Archív kategorie

Pardubice vyhrály jen o bod

Praha – Dnes večer se na pražské Markétě odjel letošní první závod na klasické plochí dráze na českém území. Jednalo se o Mezinárodní mistrovství dvojic, čili Jadranský pohár dvojic. Vítězem závodu se stal tým ZP Pardubice ve složení Hynek Štichauer a Tomáš Suchánek. Jen o bod méně měla domácí dvojice Markéty Praha  v čele s Josefem Francem, Zdenkem Holubem a Ondřejem Smetanou. Bronz si z Prahy odváží složený slovinský tým Ljubljany a Krška.

V úterý a ve středu začne v České republice sezóna

Praha, Pardubice – V úterý a ve středu vypukne naplno sezóna klasické ploché dráhy i v České republice dvěms závody Jadranských dvojic. V úterý se pojede na pražské Markétě a o den pozdějí ty stejné dvojice zavítají do východních Čech. V tomot článku Vám přinášíme sestavy jednotlivých dvojic. V ohni máme také dvě respektive tři želízka v ohni. Markétu Praha, zP Pardubice a také slovenskou SC Žarnovici.

ZP Pardubice doma s velkým náskokem

Včera večer pokračovalo Mezinárodní mistrovství dvojic již třetím kolem na dráze v Pardubicích. Domácí jezdci Tomáš Suchánek a Hynek Štichauer nenechali jic náhodě a potvrdili své vedoucí postavení v celkové klasifikaci. Vyhráli s předstihem osmi bodů na druhou ST Lendava. Bronzová byla Markéta Praha, která je celkově druhá se stejným počtem bodů jako Lendava.

Na Markétě vyhrála domácí dvojice

Domácí tým Markéty Praha ve složení Zdeněk Holub, Ondřej Smetana a Josef Franc Franc zvítězil ve druhém kole Mezinárodního poháru dvojic. Na druhém mstě skončila další česká dvojice ZP Pardubice Tomáš Suchánek a Hynek Štichauer. Bronz si vezou z Prahy slovinští Žiga Kovačič a Aleksander Čonda hájící barvy ST ST Lendavy. Třetí kolo se jede na pardubickém ovále od 18 hodin.

Praha a Pardubice přivítají další kola jadranského poháru dvojic

AKTUALIZOVÁNO – V úterý a ve středu se v Praze a v Pardubicích uskuteční další dvě kola Adriatic pairs cup 2015. Na start se postaví sedm dvojic včetně dvou český a to Markéty Praha a Z Pardubice. ZP Pardubice ve složení Tomáš Suchánek a Hynek Štichauer navíc hájí vedoucí pozici. Markéta Praha vyšle do boje Zdeňka Holuba, Ondřeje Smetanu a mazáka Josefe France. V sestavách byly doplněny i soupisky Unia Goričan, jehož barvy budou hájit čeští jezdci. V Praze v úterý Filip Šitera a Filip Hájek a o den později v Pardubicích znovu Filip Šitera tentokrát Patrikem Mikelem

Pardubice vyhrály úvodní závod, Praha bronzová

Včera se na dráze ve slovinské Ljubljaně odjelo úvodní kolo jadranského mistrovství dvojic. Jeho vítězem se s přehledem stali jezdci Zlaté přilby Pardubice Hynek Štichauer a Tomáš Suchánek. Druhé místo patřilo Lendavě ve složení Alexandr Čonda a Žiga Kovačič. Bronz míří rovněž do ČR díky Markétě Praha, když Michal Škurla vyhrál  v rozjezdu nad Nickem Škorjou a odsunul domácí Ljubljanu na medaile bramborové. Závod byl pro nepříznivé počasí ukončen po čtrnácti jízdách a rozjezdu o bronz.

ZP Pardubice vyhrála v Ljubljaně i celkově

Sedmý, závěrečný, turnaj Jadranského poháru dvojic se uskutečnil včera ve slovinském hlavním městě Ljubljani. Z vítězství v závodě i v konečném hodnocení se radovala dvojice ZP Pardubice Tomáš Suchánek- Hynek Štichauer. Pardubičtí jezdci včera vyhráli o pět bodů před Unií Goričan, pro kterou Jurica Pavlic dovezl maximální zisk a Rakušan Daniel Gappmaier přidal tři body. Třetí skončila až po rozjezdu s Krškem domácí dvojice Matic Voldrih- Maks Gregorič. Pražští junioři Michal Škurla- Ondřej Smetana obsadili páté místo a dvojice Greplu Mšeno Jan Holub- Michal Klein zůstala na sedmém místě. V celkovém pořadí tedy zvítězila ZP Pardubice s obrovským náskokem před AMTK Ljubljana. Třetí skončil Grepl Mšeno těsně následován Markétou Praha.

Pardubice vyhrály v Kršku, Praha čtvrtá, Mšeno páté

stichauer suchanekV sobotu se ve slovinském Kršku jelo další kolo jadranského poháru dvojic. Jeho vítězem se stala dvojce ZP Pardubice (Suchánek – Štichauer) před Goričanem (Pavlič – Gappmaier) a Ljubljanou (Voldrih – Gregorič – Škorja). Markéta Praha ve složení Smetana – Škurla byla čtvrtá a Mšeno páté v sestavě Jan Holub – Michael Klein.

Ljubljana vyhrála v Lendavě

Jadranský pohár dvojic měl na programu další závod ve slovinské Lendavě. Vítězem se stali jezdci Ljubljany, před naší Zlatou přilbou Pardubice a domácí Lendavou. Mšeno bylo čtvrté a Markéta Praha šestá. Nejlepším jezdcem závodu se stal domácí jezdec Alaksander Čonda. 

Jadranský pohár ve Mšeně vyhrála dvojice ZP Pardubice

Čtvrtý díl Jadranského poháru dvojic uspořádali v neděli ve Mšeně. Stejně jako v předchozích závodech v něm zvítězila ZP Pardubice ve složení Tomáš Suchánek – Hynek Štichauer, když ztratila pouze jeden bod a Tomáš zůstal v celém závodě neporažen. Druhá skončila Markéta Praha, za kterou vystřídali všichni tři junioři. Třetí příčka, hlavně zásluhou Matice Voldriha, připadla AMTK Ljubljaně. Domácí dvojice Greplu Mšeno obsadila čtvrté místo, se stejným bodovým ziskem jako páté AMD Krško, díky většímu počtu vítězních jízd Jana Holuba. V celkovém hodnocení vede s velkým náskokem ZP Pardubice před Greplem Mšeno. O bod zpět je třetí AMTK Ljubljana následovaná Markétou Praha. Závěrečné tři mítinky Jadranského poháru se pojedou ve Slovinsku. 22. srpna v Lendavě a poslední dny srpna v Kršku a Ljubljaně.

Jadranský pohár dvojic uvidí v neděli ve Mšeně

Hned následující den po mistrovství České republiky v Divišově se ve Mšeně uskuteční další souboj dvojic, tentokrát půjde o Jadranský pohár. Závod bude zahájen v 16 hodin slavnostním nástupem jezdců z České republiky, Slovinska a chorvatského Goričanu. Po prvních třech odjetých podnicích bude vedení v poháru hájit pár ZP Pardubice (Tomáš Suchánek – Hynek Štichauer). Druhé místo se bude snažit udržet domácí Grepl Mšeno, který však bude oslaben o Filipa Šiteru. Prozatím pátá Markéta Praha se bude snažit vylepšit svoji pozici s juniorskou sestavou. Závěrečné tři mítinky seriálu se odjedou ve Slovinsku. 22. srpna v Lendavě, 30. srpna v Kršku a 31. srpna v Ljubljaně.

Pardubice znovu vyhrály

stichauer1Ani ve druhém závodě nestačily ostatní dvojice na tým ZP Pardubice v jadranském poháru dvojic, který před malou chvíli skončil v Pardubicích. Závod jste mohli sledovat živě na Speedway Fakta. Druzí skončili jezdci slovinského týmu AMTK Ljubljana. O třetí místo byl vypsán rozjezd mezi Krškem, Prahou a Mšenem. V rozjezdu se nejvíce vedlo Josefu Francovi, který porazil Filipa Šiteru a Denise Štojse. Nejlepším jezdcem závodu se stal znovu Tomáš Suchánek, který vybojoval skvělých 17 bodů. Na ovály se po zranění vrátil také Hynek Štichauer a vybojoval 12 bodů.

Dnes Jadranský pohár dvojic pokračuje v Pardubicích

suchánekPo včerejší výhře ZP Pardubice pokračuje Jadranský pohár dvojic na domácí dráze včerejšího vítěze. Ten však bude oslaben o svou největší hvězdu a nejlepšího jezdce večera Václava Milíka, který odcestoval na ostrovy, kde dnes večer startuje v barvách Poole Pirates proti Birminghamu. Na startu však nechybí ostatní jezdci, co se včera představili v Praze, včetně skvěle jedoucích mšenských Šitery a Jana Holuba. Obhájí dnes Pardubice i bez Milíka prvensví, nebo se na nejvyšší stupeň postaví jiná dvojice? To vše dozvíme dnes od 17 hodin ve Svítkově.

Pardubice na úvod vyhrály

milik2Včera se v Praze jelo úvodní utkání Jadranského poháru dvojic. Vítězem se stali jezdci ZP Pardubice, když odskočili od druhého Mšena o tři body. O bronzovou pozici se rozjížděli domácí jezdci Markéty Prahy s týmem Ljubljany. Úspěšnější byli domácí a brali tak bronz. Nejlepším jezdcem závodu byl se sedmnácti body Václav Milík. Skvělý výkon dvojice předvedli jezdci Mšena. Filip Šitera měl na svém kontě třináct a Jan Holub dvanáct bodů. Jadranský pohár dvojic pokračuje dnes v Pardubicích.

Startuje Adriatic Pairs Cup 2014

jadranska dvojiceV úterý a ve středu příštího týdne vystartuje na našem území dvěma závody nový roční Adriatic Pairs Cup (tedy Jadranský pohár dvojic). V úterý i ve středu budou na startu hned tři české dvojice, které se letos v tomto šampionátu představí Markéta Praha, ZP Pardubice a Grepl Mšeno. V Praze se jede v úterý od 18 hodin a o den později v Pardubicích už od 17 hodin. Kdo se postaví na start jednotlivých závodů si přečtěte v tomto článku.