Bednář ovládl pražský přebor

Posted by

Úterní podvečer patřil na pražské Markétě úvodnímu závodu přeboru ČR. Startovní listina se skládala z jedenácti jezdců, které doplnila pětice nejlepších z kvalifikace. Vítězem se stal Adam Bubba Bednář, před Eduardem Krčmářem a Danielem Klímou.

Hned v úvodním tréninku se zranil Matyáš Ryska a byl nucen opustit stadion v sanitce, poté zamířil do nemocnice. Po tréninku následovala kvalifikace, ve které zvítězil Adam Nejezchleba a postoupil tak do hlavního závodu. Spolu s ním se kvalifikovali také Čermák, Hrbek, Jirout a Buňka.

Bohužel Ryska nebyl jediný závodník, který byl přímo z dráhy odvezen do nemocnice. V sedmé jízdě ošklivě upadl Marian Jirout, který podle všeho utrpěl zranění zad. Pro syna bývalého úspěšného jezdce tak závod předčasně skončil. Po další pauze a čekání na sanitku se závody opět rozjely.

Favorité během celého závodu potvrzovali svou nadvládu, a tak ve třinácté jízdě mohl Bednář porovnat síly s Klímou. Adam Bubba Bednář pokračoval ve své výborné formě a Klímovi nedal šanci ani na jeden útok. Hned v následující jízdě svedli krásný souboj Jan Jeníček s Jaroslavem Vaníčkem. Vaníček se snažil soupeře předjet, ale při manévru upadl a byl z následující jízdy vyloučen. V závodě se představilo mnoho mladých jezdců, kteří měli v osmnácté jízdě možnost poměřit síly s matadorem české ploché dráhy Jaroslavem Petrákem. Ten dokázal jízdu vyhrát a sklidil zasloužené ovace diváků.

Dvacátá jízda slibovala největší souboj a také se tak stalo. Na start se postavila průběžně nejlepší čtveřice závodu. Krčmář předvedl raketový start od mantinelu a zavřel za sebou Bednáře i Klímu. Eduard Krčmář držel první místo, zatímco na něj Bednář neustále dotíral. Do posledního kola jela tato dvojice doslova loket na loket. V první zatáčce čtvrtého kola předvedl Bednář krásný manévr, na který Krčmář nedokázal odpovědět. Za touto dvojicí dojeli Klíma a Belán.

Závod ovládl Adam Bubba Bednář, který neztratil ani bod. Druhé místo patřilo Eduardu Krčmářovi, který i po menší pauze prokázal své kvality. O třetím místě rozhodla až dodatečná rozjížďka mezi Klímou a Jeníčkem. Jeníček držel v prvním kole vedení, ale Daniel Klíma využil své znalosti domácí trati, našel ideální stopu a Jeníčka předjel. Svou pozici udržel až do cíle a obsadil tak třetí místo v úvodním závodě přeboru ČR.

Pořadatelé připravili perfektní dráhu, avšak závod se bohužel neobešel bez pádů. Doufejme, že všichni jezdci budou v pořádku, zejména Matyáš Ryska a Marian Jirout.

Druhý přeborový závod se pojede již ve středu v Pardubicích.

Výsledky:

foto: FB Adam Bubba Bednář

Leave a Reply