Archív kategorie

Český tým v Pardubicích vysoko porazil slovenský a zajistil si vítězství v Jadranské lize

Minulou středu se na pardubické dráze ve Svítkově konalo utkání Jadranské ligy mezi českým a slovenským družstvem. Střetnutí skončilo vysokým vítězstvím domácích 63:24. Komplety si vyjeli Eduard Krčmář a Zdeněk Holub, blízko k němu měl i Tomáš Suchánek. Z hostujícího týmu dokázal zvítězit v rozjížďce pouze Martin Málek a soupeře překonal ještě Patrik Mikel. Tři slovenští junioři získávají teprve zkušenosti. Česká reprezentace si výhrou pojistila první místo v Jadranské lize. Na programu už je pouze 18. října v Kršku střetnutí Slovinsko – Slovensko, které určí druhé a třetí místo.

V Pardubicích vyzvou Češi Slovensko v Jadranské lize

Již tuto středu se na dráze v Svítkově v Pardubicích pojede závod Jadranské ligy mezi českým týmem a týmem Slovenska. Český tým měl původně  na soupisce úspěšného Edu Krčmáře z reprezentačního týmu na SWC, ten však dal přednost startu v dánské lize za tým Munkebö místo Kenni Larsena. Nechybí ale zkušený domácí Tomáš Suchánek, či suverén sobotní 1. ligy Zdeněk Holub. Jezdec, který nahradí Edu ještě nebyl oznámen. Slováci nasadili mladé talentované jezdce z Žarnovice, ale nechybí ani zkušený Martin Málek.

JL: Slovensko – Slovinsko 21:26, závody přerušil prudký déšť už v sedmé jízdě

Podobně jako v Pardubicích při české extralize v pátek i v Žarnovici při Jadranské lize v sobotu udeřil déšť v průběhu závodu a to zhruba ve stejný okamžik. Sedmá jízda musela být přerušena pro pád Patrika Búriho, ale déšť už její opakování neumožnil. Proto byly rozdány technické body dle pořadí před pádem a čekalo se až skončí déšť. Aby mohl být výsledek uznán, muselo se odjet alespoň osm jízd. Právě tu osmou se Jury rozhodla odjet, když ustál déšť a jezdci jí odjeli na zpoloviny sjízdné dráze. Domácí tedy nakonec po osmi jízdách podlehli Slovincům 21:26. Nejlepším jezdcem domácích byl se sedmi body Martin Gavenda. Hosty reprezentoval nejlépe neporažený Alexander Čonda.

Plochodrážní víkend v Žarnovici

Už tento víkend bude velmi nabitý ve slovenské Žarnovici. Na jediné slovenské dráze se uskuteční v sobotu závod Jadranské ligy mezi domácím týmem a týmem Slovinska. O den později se budou rozdávat medaile v Mistrovství Slovenska. Startovní listiny obou závodu najdete uvnitř. Slovenský titul obhajuje Martin Málek z Březolup.

Česká republika – Slovinsko 57:30

ceska-republika slovinskoDnešní podvečer patřil v Pardubicích ploché dráze a to konkrétně jadranské lize, ve které hostili čeští jezdci jezdce slovinské. To, že jsou naši favorité bylo jisté již ze začátku. Konečné skóre znělo jednoznačně pro naši reprezentaci, čímž si čeští jezdci upevnili vedení v tabulce. Nejlepším jezdcem závodu byl s šestnácti body Tomáš Suchánek. Dobře mu však asistoval patnácti bodový Eda Krčmář a další místní odchovanec Hynek Štichauer, jenž přispěl dvanácti body. Slovinci se mohli nejvíce spolehnout hlavně na Aleksanda Čondu, který byl nominován na poslední chvíli. 

Češi vyzvou Slovinsko v Jadranské lize

ceska-republika slovinskoAKTUALIZOVÁNO Ve středu se bude na svítkovském ovále bojovat o další body v jadranské lize družstev. Český tým hostí v Pardubicích Slovinsko, které je zatím ve tříčlenné tabulce na posledním místě. Český tým bude především spoléhat na zkušenost pardubických seniorů Hynka Štichauera a Tomáše Suchánka. Ovšem ani mladé trio Škurla, Smetana, Krčmář nezůstane bodově pozadu. Slovinský tým bude ochuzen o svou největší hvězdu Aleksandra Čondu, ale i ostatní Slovinci umí pěkně potrápit.

13.5 19:45 – Podle posledních informací nahradí nemocného Matič Ivačiče Aleksader Čonda, o kterém jsme původně psali, že do Pardubic nedorazí.