V 1. polské lize bude startovat sedm družstev. Po základní části se čtyři nejlepší týmy mezi sebou utkají každý s každým doma- venku. Vítěz postupuje do Ekstraligy 2014. Dva poslední celky po základní části sestupují do 2. ligy. Na soupiskách je napsáno také pět českých jezdců: Aleš Dryml za Grudziadz, Martin Gavenda za Lublin, Josef Franc, Jan Jaroš a Filip Šitera za Orzel Lódž.
SESTAVY:
————–
Wybrzeże Gdańsk
Jméno | Země | Rok narození | KSM |
---|---|---|---|
Robert Miśkowiak | Polsko | 1983 | 9,46 |
Thomas H. Jonasson | SWE | 1988 | 8,57 |
Cameron Woodward | AUS | 1985 | 8,00 |
Dawid Stachyra | Polsko | 1985 | 7,86 |
Oliver Berntzon | SWE | 1993 | 6,50 |
Renat Gafurov | RUS | 1982 | 6,50 |
David Ruud | SWE | 1980 | 6,50 |
Mathias Thoernblom | SWE | 1992 | 5,33 |
Krystian Pieszczek(junior) | Polsko | 1995 | 3,65 |
Artur Mroczka | Polsko | 1989 | 2,50 |
Patryk Beśko(junioři) | Polsko | 1995 | 2,50 |
Dominik Kossakowski | Polsko | 1997 | 2,50 |
Kamil Matyjas | Polsko | 1995 | 2,50 |
Marcel Szymko | Polsko | 1992 | 2,50 |
Krzysztof Wittstock | Polsko | 1995 | 2,50 |
Trener: Stanisław Chomski
GTŻ Grudziądz
Jméno | Země | Rok narození | KSM |
---|---|---|---|
Scott Nicholls | GB | 1978 | 7,91 |
Norbert Kościuch | Polsko | 1984 | 7,60 |
Andriej Karpov | UKR | 1987 | 6,74 |
Aleš Dryml | CZE | 1979 | 6,50 |
Chris Harris | GB | 1982 | 6,50 |
Kevin Woelbert | GER | 1989 | 6,50 |
Tomasz Chrzanowski | Polsko | 1980 | 4,40 |
Łukasz Cyran (host)(junior) | Polsko | 1992 | 2,86 |
Grzegorz Knapp | Polsko | 1979 | 2,50 |
Adrian Cyfer (host)(junioři) | Polsko | 1995 | 2,50 |
Hubert Łęgowik (host) | Polsko | 1995 | 2,50 |
Denis Niedzielski | Polsko | 1995 | 2,50 |
Mateusz Rujner | Polsko | 1996 | 2,50 |
Karol Szychowski | Polsko | 1994 | 2,50 |
Trener: Robert Kempiński
Lubelski Węgiel KMŻ
Jméno | Země | Rok narození | KSM |
---|---|---|---|
Daniel Jeleniewski | Polsko | 1983 | 7,43 |
Rafał Trojanowski | Polsko | 1976 | 6,95 |
Karol Baran | Polsko | 1981 | 6,75 |
Paweł Miesiąc | Polsko | 1985 | 6,73 |
Martin Gavenda | CZE | 1988 | 6,50 |
Henric Lindqvist | SWE | 1993 | 6,50 |
Stanislav Mielniczuk | UKR | 1995 | 6,50 |
Andriej Kudriaszov | RUS | 1991 | 5,63 |
Maciej Kuciapa | Polsko | 1975 | 4,80 |
Mateusz Łukaszewski (junior) | Polsko | 1992 | 3,79 |
Tadeusz Kostro | Polsko | 1991 | 2,50 |
Tomasz Piszcz | Polsko | 1977 | 2,50 |
Trener: Marian Wardzała
Lokomotiv Daugavpils
Jméno | Země | Rok narození | KSM |
---|---|---|---|
Kjastas Puodżuks | LAT | 1986 | 7,66 |
Roman Povazhny | RUS | 1976 | 7,38 |
Timo Lahti | FIN | 1992 | 6,50 |
Andzej Lebiedievs (junior) | LAT | 1994 | 6,08 |
Joonas Kylmaekorpi | FIN | 1980 | 5,66 |
Maksim Bogdanovs | LAT | 1989 | 5,45 |
Vadim Tarasienko | RUS | 1994 | 4,44 |
Viaczeslav Gieruckis | LAT | 1989 | 3,04 |
Andriej Kovalczuk (junioři) | LAT | 1995 | 2,50 |
Jevgenij Kostygov | LAT | 1996 | 2,50 |
Ivan Pleszakov | LAT | 1994 | 2,50 |
Trener: Nikołaj Kokin
Orzeł Łódź
Jméno | Země | Rok narození | KSM |
---|---|---|---|
Ronnie Jamroży | Polsko | 1985 | 6,59 |
Pontus Aspgren | SWE | 1991 | 6,50 |
Rene Bach | DK | 1990 | 6,50 |
Josef Franc | CZE | 1979 | 6,50 |
Jan Jaroš | CZE | 1984 | 6,50 |
Henrik Karlsson | SWE | 1990 | 6,50 |
Peter Kildemand | DK | 1989 | 6,50 |
Daniel King | GB | 1986 | 6,50 |
Kenni Larsen | DK | 1988 | 6,50 |
Norbert Magosi | HUN | 1975 | 6,50 |
Patrik Nagy | HUN | 1991 | 6,50 |
Filip Šitera | CZE | 1988 | 6,50 |
Rory Schlein | AUS | 1984 | 6,50 |
Robert Tabaka | HUN | 1993 | 6,50 |
Jozsef Tabaka | HUN | 1989 | 6,02 |
Magnus Zetterstroem | SWE | 1971 | 5,62 |
Mikołaj Curyło (host)(J) | Polsko | 1992 | 5,30 |
Emil Pulczyński(host)(J) | Polsko | 1992 | 4,60 |
Kamil Pulczyński(hostJ) | Polsko | 1992 | 4,44 |
Daniel Pytel | Polsko | 1987 | 2,50 |
Marcin Bubel (junioři) | Polsko | 1993 | 2,50 |
Rafał Konopka | Polsko | 1992 | 2,50 |
Marcin Wawrzyniak | Polsko | 1994 | 2,50 |
Trener: Janusz Ślączka
ŻKS Ostrovia Ostrów
Jméno | Země | Rok narození | KSM |
---|---|---|---|
Peter Karlsson | SWE | 1969 | 7,27 |
Michał Szczepaniak | Polsko | 1983 | 7,20 |
Mariusz Staszewski | Polsko | 1975 | 6,75 |
Vladimir Borodulin | RUS | 1992 | 6,50 |
Mads Korneliussen | DK | 1983 | 6,50 |
Maksim Sosnov | RUS | 1996 | 6,50 |
Adam Skórnicki | Polsko | 1976 | 6,32 |
Denis Gizatullin | RUS | 1983 | 6,00 |
Artur Czaja (host- J) | Polsko | 1992 | 3,82 |
Patryk Pawlaszczyk | Polsko | 1988 | 2,50 |
Krzysztof Stojanowski | Polsko | 1979 | 2,50 |
Filip Marach (junioři) | Polsko | 1996 | 2,50 |
Kamil Matuszak | Polsko | 1996 | 2,50 |
Damian Michalski | Polsko | 1994 | 2,50 |
Marcin Nowak (host) | Polsko | 1995 | 2,50 |
Łukasz Wieliński | Polsko | 1993 | 2,50 |
Trener: Michał Widera
Kolejarz Rawicz
Jméno | Země | Rok narození | KSM |
---|---|---|---|
Mariusz Puszakowski | Polsko | 1978 | 8,38 |
Ryan Fisher | USA | 1983 | 6,50 |
Ivan Lysik | RUS | 1993 | 6,50 |
Michail Lysik | RUS | 1993 | 6,50 |
Alexander Schaaf | AUT | 1994 | 6,50 |
Lukas Simon | AUT | 1993 | 6,50 |
Viktor Golubovskij | RUS | 1985 | 6,47 |
Eric Andersson | SWE | 1984 | 6,12 |
Piotr Dym | Polsko | 1976 | 6,06 |
Vitalij Bielousov | RUS | 1992 | 5,37 |
Sławomir Musielak | Polsko | 1990 | 5,36 |
Anton Rosen | SWE | 1991 | 5,10 |
Damian Albrecht (junioři) | Polsko | 1994 | 2,50 |
Marcin Riedel | Polsko | 1995 | 2,50 |
Trener: Piotr Żyto
PROGRAM:
——————-
Finálová část:
15.kolo – 18. srpna
16.kolo- 25. srpna
17.kolo – 1. září (5. září – náhradní termín)
18.kolo – 8. září (12. září – náhradní termín)
19.kolo – 15. září (19. září – náhradní termín)
20.kolo – 22. září (29. září, 6. a 13. října – náhradní termíny)