Archív kategorie

Zorn ovládl rakouský pouťák, Lukáš Hutla osmý

V rakouském Weissenbachu se jel dnes odpoledne volný závod na ledové dráze. Jeho vítězem se stal domácí Franz Zorn se ziskem plného počtu patnácti bodů a vítězstvím ve finálové jízdě. Druhý byl ve finále Johann Weber a třetí příčku obsadil Jesper Iwema, nový nizozemský talent. Stefan Pletschacher, který skončil v základní části závodu druhý se na start finále nepostavil. Nejlepším z českých jezdců byl dnes přeloučský Lukáš Hutla, který vybojoval osm bodů. Andrej Diviš o pouhé dva body méně a obsadil desáté místo.

Denis Štojs vyhrál v Murecku

Memoriál Adi Funka v rakouském Murecku se stal v nedělí kořistí Slovinců. Obsadili totiž všechny tři medailové pozice. Vítězem se stal Denis Štojs, který postoupil do finále až z jízdy poslední šance, kam postupoval jen s odřenýma ušima. Nakonec kraloval i ve finále, kde nechal za svými závody své reprezentační kolegy jmenovitě druhého Nicka Škorju a třetího Matiče Ivačiče. V závodě startovala i dvojice pardubických jezdců. Josef Novák byl dvanáctý a Martin Mejtský čtrnáctý, když v první své jízdě upadl a dále už nestartoval.

Charly Ebner vyhrál volný závod ve Weissenbachu

Volný závod na ledové ploché dráze se jel v neděli na dráze ve Weissenbachu. Jeho vítězem se stal Rakušan Charly Ebner. Druhý byl Sebastian Gegenbauer a bronz si veze do Německa Luca Bauer.

Franz Zorn vyhrál St. Johannu

V rakouském St. Johannu se včera odjel mezinárodní závod na ledové ploché dráze. Jeho vítězem se stal bezkonkurenční domácí jezdec Franz Zorn. Vyhrál všechny své jízdy bez větších problému. Druhé místo vybojoval Hans Weber a z bronzu se radoval Charly Ebner. Špatný den si zažil v Rakousku Jan Klatovský, který nejprve dojel poslední, poté upadl, ve třetí jízdě byl vyloučen za časový limit a poslední jízdu už vzdal ze čtvrtého místa. Druhý Čech ve startovním poli Andrej Diviš vybojoval v silné konkurenci 4 body a skončil ve finále C na třetím místě. 

Na ledě se bude závodit i jinde v Evropě

Ne pouze v České republice, ale i na jiných místech střední Evropy mrzne a zamrzají rybníky, či se budují ledové ovály na klasických plochých drahách. Ve švýcarském Campex – Lax se o víkendu pojede volný mezinárodní závod a to v sobotu. V neděli pak na stejném ovále poznáme švýcarského mistra.  V neděli čeká německý Steingaden volný podnik, na kterém měl původně startovat i náš Jan Klatovský, ovšem rozhodl se startovat v českém šampionátu v sobotu na Opaťáku a v neděli na Větřkovické přehradě. 

Jan Klatovský pátý ve Weissenbachu, vyhrál Franz Zorn

V nabitém závodě v rakouském Weissenbachu se střetla téměř kompletní evropská ledařská špička včetně našeho Jana Klatovského, který vybojoval devět bodů, což stačilo na páté místo. Vítězem se stal domácí Franz Zorn, který v základní části nepoznal hořkost porážky a bylo tomu tak i ve finále, kde nechal za svými zády svého svěřence a velký rakouský ledařský talent Manfreda Seiftera. Třetí byl legendární Günher Bauer. Poslední ve finále se umístil Charly Ebner mladší. 

Fantastické třetí místo Lukáše Hutly v Rakousku, vyhrál Krasnikov

Skvělé třetí místo veze z rakouského St. Johannu Lukáš Hutla a svým skvělým výkonem potvrdil rozhodnutí Milana Špinky a Antonína Klatovského z tréninku v Jistebnici o pozici náhradníka do Mistrovství světa družstev v Berlíně. Před ním už skončili jen multi násobný Mistr světa Nikolaj Krasnikov a někdejší jezdec Grand Prix na ledě Sergej Karačincev. Lukáš Hutla, který nastoupil do závodu až po druhé sérii dokázal postoupit až do semifinále a odtud pak do finále, kde dojel třetí. Další Češi se umístili na devátém místě Andrej Diviš a desátý Lukáš Volejník.

Martin Málek vyhrál Memorial Adi Funka v Murecku

Včera se v rakouském Murecku uskutečnil čtvrtý ročník Memoriálu Adi Funka. Po finálové jízdě se z vítězství radoval březolupský Martin Málek. Za ním dojeli Slovinec Matic Voldrih a Maďaři József Tabaka a Norbert Magosi. Celkově páté místo obsadil pardubický Hynek Štichauer, který v rozjížďce Poslední šance skončil třetí a nepodařilo se mu tak postoupit do finále.

Josef Franc zvítězil ve zkráceném závodě v Murecku

Franc-Jamrog-Dziatkowiak, Mureck´14

Včerejší prvomájový mezinárodní turnaj v rakouském Murecku musel být kvůli dešti po dvanácti jízdách ukončen a stávající výsledky byly uznány. Neporaženými po třech sériích zůstali Josef Franc a Polák Jakub Jamróg a společně se tak stali vítězi závodu. Třetí skončil další polský jezdec Piotr Dziatkowiak. Na pátém místě, jako nejlepší rakouský závodník, byl klasifikován Fritz Wallner a připadl mu tak neoficiální titul rakouského mistra.

Pro Frankyho Zorna sezona skončila

rakousko.pngzorn.jpg   AKTUALIZOVÁNO– Zranění, které Franz Zorn utrpěl po pádu v Krasnogorsku se ukázalo vážnější než původně vypadalo a letošní sezona tak pro bývalého vicemistra světa skončila. Po úrazu byl Franz dopraven z ruského Krasnogorsku do nemocnice v rakouském Salzburgu. Při tomografickém vyšetření mu zde byla zjištěna zlomenina stydké kosti, která je součástí pánve. Podle lékařů bude muset být léčena přirozenou cestou, neboť riziko při chirurgickém zákroku je příliš velké. Doba léčení tak potrvá 12 měsíců. Jezdec Red Bullu také utrpěl úraz levého boku. Franz prožívá nepříjemné období kdy nemůže sedět ani měnit polohu ležení, ale nepropadá beznaději a věří, že se plně uzdraví. Ve čtvrtek se nejlepší rakouský jezdec, pobývající na klinice v Saalfeldenu, po diskusi s lékaři rozhodl pro riskantní operační zákrok, po kterém bude následovat rehabilitace. Důvodem pro toto rozhodnutí je snaha zkrátit dobu léčení, aby se stihl připravit na příští sezonu.

Ledy ve Weissenbachu vyhrál Zorn, Andrej Diviš byl šestý

icespeedway_1.jpgzorn.jpgdivis.jpgklatovsky_jan.jpg

V pondělí na Tři krále se v rakouském Weissenbach am Lech odjely první závody na ledě této sezony mimo území Ruska. Na dráze v tyrolských Alpách nakonec neměli problémy s tloušťkou ledu a mohl se tak uskutečnit zajímavý turnaj. Jednoznačným vítězem závodu se stal 43 letý domácí jezdec Franz Zorn, který nebyl v žádné rozjížďce poražen a vyhrál i finálovou jízdu před svým krajanem Haraldem Simonem a Němcem Stefanem Pletschacherem. Do finále se probojoval i další Němec Günther Bauer, ale kvůli technickým potížím v něm nakonec nestartoval. Výborným výkonem na sebe upozornil náš Andrej Diviš , který v 16. rozjížďce získal cenný skalp právě Günthera Bauera a nakonec mu chyběl pouze jeden bod k postupu do finále. Andrej vyjel 10 bodů a celkově obsadil šesté místo. Druhý náš reprezentant Jan Klatovský doplatil na pád v páté rozjížďce a se ziskem devíti bodů skončil na osmém místě.

Memoriál Josefa Bössnera vyhrál Norbert Magoši

rakousko.pngmagosi.jpgUž osmý Memoriál Josefa Bössnera se jel včera na dráze v rakouském Murecku. Jeho vítězem se stal Maďar Norbert Magoši, který vyhrál závod se ziskem třinácti bodů. Druhý skončil a o bod méně měl na svém kontě polský jezdec Jakub Jamróg. Bronz si vybojoval po rozjezdu s našim Martinem Málkem Němec Michael Härtel. Martin Málek nedojel kvůli poruše. Druhým Čechem v závodě byl Martin Gavendak, který skončil na sedmém místě.

Tomáš Suchánek druhý v Kamperově memoriálu

rakousko.pngsuchanek.jpgUž třicátý ročník Memoriálu Josefa Kampera viděl Natschbach-Loipersbach. Nedaleko Wiener Neustadtu se sjelo mezinárodní startovní pole včetně Tomáše Suchánka a Matina Gavenda. První jmenovaný prošel až do závěrčné finálové jízdy, kde dojel druhý za Dánem Nikolajem Buskem Jakobsenem. Martin Gavenda neprošel ze semifinále a byl klasifikován jako pátý.

Hádek se Simotou druzí na Funkově memoriálu

rakousko.pnghadek2.jpgsimota.jpgPozvánku na třetí ročník Memoriálu Adiho Funka do Murecku. Mšenský pár Zdeněk Simota – Michael Hádek obsadil druhé místo se ztrátou jednoho bodíku na vítězné Poláky Jakuba Jamróga s Ernestem Kozou. Třetí místo brala německo-polská dvojice Marcel Helfer a Piotr Dziatkowiak. Zdeněk Simota si k druhému místu z hlavního závodu připsal ještě jedno stříbro z Crack Finále, které proti sobě postavilo čtyři nejlepší jezdce závodu.

Danil Ivanov vyhrál Champions Cup

rakousko.pngivanov_danil.jpgV rakouském St. Johannu se jel závod Champions Cup, který se stal kořistí vedoucího muže světového šampionátu Danila Ivanov. Po základní části sice vedl Eduard Krysov, ovšem ve finále A nenechal Danil Ivanov nic náhodě a vyhrál. Krysov skončil druhý a bronz získal domácí jezdec Franz Zorn.

Bratři Klatovští si podmanili Heidenreichstein

rakousko.pngklatovsky_anton.jpgklatovsky_jan.jpgAntonín Klatovský i jeho mladší bratr Jan se po volném závodě nedaleko českých hranic v Heidenreichsteinu postavili na stupně vítězů. Antonín závody se čtrnácti body vyhrál, Jan skončil s dvanácti body třetí, když porazil i vítěze závodu, ale ztratil při pádu v druhé sérii. Novopečený mistr republiky vjel v první zatáčce do díry povyskočil na motorce, ztratil balanc a upadl do sněhu. Vše sledoval už připravený k následující jízdě i Antonín Klatovský, který se po kuriózně vyhlížejícím karambolu podle dostupných inforamcí ještě dlouho po přilbou smál. Mezi oba sourozence se dokázal se třinácti body vklínit Němec Stefan Pletschacher, jediný finalista mistrovství světa na startu.

Simon vyhrál ve Weißenbachu, Jan Klatovský třetí

rakousko.pngsimon_harald.jpgHarald Simon se stal suverénním vítězem velmi nabitého mezinárodního závodu v rakouském Weißenbachu. Druhý skončil další rakouský špičkový ledař Franz Zorn. Bronzovou medaili vybojoval náš Jan Klatovský, který za celý závod podlehl pouze rakouské dvojici. Ze závodu musel ze zdravotních důvodů odstoupit další náš borec Antonín Klatovský. 

Ohlédnutí: Rakousko

rakousko.png U našich jižních sousedů se souboj o mistrovský titul skládal ze čtyř závodů. Z celkového vítězství se radoval Johannes Fiala, na druhém místě skončil junior Daniel Gappmaier a třetí Christian Pellikan. Čtvrté místo celkově obsadil loňský mistr Lukas Simon (´92) a páté veterán 59 letý Anton Wannasek, který byl ještě v loňském šampionátu stříbrný. Závodů se nezúčastnili Fritz Wallner a Dominik Weiss, kteří letos jezdili se slovenskou licencí. V juniorském mistrovství čtyř zemí se z rakouských jezdců nejvýše umístil Daniel Gappmaier na 9. pozici.

Martin Málek vyhrál memoriál Josefa Bössnera

rakousko.pngmalek-martin.jpgJihorakouský Mureck už posedmé hostil Memoriál Josefa „“Bubi“ Bössnera. Jeho vítězem se s kompletem patnácti bodů stal Martin Málek, jenž na slovinsko-rakouské hranici potvrdil rostoucí formu. Jen s březolupským závodníkem prohrál mladý Polák Jakub Jamróg, stříbrný muž jednoho z českých juniorských šampionátů. Třetí místo patří německému mladíkovi Marcelu Helferovi, který za vítězným Málkem zaostal o tři body. Druhý z Čechů v závodě Zdeněk Simota skončil se sedmi body osmý. Kromě závodění si diváci prohlédli i jízdu sanitek, které odváželi do nemocnice zraněné Lukase Simona a Marko Hirta startujícího ve vloženém závodě výkonostně slabších jezdců.

Matič Ivančič vyhrál v Natschbachu

rakousko.pngVítězem závodu Rakousko-slovinského mistrovství juniorů v rakouském Natschbachu se stal Slovinec Matič Ivačič, který ve finálové jízdě porazil Dino Kovačiče, Nejce Malešice a Rolanda Benka.