Archív kategorie

V Ufě vede Soliannikov

Souběžně s víkendem Ice Speedway Gladiators v ruském Šadrinsku se jede i Mistrovství Evropy na ledové ploché dráze a to v ruské Ufě. Vedoucím mužem šampionátu starého kontinentu je po prvním dni Rus Denis Oljannikov. I druhou příčku zaujímá Rus. Ve finále A dojel v sobotu druhý Sergej Makarov. Třetí příčka patřila ve finále dalšímu Rusovi Ivanu Čičkinovi. Nejlepším Čechem je po prvním dni Andrej Diviš, který vyhrál ve finále C. Jezdci si do tabulky Mistrovství Evropy zapisují body podle dojetí ve finále D, C, B a A.

Evropský šampionát ledařů zná své nasazení

Tří čeští jezdci vystartují ve finálovém víkendu Mistrovství Evropy na ledové ploché dráze tento víkend v ruské Ufě. Andrej Diviš bude mít na své vestě dvojku, Jan Klauz pojede se sedmičkou a Lukáš Volejník bude body sbírat se startovním číslem patnáct.

Igor Kononov mistrem Evropy, Jan Klatovský čtvrtý

Čtvrté místo obsadil Jan Klatovský v nedělním druhém závodě Mistrovství Evropy na ledě ve Vjatských Poljanach v Rusku. Zopakoval tak pořadí ze sobotního odpoledne a čtvrté ísto mu patří i celkově. Mistrem Evropy se stal bezkonkurenční Igor Kononov, který dojel všechny jízdy na prvním místě. Rusové však ovládli i další medailové pozice. Druhý skončil Eduard Krysov a bronzový Nikita Bogdanov.

Jan Klatovský po prvním dni čtvrtý, vede Igor Kononov

Jan Klatovský vybojoval první den Mistrovství Evropy na ledové ploché dráze v ruských Vjatskych Poljanach skvělé čtvrté místo. Vítězem se stal s plným počtem Igor Kononov, druhý byl Eduard Krysov a z bronzu se zatím raduje Nikita Bogdanov, který s naším Klatovským sváděl ve finále velký boj o třetí místo.

Nikolaj Krasnikov evropským šampiónem, Lukáš Hutla šestý

Fantastické šesté místo obsadil o víkendu v ruské Ufě Lukáš Hutla ve finále Mistrovství Evropy na ledě. Další Čech Lukáš Volejník byl celkově desátý a Radek Hutla skončil patnáctý. Mistrem světa se stal stejně jako vloni Nikolaj Krasnikov z Ruska. I druhá příčka patřila ruskému jezdci. Skončil na ní Eduard Krysov. Stejně tak z bronzu e radoval ruský jezdec, jmenovitě Dmitrij Solannikov. 

Lukáš Hutla: „Porvat se o první osmičku, ale zůstat nohama na zemi“

Lukáš Hutla, Radek Hutla a Lukáš Volejník před malou chvíli zahájili v Ufě prvním závodem finále Mistrovství Evropy na ledě. S prvně jmenovaným naše redakce prohodila pár slov po včerejším tréninku a zjistili jsme nějaké detaily z cesty, z ubytování, z včerejšího tréninku a taky jsme se zeptali na Lukášovy ambice. 

Startovní listina Mistrovství Evropy na ledě

Už 25 a 26 února se na dráze v ruské Ufě uskuteční Mistrovství Evropy na ledové ploché dráze. Startovní listina obsahuje mimo jiné i tři české jména. Do Ufy vyrazí Lukáš Hutla, Lukáš Volejník a jako první náhradník Jan Klauz. Kompletní startovní listinu najdete v tomto článku. Favoritem je nikdo jiný než domácí hvězda Nikolaj Krasnikov.

Nikolaj Krasnikov Mistrem Evropy

Ufa (Rusko) – Video z celého závodu Nikolaj Krasnikov doplnil svou sbírku dvaceti titulů Mistra světa ještě o ten jeden jediný, který mu chyběl. Stal se v neděli a v pondělí na své domácí dráze v Ufě Mistrem Evropy na ledové ploché dráze. Nikolaj vyhrál po oba dny všechny své jízdy. O druhé místo se museli rozjíždět rakouský matador Harald Simon a mladý ruský talent Dmitrij Soljanikov. Lépe z tohoto měření sil vyšel mladý Mistr Ruska juniorů Dmitrij Soljanikov i přesto, že Haradl Simon už docela suverénně vedl a o své vedení přišel až v poslední zatáčce rozjezdu. Harald Simon si vyskočil na třetí stupínek. Antonín Klatovský se v pondělí probojoval jen do finále B. Jeho místo mu v áčku vyfoukl další skvělý Rus Nikita Toloknov, který nahradil zraněného Jimmy Olssena. Antonín finále B vyhrál což mu celkově stačilo na skvělé čtvrté místo. Další Čech Radek Hutla si polepšil oproti neděli a obsadil dvanáctou příčku. Martin Běhal a Robert Růžička byli na čtrnácté a patnácté příčce.

Nikolaj Krasnikov je po prvním dnu vedoucím mužem

Ufa (Rusko) – VIDEO ZE ZÁVODU Nikolaj Krasnikov se stal vítězem nedělního závodu Mistrovství Evropy jednotlivců na ledě v ruské Ufě. Nikolaj vyhrál se ziskem plného počtu patnácti bodů. Druhý skončil ve finále A Rakušan Harald Simon. Dobře měl nakročeno i Antonín Klatovský, který byl dlouhou dobu třetí a dotíral na druhého Simona. Raketově se k němu však přiblížil mladý Rus Dmitrij Solannikov a při vzájemném souboji Antonín upadl. Další trojlístek českých jezdců Radek Hutla, Robert Růžička a Martin Běhal se srovnali na patnáctém až sedmnáctém místě. Druhý závod se uskuteční zítra. Jezdci do dvoudílného seriálu získávají body za pořadí, to znamená 16 – 0 bodů.

Mistrovství Evropy na ledě uvidí ruská Ufa

Po odvolání Mistrovstvi Evropy na ledě v rakouském St. Johannu se čekalo na nové míato konání. Napovrch prosakovaly informace o ruské Ufě a ty se nakonec ukazují pravdivé. O evropský titul na ledě se tu pojede 21 a 22. unora 2016. V sestavě nebude chybět české duo Radek Hutla a Antonín Klatovský.

V St. Johannu se Mistrovství Evropy nepojede

Včera obdržela FIM Europe špatnou zprávu od pořadatelů Mistrovství Evropy na ledové ploché dráze v St. Johannu, že nebudou vzhledem k počasí schopni uspořádat tento závod. “ Vysoké teploty nám neumožňují vytvořit ledový ovál. Ani nízké teploty v noci v následujících dnes nezajistí, abychom byli schopni udělat led o tloušťce 20 cm a uspořádali kvalitní závod. Navíc podle předpovědi budou nízké teploty trvat jen několik následujících dní.“ řekl Helmut Lercher, hlavní pořadatel závodu. “ Včera večer jsem kontaktoval předsedu komise FIM Europe a mám od něj potvrzeno, že se hledá jiná lokalita.“ doplnil Petr Moravec. Jakmile budeme znát novou lokalitu, budeme Vás neprodleně informovat.

Sergej Karačincev Mistrem Evropy

(Video nedělního závodu uvnitř) Ani v nedělním závodě nepoznal Sergej Karačincev žádného přemožitele a stal se tak zcela zaslouženě letošním evropským šampiónem na ledě. Druhý skončil dnes v ruské Luchovici Sergej Makarov a bronzový byl Nikita Toloknov. O poznání lépe se dnes vedlo Janu Klatovskému, který skončil šestý před svým bratrem Antonínem. Andrej Diviš byl dnes devátý. V celkové klasifikaci si pro evropské stříbro dojel Nikita Toloknov a bronz vybojoval Sergej Makarov. Antonín Klatovský se umístil na pátém místě jako druhý nejlepší neruský závodník. Jan Klatovský skončil po nevydařené sobotě celkově sedmý a Andrej Diviš devátý.

Karačincev vede po prvním dni Mistrovství Evropy

Sergej Karačincev je s plným počtem bodů vedoucím mužem Mistrovství Evropy na ledě v ruské Luchovicy. Na druhém místě skončil v dnešním podniku další Rus Nikita Toloknov a třetí je po sobotě Rakušan Harald Simon. Antonín Klatovský vybojoval  dvanáct bodů a je pátý. Jan Klatovský skončil devátý a Andrej Diviš jedenáctý. Jezdci se po základní části rozdělili do čtyř finálových jízd D, C, B,a A. Poté si dle pořadí v těchto jízdách rozdělili body od 16 po 1 bod. Druhý závod se jede zítra.

Mistrem Evropy na ledě Vasilij Něsytych

fim_europe.gifhutla_radek.jpghutla_lukas.jpgvolejnik.jpg   Minulý víkend se v ruském Kameňsk- Uralském konalo finále mistrovství Evropy. Kvůli nedostatku jezdců odpadla kvalifikace a proto se finále skládalo ze dvou závodů, ze kterých se jezdcům sčítaly body za umístění do celkové klasifikace. Po oba dny na stadionu Metalurg ve finálových jízdách zvítězil odchovanec místního klubu Vasilij Něsytych a stal se po právu mistrem Evropy. Druhý skončil další ruský jezdec junior Jegor Myškověc. Třetí příčka na stupních vítězů připadla švédskému juniorovi Jimmymu Olsenovi a narušil tak úplnou ruskou dominanci.

Jan Klatovský jde do finále, semifinále vyhrál Krasnikov

uem.gifklatovsky_jan.jpgJan Klatovský obsadil v semifinále Mistrovství Evropy sice až sedmé místo, ovšem stal se tak díky slabé účasti na víkendu Mistrovství Evropy druhým postupujícím do nedělního finále. Druhý skončil v semifinále v rozjezdu Sergej Logačov, který je tak druhým a posledním postupujícím Rusem do finále. Třetí Harald Simon jen doplnil startovní listinu a je přímo nasazen do finále. Stejně tak čtvrtý Artiom Novik. I na dalších místech se umístili ruští jezdci Vladimir Bobin a Igor Sajdullin. Ti ovšem do finále nemohou. Proto se do finále probojovala následující sedmička jezdců v čele se sedmým Janem Klatovským. Finále je na programu v Ufě už zítra a uvidíme v něm oba bratry Klatovské v akci.

Klatovští budou v Ufě bojovat o evropské medaile

rusko.pngfim_europe.gifklatovsky_jan.jpgO víkendu jsou v Růžené a Holicích plánovány závody MČR družstev na ledové ploché dráze, závod jednotlivců se konat nemohl, neboť ruská Ufa bude rozdělovat medaile v mistrovství Evropy jednotlivců. Tohoto šampionátu se účastní také dva nejlepší čeští závodníci roku 2013 – bratři Klatovští. Zatímco staronový mistr republiky Jan Klatovský nastoupí již v sobotu do semifiále, Antonín figuruje s číslem patnáct přímo v oficiální startovní listině finále. Z účasti se omluvili jezdci Holandska, Polska a jeden Švéd, do finále mohou postoupit pouze 2 jezdci jedné federace.

Mistrem Evropy Vasilij Kosov

nizozemsko.pnguem.gifvasilijkosov_1.jpgPřed chvíli skončilo v Assenu finále Mistrovství Evropy na ledě. Letošní titul vybojoval ruský jezdec Vasilij Kosov se ziskem plného počtu patnácti bodů. Druhý skončil Rakušan Harald Simon, který prohrál pouze s Kosovem. O bronzovou medaili se rozjížděli hned tři jezdci. Nakonec v rozjezdu vyhrál Artiom Novik z Ruska před Franzem Zornem z Rakouska a Dmitrijem Bulankinem z Ruska. Bratři Klatovští se bohužel umístili až ve druhé polovině startovního pole. Jan Klatovský skončil devátý se sedmi body a Antonín byl s třemi body třináctý.

Antonín Klatovský v Assenu postoupil do finále ME

uem.gifklatovsky_anton.jpgAntonín Klatovský splnil očekávání a v Assenu si zajistil postup do finále Mistrovství Evropy, které se na stejném místě pojede v neděli. Český závodník obsadil s deseti body šesté místo, což mu bezpečně zajistilo finálovou vestu. Semifinálový závod vyhrál Rus Vasilij Kosov před Finem Antti Aakkem a Rakušanem Franzem Zornem. Z pozice náhradníka zasáhl do jedné jízdy i Lukáš Volejník a přivezl si bod za třetí místo.

Nominace ledařské reprezentace

ceska-republika.pngMelice35_1.jpgMinulou středu proběhlo v Pardubicích jednání ohledně průběhu ledařské sezóny 2012, která se s přicházejícím koncem roku blíží mílovými kroky. Jedním z výsledků brífinku českých ledařských elit je návrh na nominaci státní reprezentace pro závody mistrovství světa a Evropy.

Semifinále i finále ledové Evropy na fotografiích

uem.gifklatovsky_anton.jpgfotak_1_1.jpgMistrem Evropy na ledové ploché dráze se na krásném stadionu v ruském Togliatti stal Junir Bazejev. A protože se v závodě se představili také naši závodníci – bratři Klatovští, máte o důvod více prohlédnout si fotoreportáže, které pro Vás nafotil Petr Makušev.