Archív kategorie

Ledařský šampionát zná své termíny

Kalendář závodů pro klasickou sezónu bude znám až v sobotu odpoledne. Ledaři však rukovali o svém jízdním řádu sezóny 2019 už minulou sobotu. Z jednání mezi jezdci, pořadateli a vedením české ploché dráhy vzešel kalendář závodů v České republice a reprezentační nominace.

Pardubický super víkend 2019 začátkem října

Přesněji 4 – 6. října se na pardubickém ovále uskuteční tradiční plochodrážní víkend. Vše začne už v pátek, v sobotu pak bude na programu jubilejní 45. roční Zlaté stuhy a 6. ročník Jawa Cupu 250 ccm. V neděli pak svede světová špička boj o už 71. Zlatou přilbu.

Mistrovský titul obhájil Josef Franc

Josef Franc se stal v Březolupech podruhé ve své kariéře Mistrem České republiky jednotlivců na ploché dráze. Druhý skončil po rozjezdu Václav Milík a bronzový pak Eduard Krčmář. Václav Milík musel v neděli v Březolupech na start rozjezdu hned dvakrát. Nejprve aby porazil novopečeného Mistra republiky Josef France v posledním finálovém klání a podruhé, aby Edu Krčmáře odsunul na bronzový stupínek celkové klasifikace. Ve čtvrtém závodě byl třetí Eda Krčmář.

Markéta Praha už jen potvrdila svůj titul

V posledním závodě 1. ligy družstev v Žarnovici už vlastně o nic nešlo. Vítězství v této naší druhé divizi měli již jisté Pražané. Ti také v Žarnovici vyhráli a svůj primát už jen stvrdili. Druhé místo vybojovali na slovenském ovále Junioři CZ a bronzoví byli jezdci Pardubic. V celkovém součtu vyhrála 1. ligu Markéta Praha, před Junioři CZ a ZP Pardubice. Jediný slovenský tým SC Žarnovica skončila poslední.

O titulu Mistra České republiky se rozhodne v neděli na jihu Moravy

V jihomoravských Březolupech se v neděli rozhodne o letošním Mistrovi České republiky jednotlivců. Ve vedení je trojice jezdců a vlastně už pouze tato trojice má šanci získat titul. Ve vedení je loňský Mistr ČR Josef Franc společně s Eduardem Krčmářem. Oba mají na svém kontě 41 bodů. O pouhý bod méně má Vašek Milík, který bude o den dříve startovat v závodě seriálu SGP v polské Toruni.

Chris Holder triumfoval v jubilejním Memoriálu Luboše Tomíčka

V jubilejním 50. ročníku Memoriálu Luboše Tomíčka v Praze na Markétě včera večer triumfoval Australan Chris Holder. Ve finálové jízdě nechal za svými zády Emila Sajfutdinova z Ruska a Martina Vaculíka ze Slovenska. Za stupni vítězů skončila dvojice dánských jezdců Nicki Pedersen a Peter Kildemand. Nejlepším českým jezdcem byl domácí Josef Franc na sedmém místě.

Jason Doyle veze Zlatou přilbu do Austrálie

Jubilejní 70. Zlatá přilba se stal kořistí skvěle jedoucího Australana, loňského Mistra světa Jasona Doyla. Ten ovládl velké finále stylem start – cíl. Velký souboj sváděli na druhém a třetím místě Česko – slovenští Václav Milík a Martin Vaculík. Po celou dobu Vašek vodil za svými zády slovenského borce, ten ho udolal až na cílové pásce.

Jawa Cup vyhráli Dánové

Dánská dvojice Marcus Birkemose a Rasmus Pedersen se stali vítězi pátého Jawa Cupu v Pardubicích. Ve finále porazili po celou dobu vedoucí dvojici Německa ve složení Erik Bachhuber a Ben Ernst. Třetí příčku patřila ve finále české dvojici Pavel Kuchař a Daniel Šilhán.

Zlatou stuhu ovládl Dán Patrik Hansen

Dán Patrik Hansen se stal vítězem 44. ročníku závodu Zlatou stuhu dnes odpoledne v Pardubicích. Ve finálové jízdě, která byla poznamenána pádem Jaimona Lidseye. Opakovaní však vzal pevně do svých rukou Dán Patrik Hansen. Druhý skončil skvěle jedoucí Luke Becker z USA a bronz si připsal na své konto Polák Przemyslaw Liszka. Jediný Čech ve finále Jan Kvěch bojoval jako lev a stačilo to na skvělé páté místo.

Dvěstěpadesátkový titul získal Pavel Kuchař až v rozjezdu

Až v rozjezdu, ve kterém porazil lotyšského Francise Gustse získal Pavel Kuchař z pražské Markéty letošní titul Mistra České republiky do 250 ccm, Třetí byl v historicky druhém závodě Daniel Šilhán ze ZP Pardubice.

Jaroslav Vaníček vybojoval oba tituly ve stopětadvacítkách

Jaroslav Vaníček se stal letos nejlepším jezdcem v kubatuře do 125 ccm. A to jak na klasickém ovále, tak na ovále malém. Oba poslední závody ve Slaném vyhrál a v celkové klasifikaci vyhrál s velkými náskoky. Druhé  místo v šampionátu na klasické dráze obsadil Vojtěch Šachl a z bronzu se radoval Bruno Belan. Na malé dráze vystřídal v celkové klasifikaci na třetím místě Bruno Belana Jan Jeníček.

Plochodrážní svátek se blíží

AKTUALIZOVÁNY STARTOVNÍ LISTINY (27.9.2018 0:09)
Svátek ploché dráhy a vrchol české plochodrážní sezóny se kvapem blíží. Již tento pátek se na ovále v Pardubicích rozběhne maratón závodů, který vyvrcholí 70. Zlatou přilbou města Pardubice. To však ještě svátek ploché dráhy zdaleka nekončí. Vše bude pokračovat hned v pondělí na pražské Markétě již 50. ročníkem Memoriálu Luboše Tomíčka.

Pražský Přebor vyhrál Pepe Franc, Přeborníkem 2018 Zdeněk Simota

Josef Franc se stal vítězem posledního závodu Přeboru České republiky v Praze na Markétě. Druhý byl po rozjezdu Jan Kvěch, který v něm porazil třetího Zdeňka Holuba a čtvrtého Ondřeje Smetanu. V konečném pořadí se stal vítězem Zdeněk Simota, který byl v Praze pátý.

Zlatá přilba slaví extraligový titul

Pardubický tým nenechal dnes na své dráze nic náhodě a vyhrál s náskokem deseti bodů na druhou Markétu Praha. Třetí místo patří týmu ze Slaného. V celkové klasifikaci tak Pardubice jasně uhájily vedení a slaví titul v Extralize. Stříbro si pro letošní rok vybojovali jezdci Markéty Praha a bronz 3ton Slaný. Slovenská Žarnovica ztrácela na třetí Slaný deset tabulkových bodů. Nejlepším jezdcem posledního kola Extraligy se stal se sedmnácti body Josef Franc.

70. Zlatá přilba bude nabita známými jmény

V úterý 11.9.2018 proběhla v Praze tisková konference k blížící se  výroční 70. Zlaté přilbě. Nejvíce bude čtenáře jistě zajímat, jak letošní trofej vypadá a taky to, kdo o tuto jedinečnou cenu bude letos bojovat. Dámy a pánové…určitě se máme na co těšit. Tu loňskou bude obhajovat domácí Václav Milík.

V Liberci vyhrál Ondřej Smetana

Ondřej Smetana se stal vítězem sobotního Přeboru v Liberci. V rozjezdu o první místo porazil Zdenka Simota. Rozjíždělo se rovněž o bronzovou příčku. Hynek Štichauer si v něm poradil s Filipem Hájkem a Patrikem Mikelem.

Václav Milík byl v Plzni k neporažení

Třetí závod Mistrovství České republiky jednotlivců na plzeňském ovále se stal jednoznačnou záležitostí Vaška Milíka, který vyhrál všechny své jízdy. Druhé místo patřilo slánskému Edu Krčmářovi a z bronzu se radoval Josef Franc. Tímto výsledkem se boj o titul znovu přiostřil. Na čele je dvojice Franc s Krčmářem s jedenačtyřiceti body. O pouhý bod třetí je plzeňský vítěz Václav Milík.

Slánskou Extraligu vyhráli jezdci Markéty

Markéta Praha se stala vítězem sedmého kola naší nejvyšší soutěže ve Slaném. Druhou příčku si zajistili s 35 body plošináři ZP Pardubice a pouhý bod méně měli domácí jezdci 3ton Slaný. Slovenská Žarnovica skončila daleko za ostatními s devíti body. V celkové klasifikaci Extraligy vede před posledním závodem v Pardubicích tým ZP Pardubice s náskokem tří bodů. Druhá je Praha a třetí Slaný.

Svitavský Přebor vyhrál Ondra Smetana až v rozjezdu

Ondřej Smetana se stal vítězem sobotního Přeboru ve Svitavách. V rozjezdu o prvenství si poradil se svým týmovým kolegou z pražské Markéty Michalem Škurlou. Třetí byl na stupních vítězů Patrik Mikel.

Pardubický Přebor vyhrál Hynek Štichauer, stopětadvcítky Jarda Vaníček

Hynek Štichauer a Jarda Vaníček ovládli s plnými počty bodů středeční boje na pardubickém ovále. Hynek kraloval v už sedmém závodě Přeboru. O dalších místech rozhodl rozjezd čtyř jezdců, který na svou stranu stáhl celkově tedy druhý Ondra Smetana. Třetí byl v Pardubicích Zdeněk Simota. Za Jardou Vaníčkem se ve stopětadvacítkách umístil domácí Jan Jeníček a bronzový byl Vojtěch Šachl.