Archív kategorie

Juniorským mistrem Ruska se stal Gleb Čugunov

Gleb Čugunov se stal mistrem Ruska juniorů do 21 let. Na dráze v Balakově vybojoval plný počet patnácti bodů a zaslouženě si vyskočil na nejvyšší stupínek pódia. Druhý skončil Vladimir Morozov, který podlehl pouze Čugunovi. Z bronzu se raduje Arsian Fajzulin.

Ruské ozvěny 6

V těchto ozvěnách navštívíme Rusko, přesněji semifinálový závod juniorského šampionátu v Oktiabrskim, poté se vydáme do Balakova, kde se jelo první kolo ruského poháru dvojic. Z Balakova se vydáme podívat, jak dopadlo utkání ruské Superligy mezi Mega Lada Togliatti a Turbinou Balakovo.

Ruské ozvěny 5

V pátek se v Rusku jelo utkání ruské Superligy mezi Mega Lada Togliatti a Vostokem Vladivostokem. Vítězně z tohoto klání vyšli domácí a to vysoko v poměru 63:27. Nejlepším jezdcem závodu se stal s patnácti body Renat Gafurov. Druhý závod byl k vidění v Balakovu, kde domácí tým Turbina porazil hodně vysoko STK Oktiabrskij 65:22. Nejvíce bodů získal v závodě domácí Vladimir Borodulin.

Ruské ozvěny 4

První letošní ozvěny z Ruska se podívají na jediný závod a to dnešní první kolo Mistrovství Ruska juniorských družtev, které se jede systémem čtyř týmu na tři kola. První závod v Oktiabrskim se stal kořistí Vladivostoku, druzí dojeli jezdci Mega Lada Togliatii a bronzová byla Turbina Balakovo. Nejlepším jezdcem závodu se stal talentovaný Roman Lachbaum s plným počtem patnácti bodů.

Kaměnsk Uralski se raduje i v druhé ruské ledařské soutěži

I v druhé ledařské soutěži nesoucí název Vyšši liga se raduje tým z Kamenskeho Uralsku. Liga se jede systémem dvojic. Sobotní závod pátého kola ovládli bez větších problému a před nedělním šestým kolem už je nemohl nikdo ohrozit. Druzí skončili nakonec v celkovém hodnoceníjezdci Něftěkamsku, kteří ovládli šesté kolo, které se jelo v neděli rovněž v Glazově. Třetí pozice ve Vyšší lize patří Luchovici.

Kaměnsk Uralski se raduje z ruského titulu ve družstev

Tým Uraltranstrom Kaměnsk Uralski se stal letošním vítězem ruské ledařské Superligy družstev. V sobotném závodě v Togliatti sice ještě vyhrál domácí tým Mega Lada a zvýšil tak šanci na zisk titulu. V neděli však Kaměnk Uralski vyhrál a upevnil si tak první příčku letošního ročníku.

Kaustik Sterlitamak ruským mistrem juniorů

V Rusku se jede na ledové ploché dráze i Mistrovství družstev juniorů Jeho letošním vítězem se sta na dráze Kaměnem Uralsu jezdci Kaustiku Sterlitamak, když ve dvoudenním víkendovém závodě vyhráli poměrně hravě. V sobotu se sice radovali z výhry jezdci Ufy, ale nedělní vítězství zajistilo titul Starlitamaku ve složení Sollanikov, Tarasov a Sviňuchov. Dmitrij Sollanikov se tak letos raduje z obou juniorských titulů v Rusku.

Nikita Toloknov vyhrál ruský pohár

Nikita Toloknov se stal vítězem letošního ročníku rusého poháru. Ve Vjatskych Poljanach vyhrál nejprve v sobotním závodě a druhý den uhájil svou vedoucí pozici místem druhým. Druhý skončil celkově Eduard Krysov, který si vyjel stříbro v rozjezdu s Šišegovem, který byl nakonec třetí.

I Vyšší ligu vedou jezdci Kaměnskeho Uralsku

Také v nižší ruské ledařské lize se vede nejvíce týmu Kaměnsk Uralsku II. Vyhráli v obou závodech víkendového měření sil v Něftěkamsku. Domácí tým STK byl v obou kolech na druhém místě a třetí místo si střídavě vyjeli jezdci Podmoskovje Luchovice a Mordovije Saranska. Na dalších pozicích jsou po dvou odjetých kolech týmy Sokolu Almaty, Torpeda Sardinsk a Progressu Glazov.

2. kolo Vyšší ligy (Něftěkamsk)

 

1. Kaměnsk Uralski 25
1. Vladimir Bobin (3,2,3,2,3,3) 16
2. Alexandr Kozyrjev (-,M,-,-,2,1) 3
15. Daniil Gološejkin (2,1,3) 6

2. STK Neftěkamsk 24
9. Anton Sozykin (-,-,1,2) 3
10. Dmitrij Bulankin (2,3,3,3,3,3) 17
19. Sergej Baltačov (0,1,1,2) 4

3. Podmoskovje Luchovica 21
5. Sergej Makarov (3,3,3,d,3,3) 15
6. Alexej Kolganov (-,1,-,-,1,-) 2
17. Roman Cholodov (1,1,1,1) 4

4. Mordovija Saransk 17
11. Maxim Kapruchin (-,-,-,0,-,0) 0
12. Alexej Abroškin (2,1,0,-,3,-) 6
20. Maxim Lužnikov (1,3,2,2,2,1) 11

5. Torpedo Sardinsk 16

3. Dmitrij Zverjev (-,0,-,d,-,0) 0
4. Artiom Akulov (3,2,2,3,2,2) 14
16. Rodion Věrchoturcev (2,0,d) 2

6. Sokol Almaty 15
7. Vladimir Čeblokov (Fd,-,1,1,2,2) 6
8. Pavel Někrasov (-,0,-,-,0,-) 0
18. Alexej Utusikov (3,1,3,2,0) 9

7. Progress Glazov 8
13. Ivan Volkov (d,2,2,1,F,1) 6
14. Vladimir Bašmakov (-,-,d,0,-,0) 0
21. German Chanmurzin (1,0,1) 2

1. kolo Vyšší ligy (Něftěkamsk)


1. Kaměnsk Uralski II 29

1. Vladimir Bobin (3,3,3,3,3,3) 18
2. Alexandr Kozyrjev (2,2,2) 6
15. Daniil Gološejkin (2,2,1) 5

2. STK Neftěkamsk 24
9. Anton Sozykin (2,2) 4
10. Dmitrij Bulankin (3,1,3,3,2,1) 13
19. Sergiej Baltacčov (2,3,0,2) 7

3. Mordovija Saransk 19
11. Alexej Abroškin (Fd,2,1,2) 5
12. Maxim Kapruchin (1,2,1) 4
20. Maxim Lužnikov (3,d,1,3,3) 10

4. Podmoskovje Luchovica 17

5. Sergej Makarov (3,3,1,3,2,3) 15
6. Alexej Kolganov (Fd,F) 0
17. Roman Cholodov (2,0,0,0) 2

5. Sokol Almaty 13
7. Vladimir Čeblokov (0,2,1,3,0) 6
8. Pavel Někrasov (Fd,R) 0
18. Alexej Utusikov (1,2,2,1,1) 7

6. Prgress Glazov 12
13. Ivan Volkov (1,d,1,1,3,3) 9
14. Pavel Masalov (Fd,0,2) 2
21. German Chanmurzin (0,0,1) 1

7. Torpedo Sardinsk 10

3. Rodion Věrchoturcev (0,0,0,Fd) 0
4. Artiom Akulov (1,2,3,1,2,Fd) 9
16. Dmitrij Zverjev (1,0) 1

Kaměnsk Uralski panoval i nedělnímu čtvrtému kolu

I v neděli se vedlo v ruské Superlize na dráze v Ufě týmu Kaměnska Uralskeho. Druhé místo opět obsadili ledaři Togliatti a stejně jako v sobotu si bronz veze do Sterlitamaku tamní Kaustik. Kaměnsk Uralski je tak na čele tabulky před posledníma dvěma závody v Togliatti.

Kaměnsk Uralski kraloval třetímu kolu

Už třetí kolo ruské ledařské Superligy se jelo v sobotu v Ufě. Jeho vítězem se stali jezdci Kaměnska Uralského, když vyhráli s náskokem pěti bodů na druhý tým z Togliatti. Bronz bral ve třetím kole Kaustik Sterlitmak. Nejlepším jezdcem závodu se stal se čtrnácti body Dmitrij Chomicevič z vítězného týmu. V závodě se představil dokonce i domácí jezdec a multi-mistr Nikolaj Krsnikov.

Solannikov obhájil ruský juniorský titul

Dmitrij Solannikov se stal vítězem dvoudenního finále Mistrovství Ruska ve Vjatskich Poljanach a obhájil tak svůj titul z loňska. Druhý skončil v celkové klasifikaci po dvou dnech Nikita Šadrin a z třetí pozice se radoval Nikita Tarasov. 

Nikita Šadrin vyhrál juniorské semifinále

Vítězem semifinále juniorského šampionátu v Rusku se stal o víkendu Nikita Šadrin z Ufy. Druhý byl Alexej Kolganov a z bronzu se radoval Alexandr Kozyrjev. Do finále, kde už jsou dosazeni Michail Litvinov, Ivan Bolšakov, Michail Afanasjev, Jevgenij Sajdullin, Jurij Olejnik a Vadim Sviňuchov se nominovala první osmička jezdců. Finále je na programu tento víkend ve Vjatských Polanach.

O titulu Koltakova rozhodl až rozjezd

Poprvé ve své kariéře se stal ruským mistrem na ledové dráze v neděli v ruském Sardinsku Dmitrij Koltakov. Ve čtyřech závodech nasbíral stejně bodů jako jeho velký rival Igor Kononov. Toho však porazil v dodatkové jízdě o titul. Druhý tedy skončil Igor Kononov a z bronzu se raduje Dmitrij Chomicevič.

Igor Kononov vyhrál v Sardinsku

Třetí závod ruského mistrovství ovládl Igor Kononov s plným počtem patnácti bodů. Na druhém místě skončil jeho velký rival v boji o titul Dmitrij Koltakov. Z bronzu se radoval loňský Mistr světa Dmitrij Chomicevič. Závodu se bohužel nemohli zúčastni dva jezdci ruské špičky Daniil Ivanov a Dmitrij Valejev, jelikož startovali v kvalifikačním kole ve finsku. Čtrvrtý závod ruského mistráku je na programu dnes.

Ruský šampionát je v polovině

Polovinu finálové části mají za sebou ruští ledaři. Po odjetí tří semifinálových bojů a dvou finálových závodů je na čele šampionátu dvojice jezdců Igor Kononov a Dmitrij Koltakov. Oba vybojovali po čtrnácti bodech v obou finálových závodech v Togliatti. Na třetí příčce je zatím Dmitrij Chomicevič, který má na svém kontě o dva body méně než vedoucí dvojice. Zbylé dva závody se jedou již tento víkend v Sardinsku a do celkové klasifikaci si jezdci započtou tři nejlepší závody.

Ve druhém kole vyhrála Mega Lada

Mega Lada Togliatti vyhrála ve druhém kole ruské ledařské Superligy družstev. Na dráze v Kamensku Uralskim vybojovali 46 bodů. Druhé místo bral domácí tým a z bronzu se radovali jezdci Sterlitamaku. V loňském roce favorizovaná Ufa byla až poslední. Nejlepším jezdcem závodu se stal stejně jako v sobotu Igor Kononov z vítězného týmu.

Na úvod vyhrál domácí tým

V Kamenskim Uralsku se dnes jelo první měření sil v ruské ledařské Superlize. Vítězem se stali domácí jezdci. Druzí byli jezdci Mega Lady Togliatti a třetí skončila Ufa. Nejlepším jezdcem závodu se stal s plným počtem patnácti bodů Igor Kononov z Togliatti.