Archív kategorie

Ruské ozvěny 6

V těchto ozvěnách navštívíme Rusko, přesněji semifinálový závod juniorského šampionátu v Oktiabrskim, poté se vydáme do Balakova, kde se jelo první kolo ruského poháru dvojic. Z Balakova se vydáme podívat, jak dopadlo utkání ruské Superligy mezi Mega Lada Togliatti a Turbinou Balakovo.

Ruské ozvěny 5

V pátek se v Rusku jelo utkání ruské Superligy mezi Mega Lada Togliatti a Vostokem Vladivostokem. Vítězně z tohoto klání vyšli domácí a to vysoko v poměru 63:27. Nejlepším jezdcem závodu se stal s patnácti body Renat Gafurov. Druhý závod byl k vidění v Balakovu, kde domácí tým Turbina porazil hodně vysoko STK Oktiabrskij 65:22. Nejvíce bodů získal v závodě domácí Vladimir Borodulin.

Ruské ozvěny 4

První letošní ozvěny z Ruska se podívají na jediný závod a to dnešní první kolo Mistrovství Ruska juniorských družtev, které se jede systémem čtyř týmu na tři kola. První závod v Oktiabrskim se stal kořistí Vladivostoku, druzí dojeli jezdci Mega Lada Togliatii a bronzová byla Turbina Balakovo. Nejlepším jezdcem závodu se stal talentovaný Roman Lachbaum s plným počtem patnácti bodů.

Kaměnsk Uralski se raduje i v druhé ruské ledařské soutěži

I v druhé ledařské soutěži nesoucí název Vyšši liga se raduje tým z Kamenskeho Uralsku. Liga se jede systémem dvojic. Sobotní závod pátého kola ovládli bez větších problému a před nedělním šestým kolem už je nemohl nikdo ohrozit. Druzí skončili nakonec v celkovém hodnoceníjezdci Něftěkamsku, kteří ovládli šesté kolo, které se jelo v neděli rovněž v Glazově. Třetí pozice ve Vyšší lize patří Luchovici.

Kaměnsk Uralski se raduje z ruského titulu ve družstev

Tým Uraltranstrom Kaměnsk Uralski se stal letošním vítězem ruské ledařské Superligy družstev. V sobotném závodě v Togliatti sice ještě vyhrál domácí tým Mega Lada a zvýšil tak šanci na zisk titulu. V neděli však Kaměnk Uralski vyhrál a upevnil si tak první příčku letošního ročníku.

Kaustik Sterlitamak ruským mistrem juniorů

V Rusku se jede na ledové ploché dráze i Mistrovství družstev juniorů Jeho letošním vítězem se sta na dráze Kaměnem Uralsu jezdci Kaustiku Sterlitamak, když ve dvoudenním víkendovém závodě vyhráli poměrně hravě. V sobotu se sice radovali z výhry jezdci Ufy, ale nedělní vítězství zajistilo titul Starlitamaku ve složení Sollanikov, Tarasov a Sviňuchov. Dmitrij Sollanikov se tak letos raduje z obou juniorských titulů v Rusku.

Nikita Toloknov vyhrál ruský pohár

Nikita Toloknov se stal vítězem letošního ročníku rusého poháru. Ve Vjatskych Poljanach vyhrál nejprve v sobotním závodě a druhý den uhájil svou vedoucí pozici místem druhým. Druhý skončil celkově Eduard Krysov, který si vyjel stříbro v rozjezdu s Šišegovem, který byl nakonec třetí.

I Vyšší ligu vedou jezdci Kaměnskeho Uralsku

Také v nižší ruské ledařské lize se vede nejvíce týmu Kaměnsk Uralsku II. Vyhráli v obou závodech víkendového měření sil v Něftěkamsku. Domácí tým STK byl v obou kolech na druhém místě a třetí místo si střídavě vyjeli jezdci Podmoskovje Luchovice a Mordovije Saranska. Na dalších pozicích jsou po dvou odjetých kolech týmy Sokolu Almaty, Torpeda Sardinsk a Progressu Glazov.

2. kolo Vyšší ligy (Něftěkamsk)

 

1. Kaměnsk Uralski 25
1. Vladimir Bobin (3,2,3,2,3,3) 16
2. Alexandr Kozyrjev (-,M,-,-,2,1) 3
15. Daniil Gološejkin (2,1,3) 6

2. STK Neftěkamsk 24
9. Anton Sozykin (-,-,1,2) 3
10. Dmitrij Bulankin (2,3,3,3,3,3) 17
19. Sergej Baltačov (0,1,1,2) 4

3. Podmoskovje Luchovica 21
5. Sergej Makarov (3,3,3,d,3,3) 15
6. Alexej Kolganov (-,1,-,-,1,-) 2
17. Roman Cholodov (1,1,1,1) 4

4. Mordovija Saransk 17
11. Maxim Kapruchin (-,-,-,0,-,0) 0
12. Alexej Abroškin (2,1,0,-,3,-) 6
20. Maxim Lužnikov (1,3,2,2,2,1) 11

5. Torpedo Sardinsk 16

3. Dmitrij Zverjev (-,0,-,d,-,0) 0
4. Artiom Akulov (3,2,2,3,2,2) 14
16. Rodion Věrchoturcev (2,0,d) 2

6. Sokol Almaty 15
7. Vladimir Čeblokov (Fd,-,1,1,2,2) 6
8. Pavel Někrasov (-,0,-,-,0,-) 0
18. Alexej Utusikov (3,1,3,2,0) 9

7. Progress Glazov 8
13. Ivan Volkov (d,2,2,1,F,1) 6
14. Vladimir Bašmakov (-,-,d,0,-,0) 0
21. German Chanmurzin (1,0,1) 2

1. kolo Vyšší ligy (Něftěkamsk)


1. Kaměnsk Uralski II 29

1. Vladimir Bobin (3,3,3,3,3,3) 18
2. Alexandr Kozyrjev (2,2,2) 6
15. Daniil Gološejkin (2,2,1) 5

2. STK Neftěkamsk 24
9. Anton Sozykin (2,2) 4
10. Dmitrij Bulankin (3,1,3,3,2,1) 13
19. Sergiej Baltacčov (2,3,0,2) 7

3. Mordovija Saransk 19
11. Alexej Abroškin (Fd,2,1,2) 5
12. Maxim Kapruchin (1,2,1) 4
20. Maxim Lužnikov (3,d,1,3,3) 10

4. Podmoskovje Luchovica 17

5. Sergej Makarov (3,3,1,3,2,3) 15
6. Alexej Kolganov (Fd,F) 0
17. Roman Cholodov (2,0,0,0) 2

5. Sokol Almaty 13
7. Vladimir Čeblokov (0,2,1,3,0) 6
8. Pavel Někrasov (Fd,R) 0
18. Alexej Utusikov (1,2,2,1,1) 7

6. Prgress Glazov 12
13. Ivan Volkov (1,d,1,1,3,3) 9
14. Pavel Masalov (Fd,0,2) 2
21. German Chanmurzin (0,0,1) 1

7. Torpedo Sardinsk 10

3. Rodion Věrchoturcev (0,0,0,Fd) 0
4. Artiom Akulov (1,2,3,1,2,Fd) 9
16. Dmitrij Zverjev (1,0) 1

Kaměnsk Uralski panoval i nedělnímu čtvrtému kolu

I v neděli se vedlo v ruské Superlize na dráze v Ufě týmu Kaměnska Uralskeho. Druhé místo opět obsadili ledaři Togliatti a stejně jako v sobotu si bronz veze do Sterlitamaku tamní Kaustik. Kaměnsk Uralski je tak na čele tabulky před posledníma dvěma závody v Togliatti.

Kaměnsk Uralski kraloval třetímu kolu

Už třetí kolo ruské ledařské Superligy se jelo v sobotu v Ufě. Jeho vítězem se stali jezdci Kaměnska Uralského, když vyhráli s náskokem pěti bodů na druhý tým z Togliatti. Bronz bral ve třetím kole Kaustik Sterlitmak. Nejlepším jezdcem závodu se stal se čtrnácti body Dmitrij Chomicevič z vítězného týmu. V závodě se představil dokonce i domácí jezdec a multi-mistr Nikolaj Krsnikov.

Solannikov obhájil ruský juniorský titul

Dmitrij Solannikov se stal vítězem dvoudenního finále Mistrovství Ruska ve Vjatskich Poljanach a obhájil tak svůj titul z loňska. Druhý skončil v celkové klasifikaci po dvou dnech Nikita Šadrin a z třetí pozice se radoval Nikita Tarasov. 

Nikita Šadrin vyhrál juniorské semifinále

Vítězem semifinále juniorského šampionátu v Rusku se stal o víkendu Nikita Šadrin z Ufy. Druhý byl Alexej Kolganov a z bronzu se radoval Alexandr Kozyrjev. Do finále, kde už jsou dosazeni Michail Litvinov, Ivan Bolšakov, Michail Afanasjev, Jevgenij Sajdullin, Jurij Olejnik a Vadim Sviňuchov se nominovala první osmička jezdců. Finále je na programu tento víkend ve Vjatských Polanach.

O titulu Koltakova rozhodl až rozjezd

Poprvé ve své kariéře se stal ruským mistrem na ledové dráze v neděli v ruském Sardinsku Dmitrij Koltakov. Ve čtyřech závodech nasbíral stejně bodů jako jeho velký rival Igor Kononov. Toho však porazil v dodatkové jízdě o titul. Druhý tedy skončil Igor Kononov a z bronzu se raduje Dmitrij Chomicevič.

Igor Kononov vyhrál v Sardinsku

Třetí závod ruského mistrovství ovládl Igor Kononov s plným počtem patnácti bodů. Na druhém místě skončil jeho velký rival v boji o titul Dmitrij Koltakov. Z bronzu se radoval loňský Mistr světa Dmitrij Chomicevič. Závodu se bohužel nemohli zúčastni dva jezdci ruské špičky Daniil Ivanov a Dmitrij Valejev, jelikož startovali v kvalifikačním kole ve finsku. Čtrvrtý závod ruského mistráku je na programu dnes.

Ruský šampionát je v polovině

Polovinu finálové části mají za sebou ruští ledaři. Po odjetí tří semifinálových bojů a dvou finálových závodů je na čele šampionátu dvojice jezdců Igor Kononov a Dmitrij Koltakov. Oba vybojovali po čtrnácti bodech v obou finálových závodech v Togliatti. Na třetí příčce je zatím Dmitrij Chomicevič, který má na svém kontě o dva body méně než vedoucí dvojice. Zbylé dva závody se jedou již tento víkend v Sardinsku a do celkové klasifikaci si jezdci započtou tři nejlepší závody.

Ve druhém kole vyhrála Mega Lada

Mega Lada Togliatti vyhrála ve druhém kole ruské ledařské Superligy družstev. Na dráze v Kamensku Uralskim vybojovali 46 bodů. Druhé místo bral domácí tým a z bronzu se radovali jezdci Sterlitamaku. V loňském roce favorizovaná Ufa byla až poslední. Nejlepším jezdcem závodu se stal stejně jako v sobotu Igor Kononov z vítězného týmu.

Na úvod vyhrál domácí tým

V Kamenskim Uralsku se dnes jelo první měření sil v ruské ledařské Superlize. Vítězem se stali domácí jezdci. Druzí byli jezdci Mega Lady Togliatti a třetí skončila Ufa. Nejlepším jezdcem závodu se stal s plným počtem patnácti bodů Igor Kononov z Togliatti.

Ruské ozvěny 3

ruskokaracincevVe čtvrtých ozvěnách z Ruska se podíváme na poslední závody ruské Superligy, Vyšší ligy, ale taky ruských ledařských pohárů, což jsou seriály závodů pro ruské jezdce, kteří se nekvalifikovali do světových podniků. Pokud Vás zajímá, co se dělo v baště ledové ploché dráhy za posledních několik týdnů, je tento článek právě pro Vás.