Archív kategorie

Jaká byla letošní Zlatá přilba?

No pochopitelně báječná. Pořadatelsky naprosto bezchybná, perfektní komentování Romana Hájka s kolegou a k tomu pěkné počasí bez deště. No a když se přidá dvojité vítězství českých jezdců, muselo být srdce každého plochodrážního fanouška uspokojeno.

Rovno a Mělničuk slaví vítězství

V ukrajinském Rovně se o víkendu bojovalo o další body do Poháru přátelství. Závod družstev se stal v sobotu kořistí domácího týmu Rovna. Druhé byly Swietochlowice a z bronzu se radovali jezdci slovenské Žarnovice. Náš zástupce ZP Pardubice obsadil čtvrté místo. Neporaženým mužem dne byl Maďar Jozsef Tabaka. Druhé den se již tradičně jede závod jednotlivců, který se stal kořistí domácího Stanislava Mělničuka. Druhý byl Jozsef Tabaka a bronzový Argentinec v barvách Swietochlowic Facundo Albin. Nejlepším českým jezdcem byl osmý Jarda Petrák.

Eda Krčmář pouze jako náhradník

Pouze jako náhradník postupuje Eduard Krčmář do finále Mistrovství Evropy juniorů. V maďarském Nagyhalácz obsadil po rozjezdu z Rusem Čugunovem, Lotyšem Kostigovsem a Ukrajincem Trofimovem šesté místo, což znamená jen místo náhradníka. Vítězem závodu se stal Polák Bartosz Smektala, druhý byl Němec Michael Härtel a bronzový Nick Škorja ze Slovinska. Do finále postupuje ještě čtvrtý Lukas Fienhage a vítěz již zmiňovaného rozjezdu s Krčmářem Rus Gleb Čugunov.

Britské ozvěny 10

V desátých britských ozvěnách se ohlédneme za uplynulým týdnem ve všech britských ligách a jiných závodech na ostrovech. Kompletní přehled výsledků od neděle do neděle. 

Václav Milík třeti v Praze, vyhrál Jason Doyle

Fantastické třetí místo vybojoval Václav Milík v sobotu v Praze při čtvrtém závodě Speedway Grand prix, kde startoval jako divoká karta. Vítězem závodu se stal stejně jako vloni Australan Jason Doyle a druhý byl Američan Greg Hancock. 

V Praze je vylosováno a dotrénovano

Dnes se v Praze trenovalo na zítřejší závod Speedwax Grand prix. Jde už o čtvrtý podnik prestižního seriálu světové špičky. Před tréninkem proběhlo losováni startovních pozic. Divoká karta české velké ceny Václav Milík začne závod ve čtvrté jízdě večera a postaví se na start proti Patryku Dudkovi, což je momentálně vedoucí jezdec šampionátu, dále proti slovenské hvězdě Martinu Vaculíkovi a slovinskému matadorovi Mateji Žagarovi.

Do finále jde pouze Josef Franc

Pouze Josef Franc se dokázal probojovat do finále Mistrovství Evropy na trávě. V semifinálovém závodě v Saint Macaire ve Francii obsadil páté místo. Druhý Čech ve startovní listině Hynek Štichauer skončil desátý po defektu ve finále B, kde měl ještě velkou šanci na postup, ovšem postupuje jen jako první náhradník. Vítězem závodu se stal Andrew Appleton, druhý byl Edward Kenneth a bronzový Paul Hurry.

V sobotu na pražskou Speedway Grand Prix

Již po jeden a dvacáté se můžeme vydat na pražskou Markétu na jeden ze závodu Speedway Grand Prix. Na start se postaví kompletní světová špička včetně našeho Václava Milíka, který bude startovat na divokou kartu. Z pozic náhradníků budou na svou příležitost čekat Josef Franc a Matěj Kůs. V celkové klasifikaci je na čele Polák Patryk Dudek, což jistě vyláká do ochozů mnoho polských příznivců. Na druhém místě je prozatím Jason Doyle a třetí pak Fredrik Lindgren.

Startovní listina evropského semifinále juniorů v Nagyhalász

Eda Krčmář obhajuje titul v devatenáctkách

V maďarském Nagyhalász se v sobotu uskuteční semifinále Mistrovství Evropy juniorů. Česká republika má v ohni želízko a to velmi žhavé. Se startovním číslem deset se představí slánský Eduard Krčmář. Společnost mu mimo jiné bude ve startovní listině dělat i slovenský junior Ján Mihálik a z pozice náhradníka pardubický Josef Novák.

Velmi vyrovnanou Extraligu ve Slaném ovládla Markéta Praha

Velmi vyrovnanou doslova a do písmene, jak praví nadpis. Všechny čtyři týmy srdnatě bojovali o prvenství, ale i o další umístění až do konce. Před kamerami Ceraes TV neudělal jistě nikdo ostudu. Vítězem se nakonec stali jezdci AK Markéta Praha, kde vybojoval nejvíce bodů Sebastian Ulamek, Druhý skončil domácí AK 3ton Slaný s největší svou oporou Mateuszem Szczepaniakem na čele. Z bronzu se tentokrát radovala Speedway Club Žarnovica, jejichž Martin Vaculík vybojoval neskutečných dvacet bodů. Kartu černého Petra si ve dnešním závodě vybrala AMK Zlatá přilba Pardubice, kde byl znovu nejlepším jezdcem s jedenácti body Václav Milík. Závod jste mohli sledovat ať už na naších stránkách, nebo na stránkách Cereas Speedway TV a tam ho najdete i zpětně teď. 

Ruské ozvěny 6

V těchto ozvěnách navštívíme Rusko, přesněji semifinálový závod juniorského šampionátu v Oktiabrskim, poté se vydáme do Balakova, kde se jelo první kolo ruského poháru dvojic. Z Balakova se vydáme podívat, jak dopadlo utkání ruské Superligy mezi Mega Lada Togliatti a Turbinou Balakovo.

Švédské ozvěny 7

Dnes se budeme v našem seriálu věnovat výsledkům z dalšího kola švédské Elitserien. Ve dvou závodech startovaly i česko – slovenské hvězdy. Václav Milík přispěl k výhře Indianerny Kumla devíti body a Martin Vaculík dovedl bodovým ziskem třinácti bodů svojí Vetlandu k výhře. Kompletní výsledky včetně tabulky najdete v tomhle přehledu.

Extraliga živě ze Slaného

Featured Video Play Icon

Živě bude zítra díky firmy Cereas vysílána Extraliga družstev ze Slaného. Celý přenos najdete jak na webu Cereas, tak i na našich stránkách buďto zde v horní části článku, nebo v článku samotném. Dnes byly také uzavřeny startovní listiny všech týmu a my vám je nabízíme v tomto příspěvku. Závod startuje v 18 hodin a pokud nestihnete do Slaného přijet určitě skvělý extraligový závod sledujte v živém přenosu. Tabulku Extraligy vede zatím Markéta Praha, před ZP Pardubice a slovenskou Žarnovici.

Divoké karty SEC uděleny

Tři jména dnes ohlásil promoter SEC a to divoké karty pro celý šampionát. Ti vyvolení jsou Artem Laguta, Andreas Jonsson a Andževs Lebeděvs. Speedway European Championship startuje 30. června na dráze v Toruni.

V Poháru přátelství Pardubice třetí

Domácí Slask Swietochlowice ovládly sobotní závod družstev v Poháru Přátelství, Druhé bylo ukrajinské Rovno a Zlatá přilba Pardubice vybojovala bronz. Ondřej Smetana v barvách Pardubic se zařadil se svými jedenácti body mezi nejlepší jezdce závodu. Slovenská Žarnovica obsadil čtvrté místo. Druhý den se jel závod jednotlivců, který ovládl Polák Hubert Legovik. Druhý byl Marcel Kajzer a bronzový Bartosz Szymura. Všichni tři patřili do domácího týmu. Nejlepším českým jezdcem byl pátý Jarda Petrák. Slovenské barvy držel v závodě jednotlivců nejvýše Moravák Martin Gavenda.

Češi vyřazení už po deseti jízdách

Pouze deset jízd se podařilo kvůli nepříznivému počasí odjet v semifinálovém závodě Mistrovství světa juniorských družstev v dánském Esbjergu. Náš tým obsadil třetí příčku. Vítězem se stali jezdci Dánska, druhé skončilo Švédsko. Bezchybný výkon předvedl v průběhu deseti jízd dánský jezdec Jonas Jeppesen. Druhý semifinálový závod vyhráli Australané, druzí byli jezdci Velké Británie a bronz vybojoval domácí tým Německa. Suverény závodu se stala australská dvojice Brady Kurtz a Max Fricke, když oba vyjel plný počet patnácti bodů.

Polské ozvěny 6

Víkend je tradičně mimo jiné nabitý hlavně polskými ligami. Něco se odjelo dokonce už v pátek a v akci se představil poprvé po zranění i Václav Milík. Vybojoval tři body a jeho Wroclaw podlehla na dráze Zielone Góry 42:48. Tým Gorzów Martina Vaculíka se k závodění nedostal. V Czestochowe totiž vyhrál déšť.

Britské ozvěny 9

V uplynulých dnech se odjelo hned několik závodů britských Premiership a Championship  a National lig. Kompletně všechny výsledky najdete v našem dalším přehledu britských ozvěn, který nese číslo devět.

Švédské ozvěny 6

Dnes se podíváme v rámci švédských ozvěn na čtvrteční kolo druhé nejvyšší ligy ve Švédsku Allsvenska League. Vargarna doma v pohodě porazila Griparnu 51:39. Nejvíce bodů v závodě vyjel Kacper Woryna z hostujícího týmu. Öronarna Mariestad jela ve druhém závodě kola proti Västerviku, ale nestačila na něj. Västervik vyhrál 48:42. 

Hans Andersen vyhrál dánské semifinále

Vítězem dánského semifinále se stal ve čtvrtek v Glumso Hans Andersen se ziskem čtrnácti bodů a náskokem tří bodů na druhého Anderse Thomsena. Třetí po prohře v rozjezdu právě z Thomsenem Michal Jepsen Jensen. Do finále, které se jede 4. srpna ve Fjelstedu a jsou už v něm dosazení Niels Kristian Iversen, Nicki Pedersen, Kenneth Bjerre, Nicolai Klindt a Bjerne Pedersen postupuje deset jezdců. Divokou kartu na finále dostane zřejmě Leon Madsen.