Archív kategorie

Startovní listiny získávají svou podobu

Podoba startovní listiny 69. Zlaté přilby se pomalu, ale jistě rýsuje do své finální podoby. Po včerejší tiskové konferenci spatřila světlo světa její předběžná podoba. Součásti článku je i startovní listina 43. Zlaté stuhy.

Pardubický plochodrážní super víkend zná termín

Ještě nebyly vydány žádné oficiální kalendáře Mistrovství světa, ani Mistrovství Evropy, ovšem pardubický plochodrážní super víkend svůj termín již zná. Pojede se 29. 9 – 1.10.2017 a jeho součástí bude již tradičně Zlatá přilba, Zlatá stuha a závod ranku Mistrovství světa. Proto si už teď na tento víkend nic neplánujte a dorazte do Pardubic.

Sajfutdinov vyhrál na první pokus

Přesně jak říká nadpis by se dalo shrnou letošní vítězství na Zlaté přilbě. Emil Sajfutdinov dokázal hned na první pokus vybojovat legendární Zlatou přilbu. Vyhrál v opakovaném finále, kde nechal za svými zády dvojnásobného vítěze z let minulých Rune Holtu a německého borce Martina Smolinského. Čtvrtý byl ve finále Peter Ljung ze Švédska a pátý Max Fricke. Letošní finále však nemělo tak hladký průběh. Muselo se opakovat díky pádu Nicki Pedersena, který upadl po ataku na Emila Sajfutdinova a zlomil si šestý krční obratel, zápěstí a čtyři žebra. Ani jednomu českému jezdci se nepodařilo postoupit dále než do čtvrtfinále.

Startovní listiny pardubického víkendu

ceska-republika zlata-prilba-pardubiceAKTUALIZOVÁNO (15.9.2016 23:00) Tradiční pardubický, ale i český svátek ploché dráhy se kvapem blíží a na světě jsou již i startovní listiny jednotlivých závodů. Celý program odstartují v pátek jezdci do 21 let, letos to ovšem nebude Zlatá stuha, nýbrž druhý finálový závod Mistrovství světa juniorů, v němž máme želízko v ohni v podobě Edy Krčmáře. V sobotu pak přijde na řadu již 42. Zlatá stuha juniorů a den na to bude odstartována na svítkovském ovále 68. Zlatá přilba. Zatím aktuální startovní listiny najdete v tomto článku.

68. Zlatá přilba

Letošní osmašedesátý ročník nejstaršího plochodrážního závodu světa se kvapem blíží a náš web Vám přináší díky Petra Makuševa fotografie letošní trofeje.

Zlatou přilbu vyhrál Jurica Pavlič , Zdeněk Holub jedenáctý

Vítězem 67. ročníku legendární Zlaté přilby se stal před malou chvíli v Pardubicích Chorvat Jurica Pavlič. Nebyl to však ten, který vedl po celou finálovou jízdu. Tím mužem byl Polák Patryk Dudek. Tomu se však v posledním kole porouchal motocykl, přesněji praskl primární řetěz a tak si doběhl pro páté místo, jelikož Matej Žagar odstoupil v průběhu jízdy. Druhé místo vybojoval ve velkém finále Troy Batchelor z Austrálie a bronz si z Pardubic odváží Němec Martin Smolinski. Nejlepším českým jezdcem se stal pražský junior Zdeněk Holub, který jako jediný postoupil mezi dvanáct nejlepších. V nabité semifinálové skupině však nestačil na silnější soupeře a v malém finále obsadil páté místo, což znamená v celkové klasifikaci jedenáctá pozice.

Zítra startuje plochodrážní svátek v Pardubicích

Manažer plochodrážního závodu o Zlatou přilbu dnes založil poslední puzzle do startovní listiny závodu o 67. Zlatou přilbu města Pardubic. Dopolední telefon od Mateje Zagara a mail s podepsaným kontraktem Troy Batchelora byly tím posledním dílkem, který potřeboval k tomu, aby dokončil seznam třiceti šesti závodníků bojujících v neobvyklém závodě o cennou trofej.

Zlatá přilba díky Chrisi Holderovi cestuje do Austrálie

66-zlata-prilba-2014 holderVítěm 66. ročníku pardubické Zlaté přilby se stal Australan Chris Holder. Druhý skončil ve velkém finále Švéd Fredrik Lindgren a bronzovou medaili si z Pardubic odváží Chorvat Jurica Pavlič. Nejlepším českým jezdcem se stal Josef Franc, který dojel v malém finále na druhém místě, což mu zajišťuje celkově osmé místo. Aleš Dryml v malém finále nestartoval, jelikož se musel narychlo přepravit do Polska k ligovému závodu.

Pardubický víkend postupně odkrývá karty

Sestavu Zlaté stuhy jsme uveřejnili již dříve, ovšem předběžná sestava Zlaté přilby se dostala na světlo světa tuto středu na tiskové konferenci. V sobotu však bude 66. Zlaté přilbě předcházet poslední závod finále Mistrovství světa juniorů do 21 let, ve kterém domácí jezdec Václav Milík bude bojovat o stříbro v celkové klasifikaci. Na divokou kartu pojede v Pardubicích Eduard Krčmář. V tomto článku najdete startovní listiny všech závodů.