Archív kategorie

Nikita Šadrin vyhrál ruský pohár MFR

Pohár ruské motocyklové federace se jel o víkendu v Jugorsku. Jeho vítězem se stal Nikita Šadrin. Druhé místo vybojoval Andrej Šišegov a bronzový byl Jevgenij Šarov.

Ruské ozvěny 8

Ve smršti závodů v Rusku nesmíme ani zapomenout na závody, které byly odjety v minulých týdnech a my jsme o nich ještě nepsali. Na dráze v Togliatti vyvrcholila ruská Superliga, kde získala titul Ufa. Také v nižší soutěži, která nese nese Vyšší liga se již dojezdilo a z vítězství se raduje tým Kaměnskeho Uralska, přesněji druhý tým z tohoto města. No a vítěze známe už i v ruském poháru. Ten si připsal na své konto Igor Kononov.

Mladíci Kaměneho Uralska mistry juniorských družstev

Ruskými mistry juniorských družstev se stali v Kamensku Uralski domácí junioři, kteří ve dvou denním závodě porazili druhou Maga Ladu Togliatti. Ze třetího místa se radují mladíci z Ufy. Nejlepším jezdcem celého víkendu se stal domácí talent Dmitrij Sollanikov.

V Almatech bez české účasti

I přesto, že se náš nejlepší ledař Jan Klatovský kvalifikoval co by právoplatný člen světové elity do Ice Speedway Gladiators Championships, nebude v úvodních dvou závodech v kazašských Almatech startovat. Jeho zdravotní stav po pádu ve třetí jízdě kvalifikačního závodu ve finském Ylitorniu to nedovoluje. „Každý den ráno mám rehabilitace a jsem pod kontrolou doktora Kunovského. Definitivní verdikt, co bude dál padne až 6. února u pana doktora Brože v Pardubicích.“ říká zklamaně Jan Klatovský. Za redakci Speedway Fakta mu přejeme brzké uzdravení. Startovní listina víkendového podniku bude ochuzena i o jednoho ruského jezdce. Pro zlomeninu klíční kosti z víkendové ruské ligy v Ufě nebude startovat Dinar Valejev.

Druhou ruskou ligu vede Kaměnsk Uralski

Druhá ruská ledařská liga měla o víkendu na programu svá dvě úvodní kola. Sobotní závod ovládli jezdci Kaměnsk Uralski s dvoubodovým náskokem na druhé Torpedo Šadrinsk. Mega Ladu Togliatti skončila na třetím místě. Den druhý se však stal kořistí druhého týmu Mega Lada Togliatti. Druzí skončili sobotní vítězové Kaměnsk Uralski a z bronzu se radují domácí jezdci Torpedo Šadrinsk. V celkové klasifikaci vede po dvou kolech Kaměnsk Uralski, před Mega Ladou Togliatti a Šadrinskem.

Ufa kralovala na svém ledařském ovále

Ufa (Rusko) – Oba víkendové závody ruské Superligy ovládli domácí jezdci v čele s Nikolajem Krasnikovem. V neděli sice museli o prvenství bojovat až v rozjezdu, ale i ten zvládli a Vyhráli. Druzí byli po oba dny ledaři Mega Lada Togliatti a z bronzových pozic se rovněž po oba dny radují jezdci Něftěkamsku. V celkové klasifikaci je v čele po čtyřech kolech ze šesti Ufa, před Togliatti a Něftěkamskem. Evropský tým Austria Vídeň v ruské lize je zatím poslední. Poslední dvě kola se jedou na stadiónu Anatolie Štěpánova v Togliatti 24 – 25. února.

Andrej Ivanov vítězem Mistrovství primorskeho kraje

V Ussurijsku, který leží jen několik desítek kilometrů od čínských hranic se jel o víkendu mistrovský závod o titul mistra Kraje Primorskeho. Jeho vítězem se stal Andrej Ivanov, který vybojoval 27 bodů. Jen o bod méně měl druhý Pavel Korsun a třetí byl Grigorij Amazasjan.

Ledařským mistrem juniorů v Rusku se stal Nikita Bogdanov

Nikita Bogdanov se stal v ruských Vjastskych Poljanach letošním Mistrem Ruska juniorů na ledové ploché dráze. Druhý skončil v celkové klasifikaci Nikita Tarasov a z bronzu se může radovat Dmitrij Sollanikov, který měl hodně nakročeno k obhajobě loňského titulu, ale v neděli několikrát zaváhal a skončil nakonec až třetí.

Parádní výkon Igora Kononova v ruském poháru

Igor Kononov. Velký smolař letošního Mistrovství Ruska, která bývá zároveň pro ruské jezdce bránou do kvalifikačních bojů o titul Mistra světa. Ta se však tomuto sympaťákovi zavřela pádem v rozjezdu o postup. Proto musel Igor pro letošek volit jiný program a zůstat v Rusku. Minulý víkend hned startoval v prvním dvou denním závodě ruského poháru v Jugorsku a napravil si řádně chuť, když vyhrál s poměrně jasným předstihem. Druhý skončil Nikita Toloknov a bronz bral Vasilij Něsytych.

Dmitrij Koltakov ruským mistrem

Mistrem Ruska na ledové ploché dráze se stal o víkendu Dmitrij Koltakov, který oba víkendové závody vyhrál Druhý skončil v sobotu v Kaměnsku Uralskim Daniil Ivanov a třetí byl Dmitrij Chomicevič. Nedělní pořadí závodu bylo totožné s tím sobotním a ve stejném pořadí se jezdci seřadili i v celkové klasifikaci mistráku. Jen o poslední postupové místo do kvalifikace Mistrovství světa byl vypsán rozjezd, který promarnil pádem Igor Kononov a Sergej Karačincev tak bude bojovat o postup gladiátorského mistrovství. Mezi trojici na stupních vítězů se ještě vtlačil Dinar Velejev.

Valejev a Koltakov vedou ruský šampionát

Ruský ledařský šampionát na ledové ploché dráze má za sebou už všechny semifinálové závody a dokonce i dva závody finálové. Po prvních dvou závodech je na čele dvojice Dinar Valejev a Dmitrij Koltakov. Třetí místo zatím drží Sergej Karačincev.

Baškortostan Ufa vede ruskou Superligu

První dvě kola ruské ledařské ligové soutěže se odjely 16 a 17. prosince na dráze v dalekém Kaměnsku Uralskim. Vítězem prvního závodu v sobotu se stali jezdci Mega Lady Togliatti. O den později karlovali jezdci Ufy v čele s Nikolajem Krasnikovem. Nejlepší výkony podávali o víkendu již tradiční borci jako Koltakov, Kononov, Ivanov, Karačincev, Krasnikov či Valejev.

Juniorským mistrem Ruska se stal Gleb Čugunov

Gleb Čugunov se stal mistrem Ruska juniorů do 21 let. Na dráze v Balakově vybojoval plný počet patnácti bodů a zaslouženě si vyskočil na nejvyšší stupínek pódia. Druhý skončil Vladimir Morozov, který podlehl pouze Čugunovi. Z bronzu se raduje Arsian Fajzulin.

Ruské ozvěny 6

V těchto ozvěnách navštívíme Rusko, přesněji semifinálový závod juniorského šampionátu v Oktiabrskim, poté se vydáme do Balakova, kde se jelo první kolo ruského poháru dvojic. Z Balakova se vydáme podívat, jak dopadlo utkání ruské Superligy mezi Mega Lada Togliatti a Turbinou Balakovo.

Ruské ozvěny 5

V pátek se v Rusku jelo utkání ruské Superligy mezi Mega Lada Togliatti a Vostokem Vladivostokem. Vítězně z tohoto klání vyšli domácí a to vysoko v poměru 63:27. Nejlepším jezdcem závodu se stal s patnácti body Renat Gafurov. Druhý závod byl k vidění v Balakovu, kde domácí tým Turbina porazil hodně vysoko STK Oktiabrskij 65:22. Nejvíce bodů získal v závodě domácí Vladimir Borodulin.

Ruské ozvěny 4

První letošní ozvěny z Ruska se podívají na jediný závod a to dnešní první kolo Mistrovství Ruska juniorských družtev, které se jede systémem čtyř týmu na tři kola. První závod v Oktiabrskim se stal kořistí Vladivostoku, druzí dojeli jezdci Mega Lada Togliatii a bronzová byla Turbina Balakovo. Nejlepším jezdcem závodu se stal talentovaný Roman Lachbaum s plným počtem patnácti bodů.

Kaměnsk Uralski se raduje i v druhé ruské ledařské soutěži

I v druhé ledařské soutěži nesoucí název Vyšši liga se raduje tým z Kamenskeho Uralsku. Liga se jede systémem dvojic. Sobotní závod pátého kola ovládli bez větších problému a před nedělním šestým kolem už je nemohl nikdo ohrozit. Druzí skončili nakonec v celkovém hodnoceníjezdci Něftěkamsku, kteří ovládli šesté kolo, které se jelo v neděli rovněž v Glazově. Třetí pozice ve Vyšší lize patří Luchovici.

Kaměnsk Uralski se raduje z ruského titulu ve družstev

Tým Uraltranstrom Kaměnsk Uralski se stal letošním vítězem ruské ledařské Superligy družstev. V sobotném závodě v Togliatti sice ještě vyhrál domácí tým Mega Lada a zvýšil tak šanci na zisk titulu. V neděli však Kaměnk Uralski vyhrál a upevnil si tak první příčku letošního ročníku.

Kaustik Sterlitamak ruským mistrem juniorů

V Rusku se jede na ledové ploché dráze i Mistrovství družstev juniorů Jeho letošním vítězem se sta na dráze Kaměnem Uralsu jezdci Kaustiku Sterlitamak, když ve dvoudenním víkendovém závodě vyhráli poměrně hravě. V sobotu se sice radovali z výhry jezdci Ufy, ale nedělní vítězství zajistilo titul Starlitamaku ve složení Sollanikov, Tarasov a Sviňuchov. Dmitrij Sollanikov se tak letos raduje z obou juniorských titulů v Rusku.

Nikita Toloknov vyhrál ruský pohár

Nikita Toloknov se stal vítězem letošního ročníku rusého poháru. Ve Vjatskych Poljanach vyhrál nejprve v sobotním závodě a druhý den uhájil svou vedoucí pozici místem druhým. Druhý skončil celkově Eduard Krysov, který si vyjel stříbro v rozjezdu s Šišegovem, který byl nakonec třetí.