson Woodward byl v uplynulých dvou sezónách klíčovým jezdcem sestavy Lublinu. Nejprve pomohl „Kozlům“ k postupu z druhé do první ligy a o rok později se s nimi bezpečně držel v pásmu play-off druhé nejvyšší polské soutěže. Jenže pak přišel jeden nevydařený závod a následně zranění z dlouhé dráhy a, jak už to někdy v Polsku bývá, oblíbený Australan se už do „skladu“ ambiciózního klubu z východu Polska nevešel.

Nedošlo tedy ani k obnovení kontraktu na rok 2013 a Woodward dlouho nemohl najít poslkého zaměstnavatele. To se mu povedlo až v hodině dvanácté a ještě jen z části, uzavřel totiž Varšavský kontrakt s Gdaňskem. Navíc přímořský klub je po odchodu Lotosu z pozice generálního partnera ve finančních problémech, a tak to s Woodwardovými starty v Polsku nevypadá kdovíjak růžově.

To si uvědomuje i sám závodník a vydal se hledat další možnosti závodění. Vybral si českou extraligu a rozhlížel se po vhodných klubech. Díky tomu, že je od roku 2009 týmovým kolegou Lukáše Drymla v Eastbourne Eagles, padla volba na Zlatou přilbu Pardubice. Bez problémů se domluvil na podmínkách kontraktu s místopředsedou pardubického klubu Alešem Drymlem a včera nám angažmá v Pardubicích potvrdil.

„Doufám, že se v Pardubicích svezu. Slyšel jsem skvělé věci o dráze. Nemám nic garantováno, jenom musím jezdit dobře a vybojovat si svoje místo v týmu,“ říká závodník, který si mezi koncem a začátkem sezóny přivydělává v domovské Austrálii jako klempíř.

Jestli na něco nemá Cameron Woodward v České republice štěstí, tak je to počasí. Zatím se na českých oválech představil dvakrát a v obou případech se spíše brodil blátem. V prvním případě bojoval o postup pavoukem kvalifikace o Grand Prix v rozbahněném závodě v Divišově a bojoval úspěšně. Po dvou nulách zabral a s osmi body si vyjel poslední postupové místo do semifinále. Jen o pár měsíců později se s tehdejším týmovým kolegou Lewisem Bridgerem vydal na Tomíčkův memoriál, kde si „užil“ podobné podmínky jako v Divišově. V Praze z toho tehdy na velmi těžké dráze byla osmá příčka.

Jeden z nových šéfů Camerona Woodwarda v pardubickém klubu Aleš Dryml bude rovněž rivalem Australana v Mistrovství světa na dlouhé dráze. Zatímco pardubický kapitán vstoupí do světového šampionátu jako novic, osmadvacetiletý Australan už má jeden dlouhodrážní rok ve světovém šampionátu za sebou. Před loňskou sezónou obdržel rodák z Mildury stálou divokou kartu a hned jí zužitkoval konečným šestým místem, když jeho výkony měly vesměs stoupající tendenci, což vyvrcholilo třetím místem v závěrečném závodě ve Vechtě.

Zanechte komentář: