Archív kategorie

Ondřej Smetana vyhrál v Březolupech a usadil se na čele Přeboru

Vítězem sobotního závodu českého Přeboru v jihomoravských Březolupech se stal loňský Přeborník Ondřej Smetana. Druhý byl ve finálové jízdě Zdeněk Simota z Plzně a bronzovou medaili bral Zdeněk Holub. V celkové klasifikaci vede zatím Smetana, před Holubem a Simotou.

Zdeněk Holub vyhrál v Liberci

Zdeněk Holub se stal jasným vítězem přeborového závodu České republiky v Liberci. Nasbíral znovu plný počet patnácti bodů. Druhý skončil Patrik Mikel a z třetí pozice mával na diváky Ondřej Smetana. 

Zdeněk Holub v Plzni neporažen, Pavel Kuchař ovládl stopětadvacítky

Zdeněk Holub ovládl sobotní Přebor v Plzni jako největší suverén. Ani jednou se nemusel dívat na záda svého soupeře. Druhý skončil domácí Zdeněk Simota, který podlehl pouze Holubovi a bronzový byl Martin Málek z Březolup. Závod Mistrovství České republiky v kategorii 125 ccm vyhrál rovněž neporažen Pavel Kuchař z pražské Markéty. Druhý byl Filip Šifalda a třetí Michal Baštecký.

Český Přebor pokračuje třetím kolem v sobotu v Plzni

Snad všechny kouty České republiky letos objede seriál českého Přeboru jednotlivců. Po prvním závodě v Chabařovicích a druhém v severomoravské Kopřivnici zamíří už tuto sobotu na závod Čech do Plzně. Součásti plzeňského Přeboru bude i další závod Mistrovství ČR 125 ccm na klasické dráze. Přihlášeno je hned sedmnáct jezdců a na řadu přichází rozpis pro osmnáct jezdců. 

Málek a Franc si vezou z kopřivnického comebacku výhry

Josef Franc ovládl dnešní Přebor České republiky jednotlivců na kopřivnickém ovále. Comeback kopřivnických pořadatelů mezi pořadatelé mistrovských závodů dopadl vskutku na jedničku. Skvěle připravená dráha vydržela neuvěřitelných 28 jízd. Početné publikum, které se bez mála blížilo třem tisícům vidělo mnoho zajímavých soubojů. V Přeboru skončil druhý Maďar Norbert Magoši, který v rozjezdu porazil Ondřeje Smetanu, který si odváží bronz, Martina Málka a bulharského Milena Maneva. Nadstavbou dnešního závodu byl druhý Memoriál Michala Matuly, který se jel na dvě semifinále a finále. Finálovou jízdu ovládl a 2. Memoriál Michala Matuly zvítězil Martin Málek, který jako jediný dokázal dnes na kopřivnické dráze porazit Josef France. Franc dojel ve finále na druhém místě a bronzový byl Norbert Magoši.

Obnovená plochodrážní premiéra se blíží

Už zítra zaburácejí půllitrové motorky bez brzd opět na kopřivnickém plochodrážním ovále. Na letním stadionu finišují přípravy a podobu už dostála i startovní listina, která obsahuje celých devatenáct jmen.

V Pardubicích se včera nejelo

V Pardubicích se včera měl jet první přeborový závod jednotlivců a také Mistrovstvi ČR do 125ccm. Proti však byl svítkovský ovál. Přesto,že se pořadatelé snažili udělat regulérní dráhu a závod byl i po odstoupení několika jezdců se spožděním zahájen, byl nakonec po několika pádech ukončen. Počasí několika předchozích dní dráhu podmočilo a někteří jezdci s tím měli velké problémy. Náhradní termín a způsob kvalifikace do Mistrovství Česke republiky jednotlivců zatím nebyl určen.

Zítra začíná v Pardubicích Přebor a stopětadvacítky

V Pardubicích začíná zítra Přebor České republiky jednotlivců a zároveň Mistrovství České republiky jednotlivců a Mistrovství České republiky do 125 ccm. Od 18 hodin se na start postaví hned dvacet jezdců Přeboru a zatím jedenáctka stopěadvacítkářů. V Přeboru půjde o hodně. Ne jen, že půjde o body do seriálu Přeborů, ale bude se bojovat i o osm postupových příček do finále Mistrovství ČR jednotlivců. Loňské prvenství z Přeboru obhajuje Ondřej Smetana (na obrázku)

Poslední Přebor vyhrál Václav Milík

Václav Milík se stal vítězem posledního přeborového, ale i letošního pětistovkového závodu v České republice. Na druhém místě se umístil Michal Škurla, který ve finálové jízdě dokonce chvíli vedl. Také bronz zůstal v Pardubicích. Vybojoval ho totiž domácí Hynek Štichauer. V celkové klasifikaci vyhrál již neotřesitelný Ondřej Smetana, druhý skončil nakonec Michal Škurla a bronz patří v letošním Přeboru Jardovi Petrákovi, který zakončil sezónu pádem. Vložený závod Mistrovství České republiky do 125 ccm na klasické dráze ovládl už jistý Mistr pro letošní rok chabařovický Filip Šiflada.

Poslední závod ve Svítkově

Sobotní dopoledne je posledním dnem kdy se na svítkovské dráze bude bojovat o body v letošní plochodrážní sezóně. Na programu je závod Přeboru České republiky a poslední mistrovský závod ve třídě do 125 ccm. O přeborníkovi je sice rozhodnuto, v této soutěži má neotřesitelný náskok Ondřej Smetana, ale o druhé místo svedou v posledním měření sil souboj pardubický doyen Jaroslav Petrák s Michalem Škurlou. V závodě do 125 ccm je také o titulu rozhodnuto, mistrem se stal chabařovický Filip Šifalda, ale mladí jezdci nikdy své závody nevzdávají a tak zcela určitě i jejich souboje budou tím co diváka zaujme.

Osmý přebor pro Smetanu

Ondřej Smetana, co by nový přeborník České republiky pro rok 2016 nezaváhal ani v osmém kole této soutěže v Liberci. Závod vyhrál a už jen upevnil své výsostné postavení v letošním přeboru. Druhý byl v Liberci pardubický matador Jarda Patrák a bronz odváží do Prahy Michal Škurla. Závod kubatury do 125 ccm ovládl chabařovický Filip Šifalda

Michal Škurla rozhodl v nabitém rozjezdu

ceska-republika skurla_1Až rozjezdem tří jezdců se ziskem čtrnácti bodů musel skončil úterní Přebor České republiky na pražské Markétě. Na jeho start se postavil teď už novopečený přeborník Ondřej Smetana, Michal Škurla a březolupský Patrik Mikel. Od startu šel bezkonkurenčně do čela Michal Škurla a vyhrál . Druhý skončil nakonec Patrik Mikel a bronz patřil letošnímu již jistému vítězi seriálu Ondřeji Smetanovi, který však do cíle nedojel, jelikož zadřel svůj stroj. 

Pražský Přebor zná své účastníky

AKM_logo smetana_ondrej_2013Již zítra vypukne na pražské Markétě už sedmé kolo Přeboru České republiky jednotlivců. Svůj titul v Přeboru už si může s velkým předstihem zajistit Ondřej Smetana.  V netradičním rozpisu pro osmnáct závodníků se představí mimo Ondry třeba ještě Michal Škurla, Jarda Petrák či skvěle jedoucí Nizozemec Mark Helmhout. V boji budou i dvě dvě stě padesátky. Závod startuje od 18 hodin a vstup na něj je zdarma. Součásti závodu bude i závod Mistrovství České republiky 125 ccm.

Svitavský Přebor vyhrál Ondřej Smetana a vede i celkově

svitavy smetana_ondrej_2013Ondřej Smetana se stal vítězem sobotního již šestého závodu Přeboru České republiky. Druhý skončil po rozjezdu Martin Málek a bronz si vybojoval pardubický matador Jaroslav Petrák. V celkové klasifikaci vede s velkým náskokem Ondřej Smetana, druhý je Martin Málek a na třetí příčce se drží Michael Hádek. Vložený závod Mistrovství České republiky 125 ccm vyhrál Jan Kvěch před Filipem Šifaldou a Milanem Dobiášem. Celkově vede Filip Šifalda.

Přebor pokračuje ve Svitavách

ceska-republika Již tuto sobotu pokračuje Přebor jednotlivců na dráze ve Svitavách. Startovní listina nebude tak početná jako v Žarnovici, ale i tak se bude rozodně na co dívat. Na start se postaví vítěz z Žarnovice Ondřej Smetana, či velmi zkušený březolupský Martin Málek. Kartama však bude míchat i matador Jarda Petrák z Pardubic. Kdo se nakonec postaví na nejvyšší stupínek? To se dozvíte už tuto sobotu ve Svitavách, kde současně s Přeborem uvidíte i Mistrovství České republiky do 125 ccm, ve kterém se představí šestice mladíků.

Ondřej Smetana ovládl Přebor v Žarnovici

ceska-republika smetana_ondrej_2013Vítězem dalšího závodu českého přeboru ve slovenské Žarnovici se stal pražský jezdec Ondřej Smetana. Druhý skončil březolupský Martin Málek  bronz si vybojoval Nizozemec Mark Helmhout. Nejlepším domácím jezdcem byl pátý Michal Tomka.

Memoriál Jiřího Hurycha vyhrál Ronny Weis

Už 25 ročník Memoriálu Jirky Hurycha v Chabařovicích vyhrál v sobotu Němec Ronny Weis, který ve finále A porazil doposud neporaženého Michala Škurla. Třetí byl v tomto vzpomínkovém závodě, který byl součástí českého přeboru Ondřej Smetana. V celkové klasifikaci vede v přeboru Ondřej Smetana s náskokem třiceti bodů.

Martin Málek nenechal na domácí dráze nic náhodě

Březolupy – Dokonalé využití domácí dráhy zaznamenal březolupský odchovanec Martin Málek, když v sobotu vyhrál ve třetím závodě českého přeboru s plným počtem bodů. Druhý byl Ondřej Smetana a bronz si do Prahy odváží Michal Škurla. Na čele celkové klasifikace se po třech odjetých podnicích usadil Ondřej Smetana, druhý je Michael Hádek a poslední medailovou pozici drží ovšem s velkou ztrátou na první dva Filip Hájek.

Přebor míří do moravských Březolup

Březolupy – Již třetím podikem pokračuje v sobotu na dráze v jihomoravských Březolupech Přebor jednotlivců. Na start se postaví hned 20 závodníku a jeden náhradník. Na startu nechybí ani vítězové úvodních dvou závodů Michael Hádek a Ondřej Smetana. Závod startuje slavnostním nástupem v 15:55.

Ondřej Smetana sebral Michaelu Hádkovi výhru až ve finále

Mšeno – Po plzeňském Přeboru byl na programu druhý podnik tohoto seriálu v Mšeně a jeho součásti byl i vložený závod již sedmnáctého Memoriálu Emila Sovy. Vítězem základní části se stal splným počtem patnácti bodů Michael Hádek z Plzně, ovšem ve finálové jízdě se musel sklonit před pražským Ondřejem Smetanou. Třetí byl ve finále Nizozemec Buddy Prijs. Vložená 17. Memoriál Emila Sovy vyhrál znovu Ondřej Smetana, druhý byl Buddy Prijs a bronz míří rovněž do Nizozemí zásluhou Geerta Bruinsmy.