Česká republika | Speedway Fakta

Archív kategorie

Zdeněk Simota nepoznal v Kopřivnici konkurenta

Jasným vítězem se stal v Kopřivnici v šestém závodě Přeboru Zdeněk Simota. Ani jednou se nemusel dívat na jezdce před sebou a dovezl plný počet patnácti bodů. O druhé místo musel být vypsán rozjezd mezi Michalem Tomkou z Žarnovice a Michalem Škurlou z Prahy. Vítězně vzešel z rozjezdu Michal Škurla radoval se tak z druhého místa.

Žarnovickou Extraligu překazil déšť, vyhrály Pardubice

Ve slovenské Žarnovici se jelo v neděli šesté kolo naší nejvyšší soutěže. Nabité sestavy všech týmu, kdy dokonce za Žarnovici startoval Martin Vaculík slibovaly skvělou podívanou. Ta pochopitelně i přišla, ale mraky a blesky na obloze taky. Závod byl přerušen po dvanácté jízdě, kdy na čele byl tým ZP Pardubice. Druhý byl domácí tým z Žarnovice a bronz bral 3ton Slaný. Velkým překvapením bylo až čtvrté místo Markéty Praha. V celkové klasifikaci vede z náskokem už čtyř bodů ZP Pardubice. O třetí místo se dělí Markéta Praha a 3ton Slaný.

ZP Pardubice vybojovala titul ve dvojicích

ZP Pardubice ve složení Václav Milík a Hynek Štichauer se stali vítězi finále Mistrovství ČR dvojic v Liberci. O titulu však musel rozhodnout až rozjezd mezi Pardubicemi a Olympem Praha, který ve složení Ediard Krčmář, Josef Franc a Matěj Kůs vybojovali stejně bodů. O titulu však Václav Milík rozhodl v rozjezdu, kde porazil Eduarda Krčmáře. Třetí místo v letošním šampionátu patří KFPD Třebusice v sestavě Michal Škurla a Zdeněk Holub. Vložený závod Memoriálu Emila Sovy vyhrál Václav Milík před Ondřejem Smetanou, který v poslední chvíli předjel Matěje Kůse. Čtvrtý byl Zdeněk Simota.

Patrik Mikel s plným počtem

Patrik Mikel odjížděl v neděli s divišovského Mistrovství České republiky juniorů jako neporažený. Třetí závod vyhrál se ziskem 15 bodů. Druhý byl Jan Kvěch z pražské Markéty a třetí Petr Chlupáč rovněž z Markéty Praha. Dosavadní suverén Filip Hájek, který se vrátil po zranění vybojoval deset bodů a byl pátý.

Junioři bodu bojovat v Divišově

Junioři pětistovek až po 125 ccm si dají v neděli dostaveníčko v Divišově. Jedou se tu hned čtyři závody. Mistrovství ČR do 21 let, Mistrovství ČR juniorů do 19 let, Mistrovství ČR juniorů do 125 ccm na klasické dráze a Mistrovství ČR do 125 ccm na dráze krátké. Program bude nabitý a závod startuje už v 10:30 závodem 125 ccm na krátké dráze. Hlavní závod je na programu od 14 hodin. Mistrem České republiky juniorů do 19 let se stane nejlepším jezdec hlavního závodu v této věkové kategorii.

Simota s plným počtem v Plzni

V Plzni na Borech se jelo další kolo Přeboru jednotlivců. To se stalo jasnou záležitostí Zdenka Simota, který nepoznal v jediné jízdě hořkost porážky. Druhý byl Michal Škurla a z bronzu se může radovat mladičký Jan Kvěch. Fantastický comeback zaznamenal Michael Hádek, který na své domácí dráze vybojoval jedenáct bodů a byl pátý.

Slovenská Žarnovica českým mistrem

V neděli se ve slovenské Žarnovici jelo český titul juniorských družstev. Ten se stal kořistí dvojice SC Žarnovica  ve složení Michal Tomka a David Pacalaj, když hlavně David Pacalaj se stal hlavní hvězdou závodu s plným počtem patnácti bodů. Druhou příčku si vybojovali jezdci Markéty Praha Jan Kvěch a Petr Chlupáč. Aby výčet medailí byl kompletní, i tu třetí bronzovou sebrali slovenští mladíci. Postarala se o to dvojice SC Žarnovica 2 v sestavě Ján Mihálik a Jakub Valkovič.

Markéta Praha vyhrála zaprášený prvoligový závod ve Svitavách

První liga měla na programu v pátek ve Svitavách své druhé kolo. To se stalo kořistí Markéty Praha, byť měla na svém kontě stejně bodů jako druhé seskupení českých juniorů. Pro Prahu hrálo navíc pouze jedna trojka z osmé jízdy. Třetí místo obsadili v závodě plošináři ZP Pardubice  poslední skončili mladíci z Žarnovice. Závod však byl ukončen už po deváté jízdě, jelikož měli svitavští pořadatelé problém z kropičkou a nedokázali dráhu řádně nakropit, Jury závodu rozhodlo, že pro vysokou prašnost bude závod ukončen předčasně. Nejlepším jezdcem závodu se stal se sedmi body Jan Kvěch.

Jasná výhra Pardubic

Pardubická Zlatá přilba naplno využila domácího oválu a v pátém kole naší nejvyšší plochodrážní ligy vyhrála s velkým náskokem sedmi bodů. Druhé místo si jezdci Markéty Praha, kteří nasbírali osmatřicet bodů. O čtyři body méně měli jezdci 3ton Slaný. Poslední místo už tradičně připadlo slovenskému týmu z Žarnovice.

Zdeněk Holub vyhrál chabařovický přebor

Až v rozjezdu si Zdeněk Holub vybojoval vítězství v nedělním závodě Přeboru České republiky na dráze v Chabařovicích. Tím smolařem, kterého Holub porazil byl jeho týmový kolega z pražské Markéty Michal Škurla. Třetí místo patřilo dalšímu jezdci z hlavního města Ondřeji Smetanovi.

Slaný vítězí na domácím ovále

Opět skvělé jedoucí trio Jamróg, Krčmář a Simota zajistilo domácímu týmu 3ton Slaný výhru v dnešním závodě Extraligy, jejíž čtvrté kolo se jelo ve Slaném. O pouhý bod za domácím týmem skončili jezdci Zlaté přilby Pardubice, kde zajel nejvíce bodů Tomasz Jedrzejak. Třetí Markéta Praha ztrácela na Pardubice šest bodů a role černého Petra zbyla znovu na Žarnovici, která získala pouhých šest bodů. Tímto se extraligová tabulka znovu vyrovnala. Praha, Slaný a Pardubice mají shodně po dvanácti bodech, pouze na velké body vedou Pardubice.

Memoriál Jiřího Marxe vyhrál Daniel Klíma

Letošní už patnáctý ročník Memoriálu Jiřího Marxe se jel současně s přeborem jednotlivců v Pardubicích. Jeho aktéry byli mladíci na strojích do 250 ccm. Vítězem se stal Daniel Klíma, druhý skončil Daniel Šilhán a z bronzu se raduje Milan Dobiáš.

Ondřej Smetana vyhrál pardubický přebor

V Pardubicích se ve středu jel Přebor jednotlivců a jeho králem se stal Ondřej Smetana z pražské Markéty. Druhý byl po rozjezdu Michal Škurla a bronzový domácí Hynek Štichauer. Smolařem závodu byl Jan Kvěch, který suverénně vedl celý závod a až v poslední jízdě nedojel pro poruchu. Patří mu bramborová medaile.

Promočená Kopřivnice viděla jen dvanáct jízd

V Kopřivnici sice celé dopoledne svítilo sluníčko, ovšem v době tréninku přišla bouřka a déšť a ta poškodila již předem nakropenou dráhu. Závod sice byl zahájen s mírným zpožděním, ale jelo se. Odjet se však stihlo pouze dvanáct jízd, které stačí k uznání výsledku. Nejvíce bodů měli v té době „domácí“ jezdci Markéty Praha. Na druhém místě se umístili pardubičtí a bronz připadl vítězi druhého kola AK 3ton Slaný. Slovenská Žarnovica se trápila na těžké dráze a skončila s odstupem čtvrtá. V celkové klasifikaci je po třech kolech ve vedení Markéta Praha s deseti body, druhá je ZP Pardubice a 3ton Slaný je třetí. Velkou ztrátu má na čtvrtém místě slovenská Žarnovica.

Slaný ovládl slovenskou Žarnovici

AK 3ton Slaný se stal vítězem druhého závodu letošní plochodrážní extraligy. Ve slovenské Žarnovicy vybojovali 38 bodů. Hlavními strůjci prvenství byli Zdeněk Simota, Eduard Krčmář a Jakub Jamróg. Na druhém místě se umístila pardubická Zlatá přilba, kde nejvíce bodů nasbíral Václav Milík a Patryk Dudek. Vítěz prvního závodu Markéta Praha skončila třetí, když největší oporou byl Josef Franc. Domácí tým Žarnovice skončil poslední, když nejvýraznějším mužem Speedway Clubu byl Polák Adrian Gala.

Josef Franc získává titul na dlouhé dráze

Mistrovství České republiky na dlouhé dráze, které bylo navázáno na kvalifikační závod Mistrovství světa na dlouhé dráze ovládl znovu Josef Franc, který vyhrál ve finálové jízdě. Druhý byl březolupský Martin Málek a bronzový Hynek Štichauer, kterému se vůbec nepovedl start finálové jízdy.

Druhé kolo Extraligy zavítá do Žarnovice

Po zrušení pardubické extraligy bude to nedělní kolo naší nejvyšší soutěže ve slovenské Žarnovici teprve druhé v pořadí. Žádný z týmů neotálel se zveřejněním startovní listiny nedělního závodu, který startuje od 15 hodin. Aktuálně tabulku Extraligy vede Markéta Praha, ZP Pardubice a 3ton Slaný.

Dlouhodrážní špička míří do Mariánských lázní

Dlouhodrážní česká, ale hlavně taky světová špička se vrací do Mariánských lázní, kde se v sobotu 2. června pojede kvalifikační závod Mistrovství světa na dlouhé dráze a vložený závod o Mistra České republiky. Na start světové kvalifikace se postaví mnoho zvučných jmen dlouhé ploché dráhy. Závod startuje úderem 13:30 hodiny. Tréninky na závod jsou v plánu už od devíti rána a vstupné je 330 Kč a děti zdarma. Závod o český titul proběhne pouze ve zkrácené podobě na jedno semifinále a následně finále.

Vyrovnanou 1. ligu vyhráli domácí

Hned den po pražské Speedway Grand Prix na pražském ovále uskutečnilo první kolo naší druhé nejvyšší soutěže 1. ligy. Závod byl velmi vyrovnaný. Rozdíl mezi prvním a posledním týmem byl pouhé čtyři body. Vítězem se stal domácí tým Markéty Praha, druhé místo vybojovalo družstvo složené s českých juniorů a bronzoví byli slovenští mladíci z Žarnovice. Nejlepším jezdcem závodu se stal pražský Michal Škurla se třinácti body.

První liga startuje v Praze

Den po pražské Speedway Grand Prix můžeme znovu vyrazit na plochodrážní ovál Markéta. Od 15 hodin se tu pojede první kolo české druhé nejvyšší soutěže 1. ligy. Na start se postaví čtyři týmy. Domácí Markéta Praha, český juniorský výběr, slovenská Žarnovica a ZP Pardubice.