Archív kategorie

V Osnabrucku vyhrál Shanes, Martin Málek zraněn

Vůbec špatně nezačal Martin Málek na travnatém pouťáku v německé Osnabrucku. Vyhrál svou první jízdu a vše vypadalo nadějně. Ovšem v další jízdě měl pád přes hák a jeho závodní přestávka bude trvat asi měsíc. Martinovi přejeme brzké uzdravení a návrat na ovály. Vítězem závodu se stal s plným počtem bodů James Shanes, druhý byl Stephan Katt a bronzový Marcel Dachs.

Matěj Kůs druhý ve Wittstocku, vyhrál Adrian Gala

Až v rozjezdu z Matějem Kůse si Polák Adrian Gala zajistil vítězství v závodě v německém Wittsocku. Matěj Kůs se po vleklých zranění raduje z druhé místa. Třetí byl Dmitri Bergé z Francie.

Bundesliga: White Tigers Diedenbergen – Landshut Devils 33:53

Vítězem závodu německé Bundesligy v Diedenbergenu mezi domácími bílými tigry a ďábly z Landshutu skončilo výhrou hostí. Landshut Devils porazili Diedenbergen White Tigers 53:33. Nejlepším domácím byl Adam Ellis. Pro hosty vyjeli po čtrnácti bodech Andžejs Lebeděvs a Erik Riss.

Martin Málek čtvrtý v Bielefeldu, Chlupáč s Kvěchem vyhráli

Dnes se na travnaté dráze v německém Bielefeldu jel volný závod na trávě doplněn o závod dvojic v dvěstěpadesátkách. Ve dvou kategoriích startovali čeští jezdci. Na trávě se představil Martin Málek, který obsadil skvělé čtvrté místo. Vítězem Super finále se stal Jannick de Jong, druhý byl James Shanes a třetí Stephan Katt. Mladíci na motocyklech do 250 ccm Petr Chlupáč a Jan Kvěch závod vyhráli s velkým náskokem. 

Německé ozvěny 1

Německé ozvěny začneme pouze jedním závodem Bundesligy. Wölfe Wittstock hostilo na své dráze Landshut Devils. Hosté se předvedli ve skvělém světle a porazili pořádající tým 50:37. Nejlepšími jezdci byli dva borci s patnácti body. Domácí Kevin Wölbert a hostující Andževs Lebeděvs.

Martin Málek třetí v Ludinghausenu

V německém Ludinghausenu se umístil Martin Málek na skvělém třetím místě ve volném závodě na travnaté dráze. I přesto, že se Martin stal vítězem finálové jízdy, do celkové klasifikace se počítaly vyjeté bod. Vítězem se stal domácí Berndt Diener a třetí byl Romano Hummel z Nizozemí. V kategorii sajdkáru vyhrál tým Markuse Venuse a Markuse Heisse. Poslední kategorii B Licencí ovládl Jens Buchberg.

Smetana a Simota třetí v Německu

V německém Wolfslake se jel ve čtvrtek závod dvojic nesoucí název Autohaus – Kramm Pokal. Jeho vítězem se stala dvojice Dánska, která v dodatkové jízdě porazila ukrajinský pár. Třetí příčku vybojovala česká dvojice Ondřej Smetana a Zdeněk Simota. Ondřej Smetana se dokonce se svými šestnácti body stal jedním ze dvou nejlepších jezdců závodu.

Josef Franc vyhrál v Plattingu

V německém Plattingu se stal vítězem ve volném závodě na dlouhé dráze náš Josef Franc. Druhý skončil ve vyrovnaném startovním poli Jannick de Jong a bronzový byl James Shanes. Druhý český jezdec ve startovním poli Hynek Štichauer obsadil s osmi body sedmou pozici.

Česká dvojice čtvrtá v Mišni

V německé Mišni se jel mezinárodní závod dvojic, kde se představila i česká dvojice. Vítězem se stali domácí pořadatelé z Mišně Rony Weis a Richard Geyer. Druhé místo patřilo týmu Finska, který si jej musel vyjel s Ukrajinou. Český tým ve složení Martin Málek a Michal Dudek zatáhla a vybojovala skvělé čtvrté místo.

Masters of Speedway vyhrál Martin Smolinski

Němec Martin Smolinski se stal vítězem volného závodu Masters of Speedway v německém Morwinkelsdamm. Druhý byl v závodě Rus Vadim Tarasenko a třetí příčku obsadil Krystian Pieszczek z Polska. Jediný Čech v závodě Josef Franc obsadil páté místo.

Michael Härtel vyhrál v Dingolfingu

V německém Dingolfingu se jezdí tradičně na prvního máje volný závod na dlouhé ploché dráze. Letošní ročník se stal kořistí Michaela Härtla, druhý byl Stephan Katt a třetí Jannick de Jong. V závodě startovali i dva Češi. Martin Málek byl klasifikován na devátém místě a Michal Dudek obsadil pozici dvanáctou.

Hynek Štichauer devátý v Lübbenau

Hynek Štichauer obsadil deváté místo ve volném závodě na dlouhé dráze v německém Lübbenau. Vítězem se stal Bernd Diener, druhý byl Christian Hulshorst a třetí pak Kai l sedmnáctý. Druhý Čech ve startovním poli Karel Kadlec bV závodě B -licencí vyhrál B-Neid, sajdkáry ovládla dvojice Löffler – Fishcfher.

Němci doma vyhráli

Volný závod čtyř reprezentačních družstev byl o víkendu k vidění v Neustadt Donau v Německu Domácí tým z Německa hlavně zásluhou Martina Smolinskeho vyhrál s jednobodovým náskokem. Smolinski se stal se svým plným počtem patnácti bodů nejlepším jezdcem dne. Druhé bylo Polsko a z bronzu se radoval tým Švédska. Posledním a celkově čtvrtým byl tým Dánska.

Broksted Vikinger – Nordstern Stralsund 50:35

Vysoko porazili jezdci Brokstedu na své dráze Stralsund 50:35. Nejlepším jezdcem domácích byl s patnácti body Tobias Kroner. Pro hosty sbíral nejvíce bodů dvanácti bodový Mathias Thornblöm.

MC Nordstern – DMV White Tigers 41:43

V závodě německé Bundesligy došlo k souboji mezi Stralsundem a White Tigers. Vítězně z něj vyšli hosté, když domácí tým porazili 43:41. Nejvíce bodů získal za domácí Kai Huckenbeck. Pro hosty vybojoval nejvíce bodů Robert Lambert.

AC Landshut – MSC Brokstedt 25:30

AC Landshut podlehl na své dráze ve druhém závodě německé Bundesligy Brokstedu 25:30. Závod byl pro nepřízeň počasí ukončen po deváté jízdě. Nejlepším domácím byl se sedmi body Erik Riss. Za hosty měl nejvíce bodů na kontě Rune Holta.

Andreas Lyager vyhrál Ostersonntag v Neuenknicku

V německém Neuenknicku se jel tradiční velikonoční závod Ostersonntag. Jeho vítězem se stal Andreas Lyager z Dánska. Druhý byl Mathias Bartz z Německa a z bronzu se radoval Bartzův německý kolega Tobias Kroner.

Češi v barvách Evropy moc neuspěli

Josef Franc a Ondřej Smetana se dnes účastnili mezinárodního závodu v německém Pockingu, kde se jelo čtyř utkání. Vítězem se stala domácí německá reprezentace, druzí byli Dánové a z bronzu se radují POláci. Oba čeští jezdci naskočili do týmu Evropy, který však skončil poslední. Josef Franc vybojoval šest bodů, bronzový ze sobotního závodu ve slovisnké Ljubljaně Ondřej Smetana vyjel body dva.

White Tigers – MSC Woelfe Wittstock 36:49

Dnes byla zahájena německá Budndesliga. Střetli se White Tigers s Wölfe Wittstock a z vítězství se radovali jezdci Wittstocku 49:36. Nejvíce bodů pro vítěze vyjel Kevin Wölbert, který jich na konto Wölfes připsal třináct. Za domácí bodoval Rafal Okoniewski s patnácti body.

Dánští junioři vyhráli přátelské měření v Ludwigslutsu

V německém Ludwigslustu se jel dnes přátelský závod juniorských družstev. Domácí tým Německa vyzval k souboji týmy Dánska, Nizozemí a Norska. Nejlépe se vedlo podle předpokladu dánský mladíkům, kteří vyhráli s desetibodovým náskokem. Druhý byl domácí tým a poslední místo na stupních vítězů si vyjezdili junioři Norska.