Archív kategorie

DBL: White Tigers – Wölfe Wittstock 37:48

15.4.2018

White Tigers: 37
(J. Jamróg 13+1, J. Jeppesen 12)

Wölfe Wittstock: 48
(K. Wölbert 15, R. Okoniewski 10+2)

Speedway Team Cup 1. kolo (Německo)

1. MSC Dohren 41
(Huckenbeck 15, Wölbert 15)
2. Cloppenburgh Fighters 35
(Fienhage 10, M. Hansen 10)
3. Neuenknick Haxen 20
(Maassen 8, D. de Vries 6)
4. Güstrow Torros 16
(Ernst 7, T. Busch 6) 

Německo – Dánsko – Švédsko – Velká Británie
47 – 43 – 23 – 7

Německá reprezentace ovládla přátelské utkání čtyř družstev v německém Herxheimu. Druhé bylo Dánsko, třetí Švédsko a poslední Velká Británie. Nejlepším jezdcem závodu se stal domácí Max Dilger se čtrnácti body. 

Zdeněk Simota pátý v Neuenknicku, vyhrál Lyager

Zdeněk Simota obsadil ve slušně obsazeném velikonočním závodě v německém Neuenknicku skvělé páté místo. Vítězem se stal Švéd Andreas Lyager, druhý byl Renat Gafurov a z bronzu se raduje René Deddens z Německa.

Max Niedermaier mistrem Německa na ledě

Max Niedermaier ovládl dnes na dráze v německém Berlíně s plným počtem patnácti bodů německý šampionát a stal se tak mistrem své země pro rok 2018. Druhý skončil Johann Weber a bronzový byl Stefan Pletschacher.

Martin Vaculík vyhrál Race of the Night

V německém Wittstocku se jel už tradiční závod nesoucí jméno Race of the Night, jehož vítězem se stal slovenský jezdec Martin Vaculík. Druhý skončil Emil Sajfutdinov a bronzový Patryk Dudek. V nabité konkurenci se neztratil ani Čech Zdeněk Holub, který obsadil desáté místo, když skončil poslední v semifinále.

Češi poslední ve Wittostocku

Minulý pátek se na dráze v německém Wittstocku jel volný závod družstev, kde startovala i česká reprezentace. Její výkon však byl hodně chladný a obsadila poslední pozici s pouhými šesti body. Nejlepším českým jezdcem se stal se třemi body, tedy polovinou zisku Zdeněk Holub. Vítězi se stali jezdci Dánska, druhé bylo Polsko a bronz bralo domácí Německo. neporaženým mužem dne byl německý jezdec Kevin Wölbert,

Zdeněk Holub druhý

Druhé místo vybojoval Zdeněk Holub ve volném závodě jednotlivců na dráze ve Wolfslake. Vítězem se stal Polák Kristian Pieszczek. Třetí byl Dmitri Bergé z Francie. Hned za Francouzem skončil další Čech Matěj Kůs, který do Německa dorazil přímo z Kopřivnice. Z Kopřivnice mířil do Německa i vítěz severomoravského pouťáku Stanislav Mělničuk. Tomu se však vůbec nedařilo a skončil až třináctý.

Matěj Kůs závodil v Německu

V pátek večer a v sobotu se náš jezdec Matěj Kůs účastnil dvojdílného závodu 50. Ostseepokal. Na dráze Wolfslake obsadil Matěj desáté místo se sedmi body. Vyhrál Sebastian Ulamek z Polska, druhý byl Grzegorz Zengota rovněž z Polska a třetí byl další Polák Adrian Cyfer. Den na to se jezdci přesunuli do Starlsundu, kde kraloval Grzegorz Zengota, druhý byl Sebastian Ulamek a třetí Vadim Tarasenko. Matěj Kůs svůj výkon vylepšil o čtyři příčky a skončil šestý. Celkovým vítězem se stal Sebastian Ulamek.

Adrian Gala vyhrál v Teterowě

V německém Teterowě se jel již čtrnáctý ročník závodu Teterower Schildbürgerpokal. Jeho vítězem se stal Polák Adrian Gala, který porazil ve finálové jízdě druhého Antonio Lindbäcka a ruského borce Vadima Tarasenka. V závodě startovali i čeští jezdci Matěj Kůs a Zdeněk Simota. Oba však skončili za branami čtvrtfinálových skupin.

V Osnabrucku vyhrál Shanes, Martin Málek zraněn

Vůbec špatně nezačal Martin Málek na travnatém pouťáku v německé Osnabrucku. Vyhrál svou první jízdu a vše vypadalo nadějně. Ovšem v další jízdě měl pád přes hák a jeho závodní přestávka bude trvat asi měsíc. Martinovi přejeme brzké uzdravení a návrat na ovály. Vítězem závodu se stal s plným počtem bodů James Shanes, druhý byl Stephan Katt a bronzový Marcel Dachs.

Matěj Kůs druhý ve Wittstocku, vyhrál Adrian Gala

Až v rozjezdu z Matějem Kůse si Polák Adrian Gala zajistil vítězství v závodě v německém Wittsocku. Matěj Kůs se po vleklých zranění raduje z druhé místa. Třetí byl Dmitri Bergé z Francie.

Bundesliga: White Tigers Diedenbergen – Landshut Devils 33:53

Vítězem závodu německé Bundesligy v Diedenbergenu mezi domácími bílými tigry a ďábly z Landshutu skončilo výhrou hostí. Landshut Devils porazili Diedenbergen White Tigers 53:33. Nejlepším domácím byl Adam Ellis. Pro hosty vyjeli po čtrnácti bodech Andžejs Lebeděvs a Erik Riss.

Martin Málek čtvrtý v Bielefeldu, Chlupáč s Kvěchem vyhráli

Dnes se na travnaté dráze v německém Bielefeldu jel volný závod na trávě doplněn o závod dvojic v dvěstěpadesátkách. Ve dvou kategoriích startovali čeští jezdci. Na trávě se představil Martin Málek, který obsadil skvělé čtvrté místo. Vítězem Super finále se stal Jannick de Jong, druhý byl James Shanes a třetí Stephan Katt. Mladíci na motocyklech do 250 ccm Petr Chlupáč a Jan Kvěch závod vyhráli s velkým náskokem. 

Německé ozvěny 1

Německé ozvěny začneme pouze jedním závodem Bundesligy. Wölfe Wittstock hostilo na své dráze Landshut Devils. Hosté se předvedli ve skvělém světle a porazili pořádající tým 50:37. Nejlepšími jezdci byli dva borci s patnácti body. Domácí Kevin Wölbert a hostující Andževs Lebeděvs.

Martin Málek třetí v Ludinghausenu

V německém Ludinghausenu se umístil Martin Málek na skvělém třetím místě ve volném závodě na travnaté dráze. I přesto, že se Martin stal vítězem finálové jízdy, do celkové klasifikace se počítaly vyjeté bod. Vítězem se stal domácí Berndt Diener a třetí byl Romano Hummel z Nizozemí. V kategorii sajdkáru vyhrál tým Markuse Venuse a Markuse Heisse. Poslední kategorii B Licencí ovládl Jens Buchberg.

Smetana a Simota třetí v Německu

V německém Wolfslake se jel ve čtvrtek závod dvojic nesoucí název Autohaus – Kramm Pokal. Jeho vítězem se stala dvojice Dánska, která v dodatkové jízdě porazila ukrajinský pár. Třetí příčku vybojovala česká dvojice Ondřej Smetana a Zdeněk Simota. Ondřej Smetana se dokonce se svými šestnácti body stal jedním ze dvou nejlepších jezdců závodu.

Josef Franc vyhrál v Plattingu

V německém Plattingu se stal vítězem ve volném závodě na dlouhé dráze náš Josef Franc. Druhý skončil ve vyrovnaném startovním poli Jannick de Jong a bronzový byl James Shanes. Druhý český jezdec ve startovním poli Hynek Štichauer obsadil s osmi body sedmou pozici.

Česká dvojice čtvrtá v Mišni

V německé Mišni se jel mezinárodní závod dvojic, kde se představila i česká dvojice. Vítězem se stali domácí pořadatelé z Mišně Rony Weis a Richard Geyer. Druhé místo patřilo týmu Finska, který si jej musel vyjel s Ukrajinou. Český tým ve složení Martin Málek a Michal Dudek zatáhla a vybojovala skvělé čtvrté místo.

Masters of Speedway vyhrál Martin Smolinski

Němec Martin Smolinski se stal vítězem volného závodu Masters of Speedway v německém Morwinkelsdamm. Druhý byl v závodě Rus Vadim Tarasenko a třetí příčku obsadil Krystian Pieszczek z Polska. Jediný Čech v závodě Josef Franc obsadil páté místo.