Archív kategorie

Bezchybný Drabik, Krčmář začal jedenáctým místem

Na velmi těžké dráze v polské Poznani se braly v neděli první body do seriálu Mistrovství světa juniorů. Jako nejlépe připraven se ukázal domácí Polák Maksym Drabik, který vyhrál suverénně základní část a poté i semifinále a finále. Druhý byl další Polák Bartosz Smektala a třetí pak Jevgenij Kostigovs z Lotyšska. Aby tomu nebylo málo, čtvrtým mužem ve finálové jízdě byl už třetí Polák Dominik Kubera. Eduard Krčmář začal seriál pěti body a jedenáctým místem.

Do evropského finále jdou Poláci, Rusové a Lotyši

Ve slovenské Žarnovici se jelo v neděli druhé semifinále Mistrovství Evropy dvojic. O vítězné dvojici musel však rozhodnout až rozjezd, jelikož týmy Ruska a Polska nasbírali v základní části závodu shodně 27 bodů. Na start rozjezdu se postavil za Polsko Mateusz Szczepaniak, v týmu Ruska padlo na Andreje Kudriašov. Od startu šel do vedení polský borec a cílovou pásku protnul právě on jako první. Poláci se tak radují z postupu do finále. Na druhém místě skončilo Rusko a z bronzu a posledního postupového místa se radují Lotyši. Slovenský domácí tým obsadil šesté místo. Nejlepším jezdcem závodu co do počtu získaných bodů byl Rus Andrej Kudriašov.

Mistrovství Evropy dvojic v Žarnovici

Zítra se na jediné slovenské ploché dráze uskuteční semifinálový závod Mistrovství Evropy dvojici. Bojovat se bude o tři postupová místa. Nabité sestavy mají jednoznačně Poláci, Lotyši a bez šancí nejsou ani domácí v sestavě Patrik Búri, Jakub Valkovič a Ján Mihálik. Šlapat na paty jim však budou skvělí Rusové a bojovní Ukrajinci. Kdo se dostane do finále se začne odhalovat úderem patnácté hodiny.

Maciej Janowski nejlepší v Cardiffu

Již tradičně se jede na stadionu Principality v welšském Cardiffu jeden ze závodu Speedway Grand Prix. Závod samotný se těší na ostrovech obrovské  body. popularitě. Letošním vítězem se stal před malou chvíli Polák Maciej Janowski. Druhý byl ve finálové jízdě Jason Doyle a bronz bere tentokrát Slovinec Matej Žagar. Slovenský jezdec Martin Vaculík obsadil se čtyřmi body třináctou příčku. V celkové klasifikaci vede Jason Doyle se O pouhé tři body méně mají hned dva jezdci. Poláci Bartosz Zmarzlik a Maciej Janowski. Martin Vaculík je celkově osmý, tedy zatím na pozici, která zajišťuje SGP i pro příští rok.

Artiom Laguta vyhrál v Güstrowě, Václav Milík čtvrtý

Čtvrté místo obsadil Václav Milík ve druhém závodě Speedway European Chamionship v německém Güstrowě. Vítězem se stal Artiom Laguta z Ruska. Druhý byl Andževs Lebeděvs, který jak je vidět chytil v letošní sezóně skvělou fazónu. Z broznu se raduje Krzystof Kasprzak. Náš Vašek Milík obsadil bramborovou čtvrtou pozici. V celkové klasifikaci vede Andževs Lebeděvs s pětadvaceti body, druhý je Artiom Laguta, který má o dva body méně a třetí je zatím náš Václav Milík se čtyř bodovou ztrátou na vedoucího Lebeděvse. 

Josef Franc čtvrtý v Mühldorfu, vyhrál Härtel

Němec Michael Härtel ovládl třetí závod seriálu Mistrovství světa na dlouhé dráze. Druhý skončil ve finálové jízdě Stephan Katt z Německa a bronzový byl Methieu Tressarieu. Josef Franc i přesto, že v základní části závodu skončil až pátý. Ve finále však pro poruchu nedokončil Martin Smolinski, který ovládl základní část.

Stian V. Nielsen ovládl pětaosmdesátky v Elgane

Vítězem finálového závodu Gold Trophy 85cc se stal v norském Elgane Stian V. Nielsen, který vybojoval čtrnáct bodů. O druhé až čtvrté místo musel být vypsán rozjez. Jeho vítězem a druhé místo vybojoval Marcus Birkemose z Dánska a dánskou bednu završil třetím místem další mladík z Dánska Esben Hjerrild.

V Elgane znají finalisty třídy do 85 ccm

V norském Elgane probíhá tento víkend Young Gold Trophy v nejnižší plochodrážní kubatuře do 85 ccm, tedy neoficiální Mistrovství světa 85 ccm. Ta není v naší zemi rozšířená a tak se závod uskutečnil bez české účasti. V sobotu se odjela dvě semifinále, která určila šestnáctku nedělního finále. Vítězem prvního semifinále se stal Dán Marcus Birkemose. Druhé semifinále ovládl domácí norský mladík Mathias Pollestad.

Poláci jsou po osmé Mistry světa

Žádné velké překvapení se dnes večer na dráze v Leszně nekonalo a polská reprezentace se stal po osmé Mistry světa družstev. O osm bodů nechali naší severní sousedé za sebou tým Švédska. Z bronzu se nakonec radují jezdci Ruska, kteří se vzchopili po dopingovém skandálu Grigorije Laguty a dokázali porazit tým Velké Británie o tři body. 

Rusko vítězí i bez diskvalifikovaného Laguty

Grigorij Laguta byl dnes před závodem Race Off diskvalifikován za doping v závodě polské Extraligy. Ani to však nezastavilo ruský tým za postupem do finále Mistrovství světa družstev Speedway World Cupu, který se jede zítra ve Leszně, stejně jako dnešní Race off. Rusko vyhrálo ve čtyřech s obrovským náskokem třinácti bodů  nad druhým týmem Austrálie. Třetí skončilo Lotyšsko a poslední USA. Suverénem závodu se stal Emil Sajfutdinov, který ani jednou neprohrál. Více bodů sice vyjel Andževs Lebeděvs z Lotyšska, ovšem potřeboval k tomu více jízd a úspěšného žolíka.

Švédsko jde do finále, Lotyšsko vyřadilo Dány

Velké překvapení se dnes odehrálo ve švédském Västerviku, kde se jelo druhé semifinále Speedway World Cupu. Domácí Švédsko tu vyhrálo s jasným náskokem sedmi bodů na druhé Rusko. Ovšem boj se sváděl ve velmi vyrovnaném závodě hlavně o druhé, třetí a čtvrté místo, což nikdo nečekal. Po odjetí všech jízd si druhým místem zajistili postup do Race Off v Leszně Rusové, ovšem favorizované Dánsko a překvapení večera Lotyšsko měli stejně bodů. Rozhodnout musel rozjezd mezi Andževsem Lebeděvsem a Nielsem Kristianem Iversenem, který ve svůj prospěch proměnil lotyšský jezdec. Což znamená jen jedno.Do Race off, který se jede ve čtvrtek postupují Rusko a Lotyšsko

Češi vyřazeni, přímo do finále jde Velká Británie

Pro český národní tým skončil letošní Speedway World Cup velkou pohromou. Ani ty nejhorší myšlenky nevedly ke čtvrtému místu. Omladěná americká reprezentace nás nakonec porazila o dva body a my se z letošním SWC loučíme v poli poražených. Z přímého postupu do finále v polském Leszně se raduje britská reprezentace. Do závodu Last chance, který se jede rovněž v Leszně postupují druzí Australané  právě třetí tým USA. Našim nejlépe bodujícím jezdcem byl Václav Milík se šesti body. 

Milík druhý v Toruni, vítězem domácí Hampel

Jarek Hampel se stal vítězem úvodního závodu Speedway Euro Championship v polské Toruni. Druhé místo vybojoval český jezdec Václav Milík, který postoupil do kvalifikační jízdy, kterou vyhrál a ve finále nepředstihl pouze Hampela. Třetí byl ve finálové jízdě Andževs Lebeděvs.

Filip Šifalda vyhrál evropský pohár stopětadvacítek

Vítězem závodu evropského poháru FIM Europe na stopětadvacítkách v polské Toruni se stal dnes náš mladík Filip Šifalda. Radost je větší o fakt, že hned za ním skončil Daniel Klíma. Bronz si vybojoval domácí Polák Bartosz Tyburski. Ostatní naši byli sedmý Pavel Kuchař a dvanáctý Milan Dobiáš.

První závod SEC startuje už zítra

Už zítra, to je v pátek 30. června odstartuje v polské Toruni letošní finálová část Speedway European Championship. V sestavě máme pochopitelně i české želízko v podobě vícemistra Evropy z roku 2016 Václava Milíka. V prvním závodě se bohužel nepředstaví zraněný obhájce titulu Nicki Pedersen a nahradí jej Mikkel Bech. Druhá změna v sestavě je Andrej Kudriašov, který zastoupí Adriana Miedzinskeho. Závod startuje v Moto Aréně v Toruni od 19 hodin.

Lotyšsko postupuje do SWC

Vítězem kvalifikačního závodu Speedway World Cup v lotyšské Rize se stali domácí jezdci Lotyšska s velkým náskokem šestnácti bodů. Postupuje tak mezi osm nejlepších týmů světa, které se utkají ve Speedway World Cupu už příští týden. Druhá skončila rok od roku se lepšící Francie a bronzoví byli Němci. Tým Itálie obsadil poslední pozici. Nejlepším jezdcem závodu se stal domácí Andževs Lebeděvs, který ani jednou neprohrál.

Maciej Janowski vyhrál v Horsens

Vítězem sobotního závodu Speedway Grand Prix v dánském Horsens se stal Polák Maciej Janowski, druhý skončil Rus Emil Sajfutdinov a bronzový byl Patryk Dudek. Ve finále startoval i Jason Doyle. Martin Vaculík zažil smolný den, když vybojoval jeden bod a skončil šestnáctý.

Dominik Kubera vyhrál semifinále ve Francii

Evropské semifinále juniorského šampionátu ve francouzském Máconu vyhrál Polák Dominik Kubera a kvalifikoval se tak společně s druhým Robertem Lambertem, třetím Danielem Bewleyem, Davisem Kurmisem a Rafal Karczmarz. Zdeněk Holub jako jediný Čech postoupil do finále bohužel jen  jako náhradník. Druhý náš jezdec ve startovním poli byl Patrik Mikel, který vybojoval tři body a byl vyřazen.

Josef Franc postupuje do Challenge na dlouhé dráze

V Mariánských lázních se jel v sobotu kvalifikační závod Mistrovství světa na dlouhé dráze, odkud postupovalo dvanáct jezdců do Challenge o postup do seriálu finálových závodů. Vítězem se stal Brit Andrew Appletton, druhý byl Bernd Diener a z třetí pozice postupuje Josef Franc. Vyřazení byli bohužel další Češi a to patnáctý Martin Málek, jedenadvacátý Michal Dudek, čtyřiadvacátý Karel Kadlec, který tímto závodem již definitivně ukončil kariéru a pětadvacátý byl Roman Tomany.

Mariánské lázně přivítají semifinalisty Mistrovství světa a FIM Flattrack

Kvalifikace do Mistrovství světa na dlouhé dráze se již v sobotu pojede na dráze v Mariánských lázní. V závodě se bude bojovat o postupové příčky do finálové série na dlouhé dráze. Z našich se v závodě představí celá plejáda. Jmenujme hlavně Josefa France a Martina Málka, kteří jsou hlavními našimi adepty na postup. Z bojů o postup vypadl bohužel zraněný Hynek Štichauer.