Archív kategorie

Jan Kvěch postupuje do evropského finále

Skvělým druhým místem postoupil Jan Kvěch do evropského finále juniorů. V závodě v ukrajinském Rovně si druhé místo zajistil v rozjezdu dvou dvanácti bodových jezdců. Vítězem závodu se stal Igor Kopec-Sobczynski. Poslední místo na stupních vítězů patří Wiktoru Lampartovi z Polska. Do finále, kam se kvalifikoval první pětice postupují ještě Patryk Wojdylo z Polska a Lotyš Oleg Michajlov.

Polští junioři slaví evropský titul

V sobotu odpoledne vybojovali na dráze v polském Krosně junioři Polska evropský titul družstev. Nejlepší výkon pro vítěze podal Rafal Karczmarz, který přivez čtrnáct bodů. Druhé místo obsadili s deseti bodovou ztrátou na vítězné Polsko jezdci Dánska a z bronzu se radují Lotyši. 

Robert Lambert Mistrem Evropy juniorů

Juniorským mistrem Evropy se stal v lotyšském Daugavpills Robert Lambert z Velké Británie. Druhý skončil Bartosz Smektala z Polska a bronz si v rozjezdu vybojoval Andreas Lyager z Dánska. Gleb Čugunov z Ruska se musel smířit s bramborovou medailí. Dva čeští jezdci Eduard Krčmář a Zdeněk Holub plnili jen roli náhradníků a k závodění se nedostali.

V Krosně se pojede v jiném termínu

Pouze pět jízd se podařilo odjet ve finále Mistrovství Evropy juniorských družstev v polském Krosně. Mohutný déšť nedovolil pokračovat v závodě a ten byl přeložen zatím na neurčito. V neděli totiž v Krosně hrozí podobné počasí. V tu dobu vévodili jasně finálovému závodu jezdci domácího Polska s náskokem šesti bodů. 

Lotyšsko ovládlo semifinále na své dráze

Vítězem prvního semifinále Mistrovství Evropy juniorských družstev v lotyšském Daugavpills ovládli domácí Lotyši. Závod byl ukončen po desáté jízdě pro špatné počasí. Druzí skončili Švédové a třetí byli Rusové. Nejlepším jezdcem závodu se stal domácí Oleg Michajlovs s osmi body.

Dominik Kubera vyhrál semifinále ve Francii

Evropské semifinále juniorského šampionátu ve francouzském Máconu vyhrál Polák Dominik Kubera a kvalifikoval se tak společně s druhým Robertem Lambertem, třetím Danielem Bewleyem, Davisem Kurmisem a Rafal Karczmarz. Zdeněk Holub jako jediný Čech postoupil do finále bohužel jen  jako náhradník. Druhý náš jezdec ve startovním poli byl Patrik Mikel, který vybojoval tři body a byl vyřazen.

Eda Krčmář pouze jako náhradník

Pouze jako náhradník postupuje Eduard Krčmář do finále Mistrovství Evropy juniorů. V maďarském Nagyhalácz obsadil po rozjezdu z Rusem Čugunovem, Lotyšem Kostigovsem a Ukrajincem Trofimovem šesté místo, což znamená jen místo náhradníka. Vítězem závodu se stal Polák Bartosz Smektala, druhý byl Němec Michael Härtel a bronzový Nick Škorja ze Slovinska. Do finále postupuje ještě čtvrtý Lukas Fienhage a vítěz již zmiňovaného rozjezdu s Krčmářem Rus Gleb Čugunov.

Startovní listina evropského semifinále juniorů v Nagyhalász

Eda Krčmář obhajuje titul v devatenáctkách

V maďarském Nagyhalász se v sobotu uskuteční semifinále Mistrovství Evropy juniorů. Česká republika má v ohni želízko a to velmi žhavé. Se startovním číslem deset se představí slánský Eduard Krčmář. Společnost mu mimo jiné bude ve startovní listině dělat i slovenský junior Ján Mihálik a z pozice náhradníka pardubický Josef Novák.

Kenneth Hansen vyhrál v Avestě

V Avestě se jelo první semifinále Mistrovství Evropy juniorů. Jeho vítězem se stal Kenneth Hansen z Dánska, druhý byl Frederik Jakobsen a z bronzu se raduje Mikkel Brendum Andersen. Do finále postupuje ještě Andreas Lyager a Kenny Wennestam.

Eduard Krčmář přišel o evropský titul až v rozjezdu

Letošním Mistrem Evropy juniorů se stal před malou chvílí ve francouzkém Lamothe Landeron domácí mladík Dmitri Bergé, který porazil až v rozjezdu našeho Eduarda Krčmáře. Oba nasbírali v základní části po třinácti bodech a museli na start ještě jednou. Bergé oplatil porážku Krčmářovi ze základní části a stal se novým mistrem. Eda si zavařil svou cestu za titulem už v poslední jízdě, kdy byl poražen Polákem Smektalou a musel do rozjezdu. Třetí byl ve finále Rus Sergej Logačov. Druhý Čech ve startovním poli Zdeněk Holub skončil se sedmi body desátý.

Další juniorská medaile pro Polsko

FIM polskoJiž po sedmé v historii a dokonce po páté v řadě získali polští mladíci titul v Mistrovství Evropy juniorských družstev. Finálový závod se jel dnes v německém Stralsundu. Poláci vyhráli se suverénním náskokem jedenácti bodů nad druhými Dány. Bronzoví Němci ztráceli dokonce jeden a dvacet bodů. 

Junioři vyřazeni v rozjezdu

Jen krůček byla česká juniorská reprezentace od postupu do finále Mistrovství Evropy juniorských družstev. V základní části nasbírali stejně jako Dánsko 34 bodů a o vítězi a zároveň o postupujícím týmu musel rozhodnout rozjezd mezi Andreasem Lyegerem z Dánska a naším Zdenkem Holubem. Jízdu vyhrál Lyeger a z postupu se radovali Dánové. Třetí skončili v Daugavpills domácí Lotyši.

Zdeněk Holub postupuje, vyhrál Kaczmarek

Macon (Francie) – Vítězem semifinále Mistrovství Evropy juniorů ve francouzkém Maconu se stal Polský junior Daniel Kaczmarek. Druhý skončil v Maconu Erik Riss a bronz si vybojoval domácí Dmitrij Bergé. Do finále postupují ještě Rus Arslan Fajzulin a také náš Zdeněk Holub z páté pozice. Jako náhradník postupuje ještě šestý Rus Gleb Čuganov. Druhý Čech v závodě Michal Škurla nedokázal napodobit Zdenka Holuba a skončil se čtyřmi body třináctý. Finále se jede znovu ve francii, tentokrát Lamothe Landeron 10. září.

Eda Krčmář postupuje do evropského finále, vyhrál Škorja

Eda Krčmář obhajuje titul v devatenáctkách

Ljubljana (Slvinsko) – Ve slovinské Ljubljaně se jelo první ze tří semifinálí juniorského Mistrovství Evropy. Jeho vítězem se stal domácí mladík Nick Škorja, který vyhrál všechny své jízdy. Všechny své jízdy vyhrál i druhý v pořadí Sergej Logačov, ovšem los rozhodl o celkovém vítězi, jelikož počasí a vytrvalý déšť nedovolil dojet závod do konce. Třetí skončil Polák Bartosz Smektala. Eduard Krčmář nasbíral ve čtyřech startech devět bodů, což stačilo na postup do finále ze čtvrtého místa. Druhý Čech ve startovní listině Ondřej Smetana skončil s pěti body devátý. 

Ve slovinské Ljubljaně se pojede o postup do evropského juniorského finále

Ljubljana (Slovinsko) – Již tuto sobotu se ve slovinské Ljubljaně pojede o postup do finále Mistrovství Evropy juniorů. V závodě se představí hned tři Češi. V hlavním závodě to bude jeden z favoritů na postup Eduard Krčmář a Ondřej Smetana. Z pouice náhradníka bude na svou příležitost čekat Filip Hájek s osmnáctkou. V závodě se představí i Slovák Michal Tomka.

Krčmář jen jako náhradník

Debrecen – Eduard Krčmář vybojoval postup do finále Mistrovství Evropy juniorů jen jako náhradník. V posledním semifinálovém závodě obsadil Eda šesté místo, když v rozjezdu o poslední postupové místo podlehl Kacperu Worynovi. Vítězem závodu se stal Andževs Lebeděvs z Lotyšska. Ostatní postupové pozice už pak obsadili Poláci v pořadí Maksym Drabik, Bartosz Smektala, Krystian Rempala a Kacper Woryna. Další čeští jezdci Michal Škurla byl devátý, Patrik Mikel dvanáctý. Třinnáctý pak byl ještě nám rovněž dobře známý Michal Tomka ze Slovenska.

Zdeněk Holub postupuje do finále Mistrovství Evropy juniorů

Dvěma semifinálovými závody pokračovalo víkendu Mistrovství Evropy juniorů. Ve francouzkém Maconu se představil v tom nejlepším světle náš Zdeněk Holub, který vyhrál a suverénně postoupil. Druhý byl v závodě Adam Ellis z Velké Británie a bronz vybojoval Erik Riss z Německa. Další Čech ve startovním poli Ondřej Smetana vybojoval třinácté místo. Druhý závod, tedy spíše skandinávské semifinále Mistrovství Evropy juniorů viděl dánský Brovst. Tam se radoval z vítězství Anders Thomsen z Dánska. Také druhý byl dánský jezdec Mikkel B. Andersen. Z bronzu se radoval Viktor Polovaara. Do finále postoupilo pět jezdců z Maconu a šest z Brovstu. Poslední závod, tedy první semifinále bylo pro nepříznivé počasí přesunuto na 1. srpna, představí se v něm z našich ještě Eduard Krčmář, Michal Škurla a žarnovický Michal Tomka. Postupuje z něj pět nejlepších do finále v dánském Silkeborg, které se jede 29. srpna.

Václav Milík mistrem Evropy

Fantastický výsledek se podařil Václavu Milíkovi na dráze v polském Rybniky. Stal se Mistrem Evropy juniorů a to zcela suverénně s plným počtem patnácti bodů. Druhý skončil domácí Kacper Woryna a bronz vybojoval Andževs Lebeděvs z Lotyšska, který v rozjezdu porazil Dána Jonase Bronduma Andersena. V závodě startovali i další dva čeští junioři. Eduard Krčmář vybojoval osm bodů a skončil devátý. Hned za ním se umístil Zdeněk Holub, který vybojoval bodů sedm.

Trenink v Rybniku zrušen, závod se pojede

V polském Rybniku, kde se dnes jede finále Mistrovství Evropy juniorů byl po celonočním dešti zrušen trenink. Nyní však v Rybniku neprší a pořadatalé mají velkou šanci vzhledem k tomu, že s touto situací počítali a dráhu měli na takové počasí připravenou, situaci zvládnou a závod by se odjet s největší pravděpodobností měl. Start je připraven na 17 hodinu a ve startovním poli jsou hned tři čeští junioři. Václav Milík, Zdeněk Holub a v pozici prvního náhradníka i Eduard Krčmář.

Mistrovství Evropy v Rybniku přeloženo na zítřejší 18 hodinu

polsko fim_uemRybnik (Polsko) – AKTUALIZOVÁNO – Jelikož v Rybniku je i dnes nepříznivé počasí a vyhlídky nejsou lepší, je závod zrušen i dnes a náhradní termín zatím nebyl určen. Ani v Rybniku stejně jako v Zieloné Góře se dnes závod finále Mistrovství Evropy juniorů do 19 let nepodařilo kvůli počasí odjet. Nad stadiónem pršelo, honily se neustále černé mraky a hřmělo. Závod se pojede zítra tj. 1. září v 18 hodin.