Archív kategorie

Gala a Mělničuk vyhráli v Rovně

V ukrajinském Rovně se jel plochodrážní závod O Pohár Auto Moto Revia, který se stal kořistí Poláka Adriana Galy. Současti tohoto závodu byl i mini závod memoriálu Igora Marka, který ovládl domácí borec Stanislav Mělničuk.

V Rovnem se jel závod dvojic

V ukrajinském Rovně se jel závod dvojic. Vítězem se stal pár Jevgenij Kostygov a Vladimir Trofimov. Druhou příčku vybojovali Marko Levišin a Polák Dawid Stachyra. Z bronzu se pak mohli radovat jezdci Stanislav Mělničuk a Marcin Rempala. V závodě se představil i Slovák Patrik Búri. Vybojoval jeden bod a jeho dvojice skončila poslední.

Loktajev vyhrál úvodní závod

Alexandr Loktajev se stal vítězem úvodního závodu otevřeného Mistrovství Ukrajiny v Červengradě. Luktajev vyhrál všechny své jízdy. Druhý skončil Polák Dawid Stachyra, jenž podlehl pouze Luktajevovi. Z bronzu se raduje Stanislav Mělničuk. Druhý a zároveň závěrečný závod Otevřeného Mistrovství Ukrajiny se uskuteční až 1. října v Rovně.

Ve Voznesensku vyhrál Lvov

ukrajina.pngNa Ukrajině se rozjel první turnaj tamější ligy. V nejlepším světle se předvedl Andriy Kobrin, který neztratil ani bod. Tamější tým se také objevil ve 2. nejvyšší polské lize. Co kdyby se i u nás dal dohromady tým a reprezentoval náš kraj v II. polské lize? Za zmínku stojí také výkon Stanislava Melnichuka a Aleksandra Borodaye. A Eugen Kravchuk, který je ročník narození 1995, jde ve šlápějích svého slavnějšího krajánka Aleksandra Loktaeva.

Ohlédnutí 2012: Ukrajina

ukrajina.pngloktajev.jpgkarpov.jpg V minulé sezoně byla na Ukrajině naplánována ligová soutěž, ale nakonec se odjelo jen několik tréninkových závodů, ve kterých se družstvo z Rovna střetlo s polskými týmy a celky Daugavpils a Togliatti. Podobně v mistrovství jednotlivců a dvojic byly naplánovány tři a dva závody, ale informace jsem nalezl jen o jednom v obou kategoriích. V jednotlivcích na dráze v Červonogradu zvítězil Aleksandr Loktajev (´94) před Andrejem Karpovem (´87) a rusem Danilem Ivanovem, který v současné době vede klasifikaci MS Gladiátorů na ledě. Dvojice ve Vozněsensku vyhrál pár Lvova ve složení Kiryl Cukanov (´91), Vladimir Tejgal.

Turnaj v Červonogradu vyhrál Tomasz Gapiňski

ukrajina.pnggapinski.jpg  V neděli se v ukrajinském Červonogradě jel turnaj O pohár Červonogradu (základní část). Osm nejlepších po základní části startovalo v semifinále.Ve finále, které bylo pojmenováno jako Memoriál  Igora Marka, zvítězil Tomasz Gapiňski před Kjastasem Puodžuksem, Sebastianem Ulamkem a Robertem Miškowiakem. V závodě startovali jezdci ze čtyř zemí.

První kolo pro Loktajeva

ukrajina.pngloktajev.jpgUkrajina má za sebou první závod mezinárodního mistrovství Ukrajiny jednotlivců, který se jel v Červonogradě. Jeho vítězem se stal se ziskem plného počtu patnácti bodů Alexandr Loktajev. Jen o bod méně měl druhý Andrej Karpov, který podlehl pouze vítězi. Bronz si vybojoval vícemistr světa na ledě Danil Ivanov z Ruska, který po skončení ledařské sezóny přesedlal zpět na klasickou plochou dráhu.

Kaskad Rovno – SKA Favorit Lvov 51:40

Rovno – Také na Ukrajině finišuje sezóna 2010. V neděli se jel poslední závod tamní ligové soutěže. Kaskad Rovno v něm porazil na své dráze Favorit Lvov 51:40. Nejlepším domácím byl Polák Rafal Okoniewski se sedmnácti body. Za hostujicí tým podala nejlepší výkon dvojice Pawel Mesiac a Kiril Cukanov.

SKA Lvov – Šachtar Červenograd 39:52

Lvov – Včera se jela v ukrajinském Lvově také ukrajinská liga, kde domácí tým SKA Lvov hostil Šachtar Červenograd. Domácím se příliš nedařilo, když podlehli svému hostu 39:52. Nejlepším jezdcem domácích se stal Piotr Dym se třinácti body. Za hosty se skvěle vedlo trojici Alexandr Loktajev, Rafal Trojanowski a Zbigniew Suchecki. Všichni vybojovali dvanáct bodů.

Aleksander Borodaj zbiera jeden ukrajinsky titul za druhým

ukrajina.pngV posledných dňoch  “našiel“  vynikajúcu formu ukrajinský jazdec Aleksander Borodaj nakolko stihol za posledný týzdeň získať dva domáce tituly. Ten prvý získal v piatok na dráhe v Červenohrade, kde dokázal deklasovať konkurenciu v boji o titul ukrajinského majstra.  Druhé miesto obsadil talent ukrajinskéj plochéj dráhy  Aleksander Loktajew.  Posledné miesto na stupni  víťazov obsadil Vladimir Dubinin. Druhý titul si vyjazdil spolu s  Jaroslavom Poljuchowiczom v Rovnom, kde sa stali majstri ukrajiny v pretekoch dvojíc. Na druhom mieste skončili Aleksander Loktajew spolu s Vladimirom Tejgelom.

Kaskad Rovno – Sachtar Červenograd

ukrajina.pngLiga na Ukrajiny tiež pokračuje podla vopred stanoveného programu .  Červenograd vyhral v Rovne v pomere 50:39.  Najlepším jazdcami v oboch družinách boli polský jazdci v domácej Maciej Kuciapa so 14 a v družine hostí Pawel Hlib s 12 bodmi.

Kaskada Rovno – SK Turbina Balakovo 39:53

Ve včerejším utkání ukrajinské ligy hostili jezdci Kaskady Rovno ruský tým, který letos startuje v ukrajinské lize Turbina Balakovo. Domácí však na svého ruského skoka nestačili a podlehli mu 39:53. Domácí se opírali hlavně o třináctibodového Alexandra Borodaje a desetibodového Semena Vlasova. Hvězdný tým hostí podla velmi vyrovnaný výkon, když vypíchnout by se dal hlavně výkon Romana Považhnyho, který vyjel v šesti jízdách plný počet osmnácti bodů. Po devíti bodech získali Denis Gizatulin, Denis Sajfutdinov a Andrej Kudriašov. Hvězda seriálu Grand Prix Emil Sajfutdinov přispěl ze tří jízd osmi body.

Cukanov juniorským mistrem Ukrajiny

ukrajina.pngVčera se na dráze v Rovně jelo poslední třetí kolo ukrajinského juniorského mistrovství. Jeho vítězem se stal Kyril Cukanov s plným počtem bodů. Druhý skončil Stanislav Ogornik a bronz si vyjel Vitalij Lysak. V celkové klasifikaci se na prvním místě umístil Kyril Cukanov s celkovým počtem osmatřiceti bodů. Stříbro si v tomto šampionátu vybojoval Stanislav Ogronik a bronz Andrej Kobrin. Velký talent a jeden z favoritů na titul Alexandr Loktajev v posledním závodě nestartoval, a ztratil tak naději na jakoukoliv medaili.

Červenogradu vládli Cukanov a Loktajev

ukrajina.pngÚvodní závod ukrajinského mistrovství juniorů, který se jel včera v Červenogradu, ovládli dva jezdci. Závod byl pro déšť ukončen po třech odjetých seriích. Do té doby nasbírali po devíti bodech dva jezdci – Kyril Cukanov a Alexandr Loktajev. Třetí skončil v závodě Vladimir Teigel. Druhý závod se jede dnes ve Lvově.

Výsledky:
1. K. Cukanov 9, 2. A. Loktajev 9, 3. V. Teigel 8, 4. S. Ogornik 7, 5. A. Kobrin 7, 6. P. Kondratiuk 6, 7. S. Borysenko 5, 8. E. Petrov 5 ……….

Kaskada Rovno – Huragan Rovno 49:38

ukrajina.pngVe včerejším derby města Rovna v ukrajinské lize porazila Kaskada tým Huraganu 49:38. Oporou Kaskady se stal polský jezdec, jehož známe i z naší extraligy Daniel Jeleniewski, který vybojoval patnáct bodů. Za hosty se postaral o největší bodový příděl Andrej Korolev.

Šachtar Červenograd – Speedway Lvov 53:31

ukrajina.pngDalším utkáním pokračovala včera taky ukrajinská liga. Šachtar Červenograd hostil na své dráze tým Speedway Lvov. Domácí nenechali nic náhodě a porazili hosty 53:31. Nejlepším jezdcem domácích se stal Andrej Karpov s panácti body. za hosty byl oporou rovněž s patnácti body Vladimir Dubinin.

Huragan Rovno – SKA Lvov 45:39

ukrajina.pngV ukrajinské lize se pokračovalo závodem v Rovně. Huragan hostil na místním stadionu tým SKA Lvov. Lépe vyšli z měření sil jezdci Huragan Rovno, kteří zvítězili 45:39. Nejlepším jezdcem domácího týmu se stal Andrej Korolev se ziskem patnácti bodů. Za hosty bodoval nejlépe Polák Mariusz Franków s deseti body.

Kaskada Rovno – Šachtar Červonograd 44:40

ukrajina.pngDalším závodem pokračovala včera v Rovně ukrajinská liga. K souboji se vydali jezdci Červonogradu do Rovna, kde je přivítal tým Kaskady. Vítězem se stali domácí jezdci v poměru 44:40. Nejlepším jezdcem závodu se stal hostujicí Polák Tomasz Chrzanowski s osmnácti body a jedním bonusem.

Huragan Rovno – Kaskada Rovno 39:48

rovne.gifkaskada_rovno_1.jpgMěstské derby v ukrajinském Rovně přineslo velmi zajimavé boje v ukrajinské lize. Střetly se tady místní kluby Huragan a Kaskada Rovno. Vítězně z tohoto měření sil vyšli jezdci týmu Kaskada Rovno, kteří porazili Huragan 48:39. Nejvíce bodů pro Huragan nasbíral Andrej Korolev. měl jich na svém kontě šestnáct. Za tým Kaskada byl nejúspěšnější Ilja Bondarenko se čtrnácti body.

Šachtar Červenograd – Huragan Rovno 57:29

Včera vyla v ukrajinském Červenogradu zahájena ukrajinská liga závodem domácího Šachtaru proti Huraganu Rovno. Skvělý výkon předvedli domácí jezdci, když své soupeře přelstili 57:29. Nejvíce bodů za domácí nasbíral Andrej Karpov, který startoval v šesti jízdách a ze všech svých jízd přivezl první místo. Nejvíce bodů za Huragan Rovno nasbíral Andrej Korolev – 13.