Archív kategorie

V Pardubicích zakončili sezónu MACECEM a Becherem

V sobotu se na pardubickém ovále konalo rozloučení se sezónou. To již tradičně proběhlo tak, že se dopoledne odjel závod Macec Cup, který ovládl Polák Przemyslaw Liszka, před našim Ondrou Smetanou a dalším Polákem Szymonem Szlauderbachem. Na dalších příčkách se seřadili další Češi Škurla a Mikel. Poté už mohl začít tradiční Becher Cup, kdy si na ovále mohli zajezdit bývalí závodníci, mechanici, ale proběhlo i vožení fanoušků na plochodrážních speciálech.

Alan Szczotka vyhrál MACEC v Rawiczi

V polském Rawiczi se jelo druhé kolo letošního MACEC cupu. Jeho vítězem se stal Poláka Alan Szczotka, který v rozjezdu o prvenství porazil Marko Levišina z Ukrajiny a dalšího Poláka Szymona Szlauderbacha. Skvělý výkon zaznamenal v závodě slovenský mladík David Pacalaj, který skončil čtvrtý. České trio se umístilo na zadních pozicích v pořadí Josef Novák čtrnáctý, Martin Mejtský patnáctý a Jarda Petrák sedmnáctý. Třinácté místo obsadil ještě druhý Slovák Ján Mihálik.

Hynek Štichauer bezkonkurenční v Macec Cupu v Pardubicicíh

Suverénním vítězem Macec Cup, který se jel v sobotu dopoledne v Pardubicicích se stal domácí Hynek Štichauer s plným počtem patnácti bodů. Druhý skončil Polák Przemyslaw Liszka a bronz míří na Ukrajina zásluhou Dmitro Mostovika. 

Macec Cup v Pardubicích zná svou sestavu

Svůj plochodrážní rok 2017 uzavře tuto sobotu pardubický AMK Zlatá přilba. Ten na svém stadionu ve Svítkově pořádá mezinárodní závod jezdců sedmi zemí Macec Cup. Během tohoto závodu, který začíná v 10 hodin se divákům představí také novinka společnosti Jawa a to dvouventilové stroje této značky.

Šest čechoslováků míří do Gorzówa

MACEC cup mám na programu druhý závod letošního ročníku a na jeho startu nebudou chybět ani čeští a slovenští plochodrážníci. Z Česka dorazí na stadión, kde polskou ligu jezdí Martin Vaculík Jarda Petrak, Josef Novák a Martin Mejtský. Ze slovenské Žarnovice se vydají do Gorzówa Ján Mihálik, Patrik Búri a Jakub Valkovič. Uvnitř najdete startovní listinu druhého závodu.

MACEC vyhrál v Leszně Artur Czaja

Polští jezdci ovládli úvodní podnik MACEC cupu v polském Leszně. Vyhrál Artu Czaja, druhý byl Oskar Bober a třetí pak Oskar Polis. V závodě se představila i trojice českých jezdců  dva slovenští. Jaroslav Petrák vybojoval sedm bodů a byl devátý, tři body si na své konto připsal Josef Novák, který skončil dvanáctý a dva body stačily Martinu Mejtskému na pozici čtrnáctou. V podniku se vůbec nevedlo dvěma Slováků. Patrik Búri byl se dvěma body patnáctý a Ján Mihalik s jedním bodem uzavíral pole.

Ondřej Smetana těsně pod bednou

macec smetana_ondrej_2013Těsně pod bednou skončil v závodě Macec cup v polském Gorzówě Ondřej Smetana. Domů si veze bramborovou medaili. Vítězem se stal Polák Lukasz Kaczmarek, druhý byl další Polák Rafal Karczmark a bronzový byl Ukrajinec Andrej Kobrin. Druhý Čech v poli Josef Novák vybojoval třinácté místo. Slovák Michal Tomka skončil na posledním sedmnáctém místě.

Eduard Krčmář skončil druhý v Poháru MACEC

Před týdnem se na stadionu v Zielonej Góře uskutečnil turnaj o Pohár MACEC (pro jezdce ze zemí střední Evropy). Zúčastnili se ho většinou mladí plochodrážníci z Polska, Ukrajiny, Bulharska, Rumunska, Slovenska a České republiky. Naši republiku zastupovali tři junioři. Slánský Eduard Krčmář ztratil dva body a obsadil druhou příčku na stupních vítězů. Pražský Michal Škurla s deseti body skončil sedmý a pardubický Josef Novák získal bodů pět a připadlo mu desáté místo. Poté co přišli o body domácí favorité Alex Zgardziński (najetí do pásky) a Kamil Adamczewski (defekt motocyklu z prvního místa) se z celkového vítězství těšil Ukrajinec Andrej Kobrin. V závodě vystartovala i jedna dívka, Polka Klaudia Szmaj, a vybojovala si svůj vůbec první bod na soupeři. Letos by se měli konat ještě dva turnaje Poháru MACEC. 6. září v rumunské Braile a (což je značně nepravděpodobné) 12. října v ukrajinském Lvově.

Pohár MACEC v Tarnówě vyhrál Jamróg, Škurla pátý

macec_1.gifskurla_1.JPGsmetana_ondrej_2013.gif

Sobotní závod poháru MACEC v Tarnówě na startu představil jezdce ze šesti zemí: Polska, Ukrajiny, Maďarska, Bulharska, Rumunska a České republiky. Závod bez ztráty bodu ovládl domácí Jakub Jamróg. Druhý skončil obhájce loňského vítězství Andrej Kobrin z Ukrajiny a třetí místo si vyjel místní junior Edward Mazur. Poháru se zúčastnili dva naši reprezentanti. Michal Škurla se ziskem 11 bodů obsadil páté místo a Ondřej Smetana se čtyřmi body skončil dvanáctý.

V poháru MACEC celkově zvítězil Andrej Kobrin

ukrajina.pngmacec_1.gifpieszczek.jpg Třetím a zároveň posledním závodem byl včera v ukrajinském Červonogradě zakončen letošní Pohár MACEC. V samotném závodě zvítězil bez ztráty bodu polský junior Krystian Pieszczek, druhý byl jeho krajan Lukasz Kret a třetí po rozjezdu domácí Andrej Kobrin. Ondřej Smetana obsadil 9. místo a David Štěrovský místo 14. . V celkovém hodnocení po třech závodech měli stejně bodů (39) Andrej Kobrin a Lukasz Kret. O vítězi tak musel rozhodnout rozjezd, ve kterém byl lepší ukrajinský jezdec.

Cukanov vyhrál v Rovně i celkově

macec_1.gifpetrak.JPGsmetana.jpgPoslední závod MACEC Cupu se jel v ukrajinském Rovně. Jeho, ale i celkovým vítězem se stal Kiril Cukanov. Druhý skončil Alex Borodaj a bronz vyjel Mariusz Fierlej. Jarda Petrák vybojoval deset bodů a byl pátý. Druhý z Čechů Ondřej Smetena skončil na poslední pozici.

Cukanov vyhrál MACEC Cup v Braile

rumunsko.pngVítězem MACEC Cupu, závodu který se jel v rumunské Braile se stal Kiril Cukanov, který vybojoval v základní části plný počet patnácti bodů a vyhrál také v semifinále a finále. Druhý skončil ve finálové jízdě Ronny Weis a bronz vyjel Roland Benko.