Archív kategorie

Stanislav Mělničuk vyhrál v Kopřivnici

Vítězem velmi napínavého a vyrovnaného mezinárodního závodu v Kopřivnici se stal v sobotu Stanislav Mělničuk z Ukrajiny. Ten si musel nejprve probít cestu do finále v jízdě Last Chance (poslední šance) a poté nedal šanci od startu nikomu. Ani Josefu Francovi, který se musel nejprve probít přes Huberta Legowika a Larse Skupině a tvrdě útočit na Mělničuka. Ten se však nedal a Josef Franc vybojoval druhé místo. Třetí pak byl Hubert Legowik z Polska. Závod sledovala znovu velká divácká kulisa, která čítala něco přes dva tisíce diváků.

Peter Ljung nejlepší na Tomíčkově memoriálu

Pouze dvanáct jízd se podařilo odjet v letošním ročníku Memoriálu Luboše Tomíčka. Závod byl ukončen po dvanácté jízdě pro nepříznivé počasí a rozbahněnou dráhu. Vítězem se stal s do té doby největším počtem bodů Peter Ljung ze Švédska. Zbylé dvě pozice na stupních vítězů patřily Čechům. Druhý byl Václav Milík a bronz si vybojoval skvěle jedoucí Matěj Kůs. Včerejší vítěz Zlaté přilby byl se třemi body až jedenáctý, legendární Greg Hancock byl desátý a bronzový z Pardubic Martin Smolinski devátý.

Startovní listina Tomíčkova memoriálu

Již téměř kompletní je startovní listina letošního 48. ročníku Memoriálu Luboše Tomíčka, který se jede příští pondělí 19. září na pražské Markétě. Na dráze uvidíme skvělé světové jezdce, včetně vedoucího muže seriálu Speedway Grand Prix Grega Hancocka, Nicki Pedersena či Emila Sajfutdinova. Z našich se na start postaví náš nejlepší jezdec Václav Milík, „mladý veterán“ Josef Pepe Franc. Závod startuje v 19 hodin.

Smestav vyhrálo ve Slaném

Slaný – V neděli se v Slaném jel Memoriál Antonína Vildeho. Jeho vítězem se stala dvojice Smetana – Škurla startující pod hlavičou Smestav Speedway Team. Druzí byli ve finále PRO TEC SK Miletice ve složení Franc – Petrák. Z bronzové medaile se radovali Třebušičtí berani Vladimíra Vopata ve složení Zdeněk Holub a Viktor Trofimov. V dopoledních hodinách se ještě bojovalo o body v Mistrovství ČR do125ccm. Tady vyhrál Karol Zupinski z Polska, před Filipem Šifaldou, který v rozjezdu porazil Daniela Šilhána. Vložený závod veteránu se stal kořistí Martina Švestky.

Vítězem Tomíčkova memoriálu Emil Sajfutdinov

Rus Emil Sajfutdinov ovládl letošní již 46 ročník Tomíčkova memoriálu v Praze. Ve finálové jízdě nechal za svými zády Juricu Pavliče a loňského a předloňského vítěze Poláka Rafala Okoniewskeho. Jediný český účastník finálové jízdy Václav Milík skončil těsně pod bednou na čtvrtém místě. Pátý byl po defektu ve finále Maxims Bogdanovs. Emila Sajfutdinova dokázali dnes v Praze porazit pouze Jurica Pavlič a náš Václav Milík. Ani jeden však na ruskou raketu ve finále recept nenašel.

Fotoreportáž Petra Makuševa ze Zlaté přilby

zlata-prilba-pardubice.gifmakusev_petr_2013.jpgfotak_1_1.jpgPáteční a sobotní pardubické závody nabídly divákům skvělou podívanou. Zlatým hřebem svítkovského plochodrážního víkendu je však tradiční Zlatá přilba. A i když měl Petr Makušev jako šéffotograf plné ruce práce s organizací početné skupiny svých akreditovaných kolegů, našel si čas i s fotoaparátem v ruce a vy si tak můžete vše ještě jednou vychutnat.

Juniorský úvod supervíkendu od Petra Makuševa

FIM_1.jpgzlata-prilba-pardubice.giffotak_1_1.jpgPardubickému plochodrážnímu svátku patřil letos poslední zářijový víkend. O jeho úvod se tradičně postaral závod Zlaté stuhy juniorů, pro aktuální rok doplněný o finále mistrovství světa juniorských družstev. Podívejte se spolu s námi na to, jak úspěch českých mladíků zachytil fotoaparát Petra Makuševa!

Niels Kristian Iversen na Zlatou přilbu nedorazí

zlata-prilba-pardubice.gifiversen.jpgJeden z hlavních favoritů na zisk zlaté přilby Niels Kristian Iversen do Pardubic nepřijede. Dánský elegán si po pádu v semifinále britské ligy poranil žebra a ztrávil větší část noci z pondělí na úterý v nemocnici. Vyšetření neprokázala žádné zlomeniny, ale „PUK“ se po celý necítil příliš dobře, z čehož rezultovala omluvenka na sobotní závod o korunu Boleslava Chrobrého v Gniezně.

Timo Lahti vyhrál Zlatou stuhu

ceska-republika.pnglahti.pngPáteční večer přinesl v Pardubicích vítězství Tima Lahtiho, který ve finále porazil Krystiana Pieszczeka a Václava Milíka mocně v chladném podvečeru podporovaného domácím publikem. Čtvrtý skončil Lasse Bjerre, jenž v poslední zatáčce upadl po ataku Adriana Cyfera. Polák byl vyloučen a páté místo tak spadlo do klína Rolanda Benköho.

Holta a Zetterström nahradí omluvené

zlata-prilba-pardubice.gifholta2.jpgzetterstrom2.jpgDvě ztráty bleskově nahradili pořadatelé Zlaté přilby města Pardubice. Na východ Čech nepřijedou zraněný Joonas Kylmäkorpi a Benjamin Barker, jenž se omluvil kvůli termínové kolizi s pondělním semifinále britské ligy. V jejich místech pojedou Magnus Zetterström, který se po dlouhých jednáních nakonec dohodl s pardubickým klubem, a dvojnásobný vítěz slavného závodu Rune Holta, milovník širokých svítkovských zatáček.

Kasprzak do Pardubic přijede

sec_1.jpgkasprzak.jpgAKTUALIZOVÁNO Dvě divoké karty nasadí polský promotér do závěrečného finále SEC v Rzeszówě. K dříve avizovanému Grzegorzi Walaskovi se přidá ještě Krzysztof Kasprzak, který jako divoká karta nahradí zraněného Tomasze Golloba. „Kasper“ tak nepřijede na nedělní 65. Zlatou přilbu do Pardubic.

Zlatá přilba se prezentuje na městských slavnostech

ceska-republika.pngzlata-prilba-pardubice.gifUž v pátek je na programu úvodní závod pardubického plochodrážního víkendu. Slavnostní zahájení je naplánováno už na čtvrtek, kdy má tradiční víkend své místo v programu městských slavností. V 16:30 začíná na Perštýnském náměstí v Pardubicích část patřící Zlaté přilbě, v plánu je prezentace závodu, autogramiáda závodníků a oficiální vyhlášení startovní listiny. Kompletní program městských slavností je k vidění zde.

Pardubické startovní listiny

ceska-republika.pngzlata-prilba-pardubice.gifFIM_1.jpgSpíše hodiny než dny nás dělí od vypuknutí plochodrážního svátku v Pardubicích. Předkládáme Vám poslední vydání startovních listin na všechny tři plochodrážní závody, které jsou na východě Čech na programu.

Zlatá přilba skončí pod světly

ceska-republika.pngzlata-prilba-pardubice.gifLetošní 65. Zlatá přilba města Pardubic bude už padesátým ročníkem slavného závodu, který se bude konat na dráze areálu ve Svítkově. I přesto je ale prostor pro jedno „poprvé“, vůbec premiérově bude totiž cenná i ceněná trofej zářit v jasu umělého osvětlení.

Hampel a Ward na Zlaté přilbě?

zlata-prilba-pardubice.gifhampel.jpgward-darcy_1.jpgPřestože kostra startovní listiny 65. Zlaté přilby města Pardubic byla již prezentována, stále v ní zůstávají volná místa. Startovní číslo jedna letos kvůli povinnostem Grzegorze Walaska v mistrovství Evropy nebude rezervováno pro obhájce slavné trofeje. Na záda by jej mohl obléknout Darcy Ward, který na východ Čech dorazí naposledy hájit barvy své země v Mistrovství světa juniorských družstev. Jedna mezera stále zůstává i mezi Poláky, zaplnit by jí mohl vítěz tří letošních Grand Prix Jaroslaw Hampel. Jak uvedl na tiskové konferenci tradičního závodu Evžen Erban, předseda pardubického klubu, s oběma hvězdami vedou pořadatelé jednání o jejich potenciálním startu.

Dva odlišné juniorské světy

ceska-republika.pngpolsko.pngSrovnání nesrovnatelného přinesl středeční testmatch juniorských výběrů České republiky a Polska. Sedmička zástupců plochodrážní velmoci za celých patnáct jízd poztrácela jen tři bodíky, když si na Kacpera Gomólského, Krystiana Pieszczeka a Pawla Przedpelského přišli Roman Čejka a opakovaně Václav Milík. Zbylí Poláci byli stoprocentní, a tak se skore zastavilo na hrozivých 18:72.

Testmatch mladíků na Speedway Live

logo.pngVe středu od 17 hodin se v Pardubicích střetnou juniorské týmy České republiky a Polska, aby se ve vzájemném souboji co nejlépe připravili na finále Mistrovství světa juniorských družstev, které do Pardubic zavítá 28. září. Dnešní testmatch sledujte online na speedwaylive.eu.

Startovní listiny pardubických volných závodů

ceska-republika.pngzlata-prilba-pardubice.gifJen před několika málo minutami byly na tiskové konferenci představeny startovní listiny jak 65. Zlaté přilby města Pardubic, tak i 39. Zlaté stuhy juniorů. Podívejte se sami, koho pardubičtí pořadatelé na poslední záříjový víkend do Svítkova pozvali. Našli jste ve startovních listinách právě toho svého oblíbence?

65. Zlatá přilba: na koho se těšit?

ceska-republika.pngzlata-prilba-pardubice.gifUž zítra při tiskové konferenci odhalí pořadatelé předběžnou startovní listinu 65. Zlaté přilby města Pardubic. Podívejme se společně na obrysy toho, kteří jezdci by zítra mohli být představeni.