Archív kategorie

Rusko s kompletem bodů

Po patnácté v řadě a po pětatřicáté v historii se stali o víkendu v Max Aicher Aréně v v Inzellu ruští ledoví gladiátoři Mistry světa družstev. Tým v sestavě Igor Kononov, Dmitrij Chomicevič a Dmitrij Koltakov neztratili ani bod a zaslouženě se tak radují z titulu. Velký boj nastal o další medailové příčky. Ten nakonec ve svůj prospěch vyjeli druzí Rakušane ve složení Franz Zorn, Charly Ebner a Josef Kreuzberger. Domácí Němci se mohli těšit z bronzové medaile, i když ke stříbru jim chyběly čtyři body. Český tým, který se skládal z Jana Klatovského, Lukáš Hutly a Andreje Diviše vybojoval v celkovém součtu obou dní 25 bodů a byl pátý. 

Startovní listina Inzellu je kompletní

Následující sobotu a neděli se v německém Inzellu pojede dvou denní závod Mistrovství světa družstev na ledě. Jasnými favority jsou rusové, kteří do bojů nasadí vedoucí trojici z Ice Speedway Gladiators. Šlapat na paty by jim měli domácí Němci, Rakušané, Švédové, ale i naše reprezentace, která pod vedením Antonína Klatovského staršího vystoupí v sestavě Jan Klatovský, Lukáš Hutla a Andrej Diviš.

Hodně zajímavý Wilmersdorf

Výsledky z víkendového Mistrovství světa družstev na ledové ploché dráze jsme Vám již přinesli v článku „Klatovští s Hutou jsou bronzoví„. V dnešním článku se ohlédneme za celým víkendem díky našeho redaktora Mirka Köveslygetyho, který nechyběl přímo v místě dění.

Klatovští s Hutlou jsou bronzoví

Bratři Klatovští společně s náhradníkem Lukášem Hutlou, který se dostal ke slovu jen jednou se včera a dnes stali v Berlíně bronzovými medailisty Mistrovství světa družstev na ledě. Včerejší třetí místo dnes bez problému udrželi. Druzí skončili ledoví borci Rakouska a zlaté medaile patří již po třinácté v řadě Rusku. Dnešní závod však ovládli Rakušané před Rusy a našimi borci.

Češi jsou třetí po úvodním dni družstev

Po prvním dni se český ledařský tým drží na skvělém třetím místě. Oba bratři Klatovští přispěli stejným počtem jedenácti bodů. Lukáš Hutla se na start nedostal. V čele je ruský tým s devětadvaceti body. Na druhém místě se drží skvělí Rakušané.

Antonín Klatovský je v gladiátorském seriálu

Tak nakonec se to podařilo. Před malou chvíli nám dorazila do redakce od Petra Moravce  aktualizovaná startovní listina ledařského šampionátu gladiátorů, kde se startovním číslem čtrnáct figuruje jméno Antonína Klatovského. Ze sestavy byl vyškrtnut po odstoupení René Stellingwerf z Nizozemí. Ve finálové sérii budeme tedy mít dvojí zastoupení. S č.6 Jan Klatovský a s č.14 Antonín Klatovský.

Nominace na ledařské mistrovství, nominován pouze Jan Klatovský

Jen na 50% může být český plochodrážní fanoušek spokojen s nominací FIM do seriálu závodů MOTUL FIM Ice Speedway Gladiators World Championships 2015. Nominován byl totiž jen Jan Klatovský, který bude startovat se startovním číslem šest. Jeho starší bratr Antonín byl nominován pouze jako první náhradník s číslem devatenáct, což zaskočilo i šéfa české ploché dráhy Petra Moravce. „Moc to nechápu, samozřejmě vznáším dotaz, že Tondu přeskočili tři jezdci co skončili v kvalifikaci za ním.“ řekl Petr Moravec. 

Challenge v St. Johannu zrušeno

Závod Ice Speedway Gladiators Challenge v rakouském St. Johannu byl pro nepříznivé počasí zrušen a vzhledem k šibeničnímu termínu již není možné změnit pořadatele. Účastníky finálové série, která začíná již příští týden v ruském Krasnojarsku nominuje FIM.

Antonín Klatovský postupuje, vítězem Zorn

Strömsunds (Švédsko) – Jediný Čech ve startovním poli kvalifikace Mistrovství světa Gladiátorů na ledě Antonín Klatovský obsadil po výborném výkonu třetí místo a postoupil tak do Ice Speedway Gladiators Challenge v rakouském St. Johannu Am Pongau, který je na programu již tento víkend. Vítězem závodu se stal Rakušan Franz Zorn, před Vitalijem Chomicevičem z Ruska.

Kvalifikace ledových Gladiátorů přesunuta do Strömsundu

Původně se kvalifikace ledových Gladiátorů měla odjet v Hallstaviku 10. ledna, počasí však bylo proti. Pořadatelé se rozhodli přesunout závod o týden na 17. ledna. Ani v tomto datu se však nepodaří závod v Hallstaviku. Vše se nakonec stěhuje do 600 km severněji vzdáleného Strömsundu, kde se bude bojovat o 8 postupových míst do rakouského Challenge v St. Johann im Pongau.

Danil Ivanov obhájil titul Mistra světa na ledě

icegladiatorsDanil IvanovO uplynulém víkendu se v německém Inzellu rozhodovalo v posledních dvou závodech gladiátorského Mistrovství světa o titulu světového šampióna. Ten nakonec obhájil Rus Danil Ivanov. Ani přesto, že Dmitrij Koltakov dokázal vyhrát v sobotním závodě, v neděli nenechal Danil Ivanov nic náhodě a titul si ubránil. V celkové klasifikaci skončil druhý Dmitrij Koltakov a bronz si vybojoval Dmitrij Chomicevič. Jan Klatovský skončil v sobotu desátý a v neděli mu patřila čtrnáctá příčka. Celkově skončil náš reprezentant na skvělém sedmém místě a stal se tak druhým nejlepším neruským jezdcem.

Stejné pořadí na stupních vítězů, osmý Jan Klatovský

gladiators_logo_1.pngivanov_danil.jpgkoltakov_dmitrij.jpgklatovsky_jan.jpg Druhé klání ledových gladiátorů v holandském Assenu mělo ve finálové jízdě stejné obsazení i pořadí jako v sobotním závodě. Opět se tak z vítězství radoval Danil Ivanov před Dmitrijem Koltakovem a Dmitrijem Chomitsevičem. Ivanov i Koltakov, ale získali stejně bodů a rozdíl mezi nimi zůstává na sedmi bodech. O titulu se tak rozhodne za dva týdny v německém Inzellu, stejně jako o bronzu v souboji mezi D. Chomitsevičem a Kononovem. Právě Igora Kononova dokázal Jan Klatovský ve své úvodní rozjížďce porazit a po dalších úspěšných startech směřoval za jistým postupem do semifinále, ale odstoupení za závěrečné rozjížďky mu přineslo nejistotu. Nakonec sedm bodů na postup a osmé místo stačilo.

První závod v Assenu vyhrál Ivanov, Jan Klatovský sedmý

gladiators_logo_1.pngivanov_danil.jpgklatovsky_jan.jpg

Včera se na 370 metrů dlouhé zastřešené dráze De Bonte Wever v holandském Assenu odjel pátý závod letošního seriálu Mistrovství gladiátorů na ledě. Ve finále zvítězil obhájce titulu a lídr průběžného pořadí Danil Ivanov. Druhý skončil jeho pronásledovatel Dmitrij Koltakov, který na něj ztrácí celkově už sedm bodů. Na třetím místě ve finále skončil Dmitrij Chomitsevič, jemuž patří stejná příčka i v celkovém hodnocení. Čtvrtý účastník finále Igor Kononov v něm měl pád a z opakovaného startu byl vyloučen. Ve včerejší bitvě se dařilo Janu Klatovskému, který si v základní části vybojoval osm bodů a postoupil do semifinále. V něm už však soupeři byli nad jeho síly. Jan tak obsadil sedmé místo za nejlepším neruským jezdcem Švédem Stefanem Svenssonem.V celkovém pořadí se Jan Klatovský posunul na osmé místo.

Nasazení pro závody gladiátorů na ledě v Assenu

icegladiators_1.gifnizozemsko.png   Ve startovní listině pro závody MS gladiátorů na ledě, které se uskuteční o tomto víkendu v holandském Assenu, došlo k několika změnám. Zraněné rakouské jezdce Frankyho Zorna a Haralda Simona nahradili Max Niedermaier a Tomi Tani. Švéd Per- Anders Lindström byl hospitalizován s infekcí v noze a jeho místo zaujal domácí Sven Holstein. Jako divokou kartu pořadatelé nasadili Simona Reitsmu. Jako traťové rezervy budou připraveni: včera úspěšný Dirk Werkman a Gerrit Schukken. Dnešní závod, ve kterém bude samozřejmě startovat i náš Jan Klatovský, začíná v 19 hodin. Od 20.30 poběží přenos na stanici Eurosport 2. Zítřejší měření začíná ve 14 hodin.

V Blagověščensku první Koltakov a Ivanov,Klatovský 13.,11.

icegladiators_1.gifkoltakov_dmitrij.jpgivanov_danil.jpgklatovsky_jan.jpg

Seriál mistrovství světa gladiátorů na ledové dráze pokračoval závody v Blagověščensku, vzdáleném více než 6 tisíc kilometrů od Moskvy, městě ležícím u ruských hranic s Čínou. V sobotu na stadionu Amur zvítězil Dmitrij Koltakov a dnes vedoucí muž celkového pořadí a obhájce titulu Danil Ivanov. Ivanov vede o čtyři body před Koltakovem. Na třetím místě je Dmitrij Chomicevič o bod před Igorem Kononovem. Jan Klatovský v sobotu vyjel čtyři a dnes šest bodů. Celkem jich má 20 a patří mu desátá příčka.

Rusové podvacáté mistry, naši šestí

rusko.pngFIM_1.jpgUž podvacáté vybojovali dnes v Togliatti ledaři Ruska titul mistrů světa na ledové ploché dráze družstev. Vítězství bylo jednoznačné, na druhý tým Švédska měli náskok patnácti bodů. Bronz si nakonec po boji s Rakouským týmem, který byl oslaben o Franze Zorna vybojovali Finové. Čeští jezdci nasbírali 27 bodů, což stačilo jen na šesté místo. 

Po prvním dnu vedou domácí, naši šestí

rusko.pngicespeedway_1.jpg

Dnes bylo v ruském Togliatti na stadionu Anatolije Stěpanova zahájeno mistrovství světa družstev na ledové dráze. Podle očekávání jsou v čele domácí jezdci v sestavě Danil Ivanov, Dmitrij Koltakov, Sergej Makarov. Druhé je také podle předpokladů Švédsko. O třetí místo se dělí Finsko s oslabeným Rakouskem. Naši reprezentanti v sestavě Jan Klatovský, Lukáš Volejník a Andrej Diviš jsou na šesté příčce. Téměř všechny body českého týmu však vyjel Jan Klatovský. Zítra od 11 hodin našeho času pokračuje závod druhým dnem.Živý přenos by měl běžet na stránce http://www.megalada.com/

Franz Zorn zraněn

icegladiators_1.gifzorn.jpgFranz Zorn si v Krasnogorsku zlomil stydkou kost a je ze závodění vyřazen minimálně do závodů v nizozemském Assenu. Po výzkumu v nemocnici v Salzburgu byl Rakušanovi zašit i velký šrám na noze. Rakousko tím přišlo o velkou sílu v závodě Mistrovství světa družstev příští týden v Togliatti. S Haraldem Simonem pravdo podobně pojede v týmu Martin Laitner a jako náhradník Martin Posch.

Druhý závod vyhrál Koltakov, Jan Klatovský desátý

icegladiators_1.gifkoltakov.gifDnes se v Krasnogorsku jel druhý závod Ice Speedway Gladiators Championships. Jeho vítězem se stal Dmitrij Koltakov, který ve finálové jízdě porazil bratry Chomiceviče (druhý byl Dmitrij a třetí Vitalij), ale taky včerejšího vítěze Danila Ivanova, který byl ve finálové jízdě čtvrtý. Jan Klatovský obsadil v dnešním závodě desátou příčku se šesti body. Prvních sedm příček znovu obsadili ruští jezdci. V celkové klasifikaci vede Ivanov o dva body před Koltakovem a Dmitrijem Chmicevičem.Jan Klatovský je celkově desátý s Lindströmem a Stelligverfem.

První závod gladiátorů vyhrál Ivanov, Jan Klatovský 13.

icegladiators_1.gifivanov_danil.jpgkoltakov_dmitrij.jpgklatovsky_jan.jpg Dnes odpoledne byl na stadionu Zorkij v ruském Krasnogorsku  zahájen seriál Ice Speedway Gladiators Championship ( MS jednotlivců na ledě). Diváci byli svědky jednoznačné dominance domácích jezdců, kteří obsadili prvních šest míst. Ve finálové jízdě i přes horší start zvítězil obhájce titulu mistra světa Danil Ivanov po velkém boji s Dmitrijem Koltakovem. Třetí dojel Dmitrij Chomicevič a čtvrté místo zbylo na jeho staršího bratra Vitalije, jedoucího jako divoká karta. Pořadí na stupních vítězů tak bylo stejné jako celkové pořadí loňského šampionátu. Stálým jezdcem seriálu je i náš Jan Klatovský. Jan ztratil šance na postup ve 14. jízdě ze které byl vyloučen. V ostatních získal po bodu, což mu celkově stačilo na 13. příčku.