Archív kategorie

Zdeněk Simota vyhrál v Březolupech

V sobotním odpoledni se v Březolupech bojovalo o body v Přeboru a taky o postup mezi finalisty Mistrovství ČR jednotlivců. Vítězem závodu se stal Zdeněk Simota, který vyhrál s plným počtem patnácti bodů. Vítěz úvodního klání v Pardubicích Hynek Štichauer byl druhý a pro bronz si v rozjezdu se Zdeňkem Holubem přijel Jan Kvěch.

Fogo Power ovládlo i druhý závod

Druhý závod Speedway Best Pair se jel v pátek večer na dráze v polském Rzeszówě. I tady se na nejvyšší stupíne postavil tým Fogo Power ve složení Hampel, Sajfutdinov, Kolodziej. Druzí skončili jezdci ekantor.pl a z bronzu se raduje Monster Energy. Václav Milík tentokrát v barvách Starkom nenastoupil.

První náhradník jde do boje

Ještě ani nebylo Speedway Grand Prix zahájeno a už musí naskakovat první náhradník seriálu velkých cen. Po zranění Martina Vaculíka nastoupí k prvnímu závodu SGP 12. května ve Varšavě Niels Kristan Iversen. Martin Vaculík se nestihne vrátit ani na druhý závod v Praze, kde jej rovněž zastoupí Niels Kristian Iversen.

Další Přebor už tuto sobotu v Březolupech

V jihomoravských Březolupech bude tuto sobotu zahájená sezóna druhým díle českého Přeboru jednotlivců doplněného o mistrovský závod stopětadvacítek. Na startu nebude chybět ani vedoucí trio průběžné klasifikace v čele s Hynkem Štichauerem. Domácí Březolupy bude tentokrát hájit jen Martin Gavenda, který byl v Pardubicích šestý. I kubatura do 125 ccm přijede v kompletní špičce v čele s vítězem z Pardubic Jaroslavem Vaníčkem.

Hynek Štichauer vyhrál první Přebor

První závod letošního Přeboru jednotlivců, který byl současně kvalifikací do Mistrovství České republiky jednotlivců se jel včera večer v Pardubicích. Vítězem se stal Hynek Štichauer, který porazil v rozjezdu Zdenka Simotu. Třetí skončil rovněž po rozjezdu Ronny Weis, který porazil v boji o bronz Zdenka Holuba. Součásti včerejšího závodu byl i mistrák stopětadvacítek, který vyhrál Jaroslav Vaníček z Prahy, druhý byl Bruno Belán a z bronzu se radoval Filip Šifalda.

Markéta Praha vítězí v úvodním kole

O pouhopouhý bod zvítězila Markéta Praha v ryze české sestavě a dvěma juniory v základu v prvním kole Extraligy družstev dnes večer na pražské Markétě. Pardubice byly druhé a z bronzové medaile se raduje tým ze Slaného. Nejlepším jezdcem závodu se stal pardubický Václav Milík se čtrnácti body, který po celou dobu závodu podlehl pouze Eduardu Krčmářovi. 

V Pardubicích startuje Přebor a stopětadvacítky

Přebor jednotlivců odstartuje prvním závodem již zítra na pardubickém ovále. Nepůjde jen o body do přeboru, ale současně také o postup do Mistrovství České republiky jednotlivců. Na start se postaví devatenáct jezdců. Součásti závodu bude i první podnik Mistrovství České republiky v kubatuře do 125 ccm na klasické dráze. Závod startuje od 18 hodin.

Startuje české extraliga

Zítra úderem osmnácté hodiny vystartuje letošní roční plochodrážní Extraligy prvním závodem na pražské Markétě. Všechny týmy jdou do bojů hned zhurta a nasazují to nejlepší co mají. Všechny týmy kromě domácího celku sahají k zahraničním posilám a asi největším lákadlem bude zítra na pražské Markétě Polák Patryk Dudek v barvách Zlaté přilby Pardubice. Kompletní startovní listinu najdete uvnitř.

Zemřel Ivan Mauger

Legendární plochodrážní jezdec Ivan Mauger nežije. Včera večer zemřel ve věku 78 let v Austrálii, kde bojoval již delší dobu s těžkou nemocí. Ivan Mauger se stal šestkrát Mistrem světa na klasické ploché dráze a tři tituly vybojoval i dráze dlouhé a získal mnoho dalších úspěchů. Pouze Zlatou přilbu v Pardubicích si nikdy neodvezl. Dlouhé roky Ivan startoval jako tovární jezdec divišovské Jawy.

Martin Málek desátý ve Vriesu, vyhrál Diener

Bernd Diener se stal vítěze, prvního závodu nizozemského Mistrovství na dlouhé dráze. Druhý byl Henry van der Steen a bronzový Christian Hülshorst. Jediný Čech ve startovním poli Martin Málek vybojoval sedm bodů, což stačilo na desátou příčku.

První Flat Track vyhráli Pučko, Plecháč a Franců

Součásti veteránského závodu Evropské veteránské série byl i první závod Mistrovství České republiky Flat Track. Kategorii FT Veterán ovládl Jaroslav Franců, FT Classic ovládl Aleš Plecháč a nejprestižnější kategorii FT 1 vyhrál Pavol Pučko.

Veteránské závody v Pardubicích vyhráli Barth a Snijder

Včera se na pardubickém ovále závodilo o sto šest. Jelo se zde úvodní klání Evropské veteránské série a to jak dvouventily, tak čtyřventily. Vítězem dvouventilové kategorie se stal Wolfgang Barth, který vyhrál všechny jízdy základní části a poté i finále. Čtyřventily ovládl Henk Snijder, který vyhrál základní část a poté i finále. Nejlepším „Čechem“ v závodě byl Ital Francesco Barbetta, který obsadil desátou pozici. Vladimír Višváder do závodu nakonec nenastoupil.

Osobní výběr z polského tisku 4

V naší české kotlině v současné době moc jezdců světové úrovně bohužel nemáme a bojím se, že v dohledné budoucnosti ani mít nebudeme. Ale nějaký ten klenot máme a je tím větší škoda, že některé zprávy o nich nám unikají, nevíme o nich a nemáme ani ponětí, jak jsou ceněni za hranicemi naší země. Já vím, že nelze srovnávat naší a polskou plochou dráhu co do celkové úrovně, počtu jezdců, finančního zabezpečení, úrovně jezdců a soutěží i mediálního prostoru a obrazu. Je to jako srovnávat náš a polský hokej. Ale přesto.

Martin Vaculík zraněn

Po pádu v britské lize v barvách Leicester Lions se zranil nejlepší slovenský jezdec Martin Vaculík. Podle posledních informací má Martin zlomený kotník. Pravděpodobně bude odstaven přibližně 5 – 6 týdnů.Přejeme Martinovi brzké uzdravení a návrat na plochodrážní ovály.

V Pardubicích startuje letošní sezóna

Již zítra bude v Pardubicích zahájená letošní sezóna. O zábavu se divákům postarají závodníci Evropské veteránské série, které vystartují tradičně ve dvou kategoriích dvouventilech a čtyřventilech. Součástí bude také první závod Mistrovství České republiky Flat track.

Divokou kartu do Varšavy získal Krzystof Kasprzak

Krzystof Kasprzak se stal držitelem divoké karty pro závod Speedway Grand Prix, který se pojede 12. května v polské Varšavě. Pozice náhradníků obsadí se sedmnáctkou Maksym Drabik a osmnáctkou Bartosz Smektala.

Koltakov nakonec s plným počtem

S plným počtem možných jedenadvaceti bodů si Dmitrij Koltakov, od včerejška už novopečený Mistr světa na ledě vybojoval první místo v posledním závodě ledařské sezóny 2018. Druhý byl ve finále nedělní ho závodu Daniil Ivanov a zajistil si tak i titul vicemistra světa. Třetí byl v neděli v nizozemském Heerenvenu Dinar Valejev. Třetí příčka celkově však patří Dmitriji Chomicevičovi. Jan Klatovský obsadil v posledním měření sil dvanácté místo a celkově končí 

Zdeněk Holub mistrem Slovenska

Mistrem Slovenska pro letošní rok se stal v neděli v Žarnovici pražský jezdec Zdeněk Holub, který ve finálové jízdě na šest kol porazil druhého Stanislava Mělničuka a třetího Norberta Magošiho. Čtvrtý byl ve finále Jozsef Tabaka a smolaři finálové jízdy se stali Renat Gafurov, který nedojel pro poruchu a Matič Ivačič, jenž byl vyloučen. Nejlepším slovenským jezdcem se stal Patrik Búri, který skončil hned za branami finále sedmý.

Osobní výběr z polského tisku 3

Již ve třetím díle svého seriálu Osobní výběr z polského tisku provede náš dlouholetý spolupracovník Mirek Kövešlygety znovu polským tiskem.
Nová plochodrážní sezóna se pomalu rozjíždí a tak neuškodí podívat se, co píšou u našich severních sousedů.

Koltakov po osmé vyhrál a je Mistrem světa na ledě

Dmitrij Koltakov v sobotu vyhrál devátý závod Ice Speedway Gladiators a obhájil titul Mistra světa na ledové ploché dráze. V posledním závodě, který se jede v neděli v nizozemském Heerenveenu jej už nikdo nemůže předstihnout. Druhý skončil v sobotu v Nizozemí Dinar Valejev a z bronzu se raduje Daniil Ivanov. Jan Klatovský vybojoval v devátém podniku Mistrovství světa čtyři body a skončil dvanáctý.