Archív kategorie

Leon Madsen Mistrem Evropy

Mistrem Evropy pro rok 2018 se stal Leon Madsen. Své prvenství v čtyřdílném šampionátu završil výhrou v polském Chorzowě. Na slezském stadiónu vybojoval plný počet osmnácti bod. Druhý skončil v Chorzowě Antonio Lindbäck a bronzový byl na divokou kartu jedoucí Kacper Woryna. Václav Milík vybojoval v posledním závodě šest bodů a Josef Franc body tři. V celkové klasifikaci se za Madsenem umístil Jaroslaw Hampel z Polska a třetí byl Robert Lambert z Velké Británie. Václav Milík obsadil dvaatřiceti body celkové osmé místo. Josef Franc při své premiéře v seriálu byl celkově osmnáctý.

Leon Madsen vyhrál v Daugavpills a vede i celkově

Vítězem třetího závodu Speedway European Championship se stal dánský borec Leon Madsen a vede i celkově. Na druhém místě v lotyšské baště ploché dráhy Rus Emil Sajfutdinov a bronz bral ve finále Robert Lambert. Nejlepší výkon letošní sezóny zaznamenal náš Vašek Milík, který byl ve finále závodu na čtvrtém místě. Josef Franc vybojoval bod a skončil šestnáctý. V celkové klasifiksci tedy vede právě sobotní vítěz Madsen, druhý je Jarek Hampel z Polska a bronz si drží Robert Lambert z Velké Británie. Václav Milík je před posledním závodem v Chorzówě osmý, Josef Franc jeden a dvacátý.

Robert Lambert vyhrál druhý závod SEC v Güstrowě

V německém Güstrowě se jel druhý závod Speedway European Championship, který se stal ve finálové zdě kořistí vycházející britské hvězdy Roberta Lamberta. Druhý byl ve finále Leon Madsen z Dánska a bronz bral Mikkel Michelsen rovněž z Dánska. Václav Milík opět skonči sedmý a nedostal se tak ani do semifinále Druhý Čech ve startovní listině Josef Franc byl sedmnáctý. V celkové klasifikaci je po dvou závodech Václav Milík devátý a Josef Franc devatenáctý.

Jaroslaw Hampel vyhrál úvodní závod SEC v Gniezně

V polském Gniezně byl zahájen letošní ročník Speedway European Championship. Vítězem se stal domácí jezdec Jarek Hampel se ziskem sedmnácti bodů. Druhé místo si si ve finále vyjel Antonio Lindbäck a zcela fantasticky skončil na třetím místě Němec Kai Huckenbeck. České dvojici Václav Milík a Josef Franc se bohužel do semifinále postoupit nepodařilo. Lépe na tom byl Vašek Milík, kterému utekl postup jen o vlásek. Josef Franc skončil dnes sedmnáctý.

Josef Franc postupuje do Speedway European Championship

Josef Franc obsadil v závodě Challenge Speedway European Championship skvělé třetí místo a zajistil si tak postup mezi elitu tohoto seriálu. Vítězem závodu se stal Rus Emil Sajfutdinov, druhý byl Mikkel Miechelsen. Z postupu do SEC se radují ještě čtvrtý Andrej Kudriašov z Ruska a Dán Peter Kildemand. Druhý český jezdec ve startovním poli Eduard Krčmář vybojoval na těžké dráze pět bodů a nepostoupil. 

V Terenzanu budou bojovat Krčmář a Franc o postup do SEC

V sobotu 5. května od 20 hodin začne v italském Terenzanu boj o pět postupových do Speedway European Championship. V závodě máme i dvě česká želízka. Na start se postaví Eduard Krčmář, který si zajistil postup z Pardubic a Josef Franc, jenž se kvalifikoval z maďarského Debrecenu. V článku najdete kompletní startovní listinu.

Eda Krčmář postupuje z Pardubic

Poslední semifinále, které se jelo u nás v Pardubicích jsme si nechali naposledy. Velmi nabitá skupina byla k vidění právě na pardubickém ovále. Český jezdec Eduard Krčmář se však v kvalitním startovním poli vůbec neztratil a slaví postup s poslední postupové příčky. Eda si vyskočil na třetí stupínek stupně vítězů. Předním už byli jen první Antonio Lindbäck a druhý Kai Huckenbeck. 

V Goričanu vyhrál Andrej Karpov

Ukrajinský jezdec Andrej Karpov ovládl semifinálový závod SEC v chorvatském Goričanu. Druhý skončil Alexandr Loktajev a posledním postupujícím a zároveň bronzovým z třetího semifinále je domácí Jurica Pavlič.

Josef Franc veze z Debrecenu postup

Skvělá zpráva k nám dorazila z maďarského Debrecenu. Josef Franc vybojoval postup do Challenge Speedway European Championship 2018. Franc měl po základní části na svém kontě osm bodů a musel do semifinále, kde fantasticky vyhrál a nechal za svými zády jezdce, co měli daleko více bodů a postup byl jistý. Ve finále pak obsadil čtvrtou příčku, což by mu postup nezajišťovalo, ovšem pravidlo SEC je takové, že může vždy postoupit pouze dvojice jezdců ze stejné federace. Vzhledem k faktu, že se před ním ve finále umístili tři dánští jezdci v pořadí Mikkel Michelsen, Peter Kildemand a Nicolai Klindt, padl černý Petr na Klindta a Pepča postupuje.

Ilja Čalov vyhrál v Balakově

V ruském Balakově odstartoval letošní evropský šampionát prvním kvalifikačním závodem do SEC. Závod byl ve svůj první den ukončen po čtyřech odjetých jízdách pro nesjízdnost dráhy. Na toto doplatil i náš jezdec Zdeněk Holub, který ve své jízdě upadl, zranil se a v opakování závodu druhý den už nestartoval. Vítězem se stal Ilja Čalov z Ruska, druhý byl jeho reprezentační kolega Andrej Kudriašov a z bronzu se raduje Polák Krystian Pieszczek.

Milík třetí v Evropě

Třetí místo obsadil v celkové klasifikaci Speedway European Championship Čech Václav Milík. V posledním závodě na dráze polského Lublinu se probojoval do jízdy poslední šance, kde byl však vyloučen za zavinění pádu Przemyslawa Pawickeho, což bylo hodně sporné, jelikož mu Pawlicki překřížil cestu poté, co byl vytlačen Kasprzakem. Nicméně třetí místo je další skvělý úspěch našeho nejlepšího plošináře Václava Milíka. Vítězem posledního klání se stal Krzystof Kasprzak, před Lebeděvsem a Artiomem Lagutou. Třetím místem ve finále si Artiom Laguta zajistil konečné druhé místo, když našeho Vaška předstihl o pouhý bod. Mistrem Evropy pro rok 2017 se stal už po základní části závodu Andževs Lebeděvs z Lotyšska.

Poslední závod SEC až v půli října

Poslední závod SEC v polském Lublinu, který se nepodařilo odjet ani na druhý pokus se pojede nakonec až 14. října od 18:30. Na boj Václava Milíka o titul Mistra Evropy si tedy ještě musíme téměř měsíc počkat.

Čtvrtý závod SEC odložen na pondělí

Celodenní déšť v polském Lublinu donutil pořadatelé posledního závodu Speedway European Championship o titul mistra Evropy přeložit na pondělí 18. září od 20 hodin. Stav dráhy bohužel nevyhovoval regulím a proto si musíme na nového Mistra starého kontinentu počkat až do pondělí. V boji o tento titul nechybí ani náš Václav Milík, který ztratí ztrácí na vedoucího Lotyše Andževse Lebeděvse pouhé čtyři body. Třetí je za Milíkem Artiom Laguta, který má o dva body méně než Vašek.

Václav Milík zvítězil v Hallstaviku

Václav Milík se stal vítězem třetího kola Mistrovství Evropy (Speedway European Championship) ve švédském Hallstaviku. Druhý skončil ve finálové jízdě Andževs Lebeděvs a bronzový skončil vítěz základní části Andreas Jonsson. V celkové tabulce vede Lebeděvs o čtyři body před Milíkem. O pouhé dva body jsou těsně za Milíkem Artiom Laguta a Andreas Jonsson.

Artiom Laguta vyhrál v Güstrowě, Václav Milík čtvrtý

Čtvrté místo obsadil Václav Milík ve druhém závodě Speedway European Chamionship v německém Güstrowě. Vítězem se stal Artiom Laguta z Ruska. Druhý byl Andževs Lebeděvs, který jak je vidět chytil v letošní sezóně skvělou fazónu. Z broznu se raduje Krzystof Kasprzak. Náš Vašek Milík obsadil bramborovou čtvrtou pozici. V celkové klasifikaci vede Andževs Lebeděvs s pětadvaceti body, druhý je Artiom Laguta, který má o dva body méně a třetí je zatím náš Václav Milík se čtyř bodovou ztrátou na vedoucího Lebeděvse. 

Milík druhý v Toruni, vítězem domácí Hampel

Jarek Hampel se stal vítězem úvodního závodu Speedway Euro Championship v polské Toruni. Druhé místo vybojoval český jezdec Václav Milík, který postoupil do kvalifikační jízdy, kterou vyhrál a ve finále nepředstihl pouze Hampela. Třetí byl ve finálové jízdě Andževs Lebeděvs.

První závod SEC startuje už zítra

Už zítra, to je v pátek 30. června odstartuje v polské Toruni letošní finálová část Speedway European Championship. V sestavě máme pochopitelně i české želízko v podobě vícemistra Evropy z roku 2016 Václava Milíka. V prvním závodě se bohužel nepředstaví zraněný obhájce titulu Nicki Pedersen a nahradí jej Mikkel Bech. Druhá změna v sestavě je Andrej Kudriašov, který zastoupí Adriana Miedzinskeho. Závod startuje v Moto Aréně v Toruni od 19 hodin.

Jaroslaw Hampel dostal divokou kartu na závod SEC v Toruni

Po dlouhé době, způsobené vleklým zraněním se na ovály vrátil už definitivně Polák Jarek Hampel. Svou skvělou formu potvrdil výbornými výsledky v závodech polské a švédské ligy. Dnes mu navíc byla udělena divoká karta pro první závod seriálu Speedway European Championship, která se jede v polské Toruni už 30. června. Připomeňme, že stříbrnou medaili z loňska obhajuje Čech Václav Milík.

Divoké karty SEC uděleny

Tři jména dnes ohlásil promoter SEC a to divoké karty pro celý šampionát. Ti vyvolení jsou Artem Laguta, Andreas Jonsson a Andževs Lebeděvs. Speedway European Championship startuje 30. června na dráze v Toruni.

Przemyslaw Pawlicki vyhrál Challenge v Goričanu

V chorvatském Goričanu se rozhodovalo v sobotu večer o sedmi postupujících do Speedway European Chamionship 2017. Vítězem se stal Przemyslaw Pawlicki se třinácti body. Druhý byl Kenneth Bjerre a třetí příčku vybojoval po vítězství v dodatkové jízdě čtyř jezdců z devíti body Nicolai Klindt. Do finále postupují ještě Mateusz Szczepaniak, Martin Smolinski, Kacper Gomolski a taky Adrian Miedzinski, který si postup zajistil rovněž v rozjezdu tentokrát čtyř osmi bodových jezdců.