Archív kategorie

Jan Holub: „Nikdy neříkej nikdy“

Tak trochu neplánovaně jsme se setkali s Janem Holubem nejmladším a jeho přítelkyní Terezou na hrázi rybníku Svět ve Třeboni. A protože bylo lehce pod nulou a foukal ledový vítr, zašli jsme do nedalekého pivovaru na grog a dobré pivo. I když právě druhým dnem probíhaly naše prezidentské volby, moc jsme je neřešili a řeč se pochopitelně stočila na plochou dráhu.

Jan Klatovský: „Chybí nám taková hala jako v Inzellu“

Jan Klatovský co by nejlepší český ledař se svěřil magazínu Speedway Fakta jak byl spokojen s víkendovým výsledkem v Mistrovství světa družstev na ledové ploché dráze. Česká reprezentace v něm vybojovala ve vyrovnané konkurenci pátou příčku.

Hynek Štichauer: „Všechny závody jsou pro mě prioritou“

Hynek Štichauer vybojoval v loňské sezóně třetí místo s reprezentačním týmem v Mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze a v letošním roce se na poslední chvíli dostal do dlouho drážního seriálu. Prošel si operací kyčle, ale už začal makat na přípravě. Mnoho práce má i se svou školou pro začínající jezdce Speedway Pro. O tom a o jeho plánech se dočtete v tomto kratičkém rozhovoru.

Jan Klatovský: „Zkusím si užít evropskou část“

Postup do Ice Speedway Gladiators je jistě velký úspěch v kariéře každého ledaře. Měřit své síly ze světovou špičkou v této kategorii ploché dráhy je k nezaplacení. Druhá stránka věci je však to všechno ostatní okolo. Když se Jan Klatovský, náš jediný reprezentant ve světové špičce chlubil čtenářům Speedway Fakta několika snímky z týdne před Almatskou pohromou, zdaleka nikdo nevěděl, co ho následující dny čeká. V tomto článku najdete jeho rozhořčené povídání o seriálu Ice Speedway Gladiators.

Antonio Lindbäck: „Vždycky se do Pardubic těším.“

svedsko.pnglindback3.JPGJednou z hlavních hvězd letošní Zlaté přilby je bezesporu Antonio Lindback. Rodák z Ria de Janiera už před dvěma lety dokonce sahal po nablýskané trofeji, tenkrát mu jí ale uzmul v závěru velkého finále Rune Holta. Nyní Lindback přijíždí do Pardubic po nepříliš vydařeném roce a na Zlatou přilbu se moc těší.

Sezona Lukáše Drymla skončila

zlata-prilba-pardubice.gifdryml_lukas2.jpgPřestože se ještě před pár dny zdálo, že vyčištění ramena bude poslední překážkou k Lukáše Drymla od návratu na ovály, vše je nyní přesně naopak. Lukáš Dryml už se po červnovém zranění z britské ligy do sedla svého motocyklu nevrátí – kvůli pokračujícímu zánětu v rameni musí rok 2013 předčasně ukončit.

Jan Trojánek: „Reprezentace dostane lopaty.“

divisov.giftrojanek.jpgDivišov bude už tuto neděli hostit semifinále Mistrovství Evropy juniorských družstev. Předseda auto klubu ze středočeského městysu Jan Trojánek v rozhovoru pro Speedway Fakta pohovořil o přípravách závodu. Dále se také věnoval vstupu svého klubu do světa flat tracku a mládeži v Divišově.

Billy Hamill: „Bylo těžké závodit proti Matouškovi.“

usa.pnghamill_1.gifIndividuální mistr světa z roku 1996 Billy Hamill navštívil páteční trénink Mitas Grand Prix České republiky v Praze. „The Bullet“ při té příležitosti ochotně odpověděl na otázky webu Speedway Fakta. Dějištěm rozhovoru byla stará klubovna stadionu na Markétě, kde si bezmála třiačtyřicetiletá legenda s úsměvem prohlížela staré plakáty se slovy: „To jsem já.“

S Alešem Drymlem před pražskou Grand Prix

grand-prix.gifdryml_ales3.jpgAleš Dryml se poprvé od roku 2005, kdy startoval jako divoká karta v Praze, představí v závodě Grand Prix. Plochodrážní osud tomu chtěl, že comeback kapitána Belle Vue Aces uvidí znovu stadion na Markétě při sobotní Mitas Grand Prix České republiky. První kvalifikovaný náhradník pro letošní ročník Velkých cen v rozhovoru přiznal, že jej při pátečním tréninku čeká velké testování, neboť není v posledních týdnech spokojen se svojí rychlostí. Navíc Grand Prix není jediný závod, který jej v následujících dnech čeká.

Hynek Štichauer: „Priorita je se rozjezdit.“

zlata-prilba-pardubice.gifstichauer.jpgZa poslední rok a půl toho Hynek Štichauer příliš nenajezdil, když laboroval s několikrát operovaným ramenem. Nyní je ale odchovanec pardubické ploché dráhy zpět a zdravý a těší se na rozjíždějící se sezónu. V ní se po dlouhé pauze představil v extralize a čeká jej i působení v první lize. K tomu šla řeč i o projektu PPJ nebo nafukovacích bezpečnostních vestách.

Milan Mach: „Netáhneme za jeden provaz.“

akslany.gifmach_milan.jpg

Zásadní osobností působení Slaného v extralize je Milan Mach. Manažer a sponzor klubu z královského města otevřeně hovoří o poměrech ve Slaném, extraligových systémech a vztazích s polskými jezdci.

Filip Šitera: „Není to v motorech, spíš ve mně.“

mseno.jpgsitera.jpgPo pravděpodobně nejhorším roce kariéry si Filip Šitera nechal v pardubické nemocnici dát do pořádku problematické rameno a vyhlíží cestu k lepším zítřkům, ať už z osobního pohledu či jako kapitán Greplu Mšeno.

Michal Klein: „Snažím se sportovat alespoň 5x týdně“

RozhovorMichal Klein - portrétLetos to byla pro Michala Kleina teprve druhá kompletní plochodrážní sezona v barvách mšenského Greplu. Jak se lišila od té premiérové, a co jej vůbec k ploché dráze přivedlo? Jak se chystá na přechod do seniorské kategorie a čím se udržuje v kondici? Odpovědi nejen na tyto otázky najdete v našem rozhovoru uvnitř příspěvku.

O závodě mistrovství světa s Janem Trojánkem

divisov.giftrojanek.jpgUž tuto sobotu bude stadion v Divišově hostit závod semifinále Mistrovství světa jednotlivců. Veškerým přípravným pracem velí předseda tamějšího klubu Jan Trojánek, se kterým jsme si právě o pořádání tak významného závodu povídali. První muž divišovského klubu mimo jiné vysvětluje, proč se svými spolupracovníky rozhodli jen pár dní před závodem rozkopat stadion.

O začátku sezóny s Alešem Drymlem

zlata-prilba-pardubice.gifdryml_ales3.jpgNová sezóna Aleše Drymla vlastně stále pořádně nezačala, vždyť kapitán pardubické Zlaté přilby i českého národního týmu ještě letos nestartoval v jediném závodě. Přesto se však loňský individuální mistr republiky nenudí, nově totiž sedí na židli určené místopředsedovi pardubického klubu. A o tom všem jsme si s Alešem Drymlem povídali na tiskové konfrenci pořádané ke startu extraligového ročníku.

Tomáš Topinka se dnes představí v nové roli

marketa.jpgtopinka.jpgTomáš Topinka se stal novým manažerem extraligového týmu Olympu Praha. Na pondělní tiskové konferenci jsme si s ním povídali o jeho nové roli před úterním ostrým extraligovým startem. Topinka v tu chvíli sice ještě neznal přesné nasazení slánských soupeřů, ale měl připraveno několik variant, jak se na hosty připravit.

Aleš Dryml: „Bráchu nemůžu brát jako jiného jezdce.“

pardubice.gifdryml_ales3.jpgDvě zranění zkomplikovala Aleši Drymlovi jeho uplynulý rok, i tak ale stihl pardubický závodník vybojovat poprvé v kariéře domácí individuální mistrovský titul. Kapitán české reprezentace se navíc ve dvaatřiceti letech znovu vrátil do role učedníka, když se vydal zkoušet štěstí na dlouhých a travnatých oválech. O tom, jaký byl rok 2011 a co jej čeká letos, hovoří Aleš Dryml na následujících řádcích.

Vladimír Kovář: „V mezích možností jsme to zvládli!“

koprivnice.gifledy.gifV neděli se v Kopřivnici přesněji na větřkovické přehradě jela po patnácti letech ledová plochá dráha. Teď, kdy už mají všichni pořadatelé v Kopřivnici po čtrnáctidenních bojích s přípravou závodu trochu klidu, ohodnotil Vladimír Kovář, co by předseda klubu uplynulou akci.

Petr Ondrašík: „S dráhou nejsme úplně spokojeni.“

marketa.jpgondrasik_petr.bmpO potížích s výchovou mládých plochodrážníků, o personálních změnách v klubu, o vývoji v otázce přesunu sportovní autority nebo o pořádání mezinárodních závodů na dráze v hlavním městě, o tom všem jsme si povídali v rozhovoru s šéfem tamějšího klubu JUDr. Petrem Ondrašíkem.

Jan Trojánek: „Divišov je Mekka ploché dráhy.“

divisov.giftrojanek.jpgAK Divišov je nejvíce se rozvíjejícím tuzemským oddílem, pořádá domácí i mezinárodní podniky, vybudoval malou dráhu, usiluje o zisk Sportovního centra mládeže a vstupuje do extraligy. V jeho čele stojí Jan Trojánek a o dění v klubu jsme si s ním povídali na následujících řádcích.