Archív kategorie

Jan Klatovský sedmý, vyhrál Chomicevič

Fantastické sedmé místo vybojoval Jan Klatovský ve dnešním čtvrtém závodě seriálu Ice Speedway Gladiators v ruském Togliatti. Vítězem  závodu se stal po třech závodech někdo jiný než Koltakov. Z vítězství se raduje Dmitrij Chomicevič. Koltakov skončil v ryze ruském finále druhý a bronzový byl Daniil Ivanov. V celkové klasifikaci vede jasně Koltakov, před Ivanovem a Chomicevičem. Klatovský je čtrnáctý.

Koltakov bez ztráty bodů, Jan Klatovský desátý

Skvělé desáté místo obsadil Jan Klatovským ve své premiéře v letošním ročníku Ice Speedway Gladiators v ruském Togliatti. Nebýt pádu v poslední jeho jízdě, bylo z toho semifinále. Vítězem se stal loňský mistr světa a vítěz prvních dvou závodů v Astaně Dmitrij Koltakov. 

Jan Klatovský: „Hlavně si pěkně zazávodit“

Nejprve se Jan Klatovský ve finském Ylitorniu kvalifikoval do seriálu Icespeedway Gladiators. Ovšem neobešlo se to bez bolestivého pádu v jedné z jízd. Následovalo dlouhé léčení a rehabilitace. Klatovský byl nucen i vzdát účast v prvních dvou závodech seriálu.

Rusko mistry světa s plným počtem bodů

Ruský reprezentační tým se stal dnes a včera v ruském Šadrinsku Mistry světa družstev na ledové ploché dráze. Ruské trio Koltakov, Ivanov a Chomicevič vyhrálo všechny své jízdy a titul bere s plným počtem bodů. Druhé skončilo Švédsko ve složení Niclas Svensson, Ove Ledström a Martin Haarahiltunen. Z bronzové pozice se radují jezdci Rakouska, kteří po zranění Haralda Simona startovali pouze ve dvou. Ovšem Frankie Zorn a Charly Ebner se dokázali se soupeři statečně poprat a bronz jim náleží právem. Česká reprezentace ve složení Lukáš Hutla, Radek Hutla a Vlado Višváder se opírala hlavně o výkony Lukáše Hutly, který vybojoval celkově za oba dny osmnáct bodů. Naši borci obsadili konečné páté místo.

Rusové vedou, české trio poslední

Na posledním šestém místě s devíti bodovým ziskem se drží český ledařská reprezentace po prvním dni Mistrovství světa družstev ledové dráze v ruském Šadrinsku. Český tým oslabený o Jana Klatovského a Andreje Diviše reprezentuji otec a syn Hutlovi společně s Vladimírem Višváderem. Všichni tři naši se dostali ke slovu, ale nejlepším z nich byl podle očekávání Lukáš Hutla s osmi body. Ve vedení je podle předpokladů Rusku s 25 body, před Švédskem, které má o šest bodů méně. Na třetím místě je prozatím tým Rakouska, který rovněž přišel o jednu ze svých opor, když nestartuje Harald Simon. Finálový podnik pokračuje zítra. (Komentář Lukáše Hutly uvnitř článku)

Dmitrij Koltakov stál nejvýše i ve druhém závodě

I druhý závod ledařského Ice Speedway Gladiators v kazašské Astaně ovládl Rus Dmitrij Koltakov. Koltakov neměl v nedělním měření sil konkurenta a vyhrál s plným počtem bodů. Druhý byl tentokrát další Rus Sergej Karačincev a i z bronzové pozice se radoval ruský jezdec Daniil Ivanov. Překvapení sobotního závodu Švéd Martin Haarahiltunen se stal překvapením vlastně i v neděli, když znovu postupoval do finále a tam dojel čtvrtý. V celkové klasifikaci šampionátu je na čele obhájce titulu Dmitrij Koltakov, druhý je Sergej Karačincev a třetí prozatím Daniil Ivanov.

Úvodní závod ovládl loňský mistr

Loňský Mistr světa na ledové ploché dráze pokračuje v úspěšném tažení i letos. První závod letošního ročníku Ice Speedway Gladiators v kazašské Astaně ovládl se ziskem devatenácti bodů, když vyhrál ve finálové jízdě. V průběhu závodu podlehl pouze Chomicevičovi a Karačincevovi. Asi největším překvapení závodu se stal mladý Švéd Martin Haarahiltunen, který obsadil fantastické druhé místo. Třetí byl ve finále Dmitrij Chomicevič. Druhý závod se jede hned zítra v 8:30 našeho času na stejném ovále rychlobruslařské haly.

Divoké katy a startovní čísla pro Gladiátory byly oznámeny

V průběhu týdne byly zveřejněny dvě divoké karty pro letošní roční Ice Speedway Gladiators, kde máme také letos díky Janu Klatovskému své zastoupení. Divokou kartu získal Němec Gunther Bauer a Nizozemec Jesper Iwema. Bohužel divokou artu nezískal legendární Švéd Stefan Svensson. Jeho syn Niclas se kvalifikoval již z víkendové kvalifikace. Tato dvojice doplnila již předem nasazeného loňského Mistra světa Dmitrije Koltakova a dvanáctku postupujících z kvalifikační závodů.

Do finále Gladiátorů postupuje pouze Jan Klatovský

Ylitornio, Örsköldsvik – Pouze Janu Klatovskému se podobně jako v předchozích letech podařilo kvalifikovat mezi světovou ledařskou elitu. Ve finském Ylitorniu obsadil s jedenácti body páté místo. Vítězem závodu ve Finsku se stal Sergej Karačincev, druhý byl Dinar Valejev a bronzovou medaili si vybojoval Ove Ledström. Do finálové série postupuje ještě čtvrtý Martin Haarahiltunen a šestý Harald Simon. Druhý závod ve švédském Örsköldsviku ovládli rovněž ruští jezdci. První byl Dmitrij Chomicevič, druhý skončil Daniil Ivanov a třetí příčku obsadil Rakušan Frankie Zorn. Postup mezi elitu si zajistili čtvrtý Niclas Svensson a pátý Johann Weber. O poslední postupové místo musel být vypsán rozjezd mezi legendami ledařské disciplíny a mladým Švédem. Z postupu se nakonec raduje právě mladičký Švéd Jimmy Olsen, jelikož v rozjezdu pro poruch nedojel Stefan Svensson a Günther Bauer. FIM však bude ještě nominovat dvě stálé divoké karty a tipem naší redakce je, že to budou právě Svensson a Bauer, kdo doplní startovní pole Ice Speedway Gradiators. Bohužel se z ledařským Mistrovství světa loučí zbylí dva čeští jezdci Andrej Diviš a Lukáš Hutla.Oba skončili za postupovou čárou, když hlavně Lukáš Hutla doplatil na pády ve dvou jízdách. Přímé nasazení mezi elitu měl již loňský mistr světa Dmitrij Koltakov.

V sobotu se bude bojovat o postup do Gladiátorského finále

O postup mezi elitu světa na ledové ploché dráze bude v sobotu bojovat hned trojice českých jezdců. Ve švédském Örsköldsviku budou bojovat Lukáš Hutla a Andrej Diviš a finském Ylitorniu se představí náš nejlepší ledař Jan Klatovský, který na úvod sezóny zaznamenal skvělé výkony ve švédské lize. Ve finálové sérii je již jako loňský Mistr světa Dmitrij Koltakov, z obou semifinálových bojů postupuje vždy po šesti jezdcích a zbylé dva doplní FIM jako dvě stálé divoké karty. Šestnáctku jezdců doplní vždy divoká karta pořadatele.

Nominace českých ledařů na kvalifikaci Mistrovství světa

Na schůzce ledařských jezdců, pořadatelů a funkcionářů bylo rozhodnuto o nasazení jezdců České republiky do kvalifikačních bojů. Loňský Mistr České republiky a v současnosti náš nejlepší jezdec na ledové ploché dráze Jan Klatovský odjede do finského Ylitornia, kde bude startovat se startovním číslem pět 13. ledna. Andrej Diviš a Lukáš Hutla zamíří ve stejný den do švédského Örnsköldsviku, kde nastoupí Lukáš Hutla s číslem šest a Andrej Diviš se čtrnáctkou.

Dmitrij Koltakov Mistrem světa na ledě

Dmitrij Koltakov se stal letošním Mistrem světa na ledové ploché dráze. Dnešní poslední závod v nizozemském Heerenveenu sice vyhrál Dmitrij Chomicevič, ale to už nic nezměnilo na tom, že se Dmitrij raduje z letošního titulu. Druhý byl dnes Dinar Valejev a třetí Daniil Ivanov. Náš Jan Klatovský dnes vybojoval čtyři body a patřila mu třináctá příčka. V celkové klasifikaci se za Koltakova zařadil Igor Kononov a třetí pak dnešní vítěz Dmitrij Chomicevič co by loňský Mistr světa. Jan Klatovský se svými celkovými třiceti čtyřmi body obsadil třináctou příčku na světě.

Koltakov znovu vyhrál a je ve vedení už o osm bodů

Už osmi bodový náskok má v celkové klasifikaci ruský ledař Dmitrij Koltakov, který zcela ovládl německý Berlín. Nejen, že vyhrál v sobotu, ovládl i finálovou jízdu v neděli a jasně kráčí za titulem mistra světa pro letošní rok. Druhý skončil v nedělním podniku jeho odvěký rival Igor Kononov a bronz připadl tentokrát obhájci titulu Dmitriji Chomiceviči, který si jej však vybojoval až v posledním kole, kdy zaváhal do té doby třetí Dinar Valejev. Nejlepšího výsledku v letošním seriálu dosáhl i náš Jan Klatovský, když vybojoval skvělých šest bodů a skončil desátý. Nebýt pádu v jeho třetí jízdě, byl by výkon určitě ještě lepší.

Bezchybný Koltakov v Berlíně

Dmitrij Koltakov se stal neporaženým mužem sobotního sedmého závodu Ice Speedway Gladiators v Berlíně. Druhý skončil Igor Kononov a třetí byl nadějný ruský ledař Dinar Valejev. Nejlepším mimo ruským závodníkem se stal Franz Zorn, který došel až do finálové jízdy, kde skončil poslední. Jediný Čech ve startovním poli Jan Klatovský vybojoval čtyři body a patřila mu dvanáctá příčka. V celkové klasifikaci vede s pěti bodovým náskokem Koltakov.

Startovní listina gladiátorských bojů v Berlíně

Víkend, který se kvapem blíží přinese finálový dvoj závod Mistrovství Evropy na ledě. V tomto závodě máme tři želízka v ohni a kompletní startovní listinu najdete ZDE. Ovšem další víkend se jede už znovu Astana Expo 2017 Ice Speedway Gadiators. Jezdci se po útrapách v Rusku a Kazachstánu přesunují do Evropy, speciálně do Berlína, kde se pojede už sedmý a osmý podnik. Jan Klatovský co by jediný Čech v seriálu si slibuje od evropské části jisté zlepšení. Na divokou kartu pojede Luca Bauer, syn stálého účastníka Günthera Bauera. Jako náhradníci se představí se sedmnáctkou v Česku dobře známý Markus Jell a s osmnáctkou známý spíše s klasických oválů Tobias Busch. Do závodu zasáhne také druhý oficiální náhradník seriálu Timo Kankunen z Finska, který zaskakuje za zraněného Jimmy Olsena ze Švédska. V čele šampionátu je Dmitrij Koltakov, před Igorem Kononovem a obhájce titulu Dmitrijem Chomicevičem. 

Igor Kononov neměl v Medeu konkurenta

Vítězem v šestém závodě Ice Gladiators v kazašském Almaty se stal Igor Kononov, který stejně jako v zamlžené sobotě, ani v neděli nepoznal hořkost porážky a suverénně vyhrál. Druhý skončil ve finálové jízdě Dmitrij Koltakov a třetí byl Dmitrij Chomicevič. Parádní výkon předvedl i Rakušan Franz Zorn který byl čtvrtým finalistou. Jediný Čech ve finálové sérii Jan Klatovský byl stále limitován zlomeným malíčkem, ale i přesto vybojoval čtyři body skončil třináctý. V celkové klasifikaci je na čele stále Dmitrij Koltakov s dvou bodovým náskokem na Koltakova. Třetí je z 94 body Dmitrij Chomicevič. Jan Klatovský je se čtrnácti body sedmnáctý.

Igor Kononov vyhrál zamlžené Almaty

Mlha byla dnes úhlavním nepřítelem pořadatelů pátého závodu Mistrovství světa Ice Speedway Gladiators v kazašském Almaty. Nejprve se hned na úvod zranil Daniil Ivanov z Ruska a ve zbytku závodu už nestartoval. Poté se nad stadión snesla taková mlha, že nebylo vidět na krok. Po nějaké době se znovu rozplynula a podařilo se dojet základní část závodu, v niž se splným počtem bodů stal vítězem Igor Kononov. Druhý byl Dmitrij Koltakov a bronz si připsal na své konto Dmitrij Chomicevič. Náš reprezentant Jan Klatovský si na své konto připsal čtyři body za čtyři třetí místa. Po odjetí základní části mlha znovu zahalila stadión Medeu a tak se Jury závodu shodla na ukončení podniku po základní části. Seriál pokračuje zítra na stejném ovále.

Kononov nejlepší v Sardinsku, Jan Klatovský má zlomený malíček

Pro Jana Klatovského nedopadl víkend v Sardinsku moc dobře,. Nejen, že se mu nevedlo moc dobře ve třetím a čtvrtém závodě Ice Speedway Gladiators, včera si v poslední jízdě po pádu zlomil dva články levého malíčku. „Stalo se to včera v poslední jízdě. Dnes jsem to ještě nějak zkoušel, ale nešlo to. „vzkázal ze Sardinsku Jan Klatovský. Vítězem se po oba dny stal Igor Kononov. I na druhém a třetím místě bylo pořadí stejné. Dmitrij Koltakov byl po oba dny druhý a Dmitrij Chomicevič třetí. V celkové klasifikaci vede Dmitrij Koltakov, před Igorem Kononovem a Dmitrijem Chomicevičem. Jan Klatovský je šestnáctý.

Druhý závod v Togliatti vyhrál Dmitrij Chomicevič, Jan Klatovský čtrnáctý

Bohužel až čtrnáctou příčku obsadil Jan Klatovský ve druhém závodě. Vybojoval dva body a poslední svou jízdu bohužel nedokončil pro pád. Vítězem závodu se stal loňský Mistr světa Dmitrij Chomicevič. Společnost na stupních vítězů mu dělali včerejší vítěz Dmitrij Koltakov a další jejich týmový kolega Dinar Valejev. Nejlepším mimo ruským závodníkem se stal i tentokrát Franz Zorn a dokázala se dokonce probít až do finále. Tady však obsadil poslední místo. Další dva závody se jedou z týden v Sardinsku. V celkové klasifikaci vede Dmitrij Koltakov, před Dmitrijem Chomicevičem a Daniilem Ivanov. Jan Klatovský je čtrnáctý.

Dmitrij Koltakov vyhrál první závod v Togliatti

Dnes bylo v ruském Togliatti zahájeno Mistrovství světa na ledové ploché dráze Ice Speedway Gladiators. Plně ruské finále ovládl Dmitrij Koltakov, Druhý skončil Dmitrij Chomicevič a z bronzu se radoval Daniil Ivanov. Posledním mužem finále byl Igor Kononov. Nejlepším mimo ruským závodníkem byl jak už je za poslední roky zvykem Rakušan Franz Zorn. Jediný český jezdec a letošní Mistr ČR na ledě Jan Klatovský vybojoval dva body, což stačilo pouze na patnáctou příčku. „Já dneska nic moc, pořád je to na pytel.“ zní smutným hlasem Jana Klatovského hodnocení dnešního závodu.„Hrůza, zítra to bude lepší. Zatím nejsem v optimální pohodě, ale bude to lepší. Dráha byla dobrá, ale přemrzlá, díry jak po motokrose. Rusové, to je jiná liga, ale uvidíme další závody“ zakončil Honza. Pokus o nápravu bude mít už zítra na stejném ovále, kde se od 11 hodin našeho času jede druhý díl seriálu.