Archív kategorie

Ve Svitavách vyhrál Martin Málek

Martin Málek se stal vítězem až  v rozjezdu tří nejlepší ze základní části v posledním závodě Přeboru České republiky ve čtvrtek ve Svitavách. Druhý skončil po rozjezdu Michal Škurla a třetím společníkem na stupních vítězů byl Zdeněk Simota, který měl sice stejně bodů jako první dva, ovšem účasti v rozjezdu se vzdal.

Zítra se jede poslední Přebor ve Svitavách

Posledním závodem Přeboru České republiky vyvrcholí tento šampionát zítra ve Svitavách. Do závodu se přihlásilo pouze deset jezdců. Vedoucí muž Přeboru Zdeněk Holub sice do Svitav nepřijede, ale nebude chybět druhý Zdeněk Simota či Michal Škurla, který sbírá každý bod. Čeřit vodu bude i zkušený Martin Málek z Březolup či Martin Gavenda rovněž z Březolup. Nechybí ani velezkušený Pardubák Jarda Petrák. Velká pochvala patří jediné dívce ve startovním poli, jelikož jediná ona se představila ve všech závodech tohoto českého šampionátu. Sindy Weber nevynechala jediný závod a chybět nebude ani ve Svitavách.

Zdeněk Holub míří za přebornickým trůnem

Vloni byl suverénem Českého Přeboru jednotlivců Ondřej Smetana. Ten  se letos znovu pohybuje na vrcholu celkové tabulky, ovšem výše je jeho týmový kolega z pražské Markéty Zdeněk Holub, který vyhrál i předposlední závod v sobotu ve Slaném. Vyhrál ho dokonce s plným počtem patnácti bodů. Druhý byl obhájce titulu Ondřej Smetana a bronzový Michal Škurla. Pražská Markéta tedy brala kompletní stupně vítězů. Průběžné pořadí seriálu českého Přeboru také určilo zbývající osmičku jezdců pro druhý finálový závod republikového šampionátu, který se jede na dráze v Divišově již tuto sobotu.

Plzeňský Přebor vyhrál Zdeněk Holub

Zdeněk Holub se stal jasným vítězem sobotního Přeboru jednotlivců na plzeňských Borech. Závod, který kolidoval z kopřivnickým volným závodem ovládl jasným patnáctibodovým  ziskem. Druhý byl Michal Škurla a z bronzu se raduje Zdeněk Simota. V celkové klasifikaci vede již se sedmnácti bodovým náskokem Zdeněk Holub, druhý je Zdeněk Simota a bronz drží Ondřej Smetana, který však v sobotu startoval v Kopřivnici.

Ondřej Smetana vyhrál v Březolupech a usadil se na čele Přeboru

Vítězem sobotního závodu českého Přeboru v jihomoravských Březolupech se stal loňský Přeborník Ondřej Smetana. Druhý byl ve finálové jízdě Zdeněk Simota z Plzně a bronzovou medaili bral Zdeněk Holub. V celkové klasifikaci vede zatím Smetana, před Holubem a Simotou.

Zdeněk Holub vyhrál v Liberci

Zdeněk Holub se stal jasným vítězem přeborového závodu České republiky v Liberci. Nasbíral znovu plný počet patnácti bodů. Druhý skončil Patrik Mikel a z třetí pozice mával na diváky Ondřej Smetana.

Zdeněk Holub v Plzni neporažen, Pavel Kuchař ovládl stopětadvacítky

Zdeněk Holub ovládl sobotní Přebor v Plzni jako největší suverén. Ani jednou se nemusel dívat na záda svého soupeře. Druhý skončil domácí Zdeněk Simota, který podlehl pouze Holubovi a bronzový byl Martin Málek z Březolup. Závod Mistrovství České republiky v kategorii 125 ccm vyhrál rovněž neporažen Pavel Kuchař z pražské Markéty. Druhý byl Filip Šifalda a třetí Michal Baštecký.

Český Přebor pokračuje třetím kolem v sobotu v Plzni

Snad všechny kouty České republiky letos objede seriál českého Přeboru jednotlivců. Po prvním závodě v Chabařovicích a druhém v severomoravské Kopřivnici zamíří už tuto sobotu na závod Čech do Plzně. Součásti plzeňského Přeboru bude i další závod Mistrovství ČR 125 ccm na klasické dráze. Přihlášeno je hned sedmnáct jezdců a na řadu přichází rozpis pro osmnáct jezdců.

Málek a Franc si vezou z kopřivnického comebacku výhry

Josef Franc ovládl dnešní Přebor České republiky jednotlivců na kopřivnickém ovále. Comeback kopřivnických pořadatelů mezi pořadatelé mistrovských závodů dopadl vskutku na jedničku. Skvěle připravená dráha vydržela neuvěřitelných 28 jízd. Početné publikum, které se bez mála blížilo třem tisícům vidělo mnoho zajímavých soubojů. V Přeboru skončil druhý Maďar Norbert Magoši, který v rozjezdu porazil Ondřeje Smetanu, který si odváží bronz, Martina Málka a bulharského Milena Maneva. Nadstavbou dnešního závodu byl druhý Memoriál Michala Matuly, který se jel na dvě semifinále a finále. Finálovou jízdu ovládl a 2. Memoriál Michala Matuly zvítězil Martin Málek, který jako jediný dokázal dnes na kopřivnické dráze porazit Josef France. Franc dojel ve finále na druhém místě a bronzový byl Norbert Magoši.

Obnovená plochodrážní premiéra se blíží

Už zítra zaburácejí půllitrové motorky bez brzd opět na kopřivnickém plochodrážním ovále. Na letním stadionu finišují přípravy a podobu už dostála i startovní listina, která obsahuje celých devatenáct jmen.

V Pardubicích se včera nejelo

V Pardubicích se včera měl jet první přeborový závod jednotlivců a také Mistrovstvi ČR do 125ccm. Proti však byl svítkovský ovál. Přesto,že se pořadatelé snažili udělat regulérní dráhu a závod byl i po odstoupení několika jezdců se spožděním zahájen, byl nakonec po několika pádech ukončen. Počasí několika předchozích dní dráhu podmočilo a někteří jezdci s tím měli velké problémy. Náhradní termín a způsob kvalifikace do Mistrovství Česke republiky jednotlivců zatím nebyl určen.

Zítra začíná v Pardubicích Přebor a stopětadvacítky

V Pardubicích začíná zítra Přebor České republiky jednotlivců a zároveň Mistrovství České republiky jednotlivců a Mistrovství České republiky do 125 ccm. Od 18 hodin se na start postaví hned dvacet jezdců Přeboru a zatím jedenáctka stopěadvacítkářů. V Přeboru půjde o hodně. Ne jen, že půjde o body do seriálu Přeborů, ale bude se bojovat i o osm postupových příček do finále Mistrovství ČR jednotlivců. Loňské prvenství z Přeboru obhajuje Ondřej Smetana (na obrázku)

Poslední Přebor vyhrál Václav Milík

Václav Milík se stal vítězem posledního přeborového, ale i letošního pětistovkového závodu v České republice. Na druhém místě se umístil Michal Škurla, který ve finálové jízdě dokonce chvíli vedl. Také bronz zůstal v Pardubicích. Vybojoval ho totiž domácí Hynek Štichauer. V celkové klasifikaci vyhrál již neotřesitelný Ondřej Smetana, druhý skončil nakonec Michal Škurla a bronz patří v letošním Přeboru Jardovi Petrákovi, který zakončil sezónu pádem. Vložený závod Mistrovství České republiky do 125 ccm na klasické dráze ovládl už jistý Mistr pro letošní rok chabařovický Filip Šiflada.

Poslední závod ve Svítkově

Sobotní dopoledne je posledním dnem kdy se na svítkovské dráze bude bojovat o body v letošní plochodrážní sezóně. Na programu je závod Přeboru České republiky a poslední mistrovský závod ve třídě do 125 ccm. O přeborníkovi je sice rozhodnuto, v této soutěži má neotřesitelný náskok Ondřej Smetana, ale o druhé místo svedou v posledním měření sil souboj pardubický doyen Jaroslav Petrák s Michalem Škurlou. V závodě do 125 ccm je také o titulu rozhodnuto, mistrem se stal chabařovický Filip Šifalda, ale mladí jezdci nikdy své závody nevzdávají a tak zcela určitě i jejich souboje budou tím co diváka zaujme.

Osmý přebor pro Smetanu

Ondřej Smetana, co by nový přeborník České republiky pro rok 2016 nezaváhal ani v osmém kole této soutěže v Liberci. Závod vyhrál a už jen upevnil své výsostné postavení v letošním přeboru. Druhý byl v Liberci pardubický matador Jarda Patrák a bronz odváží do Prahy Michal Škurla. Závod kubatury do 125 ccm ovládl chabařovický Filip Šifalda

Michal Škurla rozhodl v nabitém rozjezdu

ceska-republika skurla_1Až rozjezdem tří jezdců se ziskem čtrnácti bodů musel skončil úterní Přebor České republiky na pražské Markétě. Na jeho start se postavil teď už novopečený přeborník Ondřej Smetana, Michal Škurla a březolupský Patrik Mikel. Od startu šel bezkonkurenčně do čela Michal Škurla a vyhrál . Druhý skončil nakonec Patrik Mikel a bronz patřil letošnímu již jistému vítězi seriálu Ondřeji Smetanovi, který však do cíle nedojel, jelikož zadřel svůj stroj.

Pražský Přebor zná své účastníky

AKM_logo smetana_ondrej_2013Již zítra vypukne na pražské Markétě už sedmé kolo Přeboru České republiky jednotlivců. Svůj titul v Přeboru už si může s velkým předstihem zajistit Ondřej Smetana.  V netradičním rozpisu pro osmnáct závodníků se představí mimo Ondry třeba ještě Michal Škurla, Jarda Petrák či skvěle jedoucí Nizozemec Mark Helmhout. V boji budou i dvě dvě stě padesátky. Závod startuje od 18 hodin a vstup na něj je zdarma. Součásti závodu bude i závod Mistrovství České republiky 125 ccm.

Svitavský Přebor vyhrál Ondřej Smetana a vede i celkově

svitavy smetana_ondrej_2013Ondřej Smetana se stal vítězem sobotního již šestého závodu Přeboru České republiky. Druhý skončil po rozjezdu Martin Málek a bronz si vybojoval pardubický matador Jaroslav Petrák. V celkové klasifikaci vede s velkým náskokem Ondřej Smetana, druhý je Martin Málek a na třetí příčce se drží Michael Hádek. Vložený závod Mistrovství České republiky 125 ccm vyhrál Jan Kvěch před Filipem Šifaldou a Milanem Dobiášem. Celkově vede Filip Šifalda.

Přebor pokračuje ve Svitavách

ceska-republika Již tuto sobotu pokračuje Přebor jednotlivců na dráze ve Svitavách. Startovní listina nebude tak početná jako v Žarnovici, ale i tak se bude rozodně na co dívat. Na start se postaví vítěz z Žarnovice Ondřej Smetana, či velmi zkušený březolupský Martin Málek. Kartama však bude míchat i matador Jarda Petrák z Pardubic. Kdo se nakonec postaví na nejvyšší stupínek? To se dozvíte už tuto sobotu ve Svitavách, kde současně s Přeborem uvidíte i Mistrovství České republiky do 125 ccm, ve kterém se představí šestice mladíků.

Ondřej Smetana ovládl Přebor v Žarnovici

ceska-republika smetana_ondrej_2013Vítězem dalšího závodu českého přeboru ve slovenské Žarnovici se stal pražský jezdec Ondřej Smetana. Druhý skončil březolupský Martin Málek  bronz si vybojoval Nizozemec Mark Helmhout. Nejlepším domácím jezdcem byl pátý Michal Tomka.