Archív kategorie

Jaroslav Vaníček vybojoval oba tituly ve stopětadvacítkách

Jaroslav Vaníček se stal letos nejlepším jezdcem v kubatuře do 125 ccm. A to jak na klasickém ovále, tak na ovále malém. Oba poslední závody ve Slaném vyhrál a v celkové klasifikaci vyhrál s velkými náskoky. Druhé  místo v šampionátu na klasické dráze obsadil Vojtěch Šachl a z bronzu se radoval Bruno Belan. Na malé dráze vystřídal v celkové klasifikaci na třetím místě Bruno Belana Jan Jeníček.

Junioři bodu bojovat v Divišově

Junioři pětistovek až po 125 ccm si dají v neděli dostaveníčko v Divišově. Jedou se tu hned čtyři závody. Mistrovství ČR do 21 let, Mistrovství ČR juniorů do 19 let, Mistrovství ČR juniorů do 125 ccm na klasické dráze a Mistrovství ČR do 125 ccm na dráze krátké. Program bude nabitý a závod startuje už v 10:30 závodem 125 ccm na krátké dráze. Hlavní závod je na programu od 14 hodin. Mistrem České republiky juniorů do 19 let se stane nejlepším jezdec hlavního závodu v této věkové kategorii.

Zdeněk Simota vyhrál v Březolupech

Aktualizace (125 ccm) – V sobotním odpoledni se v Březolupech bojovalo o body v Přeboru a taky o postup mezi finalisty Mistrovství ČR jednotlivců. Vítězem závodu se stal Zdeněk Simota, který vyhrál s plným počtem patnácti bodů. Vítěz úvodního klání v Pardubicích Hynek Štichauer byl druhý a pro bronz si v rozjezdu se Zdeňkem Holubem přijel Jan Kvěch. Stejně jako v Pardubicích i v Březolupech byl součásti Přeboru mistrovský závod 125 ccm na klasické dráze. Jeho vítězem se stal opět Jarda Vaníček z Prahy.

Zdeněk Holub v Plzni neporažen, Pavel Kuchař ovládl stopětadvacítky

Zdeněk Holub ovládl sobotní Přebor v Plzni jako největší suverén. Ani jednou se nemusel dívat na záda svého soupeře. Druhý skončil domácí Zdeněk Simota, který podlehl pouze Holubovi a bronzový byl Martin Málek z Březolup. Závod Mistrovství České republiky v kategorii 125 ccm vyhrál rovněž neporažen Pavel Kuchař z pražské Markéty. Druhý byl Filip Šifalda a třetí Michal Baštecký.

V Pardubícíh o juniorské body

Hned tři závody se jedou zítra v Pardubicích. Třetí závod juniorského Mistrovství republiky, druhý podnik Mistrovství ČR do 125 ccm na klasické dráze a v neposlední řadě vložený závod Memoriálu Jiřího Marxe, ve kterém se představí tři nejlepší junioři dne a tři nejlepší celkové klasifikace. Závody startují první jízdou v 18:15. Prvenství v juniorech hájí Eduard Krčmář.

Zítra začíná v Pardubicích Přebor a stopětadvacítky

V Pardubicích začíná zítra Přebor České republiky jednotlivců a zároveň Mistrovství České republiky jednotlivců a Mistrovství České republiky do 125 ccm. Od 18 hodin se na start postaví hned dvacet jezdců Přeboru a zatím jedenáctka stopěadvacítkářů. V Přeboru půjde o hodně. Ne jen, že půjde o body do seriálu Přeborů, ale bude se bojovat i o osm postupových příček do finále Mistrovství ČR jednotlivců. Loňské prvenství z Přeboru obhajuje Ondřej Smetana (na obrázku)

Osmý přebor pro Smetanu

Ondřej Smetana, co by nový přeborník České republiky pro rok 2016 nezaváhal ani v osmém kole této soutěže v Liberci. Závod vyhrál a už jen upevnil své výsostné postavení v letošním přeboru. Druhý byl v Liberci pardubický matador Jarda Patrák a bronz odváží do Prahy Michal Škurla. Závod kubatury do 125 ccm ovládl chabařovický Filip Šifalda

Přebor pokračuje ve Svitavách

ceska-republika Již tuto sobotu pokračuje Přebor jednotlivců na dráze ve Svitavách. Startovní listina nebude tak početná jako v Žarnovici, ale i tak se bude rozodně na co dívat. Na start se postaví vítěz z Žarnovice Ondřej Smetana, či velmi zkušený březolupský Martin Málek. Kartama však bude míchat i matador Jarda Petrák z Pardubic. Kdo se nakonec postaví na nejvyšší stupínek? To se dozvíte už tuto sobotu ve Svitavách, kde současně s Přeborem uvidíte i Mistrovství České republiky do 125 ccm, ve kterém se představí šestice mladíků.

Michael Hádek a Filip Šifalda vyhráli v Plzni

Plzeň – První závod Přeboru České republiky a vložený závod v kubatuře do 125ccm se odjel v sobotu v Plzni. Vítězem se stal domácí jezdec Michael Hádek, který vyhrál s devíti body a výhrou ve finále. Druhý skončil Ondřej Smetana z Prahy a bronz si do Prahy odváží Filip Hájek. Vložený závod sto pět a dvacítek vyhrál Filip Šifalda, před Milanem Dobiášem a Danielem Šilhánem. 

Titul ve stopětadvacítkách zpečetil Filip Šifalda

ceska-republikafilip-sifaldaFilip Šifalda se stal vítězem závěrečného podniku Mistrovství ČR juniorů v kubatůře do 125 ccm. Zpečetil si tak titul v celkové klasifikci. Druhý byl v Divišově Polák Denis Zielinski a bronzový skončil Jan Kvěch, který se tak vyhoupl v celkové klasifikaci na druhé místo. Třetí je celkově Petr Chlupáč, který byl v Divišově až sedmý.

Druhý mistrovský závod 125ccm vyhrál znovu Šifalda

Filip Šifalda již podruhé stanul na nejvyšším stupni pódia při závodě Mistrovství ČR do 125 ccm, který byl součásti Přeboru/1. ligy ve Slaném. Druhý byl v závodě Petr Chlupáč a z bronzové medaile se radoval Václav Kvěch. V celkové klasifikaci vede Šifalda s náskokem 4 bodů na druhého Chlupáče. Třetí je prozatím Václav Kvěch.

Startovní listiny Přeborů ve Mšeně a Slaném

Dnes a zítra se na drahách ve Mšeně a ve Slaném uskuteční druhé a třetí kolo Přeboru České republiky a jednotlivců a 1. ligy družstev. V pátek se na mšenském stadióně neodjede pouze Přebor s 1. ligou, ale i tradiční Memoriál Emila Sovy. Ve Slaném o den pozdějí doplní Přebor s 1. ligou jezdci v kategorii do 125ccm.

Filip Šifalda neporažen ve Slaném

Ve Slaném bylo součástí Mistrovství ČR juniorů i Mistrovství ČR juniorů v kategorii 125 ccm. Vítězem se bez ztráty bodu stal chabařovický Filip Šifalda. Druhý byl Petr Chlupáč z Markéty Praha a třetí skončil další pražský mladík Václav Kvěch.

Ve Slaném odstartují junioři a sto pět a dvacítky

Eda Krčmář obhajuje titul v devatenáctkách

V sobotu 18. dubna se slánském ovále odjedou dva podniky juniorského ranku. Na start se postaví junioři do 21 let a také kategorie 125 ccm odjede první závod na klasické dráze. Největším favoritem v juniorech je jistě domácí Eduard Krčmář, ale i Zdeněk Holub z pražské Markéty. Do pořadí budou chtít jistě promluvit i zahraniční jezdci Michael Härtel z Německa či Žiga Kovačič ze Slovinska. Pro zranění se závodu nezúčastní pražský Michal Škurla a žarnovický Adam Čarada a v současné chvíli jsou ještě stále tři volné místa.  V kategorii 125 ccm se jeví jako favorit Petr Chlupáč či Filip Šifalda. Závody startují v sobotu 18 dubna od 15 hodin. 

Stopětadvacítkáři mají za sebou již tři závody

Na rozdíl od klasických plošinářů, jejichž sezóna začala včerejším závodem Prague open mají mladíci na sto pět a dvacítkách za sebou ve Speedway mini cupu již tři podniky. Jeden závod na Markétě se stal kořistí Petra Chlupáče a ten druhý před Prague open Filip Šifaldy. Nedělní klání v Divišově pak znovu ovládl Petr Chlupáč a vede i celkově.

Ve Slané jen devět jízd, ve Mšeně se nejede

Slaný, Mšeno – Ze závody první ligy v České republice opět mává počasí. Včerejší závod ve Slaném musel být ukončen po devíti jízdách nezbytných pro platný výsledek a jeho vítězem se stali jezdci pražské Markéty, před Zlatou přilbou Pardubice, domácím Slaným a Greplem Mšeno. Závod do 125ccm vyhrál Polák Studzinski, když porazil v rozjezdu chabařovického Adama Fencla. Třetí skončil pardubický Dušan Hlaváček. Dnešní závod ve Mšeně je však již zrušen. „Je mi líto, ale bohužel musím oznámit, že mšenská 1. liga, plánovaná na neděli 21. 9., se pro deštěm poničenou dráhu odkládá. V noci nasobotu napadlo 34 milimetrů a za sobotu odpoledne dokonce už 60 milimetrů vody, což nedává do zítřka absolutně žádnou naději. Nechceme zatěžovat klubové pokladny zbytečnými cestovními náklady a proto jsme se rozhodli závod odvolat už dnes odpoledne. K většině z vás se zpráva dostala na stadionu ve Slaném, ostatním se omlouvám touto cestou.“ řekl zástupce mšenského klubu Jaroslav Líbal

Přebor a stopětadvacítky míří do Mšena

ceska-republika mseno(Aktualizováno) Do Mšena zavítá další závod letošního Přeboru České republiky. Původně čtvrtý, ale ve skutečnosti třetí závod této série obsadilo třináct jezdců, pojede se tedy rozpisem na třináct jízd a tři finálové rozjížďky. Prvenství v Přeboru drží zatím Jan Holub. Součásti Přeboru bude i závod Mistrovství ČR do 125 ccm na klasické dráze.

Vítězství si v Plzni vyjeli Filip Šitera a Polák Marcel Studziński

26.4. Přebor Plzeň

Na prosluněný stadion na Borech si včera bohužel našlo cestu jen dvanáct jezdců pro úvodní závod Přeboru ČR a pět pro první díl Mistrovství České republiky v kategorii do 125 ccm. Skladba jezdců Přeboru ČR byla různorodá. Byli tu zástupci seniorské i juniorské špičky, navrátilci k závodění na ploché dráze, mladí junioři kteří začínají s „pětistovkou“ i úplný nováček.

Novými mistry Eduard Krčmář a Roman Mády

plzenl.jpgkrcmar.jpg

FOTO – Včera se na plzeňském stadionu na Borech rozhodlo o dvou nových šampionech České republiky. Na závod do 19 let se nakonec sjelo jedenáct jezdců, protože původně nahlášený slánský Michal Průcha nedorazil. Po základní části, ve které měl každý naplánované čtyři jízdy, se uskutečnily semifinále a nakonec finálové rozjížďky o konečné umístění. Do závěrečné jízdy o titul mistra se probojovali Eduard Krčmář, Michal Škurla a poněkuď překvapivě Ondřej Smetana a Michaela Krupičková. Samotné finále pak stylem start- cíl vyhrál Eduard Krčmář a po dvou druhých místech se v mistrovství konečně dočkal titulu. Druhý dojel také přesvědčivě Michal Škurla a třetí příčka připadla Ondřeji Smetanovi, který po nevydařené základní části našel kvalitní nastavení stroje až na rozhodující jízdy. Neoblíbené čtvrté místo obsadila Míša Krupičková, ale přesto je to určitě pěkný výsledek.

V Plzni se rozhodne o mistrech do 19 let a na 125 ccm

plzenl.jpg Zítra od 16 hodin se na stadionu v Plzni na Borech začne závod, který po finálové jízdě určí nového mistra České republiky do 19 let. Na startu se objeví 12 jezdců. Devět našich a tři zahraniční: Steven Mauer z Německa, Mike Trzensiok z Polska a Žiga Kovačič ze Slovinska. Po základní části přijde na řadu semifinále a nakonec jízdy o umístění. Vložený závod nejmladších závodníků na strojích do 125 ccm, bude posledním v seriálu a určí tak také nového mistra. V něm se představí šest jezdců.