Archív kategorie

Ricky Wells vyhrál v kalifornském Perris

V kalifornském městečku Perris se jel volný závod nesoucí název Winter Invitation Speedway. Jeho vítězem se stal Ricky Wells. V nabité konkurenci amerických jezdců vyhrál s dvaceti body. Druhý byl v Evropě také dobře známý Max Ruml a bronz si vybojoval Gino Manzares, kterého rovněž známe z evropských oválů. V závodě se představil mimo jiné i syn Billy Hamilla Kurtis, který skončil čtrnáctý.

Billy Janniro mistrem USA pod federací AMA

Mistrem USA pod federací AMA se stal Billy Janniro, který vyhrál v posledním závodě s plným počtem bodů a s velkým náskokem vyhrál i celkově. O druhé místo celkově musel být vypsán rozjezd mezi Maxem Rumlem a Bartem Bastem. Ten pro sebe rozhodl a stříbro vybojoval Bart Bast. Max Ruml se musí spokojit s bronzovou medailí.

Scott Nicholls zvítězil v americkém City of Industry

usa.pngnicholls2.jpgbillyjaniro_1.jpgward-darcy_1.jpg  Včera se v kalifornském City of Industry na předměstí Los Angeles uskutečnil druhý ročník Monster Energy World Speedway Invitational. Diváky zaplněný ( byl mezi nimi i legendární mnohonásobný mistr světa Barry Briggs) zastřešený Industry Hill Expo Center s pouze dvěstěmetrovým oválem byl opět svědkem souboje domácích s evropskými jezdci doplněným o Darcy Warda. Tentokrát se z vítězství ve finále radoval pětatřicetiletý britský závodník Scott Nicholls, který vloni skončil pátý.

Billy Janniro v Industry předčil všechny hvězdy

usa.pngbillyjaniro_1.jpgIndustry v Californii vidělo největší plochodrážní akci ve Spojených státech posledních dekád. Poprvé od osmdesátých let vyrazily do Severní Ameriky evropské hvězdy levých zatáček, které dostaly pozvánku na Monster Energy World Speedway Invitational. Všichni se ale museli sklonit před domácím Billym Jannirem, který ovládl velké finále. To bylo výhradně americkou záležitostí, když za pozdějším vítězem přijeli do cíle Greg Hancock, nejelepší muž základního rozpisu Ricky Wells a velezkušený Billy Hamill. Vyhořeli Poláci, Maciej Janowski na kratičké dráze pod střechou Grand Areny vyjel tři body, Tomasz Gollob nikoho neporazil, získal jeden jediný bod a byl klasifikován jako patnáctý.

Ohlédnutí: USA

usa.pnghamill_1.gif Stejně jako u nás se i ve Spojených státech jely šampionáty dvou federací, ale na rozdíl od České republiky měly stejného vítěze. Stal se jím mistr světa 1996, 42 letý Billy “ Bullet“ Hamill. První šampionát se jel v Costa Mesa, smůlu měl Billy Janniro, který vyhrál základní část a vedl i ve finále, ale přetrhl se mu řetěz. Druhý se jel o týden později v Auburn. Ve finále porazil Billy Hamill Charlieho Venegase,který do té doby neztratil ani bod.V závodech startoval velký počet jezdců v pokročilém věku,nejstarší byl 56 letý Bobby Schwartz. V Auburn se jel i šampionát juniorů a zvítězil v něm 19 letý Gino Manzares.

Billy Janniro mistrem USA

usa.pngbillyjaniro_1.jpgMistrem USA se pro letošní rok stal v kalifornském Costa Mesa Billy Janiro, který ve finálovém závodě nepoznal hořkost porážky. Druhý skončil Bryan Yarrow a třetí byl Charlie Venegas.