Archív kategorie

Milík třetí v Evropě

Třetí místo obsadil v celkové klasifikaci Speedway European Championship Čech Václav Milík. V posledním závodě na dráze polského Lublinu se probojoval do jízdy poslední šance, kde byl však vyloučen za zavinění pádu Przemyslawa Pawickeho, což bylo hodně sporné, jelikož mu Pawlicki překřížil cestu poté, co byl vytlačen Kasprzakem. Nicméně třetí místo je další skvělý úspěch našeho nejlepšího plošináře Václava Milíka. Vítězem posledního klání se stal Krzystof Kasprzak, před Lebeděvsem a Artiomem Lagutou. Třetím místem ve finále si Artiom Laguta zajistil konečné druhé místo, když našeho Vaška předstihl o pouhý bod. Mistrem Evropy pro rok 2017 se stal už po základní části závodu Andževs Lebeděvs z Lotyšska.

Poslední závod SEC až v půli října

Poslední závod SEC v polském Lublinu, který se nepodařilo odjet ani na druhý pokus se pojede nakonec až 14. října od 18:30. Na boj Václava Milíka o titul Mistra Evropy si tedy ještě musíme téměř měsíc počkat.

Čtvrtý závod SEC odložen na pondělí

Celodenní déšť v polském Lublinu donutil pořadatelé posledního závodu Speedway European Championship o titul mistra Evropy přeložit na pondělí 18. září od 20 hodin. Stav dráhy bohužel nevyhovoval regulím a proto si musíme na nového Mistra starého kontinentu počkat až do pondělí. V boji o tento titul nechybí ani náš Václav Milík, který ztratí ztrácí na vedoucího Lotyše Andževse Lebeděvse pouhé čtyři body. Třetí je za Milíkem Artiom Laguta, který má o dva body méně než Vašek.

Václav Milík zvítězil v Hallstaviku

Václav Milík se stal vítězem třetího kola Mistrovství Evropy (Speedway European Championship) ve švédském Hallstaviku. Druhý skončil ve finálové jízdě Andževs Lebeděvs a bronzový skončil vítěz základní části Andreas Jonsson. V celkové tabulce vede Lebeděvs o čtyři body před Milíkem. O pouhé dva body jsou těsně za Milíkem Artiom Laguta a Andreas Jonsson.

Artiom Laguta vyhrál v Güstrowě, Václav Milík čtvrtý

Čtvrté místo obsadil Václav Milík ve druhém závodě Speedway European Chamionship v německém Güstrowě. Vítězem se stal Artiom Laguta z Ruska. Druhý byl Andževs Lebeděvs, který jak je vidět chytil v letošní sezóně skvělou fazónu. Z broznu se raduje Krzystof Kasprzak. Náš Vašek Milík obsadil bramborovou čtvrtou pozici. V celkové klasifikaci vede Andževs Lebeděvs s pětadvaceti body, druhý je Artiom Laguta, který má o dva body méně a třetí je zatím náš Václav Milík se čtyř bodovou ztrátou na vedoucího Lebeděvse. 

Milík druhý v Toruni, vítězem domácí Hampel

Jarek Hampel se stal vítězem úvodního závodu Speedway Euro Championship v polské Toruni. Druhé místo vybojoval český jezdec Václav Milík, který postoupil do kvalifikační jízdy, kterou vyhrál a ve finále nepředstihl pouze Hampela. Třetí byl ve finálové jízdě Andževs Lebeděvs.

První závod SEC startuje už zítra

Už zítra, to je v pátek 30. června odstartuje v polské Toruni letošní finálová část Speedway European Championship. V sestavě máme pochopitelně i české želízko v podobě vícemistra Evropy z roku 2016 Václava Milíka. V prvním závodě se bohužel nepředstaví zraněný obhájce titulu Nicki Pedersen a nahradí jej Mikkel Bech. Druhá změna v sestavě je Andrej Kudriašov, který zastoupí Adriana Miedzinskeho. Závod startuje v Moto Aréně v Toruni od 19 hodin.

Jaroslaw Hampel dostal divokou kartu na závod SEC v Toruni

Po dlouhé době, způsobené vleklým zraněním se na ovály vrátil už definitivně Polák Jarek Hampel. Svou skvělou formu potvrdil výbornými výsledky v závodech polské a švédské ligy. Dnes mu navíc byla udělena divoká karta pro první závod seriálu Speedway European Championship, která se jede v polské Toruni už 30. června. Připomeňme, že stříbrnou medaili z loňska obhajuje Čech Václav Milík.

Divoké karty SEC uděleny

Tři jména dnes ohlásil promoter SEC a to divoké karty pro celý šampionát. Ti vyvolení jsou Artem Laguta, Andreas Jonsson a Andževs Lebeděvs. Speedway European Championship startuje 30. června na dráze v Toruni.

Przemyslaw Pawlicki vyhrál Challenge v Goričanu

V chorvatském Goričanu se rozhodovalo v sobotu večer o sedmi postupujících do Speedway European Chamionship 2017. Vítězem se stal Przemyslaw Pawlicki se třinácti body. Druhý byl Kenneth Bjerre a třetí příčku vybojoval po vítězství v dodatkové jízdě čtyř jezdců z devíti body Nicolai Klindt. Do finále postupují ještě Mateusz Szczepaniak, Martin Smolinski, Kacper Gomolski a taky Adrian Miedzinski, který si postup zajistil rovněž v rozjezdu tentokrát čtyř osmi bodových jezdců.

V Goričanu bez české účasti

Bez české stopy se musí obejít Challenge Speedway European Chamionship v chorvatském Goričanu. V úterý byla představena startovní listina, ve které figuruje šest Poláků (z toho dva náhradníci), čtyři Dánové a po jednom Švédovi, Rusovi, Chorvatovi, Němci, Francouzi, Ukrajinci, Finovi a Lotyši. Startovní listinu závodu Challenge SEC, který se jede 20. května v chorvatském Goričanu najdete v tomto článku.

Kim Nilsson vyhrál kvalifikaci SEC v Lamothe Landerron

Pouze čtyři postupující měl sobotní závod kvalifikace do SEC. Mezi ně se vměstnali vítě Kim  Nilsson ze Švédska, druhý byl Mateusz Szczepaniak a třetí pak Nicolai Klindt. Do finále ještě postupuje i bramborový David Ballego. Českému triu vévodil Hynek Štichauer, který vybojoval sedm bodů a to na postup nestačilo. Další Čech Ondřej Smetana vybojoval čtyři body a poslední z tria Zdeněk Holub dosáhl pouze na dva body. 

Timo Lahti ovádl Terenzano, Eduard Krčmář nepostupuje

Bohužel v další nepostup se proměnil třetí semifinálový závod kvalifikace SEC pro letošní rok. Vyřazen byl v italském Terenzanu i Eduard Krčmář, který obsadil deváté místo. I z Terenazana postupovala čtveřice jezdců a byli mezi nimi vítěz z Finska Timo Lahti, druhý Martin Smolinski z Německa, Kenneth Bjerre z Dánska a Andrej Kudriašov z Ruska. V závodě startoval i průběžný třetí muž českého juniorského šampionátu Ján Mihálik. Ten však obsadil v silné konkurenci až sedmnáctou příčku s jedním bodem.

Naši borci daleko za postupem v Murecku

V rakouském Murecku, malém městečku na samé hranici se Slovinskem se naší dvojici vůbec nedařilo. Tomáš Suchánek vybojoval pouhé dva body a jeho mladší kolega Patrik Mikel pouze bod jeden, čímž si zajistili pouze čtrnáctou a patnáctou příčku. Z Murecku postupovalo do Challenge první čtveřice jezdců. Vítězem se stal Lotyš Andževs Lebeděvs, druhý byl Micheale Jepsen Jensen a třetí pak Adrian Miedzinski z Polska. Bramborový, což dnes znamenalo postup byl další POlák Kacper Gomólski.

Josef Franc vyřazen v Maďarsku

Pouze tři postupová místa byly k mání v prvním semifinálovém závodě kvalifikace do Speedway European Championship v maďarském Nahyhalászi. Josef Franc jel po celý závod skvěle, ovšem k postupu mu chyběl jediný bod. Vítězem se stal Przemyslaw Pawlicki, druhý skončil Mikkel Bech a z bronzu a posledního postupového místa se radoval Andrej Karpov. Janusz Kolodziej, který vyhrál jízdu poslední šance postupuje jako náhradník. Slovák Patrik Búri obsadil s nulou šestnáctou příčku.

Václav Milík vícemistrem Evropy pro rok 2016

Vícemistrem Evropy se stal včera večer v polském Rybníku Václav Milík. V posledním závodě čtyřdílného seriálu vybojoval druhé místo a musel do rozjezdu o stříbro z Krzystofem Kasprzakem. Dodatkovou jízdu vyhrál a mohl slavit stříbrnou medaili. Vítězem se stal v Rybniku Nicki Pedersen a to mu zajistilo celkové vítězství. Třetí byl Krzystof Kasprzak. Pořadí v závodě vlastně kopírovalo konečné pořadí. Slovenský reprezentant Martin Vaulík odstoupil po dvou pádech. Rozjezd musel být vypsán i o udržení se v šampionátu pro příští rok. Závod byl po celý den v ohrožení, jelikož v Rybniku celý den pršelo, nejprve byl zrušen trénink. Kolem páté však přestalo pršet, závod byl odložen o hodinu a kompletně se odjel.

Grigorij Laguta vyhrál třetí závod

sec laguta_grigorijVítězem třetího závodu Speedway European Championships v ruském Togliatti vyhrál domácí jezdec Grigorij Laguta. Druhý skončil Švéd Antonio Lindbäck a třetí byl Dán Leon Madsen. Václav Milík vybojoval postup do jízdy poslední šance, kde byl čtvrtý. V celkové klasifikaci vede Antonio Lindbäck, druhý je Grigorij Laguta společně s naším Václavem Milíka. Slovák Martin Vaculík byl devátý a celkově je na šestém místě.

Úvodní závod vyhrál Vaculík

Slovenská radost se nesla nad stadiónem v Güstrowě. Tak by se dalo zhodnotil úvodní kolo Speedway European Chamionships. Martin Vaculík dokázal vstoupit do letošního ročníku na výbornou. Závod, který nevyvrcholil finálovou jízdou, jelikož počasí dovolilo odjet pouze Last Chance, ale finále již ne, bralo se jako finální pořadí to po základní části vyhrál se ziskem dvanácti bodů. Druhý skončil Krzystof Kasprzak z Polska, který měl o bod méně a třetí příčku si připsal Kai Huckenbeck z Německa. Český jezdec Václav Milík vybojoval osm bodů a byl až osmý. Bod mu tedy chyběl k umístění na bedně. Je tedy viděl, že evropský šampionát bude letos podobně jako SGP velmi vyrovnaný.

Václav Milík získal stálou divokou kartu SEC

Stálou divokou kartu do seriálu Speedway European Championships získal včera v současné době nejlepší český jezdec Václav Milík. Společně s ním obdrželi divokou kartu pro celý seriál ještě Grigorij Laguta z Ruska a Andževs Lebeděvs z Lotyšska. Byly oznámeny také dvě jména oficiálních náhradníků. Jsou jimi Nicolas Covatti z Itálie a Martin Smolinski z Německa. Seriál startuje prvním závodem v německém Güstrowě 16. července a měl by jej v přímém přenosu přenášet Eurosport. Kompletní startovní listinu najdete v tomto článku.

Eduard Krčmář nepostupuje, vyhrál Kasprzak

Olching (Německo) – Dva body chyběly slánskému odchovanci a velké české plochodrážní naději k postupu mezi evropskou elitu do seriálu Speedway European Championships. Eda obsadil se šesti body jedenácté místo. Vítězem závodu se stal Polák Krzystof Kasprzak, druhý byl Leon Madsen a bronzový Joonas Kylmäkorpi. Do finále, kde už jsou nasazeni dle loňského pořadí Emila Sajfutdinov, Nicki Pedersen, Antonio Lindbäck, Martin Vaculík a Janusz Kolodziej postoupili ještě Przemek Pawlicki, Hans Andersen, Peter Ljung a Anders Thomsen. Tuto dvanáctku jezdců ještě doplní tři divoké karty, které navrhne organizátor soutěže. Mezi kandidáty na divokou kartu je i náš nejlepší jezdec současnosti Václav Milík. Bez šancí není však ani Eda. Kandidátu je však mnoho.