Archív kategorie

Dmitrij Koltakov Mistrem světa na ledě

Dmitrij Koltakov se stal letošním Mistrem světa na ledové ploché dráze. Dnešní poslední závod v nizozemském Heerenveenu sice vyhrál Dmitrij Chomicevič, ale to už nic nezměnilo na tom, že se Dmitrij raduje z letošního titulu. Druhý byl dnes Dinar Valejev a třetí Daniil Ivanov. Náš Jan Klatovský dnes vybojoval čtyři body a patřila mu třináctá příčka. V celkové klasifikaci se za Koltakova zařadil Igor Kononov a třetí pak dnešní vítěz Dmitrij Chomicevič co by loňský Mistr světa. Jan Klatovský se svými celkovými třiceti čtyřmi body obsadil třináctou příčku na světě.

Koltakov znovu vyhrál a je ve vedení už o osm bodů

Už osmi bodový náskok má v celkové klasifikaci ruský ledař Dmitrij Koltakov, který zcela ovládl německý Berlín. Nejen, že vyhrál v sobotu, ovládl i finálovou jízdu v neděli a jasně kráčí za titulem mistra světa pro letošní rok. Druhý skončil v nedělním podniku jeho odvěký rival Igor Kononov a bronz připadl tentokrát obhájci titulu Dmitriji Chomiceviči, který si jej však vybojoval až v posledním kole, kdy zaváhal do té doby třetí Dinar Valejev. Nejlepšího výsledku v letošním seriálu dosáhl i náš Jan Klatovský, když vybojoval skvělých šest bodů a skončil desátý. Nebýt pádu v jeho třetí jízdě, byl by výkon určitě ještě lepší.

Bezchybný Koltakov v Berlíně

Dmitrij Koltakov se stal neporaženým mužem sobotního sedmého závodu Ice Speedway Gladiators v Berlíně. Druhý skončil Igor Kononov a třetí byl nadějný ruský ledař Dinar Valejev. Nejlepším mimo ruským závodníkem se stal Franz Zorn, který došel až do finálové jízdy, kde skončil poslední. Jediný Čech ve startovním poli Jan Klatovský vybojoval čtyři body a patřila mu dvanáctá příčka. V celkové klasifikaci vede s pěti bodovým náskokem Koltakov.

Startovní listina gladiátorských bojů v Berlíně

Víkend, který se kvapem blíží přinese finálový dvoj závod Mistrovství Evropy na ledě. V tomto závodě máme tři želízka v ohni a kompletní startovní listinu najdete ZDE. Ovšem další víkend se jede už znovu Astana Expo 2017 Ice Speedway Gadiators. Jezdci se po útrapách v Rusku a Kazachstánu přesunují do Evropy, speciálně do Berlína, kde se pojede už sedmý a osmý podnik. Jan Klatovský co by jediný Čech v seriálu si slibuje od evropské části jisté zlepšení. Na divokou kartu pojede Luca Bauer, syn stálého účastníka Günthera Bauera. Jako náhradníci se představí se sedmnáctkou v Česku dobře známý Markus Jell a s osmnáctkou známý spíše s klasických oválů Tobias Busch. Do závodu zasáhne také druhý oficiální náhradník seriálu Timo Kankunen z Finska, který zaskakuje za zraněného Jimmy Olsena ze Švédska. V čele šampionátu je Dmitrij Koltakov, před Igorem Kononovem a obhájce titulu Dmitrijem Chomicevičem. 

Igor Kononov neměl v Medeu konkurenta

Vítězem v šestém závodě Ice Gladiators v kazašském Almaty se stal Igor Kononov, který stejně jako v zamlžené sobotě, ani v neděli nepoznal hořkost porážky a suverénně vyhrál. Druhý skončil ve finálové jízdě Dmitrij Koltakov a třetí byl Dmitrij Chomicevič. Parádní výkon předvedl i Rakušan Franz Zorn který byl čtvrtým finalistou. Jediný Čech ve finálové sérii Jan Klatovský byl stále limitován zlomeným malíčkem, ale i přesto vybojoval čtyři body skončil třináctý. V celkové klasifikaci je na čele stále Dmitrij Koltakov s dvou bodovým náskokem na Koltakova. Třetí je z 94 body Dmitrij Chomicevič. Jan Klatovský je se čtrnácti body sedmnáctý.

Igor Kononov vyhrál zamlžené Almaty

Mlha byla dnes úhlavním nepřítelem pořadatelů pátého závodu Mistrovství světa Ice Speedway Gladiators v kazašském Almaty. Nejprve se hned na úvod zranil Daniil Ivanov z Ruska a ve zbytku závodu už nestartoval. Poté se nad stadión snesla taková mlha, že nebylo vidět na krok. Po nějaké době se znovu rozplynula a podařilo se dojet základní část závodu, v niž se splným počtem bodů stal vítězem Igor Kononov. Druhý byl Dmitrij Koltakov a bronz si připsal na své konto Dmitrij Chomicevič. Náš reprezentant Jan Klatovský si na své konto připsal čtyři body za čtyři třetí místa. Po odjetí základní části mlha znovu zahalila stadión Medeu a tak se Jury závodu shodla na ukončení podniku po základní části. Seriál pokračuje zítra na stejném ovále.

Kononov nejlepší v Sardinsku, Jan Klatovský má zlomený malíček

Pro Jana Klatovského nedopadl víkend v Sardinsku moc dobře,. Nejen, že se mu nevedlo moc dobře ve třetím a čtvrtém závodě Ice Speedway Gladiators, včera si v poslední jízdě po pádu zlomil dva články levého malíčku. „Stalo se to včera v poslední jízdě. Dnes jsem to ještě nějak zkoušel, ale nešlo to. „vzkázal ze Sardinsku Jan Klatovský. Vítězem se po oba dny stal Igor Kononov. I na druhém a třetím místě bylo pořadí stejné. Dmitrij Koltakov byl po oba dny druhý a Dmitrij Chomicevič třetí. V celkové klasifikaci vede Dmitrij Koltakov, před Igorem Kononovem a Dmitrijem Chomicevičem. Jan Klatovský je šestnáctý.

Druhý závod v Togliatti vyhrál Dmitrij Chomicevič, Jan Klatovský čtrnáctý

Bohužel až čtrnáctou příčku obsadil Jan Klatovský ve druhém závodě. Vybojoval dva body a poslední svou jízdu bohužel nedokončil pro pád. Vítězem závodu se stal loňský Mistr světa Dmitrij Chomicevič. Společnost na stupních vítězů mu dělali včerejší vítěz Dmitrij Koltakov a další jejich týmový kolega Dinar Valejev. Nejlepším mimo ruským závodníkem se stal i tentokrát Franz Zorn a dokázala se dokonce probít až do finále. Tady však obsadil poslední místo. Další dva závody se jedou z týden v Sardinsku. V celkové klasifikaci vede Dmitrij Koltakov, před Dmitrijem Chomicevičem a Daniilem Ivanov. Jan Klatovský je čtrnáctý.

Dmitrij Koltakov vyhrál první závod v Togliatti

Dnes bylo v ruském Togliatti zahájeno Mistrovství světa na ledové ploché dráze Ice Speedway Gladiators. Plně ruské finále ovládl Dmitrij Koltakov, Druhý skončil Dmitrij Chomicevič a z bronzu se radoval Daniil Ivanov. Posledním mužem finále byl Igor Kononov. Nejlepším mimo ruským závodníkem byl jak už je za poslední roky zvykem Rakušan Franz Zorn. Jediný český jezdec a letošní Mistr ČR na ledě Jan Klatovský vybojoval dva body, což stačilo pouze na patnáctou příčku. „Já dneska nic moc, pořád je to na pytel.“ zní smutným hlasem Jana Klatovského hodnocení dnešního závodu.„Hrůza, zítra to bude lepší. Zatím nejsem v optimální pohodě, ale bude to lepší. Dráha byla dobrá, ale přemrzlá, díry jak po motokrose. Rusové, to je jiná liga, ale uvidíme další závody“ zakončil Honza. Pokus o nápravu bude mít už zítra na stejném ovále, kde se od 11 hodin našeho času jede druhý díl seriálu.

Harald Simon nahradí zraněného Stefana Pletschachera

Německý ledař Stefan Pletschacher utrpěl při volném závodě ve Steingedenu zranění a se závoděním se už v letošní sezóně může rozloučit. Vzhledem k tomuto faktu se posouvá z pozice náhradníka do finálové série Rakušan Harald Simon. Na čtvrtého náhradníka se posunul další Rakušan Josef Kreuzberger.

 

Divoké karty a startovní čísla Ice Speedway Gladiators 2017

Dnes jsou už známy také divoké karty a startovní čísla Ice Speedway Gladiators 2017. Zároveň byly zveřejněny i pozice náhradníků pro celý seriál závodů. Divoké karty získali Niclas Svensson ze Švédska a Johann Weber z Německa. Dosazen byl Dmitrij Chomicevič coby loňský Mistr světa a dvanáct jezdců, kteří se kvalifikovali ze dvou semifinálových bojů. Česká republika bude mít v závodech finálové série pouze jednoho jezdce Jana Klatovského.

Andrej Diviš i Lukáš Hutla vyřazeni

Ani Andrej Diviš, ani Lukáš Hutla nedokázali napodobit Jana Klatovského s postupem do finálové série FIM Gladiators 2017. Lukáš Hutla začal skvěle vítězstvím, ovšem poté už na jeho konto nepřibyl ani bod. Andrej Diviš vybojoval rovněž tři body za jedno druhé a jedno třetí místo. Vítězem závodu se stal bezkonkurenční Rakušan Franz Zorn, který si na dráze v švédském Strömsundu poradil i s oběma Rusy ve startovním poli. Druhý skončil Dmitrij Koltakov a třetí byl Němec Günther Bauer. Do finále se kvalifikovali ještě Igor Kononov, Ove Ledström a Jimmy Olsén. Do finále budou FIM nominovány ještě tři divoké karty a to v nejbližších dnech. 

Jan Klatovský je v ledařském Grand prix

Jan Klatovský obsadil čtvrté posupové místo mezi ledařskou elitu pro letošní rok. V závodě ve finském Ylitornio vyhrál Rus Daniil Ivanov, který v rozjezdu pirazil Němce Maxe Niedermaiera.Jan Klatovský podlehl v rozjezdu o bronz Dinaru Valejevovi. Druhý Čech ve startovním poli Jan Klauz vybojoval čtyři body a skončil třináctý.

Startovní listiny kvalifikačních bojů

Tuto a příští sobotu odstartuje kvalifikace Mistrovství světa na ledové ploché dráze FIM Gladiators. Kvalifikační boje budou zahájeny ve finském Ylitornio. V tomto podniku budeme mít zastoupení v podobě naší jedničky Jana Klatovského a Jana Klauze. Zajímavostí tohoto podniku je start německého jezdce Tobiase Busche, kterého známe doposud jen ze škvárových oválů. O týden později se jede druhé kvalifikační kolo ve švédském Strömsundu. I tady má Česká republika své zastoupení v podobě Andreje Diviše a Lukáše Hutly.

Nikolaj Krasnikov: „Nět nět, uže vsjo bylo“

krasnikov chomicevic_dmitrijInzell (Německo) – O minulém víkendu v bavorském Inzellu skončilo letošní MS na ledové ploché dráze jednotlivců. V depu i v hledišti bylo vidět mnoho slavných a zajímavých osobností dávné i nedávné minulosti v nejrůznějších funkcích. Osminásobného individuálního mistra světa Nikolaje Krasnikova není nutno nijak zvlášť představovat. Zde působil v roli jakéhosi mentora svého žáka a obdivovatele Dimitrije Koltakova, již také mistra světa. V pátek po tréninku byl čas na kratičký rozhovor.

Mistrem světa na ledové ploché dráze Dmitrij Chomicevič

Berlín, Assen, Inzell – Je za námi po tomto víkendu také Mistrovství světa jednotlvců na ledové ploché dráze, nesoucí název Astana Expo FIM Gladiators championships 2016. Tři víkendy v Berlíně, Assenu a Inzellu shrneme do jednoho příspěvku. Mistrem světa se stal Dmitrij Chomicevič, ale o jeho titulu se rozhodlo doslova v posledních jízdách v Inzellu. Druhý skončil v celkovém hodnocení Dmitrij KOltakov, který o pouhý bod méně než novopečený mistr Chomicevič. Třetí byl v celkové klasifikaci Daniil Ivanov. Nejlepším mimo ruským jezdcem byl až šestý Franz Zorn z Rakouska. Jan Klatovský skončil s třiceti devíti  body dvanáctý. Do seriálu se nakonec dostal v posledním víkendu v Inzelu i Antonín Klatovský. 

Suverénním vítězem v neděli Daniil Ivanov

Almaty (Kazachstán) – V nedělním závodě nepoznal Daniil Ivanov hořkost porážky a radoval se tak z vítězství a zisku plného počtu jeden a dvaceti bodů. Druhý skončil Dmitrij Koltakov, který si do celkové tabulky připíše šestnáct bodů, což je méně než si připíše v neděli třetí muž Igor Kononov. Čtvrtý byl ve finále Dmitrij Chomicevič. Pátý a současně nejlepší mimo ruský jezdec byl opět Franz Zorn. Jan Klatovský si oproti sobotě o bod polepšil a skončil čtrnáctý. V celkovém součtu vede stále Ditrij Koltakov s náskokem čtyř bodů na dvojici Daniil Ivanov  Igor Kononov. Jan Klatovský je po čtyřech závodech na čtrnáctém místě.

V Almatech vyhrál v sobotu Igor Kononov

Almaty (Kazachstán) – Ve třetím závodě letošního ročníku Mistrovství světa ledařských Gladiátorů vyhrál na dráze v Almatech Igor Kononov. Ten sice v základní části podlehl Dmitriji Koltakovovi a v semifinále pak Dmitriji Chomicevičovi, ale ve finále už nikomu nedal šanci. Druhý skončil ve finále Daniil Ivanov a bronz si vybojoval Dmitrij Chomicevič. I čtvrtá příčka patřila ruskému jezdci. Skončil na ní Dmitrij Koltakov. Nejlepším neruským jezdcem se stal na páté pozici Franz Zorn z Rakouska. Česká jezdec Jan Klatovský obsadil s jedním bodem patnácté místo. V celkové klasifikaci vede Koltakov, před Kononovem a Chomicevičem. Zítra se na stejné dráze pokračuje čtvrtým podnikem.

Mistry světa družstev na ledě Rusové, naši čtvrtí

Togliati (Rusko) – Ruská reprezentace se stala, jak široká veřejnost očekávala opět Mistry světa družstev na ledové ploché dráze. Týme ve složení Dmitrij Koltakov, Dmitrij Chomicevič a Nikolaj Krasnikov vybojovala za oba dny v Togliatti sedmapadesát bodů. Boj se tedy sváděl hlavně o další pozice. Již po sobotě bylo jasné, že o zbývající dvě medaile bude bojovat Rakousko a Švédsko. Po sobotě na tom byli lépe Rakušané, ovšem nedělní podnik zvládli lépe Švédové a ve složení Ove Ledström, Niklas Svensson a Daniel Hendersson se radovali ze stříbrných medailí. Bronz tedy připadl Rakousku, které mělo v celkovém hodnocení o dva body méně. V rakouském týmu se blýskl velký talent rakouské ledové ploché dráhy Manfred Seifter. Vybojoval devatenáct bodů. Kolegy v týmu mu byli Franz Zorn a Harald Simon. Naši jezdci Antonín Klatovský, Jan Klatovský a náhradník Radek Hutla obsadila se sedmibodovou ztrátou bramborovou čtvrtou pozici.

Jan Klatovský je po úvodním víkendu dvanáctý

Krasnogorsk (Rusko) – Dvanáctou příčku si drží po prvním víkendu Ice Speedway Gladiators 2016. V sobotu obsadil Jan se třemi body třináctou příčku. Skvěle se po celý závod vedlo talentovanému Rusovi Jegoru Myškověcovi. Nakonec však byl za pád z finálové jízdy vyloučen. Vítězem se stal stejně jako v loňském roce na stejném ovále legendární Nikolaj Krasnikov. Druhý byl Dmitrij Koltakov a bronz vyjel Dmitrij Chomicevič. Druhý den Jan Klatovský přidal jeden bod navíc a skončil o stupínek výše. V neděli se z vítězství radoval Dmitrij Chomicevič, druhý byl Dmitrij Koltakov a bronzový Nikolaj Krasnikov. V celkové klasifikaci vede Dmitrij KOltakov, druhý je Nikolaj Krasnikov, který už však žádné body nepřidá, jelikož startoval v Krasnogorsku jako divoká karta. Třetí pozici drží celkově Jegor Myškověc.