Archív kategorie

Markéta Praha vyhrála juniorská družstva

Vítězem finálového závodu Mistrovství České republiky juniorských družstev, které se jelo v sobotu ve Slaném se stali mladíci Markéty Praha 1 Zdeněk Holuib a Michal Škurla. Stříbro vybojovala dvojice ZP Pardubice 1, kterou reprezentoval Patrik Mikel a polská posila z Rybniku Robert Chmiel. Bronz pak cestuje zásluhou Filipa Hájka a Petra Chlupáče opět do Prahy, jelikož na třetí stupínek vyskočil tým Markéty Praha 2.

Eduard Krčmář slaví titul v juniorech

Poslední rok v juniorském věku si Eda Krčmář zpestřil tím, že vybojoval plný počet patnácti respektive osmnácti body. Zajistil si tak letošní titul v juniorech. Druhý byl ve středu v Pardubicích Zdeněk Holub a bronzový Filip Hájek. V celkové klasifikaci vyhrál Eda Krčmář, druhý skončil Patrik Mikel a z bronzu celkově se raduje Filip Hájek. Staronovým šampiónem juniorů do 19 let se po sečtení všech bodů stal Patrik Mikel, druhý skončil Ján Mihálik a třetí příčka připadla Josefu Novákovi. Vložený, neboli nadstavbový závod, již čtrnáctý ročník Memoriálu Jiřího Marxe se stal kořistí rovněž Edy Krčmáře, druhý skončil Zdeněk Holub a třetí pak FIlip Hájek. No a nakonec závod 125 ccm na klasické dráze ovládl s plným počtem bodů Filip Šifalda.

V Pardubícíh o juniorské body

Hned tři závody se jedou zítra v Pardubicích. Třetí závod juniorského Mistrovství republiky, druhý podnik Mistrovství ČR do 125 ccm na klasické dráze a v neposlední řadě vložený závod Memoriálu Jiřího Marxe, ve kterém se představí tři nejlepší junioři dne a tři nejlepší celkové klasifikace. Závody startují první jízdou v 18:15. Prvenství v juniorech hájí Eduard Krčmář.

Eda Krčmář nedal opět nikomu šanci

Ani dnes v Praze na Markétě nedal náš nejlepší junior současnosti Eduard Krčmář nikomu šanci a vyhrál s plným počtem patnácti bodů. Z druhého místa se v závodě radoval stejně jako v Plzni Patrik Mikel. Milým a velkým překvapením bylo třetí místo pardubického Josefa Nováka. V celkové klasifikaci vede s přehledem Eda Krčmář, druhý je Patrik Mikel a na třetí příčku se po dnešku vyhoupl Josef Novák. Pouze bod však ztrácí v Plzni třetí a dnes pátý Ján Mihálik.

Eduard Krčmář vyhrál s plným počtem

Eda Krčmář obhajuje titul v devatenáctkách

S plným počtem patnácti bodů ovládl plzeňský juniorský závod slánský Eduard Krčmář.Vítězství si zajistil ve finálové jízdě, kde však nejprve musel předjet Patrika Mikla, který skončil druhý. Velkým a milým překvapením bylo třetí místo žarnovického nadějného mladíka Jána Mihálika, který vybojoval v základní části závodu dvanáct bodů a ve finále nestačil pouze na Krčmáře a Mikla. Stínem závodu byl pád v první jízdě, kde se střetli padající Michal Tomka a Václav Kvěch. Michal Tomka má podle posledních informací od Michaela Hádka něco s páteří a utrženou plíci. O jeho stavu Vás budeme informovat.

Juniorský šampionát startuje v sobotu v Plzni

Šestnáctka juniorů do 21 let z Česka, Slovenska a Německa se představí v sobotu na plzeňském ovále v prvním závodě Mistrovství České republiky juniorů do 21 let. Největším favoritem je obhájce titulu Eduard Krčmář, který už má tři tituly mistra a čtvrtým by se stal rekordmanem v této kategorii. Ve startovní listině chybí zranění Zdeněk Holub a Michal Škurla. Mezi velké favority patří Patrik Mikel či Michal Tomka.

Markéta Praha slaví titul

holub_zdenek skurla_1Dvojice Zdeněk Holub a Michal Škurla se stali včera večer na dráze v Pardubicích letošními Mistry České republiky juniorských družstev. Titul tak putuje do Prahy. Na druhém místě skočil tým Centra Sportu Ministerstva vnitra České republiky ve složení Eduard Krčmář a Ondřej Smetana. Na bronzový stupínek si pak mohli vyskočit junioři AK Slaný Adam Fencl a jeho parťák z Prahy Filip Hájek. Vložený závod již třináctý ročník Memoriálu Jiřího Marxe ovládl potřetí v řadě Eduard Krčmář.

Zdeněk Holub potvrdil titul

Zdeněk Holub se stal vítězem posledního závodu juniorského mistrovství republiky v jihomoravských Březolupech. Zajistil si tak letošní titul Mistra ČR juniorů. Druhý byl v Březolupech, ale i celkově Eduard Krčmář. Na třetí stupínek pódia si v Březolupech vyskočil Michal Škurla.

Zdeněk Holub a Eda Krčmář jsou mistry v družstev

Již od samého začátku byli právě dva jezdci jmenováni v nadpise hlavní i favority juniorského mistrovství družstev v Divišově. Svou roli potvrdili a o dva body porazili Markétu Praha ve složení Ondřej Smetana a Michal Škurla. Bronz si z Divišova odváží březolupská dvojice Patrik Mikel a Kryštof Rybář.

Zdeněk Holub vyhrál v Žarnovici

Na žarnovickém ovále se dnes v parném odpoledni jelo další kolo českého juniorského šampionátu. Jeho vítězem se stal Zdeněk Holub, který vyhrál všechny jízdy, kromě jízdy se svým největším sokem Eduardem Krčmářem. Ten však již v té době doháněl ztrátu, když ve své první jízdě podlehl Žigu Kovačičovi a ve druhé pak ještě Rolandu Benkömu. Další tři vítězství už však stačily jen na druhé místo. Třetí byl ve slovenském kole šampionátu skvěle jedoucí Patrik Mikel. Domácímu publiku udělal velkou radost místní odchovanec Patrik Búri. Zítra se v Žarnovici jede Přebor a 1. liga. Na start se postaví neuvěřitelných 25 jezdců.

Žarnovica hostí české šampionáty

Krásny štad11791976_1048637825147032_5776331480370932744_oion, dokonale pripravená dráha, slušné zaplnené tribúny, spokojnosť jazdcov sú všetko aspekty, ktoré robia dobré meno žarnovickéj plochéj dráhe. O tom že tieto superlatívy nie sú len novinárskym „výtvorom“ sa môžu diváci presvedčit už tento víkend priamo na štadione v Žarnovici. Druhý augustový víkend bude patriť českým šampionátom.

Eduard Krčmář slavil vítězství

Vítězem čtvrtého závodu Mistrovství České republiky včera v Liberci se stal Eduard Krčmář. Druhý byl Ondřej Smetana a bronz si vybojoval v Liberci Zdeněk Holub, který v poslední jízdě kdy mířil za vítězstvím upadl a s otřesem mozku skončil v liberecké nemocnici. V celkové klasifikaci vede Zdeněk Holub před Eduardem Krčmářem a Ondřejem Smetanou.

Zdeněk Holub vyhrál v Pardubicích

Vítězem třetího kola juniorského šampionátu do 21 let ve středu v Pardubicích se stal po rozjezdu z Michalem Škurlou Zdeněk Holub. Michal Škurla byl druhý. Rozjezd musel být vypsán i o třetí místo, ve kterém porazil Eduard Krčmář Ondřeje Smetanu.

Eda Krčmář naposledy obhájil

Naposledy letos startoval Eduard Krčmář v Mistrovství České republiky juniorů do 19 let. Své rozloučení zakončil třetím vítězstvím a ziskem titulu v řadě. Vyhrál všechny jízdy a právem si v Liberci vyskočil na nejvyšší stupínek. Druhý skončil ve finálové jízdě Zdeněk Holub. Bronz pak vybojoval Michal Škurla.

Dnes poznáme českého mistra do 19 let

Dnes se na dráze v Liberci uskuteční závod Mistrovství České republiky juniorů do 19 let. Jeho hlavními favority jsou bezpochyby Zdeněk Holub a Eduard Krčmář. Druhý jmenovaný v republikovém šampionátu už dvakrát doplatil na poruchu na svém motocyklu a na jeho úkor vždy radoval právě Zdeněk Holub. Proto se očekává souboj právě těchto dvou. Navíc Eda je obhájce titulu. Favoritem na bednu je však i Michal Škurla, Filip Hájek či Richard Geyer. Závod startuje již od 15 hodin.

Zdeněk Holub vyhrál a vede i celkově

Nebýt však defektu Eduarda Krčmáře, radoval by se z vítězství právě Eda. Nakonec se však radoval s plným počtem patnácti bodů Zdeněk Holub a vede i juniorský šampionát. Druhý skončil ve Svitavách Ondřej Smetana a bronz si nakonec musel smolař Eduard Krčmář vyjet až v rozjezdu s Dánem Mikkelem Salomonsenem. V celkové klasifikaci je druhý Ondřej Smetana před Eduardem Krčmářem.

Druhé finále je na programu v sobotu ve Svitavách

V pátek se na svitavské dráze uskuteční druhý podnik Mistrovství České republiky juniorů do 21 let. V seriálu vede zatím Němec Michael Härtel, který ovšem do Svitav nedorazí. Velkými favority závodu jsou Zděnek Holub (průběžně 14 bodů), Ondřej Smetana (13 bodů), ale také Eduard Krčmář, který v prvním závodě na své dráze doplatil na defekt svého motocyklu. Na start se znovu po zranění postaví i Michal Škurla. Překvapit však může kdokoliv, včetně dvou dánských juniorů.

Michael Härtel ovládl první juniorský závod

Německý junior Michael Härtel se stal vítězem úvodního podniku Mistrovství ČR juniorů do 21 let ve Slaném. Ani v jedné z jízd nepoznal hořkost porážky. To je však možná zavádějící, jelikož v deváté jízdě, byl vyloučen Eda Krčmář za pád se Zdeňkem Holubem. Zdeněk Holub byl v celkovém hodnocení druhý a Ondřej Smetana v rozjezdu o bronz porazil Edu Krčmáře, který jízdu vzdal.

Ve Slaném odstartují junioři a sto pět a dvacítky

V sobotu 18. dubna se slánském ovále odjedou dva podniky juniorského ranku. Na start se postaví junioři do 21 let a také kategorie 125 ccm odjede první závod na klasické dráze. Největším favoritem v juniorech je jistě domácí Eduard Krčmář, ale i Zdeněk Holub z pražské Markéty. Do pořadí budou chtít jistě promluvit i zahraniční jezdci Michael Härtel z Německa či Žiga Kovačič ze Slovinska. Pro zranění se závodu nezúčastní pražský Michal Škurla a žarnovický Adam Čarada a v současné chvíli jsou ještě stále tři volné místa.  V kategorii 125 ccm se jeví jako favorit Petr Chlupáč či Filip Šifalda. Závody startují v sobotu 18 dubna od 15 hodin.

Eduard Krčmář nejlepším juniorem do 21 let

ceska-republikakrcmar V obou posledních závodech Mistrovství republiky juniorů do 21 let, které se jely v sobotu dopoledne a odpoledne v Pardubicích zvítězil Eduard Krčmář, čímž si zajistil letošní titul nejlepšího juniora do 21 let. Druhý skončil v celkové pořadí evropský juniorský šampion a letošní Mistr České republiky jednotlivců Václav Milík. Bronz si celkově připsal Zdeněk Holub. Ve vloženém závodě memoriálu Jiřího Marxe, který se počítal součtem obou sobotních závodů vyhrál Eda Krčmář před Vaškem Milíkem a Zdeňkem Holubem.