Archív kategorie

Hynek Štichauer třetí ve Vechtě

Mezinárodní závod na dlouhé dráze v německé Vechtě ovládl Francouz Mathieu Tressarieu. Druhý byl ve finálové jízdě Martin Smolinski a bronz bral náš Hynek Štichauer. Druhý Čech ve startovním poli Martin Málek skončil desátý.

Brady Kurtz nejlepší v Teterowě

V německém Tetrowě se jel v pátek večer patnáctý ročník Schildbürger poháru, který se jel systémem podobným jako naše Zlatá přilba. Vítězem finálové jízdy se stal Australan Brady Kurtz, druhý byl Jakob Thorsell a bronz bral Patrick Hougaard. V závodě startovali i dva čeští jezdci. Zdeněk Holub vypadl hned ve čtvrtfinále, Matěj Kůs ukončil své působení v semifinále.

Josef Franc veze vítězství z Altripu

V německém Altripu se jel mezinárodní závod na dlouhé ploché dráze. Jeho vítězem se stal náš Josef Franc. Druhý skončil Max Dilger z Německa a bronzový byl Michael Härtel rovněž z Německa. Další čeští jezdci skončili ve druhé půli výsledkové listiny. Martin Málek byl devátý a Hynek Štichauer jedenáctý.

Kacper Gomolski vyhrál Aurehahnpokal v Teterowě

Polák Kacper Gomólski se stal vítězem závodu Aurehahnpokal v německém Teterowě. Závod se skládal ze základní části závodu, odkud se první desítka kvalifikovala do semifinálových jízd a následně do finále. Tam byl druhý za Gomólskim Rune Holta a z bronzu se raduje Rus Vadim Tarasenko. V závodě startovali i dva Češi. Matěj Kůs vybojoval pět bodů, což stačilo pouze na dvanáctou příčku a o dva body a dvě příčky na tom byl hůře ještě čtrnáctý Zdeněk Holub, který se vrátil na ovály po zranění v ruském Balakově. Smolně skončil závod pro polského Adriana Galu, který vyhrál základní část, ovšem semifinále nedojel pro poruchu.

Josef Franc vyhrál v Plattingu

Jen den po skvělém postupu Josef France do Speedway European Championship se Josef Franc vypravil z italského Terenzana do německého Plattingu, kde absolvoval závod na dlouhé ploché dráze a to už 40. ročním Ceny města Platting. Ten vyhrál, když ve finále nechal za svými zády Andrewa Applettona a Jorge Tebbeho. Další Češi Martin Málek a Michal Dudek obsadili devátou a dvanáctou příčku.

Michal Škurla oporou Stralsundu

Michal Škurla se stal v sobotu nejlepším jezdcem německého Stralsundu v závodě Bundesligy, kdy jeho tým startoval na dráze Wittstocku a podlehl Vlkům vysoko 22:62. Nejlepším jezdcem závodu se stal domácí Rafal Okoniwski, který vybojoval plný počet patnácti bodů.

Milan Dobiáš závodil v Teterowě

V německém Teterowě startoval se svým strojem do 250 ccm Milan Dobiáš v závodě dvojic. Na start se postavil s Němcem Sobolewiczem a obsadili se ziskem osmnácti bodů čtvrtou příčku. Jedenáct z nich přivezl náš Dobiáš. Vítězem se stala dvojice z Německa Maximilian Firniß a Ben Ernst.

DBL: Wölfe Wittstock – Nordstern Stralsund 62:22

27.4.2018

Wölfe Wittstock 62
(R. Okoniewski 15, M. Hansen 12+2)

Nordstern Stralsund 22
(M. ŠKURLA 9, D. Moser 7)

EPL: Sparta Wroclaw – Stal Gorzów 54:36

22.4.2018

Sparta Wroclaw 54
(M. Drabik 11+1, M. Janowski 10+1
…V. MILÍK 5)

Stal Gorzów 36
(B. Zmarzlik 15, S. Wozniak 10+1)

DNL: První kolo vyhrál Wittstock

21.4.2018

1. Wolfe Wittstock 63
(S. Mauer 15, M Schultz 14)

2. MSC Moorwinkelsdamm 35
(R. Deddens 8, E. Spiller 8)

3. MSC Ludwigslust 19
(J. Sobolewitsch 6, N.O. Wessel 5)

4. Young Broksted VIkings 15
(T. Wachs 6, F. Wachs 4)

DBL: Landshut Devils – Broksted Wikinger 42:40

21.4.2018

Landshut Devils 42
(L. Madsen 14, M. Solinski 10+1)

Broksted Wikinger 40
(M. DIlger 13, A. Lyager 12)

DBL: White Tigers – Wölfe Wittstock 37:48

15.4.2018

White Tigers: 37
(J. Jamróg 13+1, J. Jeppesen 12)

Wölfe Wittstock: 48
(K. Wölbert 15, R. Okoniewski 10+2)

Speedway Team Cup 1. kolo (Německo)

1. MSC Dohren 41
(Huckenbeck 15, Wölbert 15)
2. Cloppenburgh Fighters 35
(Fienhage 10, M. Hansen 10)
3. Neuenknick Haxen 20
(Maassen 8, D. de Vries 6)
4. Güstrow Torros 16
(Ernst 7, T. Busch 6) 

Německo – Dánsko – Švédsko – Velká Británie
47 – 43 – 23 – 7

Německá reprezentace ovládla přátelské utkání čtyř družstev v německém Herxheimu. Druhé bylo Dánsko, třetí Švédsko a poslední Velká Británie. Nejlepším jezdcem závodu se stal domácí Max Dilger se čtrnácti body. 

Zdeněk Simota pátý v Neuenknicku, vyhrál Lyager

Zdeněk Simota obsadil ve slušně obsazeném velikonočním závodě v německém Neuenknicku skvělé páté místo. Vítězem se stal Švéd Andreas Lyager, druhý byl Renat Gafurov a z bronzu se raduje René Deddens z Německa.

Max Niedermaier mistrem Německa na ledě

Max Niedermaier ovládl dnes na dráze v německém Berlíně s plným počtem patnácti bodů německý šampionát a stal se tak mistrem své země pro rok 2018. Druhý skončil Johann Weber a bronzový byl Stefan Pletschacher.

Martin Vaculík vyhrál Race of the Night

V německém Wittstocku se jel už tradiční závod nesoucí jméno Race of the Night, jehož vítězem se stal slovenský jezdec Martin Vaculík. Druhý skončil Emil Sajfutdinov a bronzový Patryk Dudek. V nabité konkurenci se neztratil ani Čech Zdeněk Holub, který obsadil desáté místo, když skončil poslední v semifinále.

Češi poslední ve Wittostocku

Minulý pátek se na dráze v německém Wittstocku jel volný závod družstev, kde startovala i česká reprezentace. Její výkon však byl hodně chladný a obsadila poslední pozici s pouhými šesti body. Nejlepším českým jezdcem se stal se třemi body, tedy polovinou zisku Zdeněk Holub. Vítězi se stali jezdci Dánska, druhé bylo Polsko a bronz bralo domácí Německo. neporaženým mužem dne byl německý jezdec Kevin Wölbert,

Zdeněk Holub druhý

Druhé místo vybojoval Zdeněk Holub ve volném závodě jednotlivců na dráze ve Wolfslake. Vítězem se stal Polák Kristian Pieszczek. Třetí byl Dmitri Bergé z Francie. Hned za Francouzem skončil další Čech Matěj Kůs, který do Německa dorazil přímo z Kopřivnice. Z Kopřivnice mířil do Německa i vítěz severomoravského pouťáku Stanislav Mělničuk. Tomu se však vůbec nedařilo a skončil až třináctý.

Matěj Kůs závodil v Německu

V pátek večer a v sobotu se náš jezdec Matěj Kůs účastnil dvojdílného závodu 50. Ostseepokal. Na dráze Wolfslake obsadil Matěj desáté místo se sedmi body. Vyhrál Sebastian Ulamek z Polska, druhý byl Grzegorz Zengota rovněž z Polska a třetí byl další Polák Adrian Cyfer. Den na to se jezdci přesunuli do Starlsundu, kde kraloval Grzegorz Zengota, druhý byl Sebastian Ulamek a třetí Vadim Tarasenko. Matěj Kůs svůj výkon vylepšil o čtyři příčky a skončil šestý. Celkovým vítězem se stal Sebastian Ulamek.