První postupující jsou známí!

Liberec-Další den pokračovali plochodrážní závody MČR jednotlivců semifinálovým podnikem v Liberci.Vítězem se stal Josef Franc,druhý dojel čerstvý mistr republiky dvojic Adrian Rymel a třetí byl překvapivě jeho kolega náhradník z dvojic Matěj Kůs.

Titul patří Olympu

Slaný – Vše začalo ve středu ve Slaném. Jelo se tam finále MČR dvojic. Favoritů bylo hodně, a tak to obhájci ze Slaného neměli vůbec lehké.
Titul vybojovala dvojice z pražského Olympu ve složení Bohouš Brhel, Adrian Rymel a náhradník Matěj Kůs. Druhý dojel obhhájce titulu PRO-TEC Team a třetí domácí tým ze Slaného. Skvěle se umístila také dvojice Sond PO Speedway Maletice (4. místo), což je vlastně pár složený z dvojice Šitera – Kollert, která hájí barvy Mšena v MČR juniorských družstev.

Zdeněk Simota postupuje do finále

Pocking(D)-Zdeněk Simota obsadil v německém Pockingu skvělé druhé místo za Lindbackem ze Švédska a suveréně postoupil do finále MS Juniorů do 21.let.Třetí dojel Polák Miedzinski.Vítěz Lindback kuriozně v základní části prohrál pouze s naším Simotou a Polákem Miedzinskim.Porážku tak oplatil ve finálovém rozjezdu objema najednou.ZdeněkSimota tak bude jediným našim přímým účastníkem tohoto finále.Jako náhradník se ze druhého semifinále nominoval Luboš Tomíček.

Mšeno opět vítězně

Praha-Včera s eopět nepodařilo žádnému týmu ohrozit letošní excelentní cestu Mšena za postupem do Extraligy.Mšenáci zvítězili s patnácti bodovým náskokem před Markétou Praha,Mitasem březolupy a Dvojkou ZP Pardubice.

Juniorský mistrák v Chabařovících ovládl Martin Málek

Chabařovice-20x foto-Po několika hubených letech se jela opět plošina v severočeských Chabařovicích.Vítězem dalšiho podniku Mistrovství ČR juniorů se stal obhajce Martin Málek z Březolup,před Filipem Šiteru a Hynkem Štichauerem.

Hans Andersen zvítězil páte Grand Prix v Kodani

Kodaň(DK)-Skvělý výkon předvedl v sobotu v dánské Kodani Hans Andersen,když dokázal vyhrát pátý díl seriálu jako jezdec s divokou kartou.Druhý dojel Jason Crump z Austrálie a třetí další dánský jezdec Bjerne Pedersen.
Andersen dojel v základní části třetí za Gregem Hancockem,který letos už potřetí vyhrál základní část a Leighem Adamsem.Ovšem Andersen vyhrál semifinále před Lindbackem,Adamsem a Nichollsem a vybíral si dráhu ve finále jako první.Druhé semifinále vyhrál Crump před Bjerne Pedersenem,Hancockem a Richardssonem.

Grand Prix na dlouhé začalo vítěztvím Bartha,Schneiderwind šestý!

St.Macaire(F)-Skvělým šestým místem zahájil seriál Grand Prix na dlouhé dráze náš jediný zástupce v tomto šampionátu Zdeněk Schneiderwind.Vítězem se stal Robert Barth z Německa před Jonasem Kylmekorpym z Finska a Mathieuem Tresariuem z Francie

Mšeno kralovalo i v pátém kole

Slaný-Včera se jelo ve Slaném páté kolo(odložené první)Mistrovství Republiky juniorských družstev.

Další skvělé vystoupení mšenských juniorů

Pardubice – Včera se v Pardubicích podařilo mšenské juniorské dvojici Kollert – Šitera opět zvítězit a jasně tak dokázat, kdo je letošním favoritem na titul. Na druhém místě skončily domácí Pardubice (Štichauer – Fuksa) a třetí Markéta Praha I. ve složení Galliani – A. Vandírek – Kůs. Škoda je, že za AK Březolupy muselo nastoupit náhradní družstvo.

Dryml postupuje,Brhel jen jako náhradník

Ljubljana(SLO)-Jen Aleš Dryml se zatím dokázal kvalifikovat do finále ME jednotlivců.Bohouš Brhel dosáhl jen na místo náhradníka.
Dalšim našim dvěma zástupcům v závodě se postoupit bohužel nepodařilo.Franc skončil dvanáctý a Jirout až čtrnáctý.

Schneiderwind Mistrem Republiky na dlouhé dráze

Mariánské Lázně-Suveréním vítězem Mistrovství ČR na dlouhé dráze se včera v Mariánkách stal Zdeněk Schneiderwind.V žádné z jízd nenašel přemožitela a zaslouženě se tak stal šampionem.

Naši junioři do finále nepostoupili

Kumla(S)-Ve švédské Kumle se jelo druhé semifinále MS juniorských družstev i za účasti našeho týmu.Suverény závodu se stali domácí Švédové,kteří získali 56 z 60 možných bodů.Naši skončili sice v závodě druzí, ovšem zisk 33 bodů nestačil na 40 bodů německých juniorů,kteří startovali v prvním semifinále.
Luboš Tomíček do závodu nenastoupil.Měl totiž ve středu pád v Elit League.Prodělal otřes mozku a měl i problémy s ramenem.Luboš do Švédska sice dorazil,ale lékař ho nenechal závodit.

Mšeno opět nepoznalo, co je to porážka

Mšeno (7xfoto) – Plochodrážní tým ze Mšena opět překonal všechny své soupeře a stal se vítězem dalšího kola Prvním Ligy. Po čtyřech odjetých závodech má Mšeno náskok šesti bodů před ostatními týmy. Druhé jsou Březolupy, třetí Markéta a poslední ZP Pardubice II.

Mšeno vévodilo i třetímu kolu juniorského mistráku družstev

Praha-Včera večer se v Praze na Markétě jelo třetí kolo Mistrovství Republiky Juniorských Družstev.Suverénem se opět stalo duo Šitera-Kollert ze Mšena.Na stupních vítězů jim dělali společnost Galliani-A.Vandírek-Kůs(Markéta Praha I),kteří na vedocí tým zaostali o pouho pouhý jeden bodík.Třetí příčka patřila Malkovi a Frištenskému z Březolup.V závodě Mistrovství ČR125ccm zvítězil slánský Eda Krečmář.Druhý Roman Čejka a třetí Tomáš Habada(oba ze Slaného).

O Zlatý Znak Krška

Krško(SLO)-Ve sklovinském Kršku se ovíkendu uskutečnil tradiční podnik O Zlatý Znak Krška.Zúčastnili se ho i dva naši zástupci.Mirda Fencl(8.místo) a Hynek Štichauer(13.místo).Představil se dokonce i italský veterán Armando Castagna.První tři pozice ovladli domácí Slovinci 1.Žagar,2.Ljung,3.Šantej.

Nicholls mistrem Velké Británie

Manchester(GB)-Scott Nicholls obhájil na dráze v Manchesteru Britský titul v jednotlivcích.Titul získal až ve finálovém rozjezdu kde porazil Screena,Steada a Harrise.

Luboš Tomíček pouze jako náhradník

Leszno(PL)-Jediný český zástupce v tomto semifinálovém závodě Luboš Tomíček získal v základním rozpisu sedm bodů a musel do rozjezdu o postup s dalšíma dvěma jezdci(Kling,Karpov).Tam však nestačil na Švéda Rickiho Klinga a v rozjezdu dojel druhý což stačilo jen na místo náhradníka.V základní části byl nejlepší Švéd Sebastian Alden ovšem ve finálové jízdě si prvenství zajistil domácí Polák Karol Zabik.Druhý dojel Lingren ze Švédska a Alden až třetí.

Postupuje Jirout,Brhel jen jako náhradník

Daugavpils(LOT)-Do semifinále se podařilo přímo postoupit bohužel jen Mariánu Jiroutovi z Pardubic.Bohuš Brhel obsadil osmé místo, které však stačilo pouze na místo náhradníka.V závodech startoval také se slovenskou licencí Martin Vaculík,obsadil patnácté místo se dvěma body.

Na trávě v Bielefeldu se našim moc nedařilo

Bielefeld(D)-Naši dva zástupci Richard Wolff a Pavel Ondrašík nedokázali postoupit se semifinálového závodu ME na trávě.Wolff obsadil 15.místo se čtyřmi body a Ondrašík po svém návratu na ovály skončil 18. sedvěma body.Vítězem se stalTheo Pijper z Holandska.Na stupních vítězů mu sekundovali Němci Enriko Janoschka a Berndt Diener.Zatím tedy ve finále nemáme žádné zastoupení.Napravit to mohou už pouze Zdeněk Schneiderwind a Jaroslav Pták, kteří startují v posledním semifinále 20.8. v britském Swingfieldu.

Mšenská juniorka podruhé na stupni nevyšším

Plzeň-Ve druhém kole juniorského šampinátu družstev v Plzňi se stali vítězi opět juniři ze Mšena.