Archív kategorie

Dawid Stachyra je letošním argentinským mistrem

Polák Dawid Stachyra se stal letošním  mistrem Argentiny. Druhý skončil v celkové klasifikaci další Polák Pawel Mesiac a třetí byl Guglielmo Franchetti z Itálie. Nejlepším Argentincem byl šestý Lisandro Husman.

Po sedmi závodech vede v Argentině Dawid Stachyra

Dawid Stachyra je stále na čele argentinského mistrovství. Odjelo se už sedm kol. Na druhém místě je o čtyři body pozadu další Polák Pawel Mesiac a třetí místo drží italský jezdec Guglielmo Franchetti. Nejlepším argentinským závodníkem je prozatím Lisandro Husman, který je šestý.

Polák Stachyra vede po pěti závodech

Jak už jsme zvyklí každou zimu, jede se v Argentině tamní mistrovství na klasické ploché dráze. Česká republika měla po několik let v tomto šampionátu své zastoupení a dokonce máme i díky Antonína Švába a  Adriana Rymela dva argentinské tituly. Letos se zatím nejlépe vede Poláku Dawidu Stachyrowi, který je po pěti odjetých kolech na čele. Druhý je Guglielmo Franchetti a třetí další Polák Pawel Mesiac. 

Jakub Jamróg argentinským mistrem

Argentinským mistrem pro letošní rok se stal Polák Jakub Jamróg. Druhý skončil dlouhou dobu vedoucí muž Rus Oleg Běsčastnov a bronz patří Nicolasi Covattimu, který vyhrál poslední závod, jenž vyl současně i Memoriálem loni tragicky zesnulého Slovince Matije Duha.

Jakub Jamróg vyhrál a vede i celkově

Po dlouhé době má argentinské mistrovství nového vedoucího muže. Je jim Jakub Jamróg z Polska, který vyhrál osmý závod v Bellocqu. Druhý byl Nicolas Covatti a třetí Maxmiliáno Westdorp. V celkové klasifikaci je druhý doposud vedoucí Oleg Běsčastnov a třetí Fernando Garcia.

Nicolas Covatti vyhrál sedmý závod

Sedmý závod argentinského mistrovství vyhrál Nicolas Covatti, který ve finálové jízdě porazil nejlepšího jezdce základní části Jakuba Jamróga a vedoucího muže celkové klasifikace Olega Běsčastnova. Na čele celkového pořadí se stále drží Běsčastnov, před Jamrógem a Garciou. Ten byl včera čtvrtý.

Běsčastnov stále vede v Argentíne

V argentinském mistrovství od našeho posledního článku odjeli další tři závody, jejichž vítězi se stali Jakub Jamróg z Polska, Jonathan Itture z Argentíny a zatím v posledním podniku se radoval z vítězství další domácí Fernando Garcia. V čele je však stále Rus Oleg Běsčastnov.

Oleg Běsčastnov vede argentínské mistrovství

Vedoucím mužem argentinského mistrovství 2015, které má za sebou v současné chvíli tři závody je Rus Oleg Běsčastnov, který vede s náskokem třech bodů nad domácí hvězdou Nicolasem Covatim. Třetí je s pěti bodovým rozdílem Fernando Garcia.

V ukončeném mistrovství Argentiny zvítězil Covatti

argentina.pngcovatti.jpg Argentinský šampionát byl po tragické smrti Matiji Duha zakončen 9.závodem na dráze Aldea Romana v Bahía Blanca,na startu se už neobjevili evropští jezdci,kteří mezitím odjeli domů.V závodě zvítězil Nicolas Covatti, který jednoznačně získal i titul mistra Argentiny. Na druhém místě se v celkovém pořadí umístil mladý Facundo Albin a třetí místo obsadil další domácí jezdec Lisandro Husman. Matěj Kůs, který nestartoval ve třech částech seriálu, skončil celkově na 8. místě.

Matija Duh v kritickém stavu

argentina.pngduh_matija.jpgSlovinec Matija Duh upadl ve čtvrté jízdě jednoho ze závodů mistrovství Argentiny na dráze v Bahie Blance po kolizi s Gino Franchettim. Třiadvacetiletý závodník byl s těžkými zraněními převezen do nemocnice, kde zůstává v kritickém stavu. Podle kusých informací, které z Argentiny přicházejí, utrpěl Duh zlomeninu lebky, poškození nitrolebečního prostoru. Poté přišlo i zastavení činnosti mozku, což je stav, který je podle některých výkladů dostačující pro prohlášení smrti.

Mistrovství Argentiny pokračovalo dvěma závody

argentina.pngcovatti.jpgkus3.jpg  Ve výborných výkonech pokračoval Nicolas Covatti, když v 7. závodě konaném v úterý  na dráze v Bahía Blanca jasně zvítězil a v 8., který proběhl dnes nad ránem našeho času ve 400 km vzdáleném Carlos Casares skončil druhý. Z vítězství ve finále se radoval Lisandro Husman. Matěj Kůs obsadil v Bahía Blanca ve velkém finále, ve kterém kromě Covattiho startovali pouze evropští jezdci, páté místo. V závodě v Carlos Casares dojel druhý v malém finále. V celkovém pořadí suveréně vede Nicolas Covatti, Matěj Kůs je osmý.

Colonia Baron: Iturre vyhrál, Kůs nezávodil

argentina.png Mezinárodní mistrovství Argentiny mělo pokračovat minulé úterý v Bahía Blanca, ale proti se postavil déšť a tak se 6. závod odjel až v sobotu ve 450 km vzdálené Colonia Baron.Z vítězství v soutěži se radoval 23 letý Jonathan Iturre, který v celém mítinku nebyl poražen. Druhý ve finále skončil ital Guglielmo Franchetti a třetí Alejandro Ruiz. Vítěz všech předchozích závodů Nicolas Covatti se musel spokojit se čtvrtým místem. Stav dráhy na které se závodí jen minimálně nebyl vůbec optimální a Matěj Kůs se po prohlídce trati rozhodl v závodě nestartovat, což zřejmě bylo dobré rozhodnutí neboť závod byl poznamenán několika nepříjemnými pády.

Matěj Kůs se v Argentině stále zlepšuje, Covatti stále vítězí

argentina.pngkus2.jpgcovatti.jpg Po smolném začátku, kdy mu nedorazil box s pneumatikamy a náhradnímy díly a v prvním závodě mezinárodního mistrovství Argentiny nemohl startovat, se výsledky Matěje Kůse postupně zlepšují, kdy ve 4. a 5. závodě se podařilo Matějovi postavit na stupně vítězů za 3. a 2. místo. I v těchto závodech zvítězil Nicolas Covatti, ale již přišel o naprostou neporazitelnost, když v rozjížďkách ztratil dva body. V celkovém pořadí vede samozřejmě Covatti před Lisandro Husmanem a Matjou Duhem. Matěj Kůs je již pátý.       

Kůs vyhrál malé finále, Covatti vyhrál potřetí

argentina.pngcovatti.jpgkus2.jpgMatěj Kůs dokázal ve třetím podniku argentinského mistrovství vyhrál finálový závod, neboli malé finále. Grand finále však opět vyhrál neporazitelný Nicolas Covatti. Druhý skončil Lisandro Husman a třetí byl Slovinec Matija Duh.

Covatti opět vyhrál, Kůs sedmý

argentina.pngcovatti.jpgkus.jpgI ve druhém závodě argentinského mistrovství kraloval Nicolas Covatti. Druhý skončil další domácí jezdec Lisandro Husman a bronz vybojoval Jonathan Iturre. Matěj Kůs, který se nemohl zúčastnit prvního závodu, jelikož mu pozdě dorazily některé věci k závodění.

Nicolas Covatti vyhrál úvodní závod

argentina.pngcovatti.jpgV Argentině odstartoval šampionát na ploché dráze. Vítězem prvního závodu se stal Nicolas Covatti. Druhý skončil Polák Maciej Fierlej a bronzovou medaili vyjel v prvním závodě Facundo Albín, domácí borec.

Matěj Kůs prodloužil s Krakówem a odjel do Argentiny

krakow.gifargentina.pngkus3.jpgCo nejméně změn oproti roku 2012, to je zřejmě zimní motto Matěje Kůs. Neboť ten se po setrvání v Redcaru Bears rozhodl pokračovat v druhé polské lize, ve které od poloviny letošní sezóny hájil barvy Speedway Wandy Kraków. Už v úterý se pražský závodník vydal podobně jako minulou zimu do Aregentiny, kde bude zápolit o korunu argentinského plochodrážního krále.

Matěj Kůs byl v Daireaux nejlepší

argentina.pngkus3.jpgVe dvanáctém kole Mezinárodního mistrovství Argentiny si Matěj Kůs připsal první výhru. Pražský závodník sice v Daireaux prohrál v základním rozpisu s několika svými jihoamerickými soupeři, ale finále už patřilo jen jemu. Na Kůsově finálovém štítě skončili vedoucí muž mistrovství Emiliano Sanchéz, Facundo Albín a Jonathan Iturre. Hůře skončil Polák Adrian Gomolski, bývalého závodníka Zlaté přilby Pardubice potkal pád s jehož následky byl převezen do nemocničního zařízení.

Covatti zvítězil v Bahia Blance, Matěj Kůs sedmý

argentina.pngcovatti.jpgkus2.jpgJedenácté kolo Mezinárodní mistrovství Argentiny se znovu jelo v Bahia Blance, kde se nejlépe prezentoval Argentinec s italskou licencí Nicolas Covatti. Vedle závodníka známého třeba z loňské Zlaté přilby se na stupně vítězů postavili stříbrný Jonathan Iturre a bronzový Norbert Magosi. Český zástupce Matěj Kůs dojel druhý ve finále B za průběžně vedoucím Emiliano Sanchezem a byl klasifikován jako sedmý.

Poprvé vyhrál Albín, Matěj Kůs na devátém místě

argentina.pngkus.jpgDesátá část Mezinárodního mistrovství Argentiny přinesla první vítězství Facundo Albínovi. Uruguayec za sebou v Bahia Blance nechal Nicolase Covattiho a Norberta Magosiho. Matěj Kůs se tentokrát neprobojoval do velkého finále a byl klasifikován jako devátý. Šampionát stále vede Emilano Sanchez s dvanáctibodovým náskokem před Norbertem Magosim.