Pardubická plochodrážní sezóna vrcholí

Posted by

Měl to být v sobotu tradiční konec plochodrážní sezóny. V poháru jezdců zemí střední Evropy nazvaném podle anglické zkratky tohoto seskupení MACEC cup si šestnáct jezdců ze sedmi zemí mělo rozdělit body v závěrečném závodě tohoto poháru a poté by se jezdci tradičně rozloučili na dráze se svými příznivci. Vše je jinak.

Počasí během slavného plochodrážního víkendu zrušilo závod juniorů o Zlatou stuhu, nepodařilo se letos odjet tradiční juniorský Marxův memoriál a smůlu měl díky počasí i Jawa cup. Pardubický klub věří, že v sobotu veškerá manka smaže a před diváky je tak opravdu zajímavá nabídka. V rámci MACEC cupu se na start postaví jezdci nominovaní účastníky soutěže. Pardubický klub, který garantuje účast českých jezdců a pořádá několik let tuto soutěž, nominoval do tohoto závodu jezdce Jaroslava Petráka, jednoho ze dvou jezdců, který startoval zatím ve všech třech závodech, dále Patrika Mikela a Hynka Štichauera, tedy skoro kompletní extraligový tým.  Jejich největšími soupeři by měli být Poláci ne čele s vedoucím jezdcem soutěže Mateuszem Tudzieszem.

Na své si přijde i tucet jezdců bojujících v 6. Jawa cupu na motocyklech ve třídě do 250 ccm a chybět by neměl žádný z jezdců původní startovní listiny. Už takto nabitý program doplní ještě jízdy juniorů vzpomínající památku Jiřího Marxe. To bude šestice jezdců a pardubičtí pořadatelé by rádi ve startovní listině přivítali i našeho nejlepšího juniora Jana Kvěcha. Tři nejlepší jezdci z tohoto závodu a tři nejlepší junioři z MACEC cupu se pak v závěrečné jízdě dne utkají o vítězství v jízdě o 45. Zlatou stuhu. Diváky čeká  nejméně 33 jízd se 34 jezdci, Začínáme v sobotu 19. října v 11 hodin a po skončení závodů je vyhrazena zhruba hodinka na loučení s letošní plochodrážním rokem i s procházkou parkoviště závodních strojů. Vstupné na tento neobvyklý kompilát závodů je 200 korun, děti do 15 let mají vstup zdarma.  

Leave a Reply