Archív kategorie

Bezchybný Drabik, Krčmář začal jedenáctým místem

Na velmi těžké dráze v polské Poznani se braly v neděli první body do seriálu Mistrovství světa juniorů. Jako nejlépe připraven se ukázal domácí Polák Maksym Drabik, který vyhrál suverénně základní část a poté i semifinále a finále. Druhý byl další Polák Bartosz Smektala a třetí pak Jevgenij Kostigovs z Lotyšska. Aby tomu nebylo málo, čtvrtým mužem ve finálové jízdě byl už třetí Polák Dominik Kubera. Eduard Krčmář začal seriál pěti body a jedenáctým místem.

Češi vyřazení už po deseti jízdách

Pouze deset jízd se podařilo kvůli nepříznivému počasí odjet v semifinálovém závodě Mistrovství světa juniorských družstev v dánském Esbjergu. Náš tým obsadil třetí příčku. Vítězem se stali jezdci Dánska, druhé skončilo Švédsko. Bezchybný výkon předvedl v průběhu deseti jízd dánský jezdec Jonas Jeppesen. Druhý semifinálový závod vyhráli Australané, druzí byli jezdci Velké Británie a bronz vybojoval domácí tým Německa. Suverény závodu se stala australská dvojice Brady Kurtz a Max Fricke, když oba vyjel plný počet patnácti bodů.

Divoké karty byly uděleny

Podobně jako v Speedway Grand Prix se udělují divoké karty na celý šampionát i v juniorském Mistrovství světa. Mimo dvanáct postupujících ze tří kvalifikaci, mezi nimiž je i náš Eduard Krčmář, udělila FIM třem dalším jezdcům divokou kartu na celý šampionát. Mezi šťastlivce se zapsali Patrick Hansen z Dánska, Alexander Wöntin a obhájce titulu Max Fricke.

Eda Krčmář postupuje z Terenzana

Druhým místem si náš Eda Krčmář zajistil postup mezi juniorskou světovou elitu. Mohl být dokonce první, když v dodatkové jízdě o pořadí na prvním až čtvrtém místě dojel druhý za Jackem Holderem. Třetí byl Kacper Woryna z Polska a čtvrtý Andreas Lyager z Dánska. Překvapením je vyřazení loňského Mistra světa Maxe Frickeho, který skončil šestý. Ještě však možnost, podívat se mezi elitu má ten, kdo dostane divokou kartu na celý seriál od FIM.

V Eskilstuně se z vítězství raduje Robert Lambert

Brit Robert Lambert se raduje z prvního místa a zároveň postupu do finále Mistrovství světa juniorů. Robert vyhrál druhý kvalifikační závod ve švédské Eskilstuně. Druhý skončil Jevgenij Kostygov a z třetí pozice se raduje Dimitri Bergé z Francie. I v Eskilstuně podobně jako v Pardubicích, musel být vypsán rozjezd jehož vítězem se stal Polák Bartosz Zmarzlik. Naopak vyřazen byl Alexandr Wöntin a Gleb Čugunov. V závodě nestartoval žádných Čech.

V Pardubicích vyhrál Drabik, všichni Češi vyřazeni

Ani jednomu českému jezdci se nepodařilo postoupit z Pardubické kvalifikace do finále Mistrovství světa juniorů. Na dráze ve svítkově v pátek kraloval Maksym Drabik, který vybojoval plný počet patnácti bodů Druhý skončil a do finálové série se podívá Australan Brady Kurtz. Třetí příčka a rovněž postup patřila Dominiku Kuberovi a z postupu se raduje i čtvrtý Lukas Feinhage. Oba si postup zajistili až v rozjezdu, ze kterého postupovali právě oni dva. Nešťastníkem byl v tomto rozjezdu celkově pátý Jonas Jeppesen. Českým jezdcům se i přes velkou bojovnost postoupit nepodařilo. Nejlepším  nich byl pardubický Patrik Mikel, jenž vybojoval osm bodů a byl devátý. Zdeněk Holub měl o tři body méně a obsadil pozici s číslem jedenáct. Další domácí Josef Novák s třemi body skončil čtrnáctý, Filip Hájek z pozice náhradníka naskočil do jedné jízdy a vyjel bod. Ján Mihálik ze slovenské Žarnovice vyjel rovněž jeden bod a byl patnáctý.

Startovní listiny ostatních juniorských kvalifikací

Mimo Pardubice se o víkendu odjedou i zbylá dvě semifinále Mistrovství světa juniorů do 21 let. Pardubické semifinále nese číslo jedna. Druhé semifinále je na programu v sobotu od 20 hodin v italském Terenzanu a na start se postaví další Čech a asi největší želízko v ohni Eduard Krčmář. Poslední třetí závod bude odstartován o čtyři hodiny dříve ve švédské Eskilstuně, kde nemáme žádné zastoupení.

Juniorské semifinále Mistrovství světa uvidí v pátek Pardubice

Na pardubický plochodrážní stadion se po roce vrací v pátek 19. 5. boje o postup do seriálu finálových závodů mistrovství světa juniorů. Na stadionu, který je nejčastějším místem kde junioři bojují o tituly mistrů světa nebo Evropy ve své kategorii se pojede již dvacátý závod z toho jedenáct jich bylo finálových. To samozřejmě svědčí o tom, že pardubičtí pořadatelé se těmto šampionátům věnují a patří krom závodu o Zlatou přilbu mezi klubové priority.

Juniorským Mistrem světa Max Fricke

Max Fricke z Austrálie se stal včera v polském Gdaňsku Mistrem světa juniorů. Závod sice vyhrál Rus Viktor Kulakov, ovšem Max Fricke nasbíral v celkovém součtu tří závodů nejvíce bodů a mohl slavit letošní titul. Druhý skončil v Gdaňsku novopečený mistr Fricke a z bronzu se radoval Erik Riss z Německa. V celkové klasifikaci skončil druhý za Frickem Polák Krystian Pieszczek. O bronz musel být vypsán dodatečný rozjezd mezi Robertem Lambertem z Velké Británie a Jackem Holderem, mladším bratrem slavnějšího Chrise Holdera. Lépe vyšel z měření sil Brit. Jediný český zástupce v třídilném seriálu juniorského mistrovství Eda Krčmář vyjel v Gdaňsku sedm bodů což stačilo jen na devátou příčku. V celkovém součtu skončil Krčmář jedenáctý. Jednu českou stoupu však letošní titul má. Společně s Maxem Frickem se z letošního titulu radoval i bývalý pardubický plochodrážník Pavel Fuksa zvaný Partyzán, jenž pracuje u Maxe Fricka jako mechanik.

Dmitrij Bergé vyhrál v Pardubicích

Max Fricke z Austrálie ovládl základní část závodu Mistrovství světa juniorů v Pardubicích. Dařilo se mu i v semifinále, které také vyhrál, ovšem ve finále se musel sklonit před Francouzem Dmitri Bergé, který skvěle odstartoval, probil se do čela a finálovou jízdu vyhrál. Druhý byl ve finále Patrick Hansen a až třetí Max Fricke. Poslední byl ve finále Jack Holder. Eduard Krčmář měl skvělý úvod, když dojel nejprve druhý a pak dokonce první. Ovšem poté dokázal získat už jen jeden bod a do semifinále už se neprobojoval. V celkové klasifikaci vede Max Fricke, druhý je Robert Lambert a třetí Kristian Pieszczek.

Patrik Mikel s divokou kartou

FIMmikel Patrik Mikel získal od pořadatele z Pardubic divokou kartu pro závod Mistrovství světa juniorů, které se jede na svítkovském ovále 18. září a jedná se o druhý podnik. Vedle stálého účastníka Eduarda Krčmáře to bude druhý český jezdec v základním rozpisu. V pozici prvního náhradníka se představí Ondřej Smetana, který letos již končí v juniorském věku a domácí odchovanec Josef Novák. Seriál má za sebou první závod v britském Kings Lynnu, kde vyhrál Polák Pieszczek, druhý byl Lambert z Velké Británie a třetí Jack Holder, mladší to bratr Chrise Holdera. Eduard Krčmář obsadil v Kings Lynnu deváté místo.

Polští junioři jsou podeváté Mistry světa

MS21 polskoJiž podeváté a dokonce potřetí v řadě se stali polští mladíci světovými šampiony v kategorii juniorských družstev. Naši severní sousedi zvítězili se sedmi bodovým náskokem na druhou Austrálii. Třetí místo brali ve švédském Norrköpingu junioři Dánska. Domácí tým byl poslední. Nejlepší výkon podala v závodě polská dvojice Bartosz Zmarzlik a Pawel Przedpelski, když oba vyjeli po čtrnácti bodech.

Eduard Krčmář začal devátým místem, vyhrál Pieszczek

Vítězem úvodního závodu finále Mistrovství světa juniorů se stal v britském Kings Lynnu Krystian Pieszczek. Závod, který trval kvůli mnoha pádům neuvěřitelné čtyři hodiny vyhrál Pieszczek z pozice divoké karty. Druhý byl v závodě domácí Robert Lambert, který kraloval po celou dobu závodu. Bronz si z Kings Lynnu odváží Australan Max Fricke. Jediný Čech v seriálu Eduard Krčmář našlápl do závodu dobře, ovšem pád v poslední jízdě ho odsunul až na konečné deváté místo. 

Do finále postupuje Dánsko a Austrálie

Holsted (Dánsko) – Triumfem domácího týmu Dánska  v Holstedu skončilo druhé semifinále Mistrovství světa juniorských družstev. O pouhý bod předstihli druhou Austrálii a oba týmy se tak mohou radovat z postupu do finále ve Švédsku. Ruský tým, který skončil v Plzni druhý se tak s šampionátem loučí. S šampionátem se rovněž loučí Velká Británie, v jejichž barvách startoval dnes nejlepší jezdec v Holstedu Robert Lambert s osmnácti body. Ve finále se střetnou tedy Švédsko – Polsko – Dánsko – Austrálie. To je naplánováno na 20. srpna do švédského Norrköpingu.

Poláci ovládli Plzeň, naši junioři bez postupu

Plzeň – V plzeňském semifinále Mistrovství světa juniorských družstev kralovali polští junioři. Ti vyhráli z náskokem třinácti bodů na druhé Rusy. Z bronzové medaile se mohli i přes nepostup radovat Němci. Naopak zklamaní mohli být hlavně naši mladíci. Na domácí dráze získali o tři body méně než třetí Němci. V Českých barvách se nejvíce blýskl podle očekávaní Eduard Krčmář, který včetně žolíka vybojoval třináct bodů. Absolutně nejlepším jezdcem závodu byl mladý a talentovaný Rus Viktor Kulakov, který pro Rusy vybojoval skvělých sedmnáct bodů. Do finále má jistý postup pouze tým Polska. Jestli postoupí i druhý tým, o tom rozhodne až druhý závod v dánském Holstedu.

Eda Krčmář jako jediný do finále

Pardubice, Pocking, Manchester – Od pátku do soboty se na třech plochodrážních stadiónech rozhodovalo o postupujících do finálové série Mistrovství světa juniorů. V Pardubicích se nejvíce dařilo Polákovi Maksymu Drabikovi, který nepoznal hořkost porážky a suverénně vyhrál. Nejlepší Čech Zdeněk Holub byl až desátý. Druhý a třetí kvalifikační podnik se jel až na druhý den. V Pockingu v Německu kraloval australský mladík Max Fricke, druhý byl, ovšem až po rozjezdu s naším Edou Krčmář Polák Bartosz Smektala. Velkou radost nám udělalo třetí místo, které obsadil jako jediný Čech,kterému se podařilo postoupit dále Eduard Krčmář. Jako jediný proto, protože v posledním závodě v britském Manchesteru, který opanoval Francouz Dmitri Bergé skončil jediný Čech ve startovním poli Patrik Mikel až daleko za postupem. V závodě, který musel být pro nepřízeň počasí ukončen po dvanácté jízdě obsadil březolupský odchovanec patnácté místo.

Junioři bojují o světové finále

Pardubice, Pocking, Manchester – Třemi kvalifikačními koly bude dnes zahájen juniorský šampionát Mistrovství světa. Dnes se pojede v Pardubicích a zítra pak v německém Pockingu a britském Manchesteru. V Pardubicích máme Ondřeje Smetanu, Zdeňka Holuba a náhradníky Michala Škurlu a Josefa Nováka. V závodě se představí i Slovák Michal Tomka. Do Pockingu odcestoval pouze jediný náš zástupce Eduard Krčmář a na britské ostrovy se vydal pouze Patrik Mikel. Držme našim juniorů palce či pěsti, aby se jich co nejvíce dostalo do seriálu tří závodu. Nebude to ovšem lehké, do finále postupují pouze nejlepší čtyři jezdci a FIM poté udělí ještě tři divoké karty pro celý seriál.

Bartosz Zmarzlik juniorským mistrem světa

Dnes pokračovalo, ale i zároveň vyvrcholilo Mistrovství světa juniorů do 21 let. Vítězem závod se stal Dán Mikkel Michelsen, druhý byl Anders Thomsen a bronz patřil na svítkovském ovále Bartoszi Zmarzlikovi, což mu také stačilo na celkový triumf v šampionátu. V závodě se na divokou kartu představili také dva čeští jezdci. Skvěle startující Zdeněk Holub obsadil s pěti body desáté místo. O něco hůře na tom byl Eduard Krčmář, který vybojoval pouze body tři a skončil čtrnáctý.

Českí juniori si kengury a finále pozrú len v televizií

Majstrovstvá sveta juniorskych družstiev sa dočkajú tento rok vyvrcholenia až koncom plochodrážnej sezóny v austrálskej Miswc2013-final-prague-makusev_0078ldure. Domáci juniori majú už svoje miesto vo finále ako hostiteľ zaručené. Zvyšené tri tímy pre tieto preteky dodali poľské Opole a nemecký Gustrow. O postupe poľskéj reprezentácie z Opole nemohol pochybovať snaď žiadny plochodrážny fanúšik. Domáci dokonale demonštrovali svoju nadvládu v tejto katégorií a hodili tak rukavicu dánskym mládikom, ktorý sú ako jediný schopný konkurovať tejto plochodrážnej veľmoci. So stratou len 5 bodov a celkovým ziskom 55 bodov obsadili poliaci prvé mieste. Na druhom mieste skončilo české  kvarteto Krčmář, Holub, Škurla a Smetana s 29 bodmi.

Karty pre Pardubice sú rozdané

Poľský Lublin včera hostil druhé kolo Majstrovstiev sveta juniorov. Po úvodnom víťazst635408840132771117ve Mikkela Michelsena minulý mesiac v Lonigu, sa ujali réžie druhého kola práve domáci jazdci. Z víťaznéj vlny zosadilo Bartosza Zmarzlika až vylúčenie v 18 jazde. Štyri víťazstvá a 12 bodov ho radilo na druhú priečku. Z najvyšieho miesta na stupni víťazov mával divákom Pawel Przedpelski, ktorý stratil jediný bod po súboji s Michelsenom v druhéj jazde.