Archív kategorie

Josef Franc veze z Tayacu stříbrnou medaili

Stříbrnou medaili vybojoval Josef Franc v Mistrovství Evropy na travnaté dráze v Tayacu. Mistrem Evropy se stal Francouz Dmitri Bergé. Za Francem byl na třetím místě Zach Wajknecht. Druhým nejlepším českým jezdcem byl Martin Málek, který ve finále A dojel na šestém místě. Hynek Štichauer vybojoval bodů devět a výhrou ve finále C si zajistil celkově jedenáctou příčku.

Josef Franc ovládl evropské semifinále na trávě

Josef Franc pokračuje ve skvělých výsledcích podobně jako v předchozích víkendech a dnech. Tentokrát z německého Wittstocku veze prvenství ze závodu semifinále Mistrovství Evrop na trávě. Závod ovládl pouze s jedním zaváháním, kdy dojel druhý za Dmitrim Bergém. Mladý a talentovaný Francouz skončil hned za ním druhý a třetí byl Mathieu Tressarieu. Hynek Štichauer skončil na devátém místě.

Martin Málek v evropském finále

Martinu Málkovi se v britském Swingfieldu podařilo postoupit do finále Mistrovství Evrop na travnaté dráze. Stupně vítězů kompletně ovládli Britové v pořadí Zach Wajknecht, James Shens a Paul Hurry. Nikdo další z dvojice Škurla – Dudek dále nepostupují.

Britové ovládli travnaté finále, Mistrem Evropy James Shanes

Letošním Mistrem Evropy na travnaté ploché dráze se stal v německé Hertingenu Brit James Shanes. Druhý byl také Brit Andrew Appleton a bronzový do třetice rovněž jezdec Velké Británie Edward Kennett. České barvy hájili v Hertingenu dva jezdci. Lepším z nich se stal pardubický Hynek Štichauer, který skončil šestý. Hned o příčku za ním byl Josef Franc.

Do finále jde pouze Josef Franc

Pouze Josef Franc se dokázal probojovat do finále Mistrovství Evropy na trávě. V semifinálovém závodě v Saint Macaire ve Francii obsadil páté místo. Druhý Čech ve startovní listině Hynek Štichauer skončil desátý po defektu ve finále B, kde měl ještě velkou šanci na postup, ovšem postupuje jen jako první náhradník. Vítězem závodu se stal Andrew Appleton, druhý byl Edward Kenneth a bronzový Paul Hurry.

Martin Málek je v evropském finále na trávě

Martin Málek obsadil v Balkbrugu sedmé místo a probojoval se do finále Miatrovství Evropy na trávě. Vítězem se stal Janick de Jong z Nizozemí, druhý byl James Shanes a bronz vybojoval Stephan Katt. Druhý Čech ve startovní listině Michal Dudek byl šestnáctý a Karel Kadlec osmnáctý.

Mistrem Evropy na trávě James Shanes

Velké překvapení se odehrálo v britském Swingfieldu. Mistrem Evropy na trávě se tam stal James Shanes, který do vyřazovacích bojů postupoval s devíti body jako jeden z posledních. Dojel však druhý ve finále B, což mu zajistilo postup do A finále a tam následně vyhrál. Druhý skončil Mathieu Tressarieu a třetí byl ve finále Andrew Appleton. Náš Josef Franc se do finále kvalifikoval s dvanácti body a nakonec mu bedna unikla jen velmi těsně. Hynek Štichauer skončil celkově osmý a Martin Málek byl dvanáctý.

Travnaté postupy českých jezdců

O víkendu se na dvou travnatých oválech odjely semifinálové boje Mistrovství Evropy na travnaté ploché dráze. První závod se jel v sobotu na dráze v Tayac a kraloval tu Mathieu Tresarriue. Velkým překvapením bylo druhé místo, které obsadil stálý účastník Speedway Grand Prix Brit Chris Harris. Bronz pak patřil Nizozemci Henry van der Steenovi. Do finále postupovalo devět nejlepších a pro naší velkou radost se do devítky postupujících vešli i dva čeští jezdci Hyne Štichauer (8. místo) a Martin Málek (9. místo). Druhé semifinále bylo na programu o den později v německém Mulmshornu. Tam se na stupně vítězů postavila trojice Dirk Fabriek (Nizozemí), James Shanes (Velká Británie) a Jannick de Jong (Nizozemí)- Velkou radost nám po postupu dvou Čechů v sobotu udělal ještě Josef Franc, který se kvalifikoval jako čtvrtý. Poslední Čech v semifinále Michal Škurla obsadil přes veškerou snahu až čtrnácté místo. Finále se pojede 11. září v britském Swingfieldu a Česká republika pošle do boje hned tři borce.

ME na trávě vyhrál Jannick de Jong, Josef Franc těsně bez medaile

Sobotní finále Mistrovství Evropy na travnaté dráze v jihofrancouzském St. Macaire se protáhlo až do pozdních nočních hodin. Na vině bylo jednak deštivé počasí a pak také několik těžkých pádů. Již v tréninku si způsobil komplikované zlomeniny obou nohou, které si vyžádaly operaci, Holanďan Randy Oldenziel. Poté ve vloženém závodu sajdkár jedna z nich těžce zranila startmaršála a nakonec došlo ke karambolu mezi Richard Speiserem a Stephanem Kattem, po kterém oba odstoupili ze závodu.

V semifinále ME na trávě 6. Franc, 13. Wolff. Karel Kadlec se zranil

FIM-EuropeJosef Franc

Ve včerejším semifinálovém závodě ME na trávě, který se ale konal na písčité dráze v německém Mulmshornu si devět jezdců vybojovalo postup do finále této soutěže 28. června ve francouzském St. Macaire. Ve finálové jízdě zvítězil 38 letý domácí závodník Enrico Janoschka, když se mu v poslední zatáčce podařilo dostat před Brita Andy Appletona. Třetí dojel Francouz Mathieu Tresarrieu. Náš Josef Franc po nepovedeném úvodu, kdy nejprve dojel poslední a pak ho postihl defekt, dvakrát zvítězil. Druhým místem ve finále B postoupil do finále A, kde ho ale zastavil také defekt. Celkově to znamenalo šesté místo a tedy postup do St. Macaire. Druhý český reprezentant Richard Wolff po zisku pěti bodů v základní části, skončil třetí ve finále C a celkově obsadil třinácté místo.

Balkbrug ukončil déšť

balkbrug2014Neúnavný déšť donutil pořadatelé semifinálového závodu Mistrovství Evropy na ravnaté ploché dráze v Balkrugu ukončit závod již po čtyřech sériích. Vítězem závodu se stal Jannick de Jong, který do té doby vybojoval plný počet dvaceti bodů. Druhý byl Dirk Fabriek a bronz patřil po čtyřech jízdách Matthiasi Krögerovi. České dvojici Kadlec – Boháč se moc nevedlo. Káča Kadlec skončil sedmnáctý a o příčku níže byl Jan Boháč.

Mistrem Evropy na trávě de Jong, Franc devátý

fim_europe.giffranc.jpgwolff.jpg Včera se v německém Bielefeldu odjelo finále letošního mistrovství Evropy na travnaté dráze. Vítězem se stal mladý holandský závodník Jannick de Jong, který v průběhu závodu ztratil jediný bod a to s naším Josefem Francem. Pepa střídal dobré výsledky s horšími a celkově mu to stačilo na deváté místo. Druhý náš reprezentant Richard Wolff byl po defektu ve finále C na konečném 16. místě. Šťastnou druhou příčku po nešťastném průběhu závodu kdy mu odlétnuvší kámen způsobil krvavé zranění na čele, získal další holanďan Dirk Fabriek. Bronzovou medaili si vybojoval němec Richard Speiser. Další čtyři místa obsadili jeho krajané. Obhájce titulu Stephan Katt byl po pádu ve finále klasifikován na šestém místě.

Michaela Krupičková a Jan Boháč závodili v ME na trávě

fim_europe.gifnizozemsko.pngkrupicokova_michaela.jpg V neděli se v holandském Noordwolde odjelo druhé semifinále ME na travnaté dráze. Zúčastnili se ho i dva naši reprezentanti. Michaela Krupičková se ziskem tří bodů obsadila 16. místo a Jan Boháč skončil na místě 18.. Vítězem závodu se stal domácí favorit Jannick de Jong, druhý skončil francouz Mathieu Tresarrieu a třetí další holanďan Dirk Fabriek. Finále ME je na programu 21. července v německém Bielefeldu a probojovali se do něj i Josef Franc a Richard Wolff.

Smůla Aleše Drymla v Eenrumu

uem.gifdryml-ales.jpgAKTUALIZOVÁNO Den po kompletu v Rawiczi závodil Aleš Dryml v dalším finálovém závodě dalšího evropského šampionátu – tentokrát travnatého. Jeho dějištem byl Eenrum a nizozemští diváci podobně jako ti polští viděli pardubického závodníka vyhrát všechny jízdy základního rozpisu. Jenže to v dlouhých a travnatých mistrovstvích znamená místo titulu mistra jen postup do finále, ve kterém jezdec Zlaté přilby Pardubice cíl neviděl poté, co odstavil svůj stroj v průběhu finálové jízdy. Cestu ke svému třetímu titulu mistra Evropy měl tak uvolněnou Němec Stephan Katt. Druhý český zástupce v závodě Richard Wolff rovněž neviděl cíl své finálové jízdy a byl klasifikován jako šestnáctý.

Závod z Bielefeldu přenesen do Wertle

nemecko.pnguem.gifOdložený závod Mistrovství Evropy na travnaté ploché dráze, který se měl jet 3. červan v německém Bielefeldu byl přeložen do jiného německého města Wertle a pojede se zde 28. července.

Richard Wolff a Aleš Dryml postupují

uem.gifdryml-ales.jpgwolff.jpgV sobotu se na francouzské travnaté dráze v Artigues de Lussac jelo semifinále Mistrovství evropy. V závodě jsme měli dva zástupce v podobě Aleše Drymla a Richarda Wolffa. Závod byl předčasně ukončen pro poruchu osvětlení a do konečné klasifikace se počítalo devět odjetých jízd. Vítězem závodu se stal Stéphane Tressarieu se ziskem plného počtu 15 bodů Druhý byl s body 13 náš Aleš Dryml a bronz vybojoval Glen Phillips. Druhý Čech Richard Wolff vyjel skvělých 11 bodů a patří mu šesté postupové místo. Do finále postupuje devět nejlepších plus jeden náhradník.