Archív kategorie

Václav Milík postupuje do semifinále

Jako jediný Čech postupuje Václav Milík do semifinále kvalifikace o Grand Prix 2016. Vašek dokázal postoupit ze včerejšího závodu v Lonigu ze třetího místa. Vítězem se stal Kenneth Bjerre z Dánska, druhý byl velký australský talent Max Fricke. Milík si své medailové umístění zajistil až v rozjezdu, kde porazil nakonec čtvrtého Antonio Lindbäcka ze Švédska a šestého Fredrika Lindgrena rovněž ze Švédska. Do semifinále ještě postupuje sedmý Jesper Brian Monberg z Dánska a Ricky Wells z USA. Jako náhradník se kvalifikoval Polák Kacper Gomólski, který v rozjezdu o postup porazil Francouze Mathieu Tressarieu.

Krčmář jako náhradník, vítězem Miroslaw Jablonski

Eda Krčmář obhajuje titul v devatenáctkách

Miroslaw Jablonski z Polska se stal vítězem druhého včera se jedoucího kvalifikačního kola o Speedway Grand Prix v roce 2016. Druhý skončil Michael Jepsen Jensen a bronzovou medaili získal Maksims Bogdanovs. Do semifinále se probojovali ještě Dakota North z Austrálie, Tobias Kroner z Německa, Karol Baran z Polska, Alexandr Loktajev z Ukrajiny a jako náhradník Eduard Krčmář, který v rozjezdu o náhradnický post porazil Kauko Nieminena.

Franc i Kůs vyřazeni, bratři Pawličtí ovládli Goričan

Dvěma závody byla včera zahájena kvalifikace do Speedway Grand Prix na rok 2016. Na dráze v chorvatském Goričanu se představil Matěj Kůs společně s Josefem Francem. Ani jednomu se však do dalších bojů postoupit nepodařilo. Josef Franc získal 5 bodů a jedenácté místo, Matěj Kůs měl body tři a skončil třináctý. Vítězem se stal Piotr Pawlicki, před svým bratrem Przemyslawem Pawlickim a Ukrajincem Andrejem Karpovem. Do semifinále dále postupuje ještě Dán Leon Madsen, domácí Jurica Pavlič, Švéd Linus Sundström a v rozjezdu si postup zajistil Peter Ljung, který na pozici náhradníka odsunul Andževse Lebeděvse z Lotyšska.

Do GP 2015 postoupili Žagar, Doyle a Harris, blízko k němu má i Janowski

Postup do příštího ročníku Grand Prix si v italském Lonigu zajistili Matej Žagar, Jason Doyle a Chris Harris. Všichni vyjeli 13 bodů a o postavení na stupních vítězů musel rozhodnout rozjezd. Zvítězil v něm Slovinec, který je v celkovém hodnocení letošní Grand Prix pátý a je velmi blízko udržení se v první osmičce. Tím se otevírá šance na postup do GP 2015 pro čtvrtého ze včerejšího turnaje Macieje Janowského. Druhý v rozjezdu skončil 29 letý Australan Jason Doyle, pro kterého to bude znamenat debut v seriálu GP. Třetí místo obsadil Angličan Chris Harris.

GP Challenge v Lonigu rozhodne o postupujících

Dnes v noci se na dráze Santa Marina v italském Lonigu rozhodne o třech postupujících do Grand Prix 2015. V posledních dnech došlo ke změnám ve startovní listině. Kenneth Bjerre odstoupil v důsledku zranění při GP ve Vojens. Nahradit ho měl Adrian Miedziński, ale ten svoji účast odmítl a tak Kennetha zastoupí Peter Ljung, který byl v semifinále v Czestochowé až jedenáctý. Již dříve byli nuceni na svá místa rezignovat distancovaný Patryk Dudek a kvůli zlomenině nohy Cameron Woodward. Na pozici náhradníka se neobjeví ani Martin Smolinski, který se necítí dobře po svém včerejším pádu při SEC.

V Goričanu první Hans Andersen, 12. Josef Franc

sgpandersen

Druhé semifinále kvalifikace pro SGP 2015 viděli diváci v chorvatském Goričanu a byli svědky dramatického a vyrovnaného závodu. Nakonec v něm zvítězil Dán Hans Andersen. Druhý byl, po rozjezdu s Polákem Januszem Kolodziejem, Švéd Linus Sundström. Postup si zajistili i Maciej Janowski, Thomas Jonasson, Peter Kildemand a Matej Žagar. Český reprezentant Josef Franc skončil se ziskem šesti bodů dvanáctý. Tomáš Suchánek z pozice náhradníka startoval v jedné jízdě. Neúspěchem skončilo vystoupení domácího Jurici Pavlice, který na svém stadionu prohrál rozjezd o místo náhradníka pro Challenge v italském Lonigu s Martinem Smolinskim.

V Czestochowé zvítězil Kenneth Bjerre, Václav Milík nepostoupil

sgpbjerre_ken V dnešním prvním semifinále kvalifikace pro SGP 2015 si v polské Czestochowé vyjelo sedm jezdců postup do Challenge. Až po rozjezdu čtyř závodníků si vítězství vyjel Kenneth Bjerre. Druhý skončil Przemyslaw Pawlicki, třetí Patryk Dudek a čtvrtý Australan Cameron Woodward. Postup ještě získali: další Australan Jason Doyle a trojici postupujících Dánů doplnili Nicolai Klindt a Mads Korneliussen. Václavu Milíkovi se závod nevydařil. V prvních třech jízdách získal po bodu, ale v závěrečných vyšel už bodově naprázdno.

V Berwicku naši nepostoupili. 11. Suchánek, 12. Kůs. Zvítězil Sundström

FIM

sundstrom_linus Dnes večer se v Berwicku konečně odjelo odložené kvalifikační kolo pro SGP 2015. Na startu se objevili i dva naši reprezentanti Tomáš Suchánek a Matěj Kůs, ale nepodařilo se jim umístit v první desítce. Tomáš skončil se šesti body jedenáctý (náhradník pro semifinále) a Matěj s pěti body hned za ním. V závodě poměrně překvapivě zvítězil Švéd Linus Sundström, když se mu v rozjezdu podařilo porazit Jasona Doyla. O třetí místo se konal také rozjezd a vítězně z něj vyšel Maciej Janowski. Hans Andersen se musel spokojit se čtvrtou příčkou. V konečném obsazení závodu došlo na poslední chvíli k několika změnám, které k postupu využili francouzský junior David Bellego a Brit Lewis Bridger. Dalšími postujícími jsou Przemek Pawlicki, Kenneth Bjerre, Craig Cook a jako poslední Chris Harris, když se mu nepovedlo vyhrát ani jednu rozjížďku.

Václav Milík v Abensbergu druhým místem s přehledem postoupil

FIMmilik_vaclav

V kvalifikačním závodě pro SGP 2015, které se dnes odjelo v německém Abensbergu zvítězil bez ztráty bodu Švéd Thomas Hjelm Jonasson. Druhou příčku si vyjel náš Václav Milík, který kromě pádu ve své úvodní jízdě také nebyl poražen. Třetí místo připadlo po rozjezdu domácí hvězdě Martinu Smolinskému. Do semifinálového závodu postoupilo deset nejlepších jezdců. Nečekaným je vypadnutí polského jezdce GP Krzysztofa Kasprzaka, který po dvou defektech odstoupil ze závodu.

Závod v Berwicku přeložen na 9. června

sgpDnešní druhý závod kvalifikace SGP 2015 v britském Berwicku se ani přes veškerou snahu pořadatelů nepodařilo uskutečnit. Počasí a stav dráhy byly jasně proti. Náhradní termín byl zvolen na devátého června, což dost zamotalo hlavu některým jezdcům, jelikož se ve stejný den jede Challenge SEC v maďarském Debrecenu. Konkrétně se jedná o Hanse Andersena, Macieje Janowského, Przemyslawa Pawlického, ale i našeho Tomáše Suchánka. Ti se teď budou muset rozhodnout, co pojedou. Jestli kvalifikaci do SGP na rok 2015, nebo Challenge o SEC na letošní sezónu. Bude to ještě jistě zajímavé. V závodě se mělo představit i české duo Matěj Kůs a Tomáš Suchánek.

Pepe Franc postupuje až po rozjezdu

sgp Josef FrancAž v rozjezdu si musel Josef Franc vybojovat postup do semifinále kvalifikace o SGP 2015. Pepa začal skvěle, když vyhrál úvodní jízdu. Poté následovala jednička, která mu ovšem byla odebrána, jelikož porušil pravidlo, když přejel oběma koly vnitřní čáru. Další dvě jízdy proměnil ve dvě nuly. Poslední svou jízdu však vyhrál, měl na svém kontě šest bodů a to znamenalo rozjezd o poslední desáté postupové místo. V něm porazil Švéda Kima Nilssona a postupuje. Vítězem závodu se stal dánský jezdec Nicolai Klindt, který porazil v rozjezdu o první místo domácí hvězdu Mateje Žagara. Bronz pak vybojoval Polák Janusz Kolodziej. Do semifinále postupuje prvních deset jezdců.

Zítra bude zahájena kvalifikace do SGP 2015

sgp FIMDvakrát v sobotu a jednou v pondělí se bude bojovat o postupové pozice do dvou závodů semifinále, kam místo získá deset nejlepších z každého kvalifikačního závodu. V britském Berwicku bude hájit barvy České republiky Matěj Kůs a Tomáš Suchánek. Tomáš nahradil Aleše Drymla, který na svojí účast pro letošní rok rezignoval a Matěj byl nominován na uvolněné místo slovinské federace. Pro Matěje je to o to příjemnější, že se závod pojede na dráze jeho klubu Berwick Bandits. Dalšího zástupce budeme mít ve stejný den ve slovinské Ljubljaně, kde bude bojovat Josef Franc. Poslední závod je na programu až v pondělí v německém Abensbergu, kde se na start postaví Václav Milík. Kdo bude soupeřem našich jezdců v jednotlivých kvalifikačních kolech se dočtete v tomto článku.

Do GP 2014 postoupili Iversen, Kasprzak a Bjerre

grand-prix.gifiversen.jpgmilik_vaclav.jpg

Včera večer se v britském Poole na Wimborne Road v závodě GP Challenge rozhodlo o třech postupujících do Speedway GP 2014. Ve vyrovnaném závodě si místa na podiu a zároveň postup vyjeli současní jezdci GP Niels Kristian Iversen a Krzysztof Kasprzak a vracející se Kenneth Bjerre. V soutěži se i přes 14. místo rozhodně neztratil náš Václav Milík, když se mu podařilo vybojovat pět bodů a jeho letošní výkony jsou příslibem do dalších let. Na 4. příčce skončil Martin Smolinski, který stále má šanci stát se prvním německým závodníkem SGP a sice pokud Iversen skončí v letošním hodnocení SGP do osmého místa.

Semifinále o GP vyhrál Iversen, Aleš Dryml nepostoupil

dansko.pngiversen.jpgdryml_ales2.jpg

Ve středu se v dánském Holstedu odjelo odložené semifinále kvalifikace o GP 2014, které se původně mělo konat v Esbjergu. Vítězstvím potvrdil vynikající formu Niels Kristian Iversen. Na druhém místě skončil další domácí závodník Kenneth Bjerre. Třetí příčku si po rozjezdu s Danielem Nermarkem vybojoval Aleksandr Loktajev, který nakonec stihl závody i přes zdržení se zapomenutým pasem. Postup do Challenge si vyjelo prvních osm jezdců, bohužel se mezi ně nedostal Aleš Dryml, který se ziskem pěti bodů skončil na 12. místě. Již dříve si postup z druhého semifinále v italském Lonigu vybojovali : Hans Andersen, Matej Žagar, Michael Jepsen Jensen, Martin Smolinski, Václav Milík, Maciej Janowski a Troy Batchelor. Challenge se uskuteční 24. srpna v britském Poole a domácí federace do něj může nasadit jednoho jezdce.

Milíkův postup obrazem

FIM_1.jpgfotak_1_1.jpgSobotní semifinále o postup do Grand Prix přineslo senzační postup Václava Milíka do Grand Prix Challenge. V Lonigu byl přítomen i Andrea De Felici, který čtenářům webu Speedway Fakta přináší svůj pohled na závod.

Václav Milík postoupil do GP Challenge!

FIM_1.jpgmilik_vaclav.jpgandersen.jpg Skvělý výsledek se při závodě Race – Off v italském Lonigu podařil Václavu Milíkovi, když se mu pátým místem povedlo postoupit do GP Challenge, které se uskuteční 24. srpna v britském Poole. Po prvních dvou jízdách to s Václavem příliš dobře nevypadalo, ale pak se rozjel ke skvělému výkonu a následující tři rozjížďky vyhrál. Celkovým vítězem závodu se stal Hans Andersen, kterému dělali na podiu společnost Matej Žagar a po rozjezdu s Martinem Smolinskim, také Michael Jepsen Jensen. Ve druhém rozjezdu si postup vybojovali Maciej Janowski a Troy Batchelor. Jurica Pavlic bude muset čekat na výsledek druhého Race-Off v dánském Esbjergu a v něm bude držet palce britskému jezdci Edwardu Kennettovi, aby skončil do 8. místa, v jiném případě bude mít smůlu. Kennett má jako jezdec země pořádající Challenge účast zajištěnou.

Nasazení semifinále MS jednotlivců

FIM_1.jpgdryml_ales3.jpgmilik2.jpgHned následující víkend pokračuje v Lonigu a Esbjergu kvalifikační pavouk, na jehož konci jsou tři místa ve Speedway Grand Prix. O ně budou bojovat i Aleš Dryml a Václav Milík, první zamíří do Dánska, druhý společně s náhradníkem Tomášem Suchánkem do Itálie. Přímo z Apeninského poloostrova se mistr České republiky bude přesouvat do Divišova na nedělní semifinále Mistrovství Evropy juniorských družstev.

Kvalifikaci MS vyhrál Lebeděvs, naši nepostoupili

fim.gif madarsko.pngsuchanek.jpg Svoji letošní skvělou formu potvrdil dnes v maďarském Debrecenu lotyšský junior Andžejs Lebeděvs, když zvítězil v závěrečné kvalifikaci MS jednotlivců. Celé podium bylo juniorské, neboť Lebeděvs zvítězil až po rozjezdu s Piotrem Pawlickým a na třetím místě skončil Michael Jepsen Jensen. Našim jezdcům ( nakonec se v závodě představili tři: Tomáš Suchánek, MartinGavenda- který nahradil zraněného Matěje Kůse a Filip Šitera, který přijal uvolněné francouzské místo) se příliš nedařilo. Nejlépe z nich dopadl Tomáš Suchánek, který si po rozjezdu s Martinem Gavendou vyjel místo náhradníka.

Milík veze postup ze St. Johannu, vyhrál Kasprzak

FIM_1.jpgmilik_vaclav.jpgkasprzak.jpgVáclav Milík obsadil se sedmi body v kvalifikaci Mistrovství světa jednotlivců v rakouském St. Johannu desáté místo, které jako poslední znamenalo místenku v semifinále, a tak může úřadující mistr České republiky slavit postup do další fáze. Pod Alpami vyhrál se čtrnácti body Polák Krzysztof Kasprzak. O druhé místo jeli rozjezd dvanáctibodoví Troy Batchelor a Jurica Pavlic a radoval se první jmenovaný.

Aleš Dryml veze z Abensbergu postup, vyhrál Žagar

FIM_1.jpgdryml_ales3.jpgzagar.jpgAleš Dryml skončil třetí v kvalifikačním mítinku individuálního mistrovství světa v Abensbergu. Pardubický závodník v dodatkové jízdě o třetí místo porazil Martina Smolinského a Oleksandra Loktajeva a pohodlně se vešel mezi desítku postupujících. Závod vyhrál Matej Žagar s jedenácti body, který nemusel do rozjezdu o vítězství, protože Przemyslaw Pawlicki se stejným bodovým ziskem v závodě po pádu v poslední sérii nepokračoval.