Archív kategorie

Walbo Railway generálním sponzorem kopřivnické ploché dráhy

Trnitou cestu zpět na plochodrážní scénu měl kopřivnický klub. V roce 2017 odvrátil zrušení plochodrážního oválu ve městě, za peníze vydělané z ledové ploché dráhy zrekonstruovali dráhu a ve stejném roce uspořádali čtyři závody. Letos se v Kopřivnici závodilo rovněž čtyřikrát a pro příští rok se v kalendáři objevuje Kopřivnice dokonce pětkrát (s ledovou šestkrát). V sezóně si klub zažije i velký návrat. Po jednadvaceti letech se kopřivnický tým postaví na start ligové soutěže s vlastním týmem. V pondělí zástupci kopřivnické ploché dráhy podepsali roční smlouvu s ostravskou firmou Walbo Railway, která se stala pro sezónu 2019 generálním sponzorem klubu. V lize bude kopřivnický tým startovat pod hlavičkou AK Walbo Railway Kopřivnice.

Jack Holder mistrem Nového Jižního Walesu

Jack Holder se stal o víkendu vítězem Mistrovství Nového Jižního Walesu. Ve finálové jízdě nechal za svými zády Sama Masterse a Joshe Pickeringa.

Kalendář závodů 2019

Včera proběhla v Pardubicích konference svazu ploché dráhy, z niž vzešel mimo jiné i kalndář závodů pro rok 2019. Kde a kdy se co pojede? To najdete už teď v tomto článku.

Ledařský šampionát zná své termíny

Kalendář závodů pro klasickou sezónu bude znám až v sobotu odpoledne. Ledaři však rukovali o svém jízdním řádu sezóny 2019 už minulou sobotu. Z jednání mezi jezdci, pořadateli a vedením české ploché dráhy vzešel kalendář závodů v České republice a reprezentační nominace.

V Kopřivnici se loučili se sezónou

Plné depo motorek, mnoho známých plochodrážních tváří a hlavně skvělá zábava. TO vše bylo k vidění v sobotu v severomoravské Kopřivnici při tradičním Závěru sezóny 2018. Na dráze se objevilo mnoho současných, ale i bývalých závodníků ať už z Kopřivnice, z celé České republiky, Polska a Německa.

Pardubický super víkend 2019 začátkem října

Přesněji 4 – 6. října se na pardubickém ovále uskuteční tradiční plochodrážní víkend. Vše začne už v pátek, v sobotu pak bude na programu jubilejní 45. roční Zlaté stuhy a 6. ročník Jawa Cupu 250 ccm. V neděli pak svede světová špička boj o už 71. Zlatou přilbu.

Mistrovství světa na ledové ploché dráze zná své termíny

Jako první zveřejnila mezinárodní motocyklová federace FIM kalendář pro světový šampionát na ledové ploché dráze. Ten započne kvalifikačními boji ve Švédsku a ve Finsku v lednu, aby se poté přesunul do Kazachstánu a Ruska. Odtud se pak vrátí do Evropy začátkem března.

66. Lancuch Herbowy v Ostrówě vyhrál Grzegorz Walasek

Grzegorz Walasek se stal vítězem už 66. ročníku tradičního Lancuchu Herbowe v polském Ostrówě. Druhý byl ve finálové Bjerne Pedersen a bronz vybojoval Bartosz Smektala.

Josef Franc pátý v Maďarsku

V maďarském Nágyhalasz se jel poslední závod maďarského mistrovství. Jeho vítězem se stal Polk Jakub Jamróg, druhý byl Norbert Magoši, který se tak stal i letošním maďarským mistrem. Třetí příčku vybojoval Stanislaw Burza. Josef Franc vybojoval deset bodů a skončil pátý.

V Pardubicích zakončili sezónu MACECEM a Becherem

V sobotu se na pardubickém ovále konalo rozloučení se sezónou. To již tradičně proběhlo tak, že se dopoledne odjel závod Macec Cup, který ovládl Polák Przemyslaw Liszka, před našim Ondrou Smetanou a dalším Polákem Szymonem Szlauderbachem. Na dalších příčkách se seřadili další Češi Škurla a Mikel. Poté už mohl začít tradiční Becher Cup, kdy si na ovále mohli zajezdit bývalí závodníci, mechanici, ale proběhlo i vožení fanoušků na plochodrážních speciálech.

SGP zná svůj kalendář

Promotér seriálu velkých cen Speedway Grand Prix chrli letos informace k příští sezóně jako na běžícím páse. Po zveřejnění divokých karet na celou sezónu a náhradníků pro celý seriál spatřil světlo světa a kalendář závodů pro příští ročník. V Praze se sjedou k bojům světové hvězdy 15. června 2019.

Václav Milík bude čtvrtým náhradníkem

V pondělí večer bylo oznámeno pět jmen jezdců, kteří se stanou oficiálními náhradníky pro seriál Speedway Grand Prix. Tentokrát mezi nimi figuruje i jméno Václava Milíka. Organizátor SGP mu pro rok 2019 přidělil post čtvrtého náhradníka. BSI si pro pozice náhradníků vybrala pětici Robert Lambert, Max Fricke, Mikkel Michelsen, již zmiňovaný Vašek Milík a Bartosz Smektala.

Mistrovský titul obhájil Josef Franc

Josef Franc se stal v Březolupech podruhé ve své kariéře Mistrem České republiky jednotlivců na ploché dráze. Druhý skončil po rozjezdu Václav Milík a bronzový pak Eduard Krčmář. Václav Milík musel v neděli v Březolupech na start rozjezdu hned dvakrát. Nejprve aby porazil novopečeného Mistra republiky Josef France v posledním finálovém klání a podruhé, aby Edu Krčmáře odsunul na bronzový stupínek celkové klasifikace. Ve čtvrtém závodě byl třetí Eda Krčmář.

SGP 2019 znovu bez české účasti

Znovu bez české účasti se odehraje příští ročník Speedway Grand Prix. Václav Milík, ani jiný český jezdec stálou divokou kartu do nového ročníku seriálu nedostal. Naopak s divoké karty se radují Patryk Dudek, Matej Žagar, Martin Vaculík a Mistr Evropy z letošního roku Leon Madsen. Se seriálem se po letech loučí třeba Nicki Pedersen či Chris Holder. Kompletní startovní listinu SGP 2019 najdete v tomto článku.

Markéta Praha už jen potvrdila svůj titul

V posledním závodě 1. ligy družstev v Žarnovici už vlastně o nic nešlo. Vítězství v této naší druhé divizi měli již jisté Pražané. Ti také v Žarnovici vyhráli a svůj primát už jen stvrdili. Druhé místo vybojovali na slovenském ovále Junioři CZ a bronzoví byli jezdci Pardubic. V celkovém součtu vyhrála 1. ligu Markéta Praha, před Junioři CZ a ZP Pardubice. Jediný slovenský tým SC Žarnovica skončila poslední.

Tai Woffinden mistrem světa

Mistrem světa roku 2018 se stal dnes večer v polské Toruni Brit Tai Woffinden. Tah za světovým titulem zakončil vítězstvím v posledním závodě. V Toruni byl v sobotu druhý Rus Artiom Laguta a bronz bral další ruský jezdec Emil Sajfutdinov. Václav Milík, který nastoupil do závodu jako rezerva za zraněného Craiga Cooka vybojoval pět bodů a patří mu místo třinácté. V celkové klasifikaci si stříbro vybojoval Polák Bartosz Zmarzlik, bronz patří Švédu Fredriku Lindgrenovi.

Václav Milík pojede SGP v Toruni

V polské Toruni vyvrcholí zítra večer světový šampionát jednotlivců na ploché dráze Speedway Grand Prix. V čele seriálu je Tai Woffinden pronásledován dvojicí Poláku Bartosz Zmarzlik s Maciej Janowski. V závodě se však představí i český jezdec Václav Milík, Ten se do závodu dostal díky zranění Craiga Cooka jako druhý náhradník seriálu SGP. Letos to bude podruhé, kdy bude Václav Milík hájit české barvy v seriálu Speedway Grand Prix.

O titulu Mistra České republiky se rozhodne v neděli na jihu Moravy

V jihomoravských Březolupech se v neděli rozhodne o letošním Mistrovi České republiky jednotlivců. Ve vedení je trojice jezdců a vlastně už pouze tato trojice má šanci získat titul. Ve vedení je loňský Mistr ČR Josef Franc společně s Eduardem Krčmářem. Oba mají na svém kontě 41 bodů. O pouhý bod méně má Vašek Milík, který bude o den dříve startovat v závodě seriálu SGP v polské Toruni.

Chris Holder triumfoval v jubilejním Memoriálu Luboše Tomíčka

V jubilejním 50. ročníku Memoriálu Luboše Tomíčka v Praze na Markétě včera večer triumfoval Australan Chris Holder. Ve finálové jízdě nechal za svými zády Emila Sajfutdinova z Ruska a Martina Vaculíka ze Slovenska. Za stupni vítězů skončila dvojice dánských jezdců Nicki Pedersen a Peter Kildemand. Nejlepším českým jezdcem byl domácí Josef Franc na sedmém místě.

Martin Smolinski mistrem světa na dlouhé dráze

Včera se kromě Zlaté přilby v Pardubicích jelo také poslední kolo Mistrovství světa na dlouhé dráze. Z tohoto důvodu jsme neviděli ve Svítkově Hynka Štichauera a Josef Franca. Oba se představili v německém Mühldorfu. Poslední závod se stal kořistí Martina Smolinskeho z Německa a zajistil si tak světový titul v této kategorii. Druhý skončil v Muhldorfu Dimitri Bergé a v celkové klasifikaci skončil rovněž druhý. Stejně tak Matthieu Tressarieu, který dojel v Muhldorfu třetí, byl třetí i v celkové klasifikaci. Josef Franc obsadil v neděli v Německu až osmé místo, ovšem celkovou čtvrtou příčku už to neovlivnilo. Hynek Štichauer, který zasáhl do bojů letos už potřetí skončil devátý a celkově dvanáctý.