Archív kategorie

Michal Dudek šestý v belgické Zlaté přilbě

Slánský jezdec Michal Dudek startoval o víkendu v belkické Zlaté přilbě v Hausden Zolderu. V závodě obsadil celkově šesté místo, když vypadl v semifinále. Vítězem se stal Brit Max Clegg, druhý skončil Mark Beyer z Dánska a bronzovou příčku bral Peter Karger z Dánska.

Ondřej Smetana druhý v Hausden – Zolderu

Čech Ondřej Smetana startoval v sobotu v tradičním závodě Herzold Chapionship. Na jediné belgické dráze vybojoval skvělé druhé místo. Vítězem se stal Nizozemec Romano Hummel. Třetí příčka patřila Francouzovi Xavieru Muratetovi. Vítězem závod National, tedy jezdců s národními licencemi se stal Alessandro Borgia a ve třídě Classics, kde startovali amatéři na historických strojích exceloval Ian Leverington.

Sheffield Tigers – Ipswich Witches 57:33

Pokračovala také jedním závodem SGB Championship mezi Sheffieldem a Ipswichem. Domácím se vedlo bez větších problémů a vyhráli jasně 57:33. Nejvíce bodů domácímu týmu vyjel Mark Riss, který v barvách Tigers jen hostoval. Za hosty vyjel nejvíce bodů Nicolas Covatti.

Zlatou přilbu v Hausden-Zolderu vyhrál Brit Newman, Klein 11.

V belgickém Hausden-Zolderu se jela již tradiční Zlatá přilba, jejíž vítězem se stal britský jezdec Kyle Newman, který vyhrál základní část, semifinále a nakonec i finále tohoto podniku. Druhý skončil Němec Valentin Grobauer a bronz vybojoval Francouz Xavier Muratet. jediný český zástupce v závodě Michal Klein ze Mšena obsadil jedenácté místo.

Roman Čejka zvítězil v belgickém Heusden – Zolderu

Roman Čejka - Helzold 2014Po sobotních závodech v Míšni se Roman Čejka s Michalem Dudkem přesunuli do belgického Heusden – Zolderu, kde je na stadionu Helzold čekal mezinárodní turnaj pořádaný u příležitosti 40 let zdejší ploché dráhy. Roman Čejka po druhém místě po základní části obsadil druhou pozici i v semifinále. Ve finále byl ale nejrychlejší a po závodech se tak mohl postavit na nejvyšší příčku na stupních vítězů. Druhou příčku obsadil Holanďan Henry van der Steen a třetí jeho krajan Nick Lourens. Pro Dána Anderse Vada zbylo ve finále čtvrté místo. Suverénovi základní části Ukrajinci Andreji Kobrinovi se nepovedlo semifinále a skončil tak pátý. Šesté místo si vyjel mladý Polák Mike Trzensiok, kterého známe i z našich juniorských šampionátů. Závod se nevydařil Michalu Dudkovi. Ve dvou rozjížďkách nedorazil do cíle a se třemi body obsadil čtrnácté místo.

Roman Čejka čtvrtý ve Zlaté přilbě v Heusden- Zolder

belgie.pngcejka.jpg V neděli se v belgickém Heusden – Zolderu uskutečnil pátý ročník Zlaté přilby. Závodu se zúčastnil i slánský Roman Čejka. Romanovi se vydařila základní část, ve které ztratil pouze jediný bod s pozdějším vítězem Kylem Newmanem z Velké Británie, kterému podlehl i v semifinále. Ve finálové jízdě ve které startovali čtyři nejlepší jezdci, se nepodařilo Romanovi i přes velkou snahu obsadit lepší než čtvrtou příčku. Druhé místo si vyjel polský závodník Krzysztof Pecyna a třetí byl jeho krajan Piotr Dziatkowiak.

Michael Hádek a Roman Čejka závodili v Belgii

belgie.pnghadek2.jpgcejka.jpg Minulou neděli se v belgickém Heusden-Zolderu odjel mezinárodní závod čtyř týmů. Střetli se v něm jezdci družstev z německého Diedenbergenu, holandského Veenoordu, Velké Británie a domácích Helzoldstars. Mezi závodníky se objevili i naši Michael Hádek a Roman Čejka. Michael jako kapitán dovedl Diedenbergen k vítězství a Roman byl nejúspěšnějším v domácím výběru, kterému to ale přesto stačilo jen na čtvrté místo o pouhý bod za Velkou Británií. Druhý skončil Veenoord.

Michael Hádek skončil pátý v Zolderu

belgie.pnghadek2.jpgFOTOREPORTÁŽ UVNITŘ Do Belgie se vydal závodit Michael Hádek. Mšenský jezdec na dráze v Zolderu sice nasbíral v základním rozpisu druhý největší počet bodů, ale semifinále mu nevyšlo podle představ, a tak se musí spokojit s pátým místem. Závod vyhrál Polák Tomasz Piszcz před svým o mnoho let mladším krajanem Remigiuszem Perzyńským, třetí místo uzmul Dán Anders Vad. Ve vloženém závodě jezdců kategorie B byhrál Argentinec Santiago Martínez, který se v úterý představí na Markétě.