Archív kategorie

Patrik Mikel získal divokou kartu

V pátek 29. září se na pardubickém ovále pojede třetí díl seriálu Mistrovství světa juniorů. Divokou kartu pro tento závod získal březolupský odchovanec a nyní jezdec ZP Pardubice Patrik Mikel. Doplní tak ve startovním poli Eduarda Krčmáře. Pozice náhradníků obsadí se sedmnáctkou Josef Novák z Pardubic a pražský Filip Hájek. V celkové klasifikaci Mistrovství světa vede po dvou závodech Maksym Drabik z Polska, druhý je další Polák Bartosz Smektala a třetí příčku zatím drží Max Fricke. Eduard Krčmář je prozatím před domácím závodem dvanáctý.

V Güstrowě triumfuje Bartosz Smektala, Krčmář devátý

Deváté místo vybojoval Eduard Krčmář v dalším závodě seriálu Mistrovství světa juniorů do 21 let. Vítězem se stal Polák Bartosz Smektala, druhý byl Robert Lambert z Velké Británie a bronz vybojoval Brady Kurtz.

Poláci jsou podesáté juniorskými mistry

Již podesáté se stali v polském Rybniku mladíci domácího Polska Mistry světa juniorských družstev. Ani jeden z domácích nezískal méně dvouciferný výsledek bodů. Nejlepším však byl se čtrnácti body Bartosz Smektala. Druhé místo si vybojovali mladíci z Austrálie, které vedl Jack Holder a Brady Kurtz. Bronz si z Rybniku odváží Dánsko, kde získal nejvíce bodů Frederik Jakobsen.

Čeští junioři vyřazeni, do finále jdou Dánové

Českým juniorům se nepodařilo postoupit do finále Mistrovství světa juniorských družstev. V semifinálovém závodě v německém Abensbergu skončili až na třetí pozici. Vítězem se stali jezdci Dánska, kteří si tak zajistili postup do finále. Druhé bylo domácí Německo, naši třetí a poslední Norové. Nejlepším jezdcem závodu se stal se třinácti body náš Eda Krčmář.

Bezchybný Drabik, Krčmář začal jedenáctým místem

Na velmi těžké dráze v polské Poznani se braly v neděli první body do seriálu Mistrovství světa juniorů. Jako nejlépe připraven se ukázal domácí Polák Maksym Drabik, který vyhrál suverénně základní část a poté i semifinále a finále. Druhý byl další Polák Bartosz Smektala a třetí pak Jevgenij Kostigovs z Lotyšska. Aby tomu nebylo málo, čtvrtým mužem ve finálové jízdě byl už třetí Polák Dominik Kubera. Eduard Krčmář začal seriál pěti body a jedenáctým místem.

Češi vyřazení už po deseti jízdách

Pouze deset jízd se podařilo kvůli nepříznivému počasí odjet v semifinálovém závodě Mistrovství světa juniorských družstev v dánském Esbjergu. Náš tým obsadil třetí příčku. Vítězem se stali jezdci Dánska, druhé skončilo Švédsko. Bezchybný výkon předvedl v průběhu deseti jízd dánský jezdec Jonas Jeppesen. Druhý semifinálový závod vyhráli Australané, druzí byli jezdci Velké Británie a bronz vybojoval domácí tým Německa. Suverény závodu se stala australská dvojice Brady Kurtz a Max Fricke, když oba vyjel plný počet patnácti bodů.

Divoké karty byly uděleny

Podobně jako v Speedway Grand Prix se udělují divoké karty na celý šampionát i v juniorském Mistrovství světa. Mimo dvanáct postupujících ze tří kvalifikaci, mezi nimiž je i náš Eduard Krčmář, udělila FIM třem dalším jezdcům divokou kartu na celý šampionát. Mezi šťastlivce se zapsali Patrick Hansen z Dánska, Alexander Wöntin a obhájce titulu Max Fricke.

Eda Krčmář postupuje z Terenzana

Druhým místem si náš Eda Krčmář zajistil postup mezi juniorskou světovou elitu. Mohl být dokonce první, když v dodatkové jízdě o pořadí na prvním až čtvrtém místě dojel druhý za Jackem Holderem. Třetí byl Kacper Woryna z Polska a čtvrtý Andreas Lyager z Dánska. Překvapením je vyřazení loňského Mistra světa Maxe Frickeho, který skončil šestý. Ještě však možnost, podívat se mezi elitu má ten, kdo dostane divokou kartu na celý seriál od FIM.

V Eskilstuně se z vítězství raduje Robert Lambert

Brit Robert Lambert se raduje z prvního místa a zároveň postupu do finále Mistrovství světa juniorů. Robert vyhrál druhý kvalifikační závod ve švédské Eskilstuně. Druhý skončil Jevgenij Kostygov a z třetí pozice se raduje Dimitri Bergé z Francie. I v Eskilstuně podobně jako v Pardubicích, musel být vypsán rozjezd jehož vítězem se stal Polák Bartosz Zmarzlik. Naopak vyřazen byl Alexandr Wöntin a Gleb Čugunov. V závodě nestartoval žádných Čech.

V Pardubicích vyhrál Drabik, všichni Češi vyřazeni

Ani jednomu českému jezdci se nepodařilo postoupit z Pardubické kvalifikace do finále Mistrovství světa juniorů. Na dráze ve svítkově v pátek kraloval Maksym Drabik, který vybojoval plný počet patnácti bodů Druhý skončil a do finálové série se podívá Australan Brady Kurtz. Třetí příčka a rovněž postup patřila Dominiku Kuberovi a z postupu se raduje i čtvrtý Lukas Feinhage. Oba si postup zajistili až v rozjezdu, ze kterého postupovali právě oni dva. Nešťastníkem byl v tomto rozjezdu celkově pátý Jonas Jeppesen. Českým jezdcům se i přes velkou bojovnost postoupit nepodařilo. Nejlepším  nich byl pardubický Patrik Mikel, jenž vybojoval osm bodů a byl devátý. Zdeněk Holub měl o tři body méně a obsadil pozici s číslem jedenáct. Další domácí Josef Novák s třemi body skončil čtrnáctý, Filip Hájek z pozice náhradníka naskočil do jedné jízdy a vyjel bod. Ján Mihálik ze slovenské Žarnovice vyjel rovněž jeden bod a byl patnáctý.

Startovní listiny ostatních juniorských kvalifikací

Mimo Pardubice se o víkendu odjedou i zbylá dvě semifinále Mistrovství světa juniorů do 21 let. Pardubické semifinále nese číslo jedna. Druhé semifinále je na programu v sobotu od 20 hodin v italském Terenzanu a na start se postaví další Čech a asi největší želízko v ohni Eduard Krčmář. Poslední třetí závod bude odstartován o čtyři hodiny dříve ve švédské Eskilstuně, kde nemáme žádné zastoupení.

Juniorské semifinále Mistrovství světa uvidí v pátek Pardubice

Na pardubický plochodrážní stadion se po roce vrací v pátek 19. 5. boje o postup do seriálu finálových závodů mistrovství světa juniorů. Na stadionu, který je nejčastějším místem kde junioři bojují o tituly mistrů světa nebo Evropy ve své kategorii se pojede již dvacátý závod z toho jedenáct jich bylo finálových. To samozřejmě svědčí o tom, že pardubičtí pořadatelé se těmto šampionátům věnují a patří krom závodu o Zlatou přilbu mezi klubové priority.

Juniorským Mistrem světa Max Fricke

Max Fricke z Austrálie se stal včera v polském Gdaňsku Mistrem světa juniorů. Závod sice vyhrál Rus Viktor Kulakov, ovšem Max Fricke nasbíral v celkovém součtu tří závodů nejvíce bodů a mohl slavit letošní titul. Druhý skončil v Gdaňsku novopečený mistr Fricke a z bronzu se radoval Erik Riss z Německa. V celkové klasifikaci skončil druhý za Frickem Polák Krystian Pieszczek. O bronz musel být vypsán dodatečný rozjezd mezi Robertem Lambertem z Velké Británie a Jackem Holderem, mladším bratrem slavnějšího Chrise Holdera. Lépe vyšel z měření sil Brit. Jediný český zástupce v třídilném seriálu juniorského mistrovství Eda Krčmář vyjel v Gdaňsku sedm bodů což stačilo jen na devátou příčku. V celkovém součtu skončil Krčmář jedenáctý. Jednu českou stoupu však letošní titul má. Společně s Maxem Frickem se z letošního titulu radoval i bývalý pardubický plochodrážník Pavel Fuksa zvaný Partyzán, jenž pracuje u Maxe Fricka jako mechanik.

Dmitrij Bergé vyhrál v Pardubicích

Max Fricke z Austrálie ovládl základní část závodu Mistrovství světa juniorů v Pardubicích. Dařilo se mu i v semifinále, které také vyhrál, ovšem ve finále se musel sklonit před Francouzem Dmitri Bergé, který skvěle odstartoval, probil se do čela a finálovou jízdu vyhrál. Druhý byl ve finále Patrick Hansen a až třetí Max Fricke. Poslední byl ve finále Jack Holder. Eduard Krčmář měl skvělý úvod, když dojel nejprve druhý a pak dokonce první. Ovšem poté dokázal získat už jen jeden bod a do semifinále už se neprobojoval. V celkové klasifikaci vede Max Fricke, druhý je Robert Lambert a třetí Kristian Pieszczek.

Patrik Mikel s divokou kartou

FIMmikel Patrik Mikel získal od pořadatele z Pardubic divokou kartu pro závod Mistrovství světa juniorů, které se jede na svítkovském ovále 18. září a jedná se o druhý podnik. Vedle stálého účastníka Eduarda Krčmáře to bude druhý český jezdec v základním rozpisu. V pozici prvního náhradníka se představí Ondřej Smetana, který letos již končí v juniorském věku a domácí odchovanec Josef Novák. Seriál má za sebou první závod v britském Kings Lynnu, kde vyhrál Polák Pieszczek, druhý byl Lambert z Velké Británie a třetí Jack Holder, mladší to bratr Chrise Holdera. Eduard Krčmář obsadil v Kings Lynnu deváté místo.

Polští junioři jsou podeváté Mistry světa

MS21 polskoJiž podeváté a dokonce potřetí v řadě se stali polští mladíci světovými šampiony v kategorii juniorských družstev. Naši severní sousedi zvítězili se sedmi bodovým náskokem na druhou Austrálii. Třetí místo brali ve švédském Norrköpingu junioři Dánska. Domácí tým byl poslední. Nejlepší výkon podala v závodě polská dvojice Bartosz Zmarzlik a Pawel Przedpelski, když oba vyjeli po čtrnácti bodech.

Eduard Krčmář začal devátým místem, vyhrál Pieszczek

Vítězem úvodního závodu finále Mistrovství světa juniorů se stal v britském Kings Lynnu Krystian Pieszczek. Závod, který trval kvůli mnoha pádům neuvěřitelné čtyři hodiny vyhrál Pieszczek z pozice divoké karty. Druhý byl v závodě domácí Robert Lambert, který kraloval po celou dobu závodu. Bronz si z Kings Lynnu odváží Australan Max Fricke. Jediný Čech v seriálu Eduard Krčmář našlápl do závodu dobře, ovšem pád v poslední jízdě ho odsunul až na konečné deváté místo. 

Do finále postupuje Dánsko a Austrálie

Holsted (Dánsko) – Triumfem domácího týmu Dánska  v Holstedu skončilo druhé semifinále Mistrovství světa juniorských družstev. O pouhý bod předstihli druhou Austrálii a oba týmy se tak mohou radovat z postupu do finále ve Švédsku. Ruský tým, který skončil v Plzni druhý se tak s šampionátem loučí. S šampionátem se rovněž loučí Velká Británie, v jejichž barvách startoval dnes nejlepší jezdec v Holstedu Robert Lambert s osmnácti body. Ve finále se střetnou tedy Švédsko – Polsko – Dánsko – Austrálie. To je naplánováno na 20. srpna do švédského Norrköpingu.

Poláci ovládli Plzeň, naši junioři bez postupu

Plzeň – V plzeňském semifinále Mistrovství světa juniorských družstev kralovali polští junioři. Ti vyhráli z náskokem třinácti bodů na druhé Rusy. Z bronzové medaile se mohli i přes nepostup radovat Němci. Naopak zklamaní mohli být hlavně naši mladíci. Na domácí dráze získali o tři body méně než třetí Němci. V Českých barvách se nejvíce blýskl podle očekávaní Eduard Krčmář, který včetně žolíka vybojoval třináct bodů. Absolutně nejlepším jezdcem závodu byl mladý a talentovaný Rus Viktor Kulakov, který pro Rusy vybojoval skvělých sedmnáct bodů. Do finále má jistý postup pouze tým Polska. Jestli postoupí i druhý tým, o tom rozhodne až druhý závod v dánském Holstedu.

Eda Krčmář jako jediný do finále

Pardubice, Pocking, Manchester – Od pátku do soboty se na třech plochodrážních stadiónech rozhodovalo o postupujících do finálové série Mistrovství světa juniorů. V Pardubicích se nejvíce dařilo Polákovi Maksymu Drabikovi, který nepoznal hořkost porážky a suverénně vyhrál. Nejlepší Čech Zdeněk Holub byl až desátý. Druhý a třetí kvalifikační podnik se jel až na druhý den. V Pockingu v Německu kraloval australský mladík Max Fricke, druhý byl, ovšem až po rozjezdu s naším Edou Krčmář Polák Bartosz Smektala. Velkou radost nám udělalo třetí místo, které obsadil jako jediný Čech,kterému se podařilo postoupit dále Eduard Krčmář. Jako jediný proto, protože v posledním závodě v britském Manchesteru, který opanoval Francouz Dmitri Bergé skončil jediný Čech ve startovním poli Patrik Mikel až daleko za postupem. V závodě, který musel být pro nepřízeň počasí ukončen po dvanácté jízdě obsadil březolupský odchovanec patnácté místo.