Archív kategorie

Evropský pohár stopětadvacítek ovládli čeští jezdci

Čeští mladíci kompletně obsadili stupně vítězů v sobotní evropském poháru kubatury do 125 ccm v Divišově. Vítězem se stal Jaroslav Vaníček, druhý byl Bruno Belán a z bronzu se těší Vojtěch Šachl. Ano, byl to moc krásný pohled na tři české mladíky na stupních vítězů.

Filip Šifalda vyhrál evropský pohár stopětadvacítek

Vítězem závodu evropského poháru FIM Europe na stopětadvacítkách v polské Toruni se stal dnes náš mladík Filip Šifalda. Radost je větší o fakt, že hned za ním skončil Daniel Klíma. Bronz si vybojoval domácí Polák Bartosz Tyburski. Ostatní naši byli sedmý Pavel Kuchař a dvanáctý Milan Dobiáš.

Jan Kvěch má zlato, Filip Šifalda bronz

fim_uemJan-KvěchČtrnáctiletý pražský junior Jan Kvěch vybojoval v sobotu v Divišově pro Českou republiku zlatou medaili v Evropském poháru juniorů v kategorii do 125 ccm. Kvěch podlehl v průběhu závodu pouze Polákovi Cierniakovi, který po dvou vyhraných jízdách a pádu nakonec skončil až sedmý. Třetí skončil ve finálové jízdě další skvěle jedoucí Čech Filip Šifalda. Mezi dva české borce se vklínil na druhé místo pouze Němec Lukas Wegner. 

Českým nejmladším jezdcům štěstěna v Plzni nepřála, zvítězil Jarno de Vries

FOTO – Sobotní závod Evropského poháru plochodrážníků na strojích do 125 ccm na plzeňských Borech provázelo pěkné počasí a malý zájem diváků, ale ti co přišli nemuseli litovat. Byli svědky dramatických a vyrovnaných soubojů mladých závodníků, kteří ve snaze o vítězství ze sebe vydali všechno.

V Plzni bude v sobotu dekorován nejlepší evropský jezdec ve stopětadvacítkách

FIM-Europeplzenl

V sobotu se na plzeňském plochodrážním stadionu na Borech uskuteční Evropský pohár mládeže pro jezdce do šestnácti let na strojích do 125 ccm.Toto neoficiální mistrovství Evropy bude zahájeno slavnostním nástupem v 15 hodin a o patnáct minut později již začnou samotné souboje na dráze, které budou ještě dramatičtější, neboť na startu bude spolu stát hned šestice jezdců. V základní části čeká na závodníky 12 rozjížděk, ve kterých se každý představí třikrát. Pořadí po základní části určí nominace pro čtyři finálové jízdy. Vítěz závěrečného finále A šesti nejúspěšnějších plochodrážníků se tak stane i držitelem zlaté medaile.

Patrik Mikel v Pardubicích obhájil pohár FIM

FIM_1.jpgmikel.jpgFOTOREPORTÁŽ UVNITŘ Patrik Mikel vyhrál finálovou jízdu evropského poháru FIM ve třídě do 125cc a obhájil na dráze v Pardubicích loňský triumf. Moravan ztratil v základním rozpisu jediný bod, ale v šestnácté jízdě porazil všechny včetně do té doby neporaženého Zacha Wajtnechta. Brit se ve finále čtyři kola vedoucímu Mikelovi mocně přibližoval, ale na lepší jak druhé místo už nestačil. Třetí skončil v atraktivním závodě Němec Darrel de Vries.

Do Pardubic přijedou nejmladší plochodrážníci

fim_europe.gifceska-republika.pngV sobotu se na svítkovském oválu střetnou ty nejmenší plochodrážní naděje, když do Pardubic zavítá 2013 FIM Europe 125cc Track Racing European Cup. Přihlášeni jsou mladí závodníci ze šesti zemí, Českou republiku budou hájit Patrik Mikel, Adam Fencl, Filip Hájek, Josef Novák, Roman Mády a Václav Verner, když poslední dva jmenovaní navléknou náhradnické vesty. Na budoucí hvězdy čeká závod pod umělým osvětlením, neboť začátek byl stanoven na 18 hodin.

Patrik Mikel vyhrál Zlatý pohár mládeže do 125ccm

uem.gifmikel.jpgPatrik Mikel se stal nejlepším juniorem Evropy ve třídě do 125ccm. Březolupský mladík ovládl v nizozemském Blijhamu UEM Zlatý pohár do 125ccm, k čemuž ho dovezl český motocykl Shupa. Mikel vyhrál všechny tři své jízdy v základním rozpisu a nezaváhal ani ve finále A. Vítěz nebyl jediným Čechem v zemi větrných mlýnů, Michaela Krupičková byla klasifikována jako osmá, Michalu Škurlovi patří jedenáctá příčka a Roman Mády skončil na třiadvacátém místě.

Mladíci se v evropském poháru neztratili

nizozemsko.pnguem.gifSlušné výkony podali čeští stopětadvacítkáři při závodě evropského poháru do 125ccm na travnaté dráze v nizozemském Loppersumu. jaroslav Hladký skončil šestý, tedy poslední ve finálové jízdě. Vítězem finále B se stalů mšenský Ondřej Smetana. Celkově jedenáctý se umístil Zdeněk Vrba a poslední český mladík Michal Škurla byl sedmnáctý. Vítězem závodu se stal Jordan Dubernard z Francie. Druhý skončil domácí Romano Hummel a bronz si z Nizozemí odváží Michael Härtle z Německa. Závodu se účastnila třicítka mladých nadějí z Nizozemí, Německa, Francie, Velké Británie a České republiky.