Archív kategorie

Zdeněk Holub druhý

Druhé místo vybojoval Zdeněk Holub ve volném závodě jednotlivců na dráze ve Wolfslake. Vítězem se stal Polák Kristian Pieszczek. Třetí byl Dmitri Bergé z Francie. Hned za Francouzem skončil další Čech Matěj Kůs, který do Německa dorazil přímo z Kopřivnice. Z Kopřivnice mířil do Německa i vítěz severomoravského pouťáku Stanislav Mělničuk. Tomu se však vůbec nedařilo a skončil až třináctý.

Matěj Kůs závodil v Německu

V pátek večer a v sobotu se náš jezdec Matěj Kůs účastnil dvojdílného závodu 50. Ostseepokal. Na dráze Wolfslake obsadil Matěj desáté místo se sedmi body. Vyhrál Sebastian Ulamek z Polska, druhý byl Grzegorz Zengota rovněž z Polska a třetí byl další Polák Adrian Cyfer. Den na to se jezdci přesunuli do Starlsundu, kde kraloval Grzegorz Zengota, druhý byl Sebastian Ulamek a třetí Vadim Tarasenko. Matěj Kůs svůj výkon vylepšil o čtyři příčky a skončil šestý. Celkovým vítězem se stal Sebastian Ulamek.

Adrian Gala vyhrál v Teterowě

V německém Teterowě se jel již čtrnáctý ročník závodu Teterower Schildbürgerpokal. Jeho vítězem se stal Polák Adrian Gala, který porazil ve finálové jízdě druhého Antonio Lindbäcka a ruského borce Vadima Tarasenka. V závodě startovali i čeští jezdci Matěj Kůs a Zdeněk Simota. Oba však skončili za branami čtvrtfinálových skupin.

V Osnabrucku vyhrál Shanes, Martin Málek zraněn

Vůbec špatně nezačal Martin Málek na travnatém pouťáku v německé Osnabrucku. Vyhrál svou první jízdu a vše vypadalo nadějně. Ovšem v další jízdě měl pád přes hák a jeho závodní přestávka bude trvat asi měsíc. Martinovi přejeme brzké uzdravení a návrat na ovály. Vítězem závodu se stal s plným počtem bodů James Shanes, druhý byl Stephan Katt a bronzový Marcel Dachs.

Matěj Kůs druhý ve Wittstocku, vyhrál Adrian Gala

Až v rozjezdu z Matějem Kůse si Polák Adrian Gala zajistil vítězství v závodě v německém Wittsocku. Matěj Kůs se po vleklých zranění raduje z druhé místa. Třetí byl Dmitri Bergé z Francie.

Bundesliga: White Tigers Diedenbergen – Landshut Devils 33:53

Vítězem závodu německé Bundesligy v Diedenbergenu mezi domácími bílými tigry a ďábly z Landshutu skončilo výhrou hostí. Landshut Devils porazili Diedenbergen White Tigers 53:33. Nejlepším domácím byl Adam Ellis. Pro hosty vyjeli po čtrnácti bodech Andžejs Lebeděvs a Erik Riss.

Martin Málek čtvrtý v Bielefeldu, Chlupáč s Kvěchem vyhráli

Dnes se na travnaté dráze v německém Bielefeldu jel volný závod na trávě doplněn o závod dvojic v dvěstěpadesátkách. Ve dvou kategoriích startovali čeští jezdci. Na trávě se představil Martin Málek, který obsadil skvělé čtvrté místo. Vítězem Super finále se stal Jannick de Jong, druhý byl James Shanes a třetí Stephan Katt. Mladíci na motocyklech do 250 ccm Petr Chlupáč a Jan Kvěch závod vyhráli s velkým náskokem. 

Německé ozvěny 1

Německé ozvěny začneme pouze jedním závodem Bundesligy. Wölfe Wittstock hostilo na své dráze Landshut Devils. Hosté se předvedli ve skvělém světle a porazili pořádající tým 50:37. Nejlepšími jezdci byli dva borci s patnácti body. Domácí Kevin Wölbert a hostující Andževs Lebeděvs.

Martin Málek třetí v Ludinghausenu

V německém Ludinghausenu se umístil Martin Málek na skvělém třetím místě ve volném závodě na travnaté dráze. I přesto, že se Martin stal vítězem finálové jízdy, do celkové klasifikace se počítaly vyjeté bod. Vítězem se stal domácí Berndt Diener a třetí byl Romano Hummel z Nizozemí. V kategorii sajdkáru vyhrál tým Markuse Venuse a Markuse Heisse. Poslední kategorii B Licencí ovládl Jens Buchberg.

Smetana a Simota třetí v Německu

V německém Wolfslake se jel ve čtvrtek závod dvojic nesoucí název Autohaus – Kramm Pokal. Jeho vítězem se stala dvojice Dánska, která v dodatkové jízdě porazila ukrajinský pár. Třetí příčku vybojovala česká dvojice Ondřej Smetana a Zdeněk Simota. Ondřej Smetana se dokonce se svými šestnácti body stal jedním ze dvou nejlepších jezdců závodu.

Josef Franc vyhrál v Plattingu

V německém Plattingu se stal vítězem ve volném závodě na dlouhé dráze náš Josef Franc. Druhý skončil ve vyrovnaném startovním poli Jannick de Jong a bronzový byl James Shanes. Druhý český jezdec ve startovním poli Hynek Štichauer obsadil s osmi body sedmou pozici.

Česká dvojice čtvrtá v Mišni

V německé Mišni se jel mezinárodní závod dvojic, kde se představila i česká dvojice. Vítězem se stali domácí pořadatelé z Mišně Rony Weis a Richard Geyer. Druhé místo patřilo týmu Finska, který si jej musel vyjel s Ukrajinou. Český tým ve složení Martin Málek a Michal Dudek zatáhla a vybojovala skvělé čtvrté místo.

Masters of Speedway vyhrál Martin Smolinski

Němec Martin Smolinski se stal vítězem volného závodu Masters of Speedway v německém Morwinkelsdamm. Druhý byl v závodě Rus Vadim Tarasenko a třetí příčku obsadil Krystian Pieszczek z Polska. Jediný Čech v závodě Josef Franc obsadil páté místo.

Michael Härtel vyhrál v Dingolfingu

V německém Dingolfingu se jezdí tradičně na prvního máje volný závod na dlouhé ploché dráze. Letošní ročník se stal kořistí Michaela Härtla, druhý byl Stephan Katt a třetí Jannick de Jong. V závodě startovali i dva Češi. Martin Málek byl klasifikován na devátém místě a Michal Dudek obsadil pozici dvanáctou.

Hynek Štichauer devátý v Lübbenau

Hynek Štichauer obsadil deváté místo ve volném závodě na dlouhé dráze v německém Lübbenau. Vítězem se stal Bernd Diener, druhý byl Christian Hulshorst a třetí pak Kai l sedmnáctý. Druhý Čech ve startovním poli Karel Kadlec bV závodě B -licencí vyhrál B-Neid, sajdkáry ovládla dvojice Löffler – Fishcfher.

Němci doma vyhráli

Volný závod čtyř reprezentačních družstev byl o víkendu k vidění v Neustadt Donau v Německu Domácí tým z Německa hlavně zásluhou Martina Smolinskeho vyhrál s jednobodovým náskokem. Smolinski se stal se svým plným počtem patnácti bodů nejlepším jezdcem dne. Druhé bylo Polsko a z bronzu se radoval tým Švédska. Posledním a celkově čtvrtým byl tým Dánska.

Broksted Vikinger – Nordstern Stralsund 50:35

Vysoko porazili jezdci Brokstedu na své dráze Stralsund 50:35. Nejlepším jezdcem domácích byl s patnácti body Tobias Kroner. Pro hosty sbíral nejvíce bodů dvanácti bodový Mathias Thornblöm.

MC Nordstern – DMV White Tigers 41:43

V závodě německé Bundesligy došlo k souboji mezi Stralsundem a White Tigers. Vítězně z něj vyšli hosté, když domácí tým porazili 43:41. Nejvíce bodů získal za domácí Kai Huckenbeck. Pro hosty vybojoval nejvíce bodů Robert Lambert.

AC Landshut – MSC Brokstedt 25:30

AC Landshut podlehl na své dráze ve druhém závodě německé Bundesligy Brokstedu 25:30. Závod byl pro nepřízeň počasí ukončen po deváté jízdě. Nejlepším domácím byl se sedmi body Erik Riss. Za hosty měl nejvíce bodů na kontě Rune Holta.

Andreas Lyager vyhrál Ostersonntag v Neuenknicku

V německém Neuenknicku se jel tradiční velikonoční závod Ostersonntag. Jeho vítězem se stal Andreas Lyager z Dánska. Druhý byl Mathias Bartz z Německa a z bronzu se radoval Bartzův německý kolega Tobias Kroner.