Archív kategorie

Stian V. Nielsen ovládl pětaosmdesátky v Elgane

Vítězem finálového závodu Gold Trophy 85cc se stal v norském Elgane Stian V. Nielsen, který vybojoval čtrnáct bodů. O druhé až čtvrté místo musel být vypsán rozjez. Jeho vítězem a druhé místo vybojoval Marcus Birkemose z Dánska a dánskou bednu završil třetím místem další mladík z Dánska Esben Hjerrild.

V Elgane znají finalisty třídy do 85 ccm

V norském Elgane probíhá tento víkend Young Gold Trophy v nejnižší plochodrážní kubatuře do 85 ccm, tedy neoficiální Mistrovství světa 85 ccm. Ta není v naší zemi rozšířená a tak se závod uskutečnil bez české účasti. V sobotu se odjela dvě semifinále, která určila šestnáctku nedělního finále. Vítězem prvního semifinále se stal Dán Marcus Birkemose. Druhé semifinále ovládl domácí norský mladík Mathias Pollestad.

Ve Zlaté trofeji do 80 ccm znovu dominovali mladí Dánové

O víkendu se na mini dráze v polské Czestochowé uskutečnil 14. ročník soutěže Gold Trophy FIM, pro jezdce na strojích o objemu do 80 ccm.V dosavadních ročnících kromě jediné vyjímky( Švéd Anders Mellgren) vždy vítězili zástupci Dánska (mj. Leon Madsen a Mikkel Michelsen). Stejně tomu bylo i v letošním závodě, kterého se zúčastnilo 46 plochodrážníků ze šesti zemí (Dánsko, Polsko, Švédsko, Finsko, Norsko a Německo). Ve finále byl nejlepší Mads Hansen. Obhájce titulu Frederik Jakobsen v jedné jízdě udělal chybu, a proto se musel rozjíždět jen o druhé místo. V rozjezdu porazil svého krajana Jonase Jeppesena. Nejúspěšnějším nedánským závodníkem byl sedmý Švéd Filip Hjelmland.