Archív kategorie

Do evropského finále jdou Poláci, Rusové a Lotyši

Ve slovenské Žarnovici se jelo v neděli druhé semifinále Mistrovství Evropy dvojic. O vítězné dvojici musel však rozhodnout až rozjezd, jelikož týmy Ruska a Polska nasbírali v základní části závodu shodně 27 bodů. Na start rozjezdu se postavil za Polsko Mateusz Szczepaniak, v týmu Ruska padlo na Andreje Kudriašov. Od startu šel do vedení polský borec a cílovou pásku protnul právě on jako první. Poláci se tak radují z postupu do finále. Na druhém místě skončilo Rusko a z bronzu a posledního postupového místa se radují Lotyši. Slovenský domácí tým obsadil šesté místo. Nejlepším jezdcem závodu co do počtu získaných bodů byl Rus Andrej Kudriašov.

Mistrovství Evropy dvojic v Žarnovici

Zítra se na jediné slovenské ploché dráze uskuteční semifinálový závod Mistrovství Evropy dvojici. Bojovat se bude o tři postupová místa. Nabité sestavy mají jednoznačně Poláci, Lotyši a bez šancí nejsou ani domácí v sestavě Patrik Búri, Jakub Valkovič a Ján Mihálik. Šlapat na paty jim však budou skvělí Rusové a bojovní Ukrajinci. Kdo se dostane do finále se začne odhalovat úderem patnácté hodiny.

Češi do finále nepostoupili

Ani domácí liberecká dráha nepomohla českým plochodrážníkům k postupu do finále Mistrovství Evropy dvojic. Český tým oslabený o svou jedničku, zraněného Václava Milíka skončil čtvrtý. Naši sice nasbírali více bodů než Dánsko, ovšem v závodě šesti dvojic rozhoduje v celkovém pořadí až dojezd ve finálových jízdách, kde naši borci podlehli ve finále B Dánsku. Vítězem se stali jezdci Velké Británie, druzí byli Francouzi a Dánsko skončilo třetí. Nejlepším jezdcem závodu se stal Adam Ellis z vítězné dvojice Velké Británie.

Startovní listina do Liberce

Již v sobotu 27. května se v Liberci pojede evropské semifinále dvojic. Všichni účastníci již nahlásili své sestavy, které najdete ve článku níže. Závod startuje od 14 hodin. Proto neváhejte a přijďte povzbudit českou dvojici v boji za postupem.

Senzace v Mistrovství Evropy dvojic

fim_uem lotysskoVelmi zajímavé zakončení mělo letošní finále Mistrovství Evropy dvojic v lotyšské Rize. Závod se podařilo odjet jen do osmnácté jízdy, kdy jasně vedli Poláci. Kvůli dešti a špatnému stavu dráhy však byl závod po této osmnácté jízdě přerušen a podle pravidel se započítávaly pouze výsledky po čtrnáctou jízdu.

Evropské semifinále dvojic vyhráli Dánové

Dánsko, Německo a Itálie doplní trojici Polsko, Rusko, Lotyšsko a náš reprezentační tým v srpnu ve finálovém závodě Mistrovství Evropy dvojic, které se pojede v lotyšské Rize.Rozhodl o tom semifinálový závod v italském Badia Calavena minulý týden. Nejlepším jezdcem závodu se stal Dán Rasmus Jensen.

Poláci Mistry Evropy, Češi bronzoví

Bronzovou medaili vybojovali čeští reprezentanti v závodě Mistrovství Evropy dvojic v maďarském Debrecenu. Vítězy se stali Poláci, před dvojicí z Ruska. Václav Milík se dokonce se svými šestnácti body stal nejlepším jezdcem celého podniku.

Semifinále dvojic v Güstrowě vyhráli Ukrajinci

Dvojice Ukrajiny se stala vítězem semifinále Mistrovství Evropy dvojic na dráze v německém Güstrowě. Druzí byli po rozjezdu domácí Němci a bronz vyjela dvojice Lotyšska. Nejlepším jezdce závodu se stal se čtrnácti body Slovinec Aleksander Čonda.

Milík a Krčmář jsou zlatí

milik_vaclav krcmarDivišov – Česká dvojice Václav Milík a Eduard Krčmář s náhradníkem Tomášem Suchánkem dokazala na domácí dráze v Divišově vybojovat v sobotu evropské zlato ve dvojicích. Dokázali porazit také skvěle jedoucí Poláky (2 místo) a Rusy, kteří se umístili na bronzové příčce. Stínem závodu se stal vážný pád Ukrajince Karpova, který musel být transportován po kolizi s naším Krčmářem vrtulníkem do nemocnice.

V Divišově se nejede, náhradní termín se hledá

Závod Finále mistrovství Evropy v Divišově se v sobotu nepojede. Dráha v Divišově se po celonočním dešti ze čtvrtka na pátek dostala pod vodu a je v těchto okamžicích zcela nesjízdná. Pršelo i dnes dopoledne a i předpověď je nepříznivá. Protože navíc se v neděli uskuteční další sportovní podniky, které výrazně ovlivňují plochodrážní svět a nebylo by možné jezdce v Divišově udržet třeba až do pondělí došlo mezi předsedou plochodrážní komise FIM Europe Frankem Ziglerem a organizátory k dohodě o přeložení sobotního závodu.

Sestavy pro Divišov jsou známy

Již tuto sobotu se na divišovském ovále pojede finále Mistrovství Evropy dvojic. Nedávno jsme publikovali českou, ale i nabitou polskou sestavu. Dnes jsou známy již sestavy všech dvojic. Závod startuje v sobotu 13. září od 15 hodin.

Polsko ohlásilo sestavu do Divišova, pojede Balinski, Ulamek a Miedzinski

sebastian-ulamekJiž tuto sobotu se na divišovském ovále pojede finále Mistrovství Evropy dvojic. Český tým ve složení Václav Milík, Eda Krčmář a Tomáš Suchánek bude mít za soupeře také Polsko, které dnes ohlásilo sestavu. Červeno-bílí pojedou v sestavě 7. Damian Balinski, 8. Sebastian Ulamek a 18. Adrian Miedzinski.

Lotyšsko vyhrálo semifinále evropských dvojic

FIM-EuropeDnes odstartovalo v maďarském Debrecenu Mistrovství Evropy dvojic. Jeho vítězem se stali jezdci Lotyšska ve složení Andževs Lebeděvs a Kjastas Puodžuks. Druhé místo vybojovala ruská dvojice Dennis Gizatullin a Vitalij Bělousov. Bronzová příčka patřila domácímu Maďarsku ve složení Jozsef Tabaka, Roland Benkö a  Norbert Magoši. Nejlepším jezdcem závodu se stal s 15 body Lebeděvs. Třináct bodů si na své konto připsal Martin Vaulík a Vitalij Bělousov.

Divišov získal finále ME dvojic

fim_europe.gifdivisov.gifPřed pár minutami získal Auto klub Divišov potvrzené pořadatelství finálového závodu Mistrovství Evropy dvojic 2014. Předběžný termín závodu byl stanoven na 13. září 2014. Česká reprezentace tak bude mít velkou šanci navázat na úspěchy z nedávné minulosti, neb v její sbírce jsou čtyři zlata z let 2004, 2007, 2009 a 2010, které dohromady činí z České republiky historicky nejúspěšnější zemi v historii ME dvojic.

ME dvojic v Herxheimu vyhráli domácí

uem.gifnemecko.pngsmolinski.jpgwolbert.jpgVčera se odjelo na krátké dráze (293 m) v německém Herxheimu finále ME dvojic. Výhodu domácího prostředí využili Martin Smolinski a Kevin Wölbert. Na druhém místě skončil polský pár Sebastian Ulamek – Norbert Kościuch. Třetí příčku až po rozjezdu obsadil obhájce titulu Ukrajina. O bronzovou medaili se téměř sám zasloužil včera neporažený Andrej Karpov, protože Aleksander Loktajev po pádu ve druhé jízdě odstoupil ze závodu. Naši reprezentanti měli také nešťastný úvod, když ve své druhé jízdě měl pád Josef Franc a ze závodu musel odstoupit, snad bez vážnější újmy na zdraví. Pepu zastoupil Zdeněk Holub a vyjel tři body. Zdeně Simota vybojoval sedm bodů. Dohromady to stačilo na šesté místo.

Česká dvojice postoupila do finále ME

madarsko.pngfranc.jpgmilik2.jpg  Dnes se v maďarském Miskolci uskutečnilo semifinále Mistrovství Evropy dvojic. Ve hře byly tři místa do finále. Očekávaně zvítězila polská dvojice Ulamek- Puszakowski. Na druhém místě skončila překvapivě slovinská dvojice  Čonda- Voldrih, ve které se dařilo zejména Čondovi, který dokázal porazit i polské jezdce. Naši zástupci Josef Franc a Václav Milík si také jistě zajistili postup třetím místem. Josef Franc vyjel 13 bodů a bonus a Václav Milík 10 bodů a tři bonusy. Čeští jezdci prohráli pouze s polským párem a v souboji o třetí místo si jednoznačně poradili s domácí dvojicí 5:1. Finále ME dvojic se odjede 29. června v německém Herxheimu. Do finále byla přímo nasazena domácí dvojice a loňští medailisté: Ukrajina, Lotyšsko a Dánsko.

Franc a Milík jedou na semifinále ME dvojic

fim_europe.gifmadarsko.pngV sobotu se v maďarském Miskolci rozběhne jediným semifinálovým závodem Mistrovství Evropy dvojic. Českou republiku budou reprezentovat Václav Milík a Josef Franc, kteří jsou na začátku sezóny ve velmi dobré formě. Největším favoritem klání jsou jednoznačně Poláci, kteří nasadili z českých oválů dobře známého bývalého jezdce Grand Prix Sebastiana Ulamka a nejlepšího jezdce nejlepšího jezdce loňské první ligy Roberta Miśkowiaka, jenže ten se zranil v Anglii a bude muset být nahrazen.

V ME dvojic si vyjela zlato domácí Ukrajina

uem.gifkarpov.jpgloktajev.jpg  V ukrajinském Rovně se odjelo finále Mistrovství Evropy dvojic. Z vítězství se radovala domácí dvojice: Andrej Karpov, Aleksandr Loktajev. Čeští reprezentanti ve složení Josef Franc, Tomáš Suchánek a Václav Milík obsadili páté místo. Josef Franc z pozice náhradníka vyjel výborných 11 bodů. Na druhém místě skončil lotyšský pár a na třetím dvojice z Dánska.

Milík se Suchánkem skončili v Miskolci druzí

uem.gifmilik2.jpgsuchanek.jpgBezpečným postupem z druhého místa zakončili Václav Milík s Tomášem Suchánkem své odpoledne na dráze v maďarské Miskolci, kde se účastnili semifinálového závodu Mistrovství Evropy dvojic. Pardubický pár si připsal pět výher a jednu remízu s lotyšskou dvojicí, která nakonec nesbírala o bodík víc a postoupila do finále. Třetí a tedy poslední postupové místo obsadila domácí dvojice. Vůbec se nedařilo Slovákům, kteří ani nedokončili závod a se třemi body skončili beznadějně poslední.

Milík a Suchánek pojedou o finále

madarsko.pnguem.gifVáclav Milík a Tomáš Suchánek budou tuto sobotu reprezentovat Českou republiku v Mistrovství Evropy dvojic. V maďarském Miškolci se jede druhé semifinále a v tomto článku najdete sestavy všech dvojic. V závodě vystartuje i dvojice Slovenska, kde se však budou muset obejít bez své největší hvězdy Martina Vaculíka. Startovat budou Jánové Halabrín a Mesiarik.