Archív kategorie

Ledařský šampionát zná své termíny

Kalendář závodů pro klasickou sezónu bude znám až v sobotu odpoledne. Ledaři však rukovali o svém jízdním řádu sezóny 2019 už minulou sobotu. Z jednání mezi jezdci, pořadateli a vedením české ploché dráhy vzešel kalendář závodů v České republice a reprezentační nominace.

Letos ledového krále nepoznáme

Byť jsme dnes během dopoledne finalizovali startovní listinu pro sobotní závod MMČR na ledové ploché dráze a pořadatel v Kopřivnici usilovně pracoval na přípravě tohoto závodu tak Vás tímto musím vzhledem k vývoji povětrnostních podmínek seznámit s nepříjemnou zprávou.

V Kopřivnici se pojede už v sobotu 10.3.2018

Vzhledem k tomu, že pouze v Kopřivnici na Větřkovické přehradě je dostatečná tloušťka ledu na uspořádání Mistrovství České republiky na ledové ploché dráze, přesunuje se nedělní závod již na sobotu 10.3.2018. Dohodli se na tom dnes v Berlíně kopřivnický místopředseda Richard Dufek a šéf Komise ploché dráhy Petr Moravec. Pokud tomu počasí dovolí a oteplení avizované na následující dny neohrozí tloušťku ledu na severní Moravě, pojede se v Kopřivnici 10.3.2018 od 13 hodin. Pokud se na mistrovský závod do Kopřivnice chystáte, sledujte kopřivnický web plochadraha.koprivnice.org, kde najdete více informací.

České ledy mají nové termíny

Pokud tomu počasí dovolí, mohly by se v příštím víkendu na českém území uskutečnit dva závody Mistrovství republiky na ledové ploché dráze. Historie tohoto plochodrážního odvětví nepamatuje takto pozdní závod na ledové ploché dráze. Na vině je arktický vzduch, který zamířil nad Evropu.

Letos ledařského mistra nejspíš nepoznáme

Vzhledem ke skutečnosti, že se nezměnil ráz počasí na území České republiky musím i tento týden Vás všechny informovat, že ve dnech 3. – 4. 2. se  žádný závod ledové ploché dráhy v České republice neuskuteční.

Závody letošního šampionátu, vzhledem k tomu, že pětice našich jezdců odjíždějí do konce února na reprezentační akci do Ruska, bychom sice mohli v případě nečekaného zvratu počasí realizovat i v měsíci březnu, ale jsme asi všichni realisté. Pokud by se takový zázrak stal budeme Vás včas informovat.

O víkendu se opět nepojede

Petr Moravec dnes jako každý týden obvolal všechny pořadatelé ledařských závodů s dotazem, zda se náhodou v některé lokalitě nenahází potřebná tloušťka ledu k uspořádání plochodrážního závodu. Bohužel všude dostal stejnou odpověď. Ledu je buď málo a nebo žádný. 

Víkendové ledy opět nebudou

Do včerejšího večera čekal Petr Moravec na informace od pořadatelů ledové ploché dráhy v České republice. Od všech však přišly negativní informace o přítomnosti ledů. Oba závody víkendového Mistrovství České republiky na ledě jsou zrušeny. „Věřím, že na konci ledna a začátkem února nám bude počasí přát.“ zakončil Petr Moravec informační email o zrušení víkendových závodů v Opatovicích a Kopřivnici.

Víkendové ledy se nepojedou

„Přes veškerou snahu všech organizátorů závodů Mistrovství České republiky na ledové ploché dráze Vás musím informovat, že ve dnech 6. – 7. 1. se žádný závod v České republice neuskuteční vzhledem ke skutečnosti, že v žádné lokalitě kde je možnost pořádat závody, není v tuto chvíli dostatečná síla ledu a předpověď počasí nedává záruky pro organizaci závodu. Děkuji všem co se podílejí na této činnosti a věřím, že ve druhé polovině měsíce ledna nám bude počasí přát.“ 

S pozdravem
Petr Moravec

České ledy už mají jasno

Česká ledová plochá dráha už má jasno, co se kdy a kde ponede.Teda za předpokladu, že příroda neporučí jinak. V tom případě se lokality můžou operativně měnit podle podmínek. Nicméně základní kalendář byl dnes schválen na tradičním předsezóním setkáním jezdců, pořadatelů a činovníku.

Lukáš a Radek Hutlovi se radují z titulu

Ledařský tým ZP Pardubice ve složení otec a syn Hutlovi, jmenovitě Lukáš a Radek se stali o víkendu novopečenými mistry České republiky družstev. Druhé místo patří v celkové klasifikaci dvojici SK Osečná 1 ve složení Jan Klauz a Lukáš Volejník a z bronzové medaile se raduje dvojice Luca Bauer a Markus Jell.

Vyvrcholení ledařských družstev už tento víkend

Na dvou přírodních oválech bude tento víkend pokračovat Mistrovství České republiky družstev na ledové dráze. V sobotu se pojede v Mělicích, kde jsou pořadateli rodinný klan Hutlů. O den později bude vyhlášeno v Soběslavi mistrovské družstvo. Oba závody startují od 13 hodin. Za titulem mají nejlíp našlápnuto Osenečtí ve složení Lukáš Volejník a Jan Klauz a pardubická dvojice Radek a Lukáš Hutlové. Skvěle se předvedli v Račicích také Markus Jell a Luca Bauer. Hodně silná však může být i dvojice Raouská, která tentokrát přijede s Kreuzbergerem a Mayerbüchlerem.

Premiéru v Račicích vyhráli Hutlové

Velmi nabité bylo konečné skóre druhého podniku Mistrovství České republiky družstev na ledě. Třetí místo obsadili vítězové prvního závodu z Chrastné Jan Klauz a Lukáš Volejník, kteří měli na svém kontě 23 bodů. O první a druhé místo musel být vypsán rozjezd mezi týmem ZP Pardubice ve složení Lukáš Hutla a Radek Hutla a týmem Německa ve složení Luca Bauer a Markus Jell. Vítězně vyšel z měření sil rozjezdu Lukáš Hutla, který porazil Markuse Jella. V celkové klasifikaci vedou ZP Pardubice, před prvním týmem Osečné a německým týmem. Vyvrcholení celé soutěže by mělo proběhnout příští víkend v Mělicích a Soběslavi.

Družstva budou mít čtyři závody

Mistrovství České republiky družstev na ledové dráze bude mít čtyři zastávky. První kolo v Chrastné už máme za sebou, tento víkend nás čeká nabitý podnik v Račicích, o týden později v sobotu 11. února budou ledaři měřit své síly na Písníku v Mělicích a podle nejnovějších informací od Petra Moravce se v neděli pojede čtvrté kolo družstev v Soběslavi. Díky Antonína Klatovského mladšího vyrostl v autokempu Karvánky ledový ovál, na němž se bude příští neděli, to je 12. února od 13 hodin zápolit.

V Račicích bude k vidění sedm týmů

Až sedm týmů bude k vidění při druhém závodě Mistrovství České republiky družstev na ledové ploché dráze v Račicích. Parta okolo Miloslava Čmejly vybudovala na místní Labe Aréně, která slouží v létě hlavně vodnímu sportu, 300 metrový ovál. Závod vystartuje ve 13 hodin. Vítězem prvního závodu se stali Lukáš Volejník s Janem Klauze. Obhájit však nebudou mít lehké, jelikož se na startu představí evropské hvězdy jako Luca Bauer a Marcus Jell z Německa, či rakouská dvojice Charly Ebener a Josef Kreuzberger. Své budou chtít do celkové klasifikaci říci i další domácí dvojice z Osečné, Hutlové či Divišové.

Lukáš Hutla vyhrál vše co mohl a stal se vícemistrem

Dnes se na ledovém ovále v Holicích rozhodovalo o zbylých dvou medailích Mistrovství České republiky na ledové ploché dráze.Titul vybojoval už minulý týden v Opatovicích a v Kopřivnici Jan Klatovský. Dnes si stříbrnou medaili v celkové klasifikaci vyjel Lukáš Hutla, který vyhrál dnes co mohl. Druhý skončil ve finálové jízdě Andrej Diviš a v celkové klasifikaci mu patří třetí pozice. Bronz si z Holic odváží Lukáš Volejník, který dnes doplatil na dva pády.

Lukáš Volejník a Jan Klauz vyhráli úvodní závod

Včera se na dráze v Chrástné uskutečnil úvodní závod Mistrovství České republiky družstev na ledové ploché dráze. V závodě čtyř dvoučlenných družstev kralovali Lukáš Volejník s Janem Klauze, kteří vybojovali 26 bodů. Druhé místo patřilo rodinné dvojici Radek a Lukáš Hutlovi. Třetí místo vybojovali o pouhý bod před domácí Osečenskou dvojicí jezdci David Lízák a Robert Růžička. Nejlepším jezdcem závodu se stal neporažený Lukáš Hutla. Vložený závod Memoriálu Saši Kopeckého se stal kořistí Lukáše Hutly, před Lukášem Volejníkem a domácím Janem Pecinou.

V sobotu a v neděli pokračují ledaři v závodění

Příznivé klimatické podmínky nad českým územím posílají české ledaře do dalších bojů o české medaile. Titul v jednotlivcích je již sice jistý, získal jej minulou neděli v Kopřivnici Jan Klatovský a už do žádných bojů na zamrzlých rybnících v Česku nezasáhne. Ovšem ve hře jsou ještě zbylé dvě pozice v jednotlivcích  a rozjíždí se soutěž družstev. V sobotu se pojedou družstva na dráze v Osečné, kde se představí čtyři týmy a den vyvrcholí závodem memoriálu Saši Kopeckého. O den později v Holicích poznáme druhého a třetího muže celkové klasifikace v jednotlivcích. Tabulka je velmi nabitá. Druhý je prozatím Lukáš Volejník (30 bodů), třetí Lukáš Hutla (29 bodů), čtvrtý Andrej Diviš (28 bodů) a pátý Jan Klauz (27 bodů). Do celkové klasifikace se počítají dva nejlepší výsledky. 

Fotoreportáž Petra Makuševa z Větřkovické přehrady

Fotoreportáž Mirka Galii z Větřkovické přehrady

Fotoreportáž Tomáše Bůžka z Větřkovické přehrady

V neděli se na Větřkovické přehradě odjel druhý závod Mistrovství České republiky jednotlivců. Při své premiéře na tomto místě získal Jan Klatovský plný počet jeden a dvaceti bodů a radoval se z letošního titulu Mistra ČR na ledové ploché dráze, který získal již počtvrté. Při své premiéře se představil také náš nový fotograf Tomáš Bůžek na jehož fotografie se můžete podívat v této fotoreportáži.