Archív kategorie

Šest čechoslováků míří do Gorzówa

MACEC cup mám na programu druhý závod letošního ročníku a na jeho startu nebudou chybět ani čeští a slovenští plochodrážníci. Z Česka dorazí na stadión, kde polskou ligu jezdí Martin Vaculík Jarda Petrak, Josef Novák a Martin Mejtský. Ze slovenské Žarnovice se vydají do Gorzówa Ján Mihálik, Patrik Búri a Jakub Valkovič. Uvnitř najdete startovní listinu druhého závodu.

MACEC vyhrál v Leszně Artur Czaja

Polští jezdci ovládli úvodní podnik MACEC cupu v polském Leszně. Vyhrál Artu Czaja, druhý byl Oskar Bober a třetí pak Oskar Polis. V závodě se představila i trojice českých jezdců  dva slovenští. Jaroslav Petrák vybojoval sedm bodů a byl devátý, tři body si na své konto připsal Josef Novák, který skončil dvanáctý a dva body stačily Martinu Mejtskému na pozici čtrnáctou. V podniku se vůbec nevedlo dvěma Slováků. Patrik Búri byl se dvěma body patnáctý a Ján Mihalik s jedním bodem uzavíral pole.

Ondřej Smetana těsně pod bednou

macec smetana_ondrej_2013Těsně pod bednou skončil v závodě Macec cup v polském Gorzówě Ondřej Smetana. Domů si veze bramborovou medaili. Vítězem se stal Polák Lukasz Kaczmarek, druhý byl další Polák Rafal Karczmark a bronzový byl Ukrajinec Andrej Kobrin. Druhý Čech v poli Josef Novák vybojoval třinácté místo. Slovák Michal Tomka skončil na posledním sedmnáctém místě.

Eduard Krčmář skončil druhý v Poháru MACEC

Před týdnem se na stadionu v Zielonej Góře uskutečnil turnaj o Pohár MACEC (pro jezdce ze zemí střední Evropy). Zúčastnili se ho většinou mladí plochodrážníci z Polska, Ukrajiny, Bulharska, Rumunska, Slovenska a České republiky. Naši republiku zastupovali tři junioři. Slánský Eduard Krčmář ztratil dva body a obsadil druhou příčku na stupních vítězů. Pražský Michal Škurla s deseti body skončil sedmý a pardubický Josef Novák získal bodů pět a připadlo mu desáté místo. Poté co přišli o body domácí favorité Alex Zgardziński (najetí do pásky) a Kamil Adamczewski (defekt motocyklu z prvního místa) se z celkového vítězství těšil Ukrajinec Andrej Kobrin. V závodě vystartovala i jedna dívka, Polka Klaudia Szmaj, a vybojovala si svůj vůbec první bod na soupeři. Letos by se měli konat ještě dva turnaje Poháru MACEC. 6. září v rumunské Braile a (což je značně nepravděpodobné) 12. října v ukrajinském Lvově.

Pohár MACEC v Tarnówě vyhrál Jamróg, Škurla pátý

macec_1.gifskurla_1.JPGsmetana_ondrej_2013.gif

Sobotní závod poháru MACEC v Tarnówě na startu představil jezdce ze šesti zemí: Polska, Ukrajiny, Maďarska, Bulharska, Rumunska a České republiky. Závod bez ztráty bodu ovládl domácí Jakub Jamróg. Druhý skončil obhájce loňského vítězství Andrej Kobrin z Ukrajiny a třetí místo si vyjel místní junior Edward Mazur. Poháru se zúčastnili dva naši reprezentanti. Michal Škurla se ziskem 11 bodů obsadil páté místo a Ondřej Smetana se čtyřmi body skončil dvanáctý.

V poháru MACEC celkově zvítězil Andrej Kobrin

ukrajina.pngmacec_1.gifpieszczek.jpg Třetím a zároveň posledním závodem byl včera v ukrajinském Červonogradě zakončen letošní Pohár MACEC. V samotném závodě zvítězil bez ztráty bodu polský junior Krystian Pieszczek, druhý byl jeho krajan Lukasz Kret a třetí po rozjezdu domácí Andrej Kobrin. Ondřej Smetana obsadil 9. místo a David Štěrovský místo 14. . V celkovém hodnocení po třech závodech měli stejně bodů (39) Andrej Kobrin a Lukasz Kret. O vítězi tak musel rozhodnout rozjezd, ve kterém byl lepší ukrajinský jezdec.

Cukanov vyhrál v Rovně i celkově

macec_1.gifpetrak.JPGsmetana.jpgPoslední závod MACEC Cupu se jel v ukrajinském Rovně. Jeho, ale i celkovým vítězem se stal Kiril Cukanov. Druhý skončil Alex Borodaj a bronz vyjel Mariusz Fierlej. Jarda Petrák vybojoval deset bodů a byl pátý. Druhý z Čechů Ondřej Smetena skončil na poslední pozici.

Cukanov vyhrál MACEC Cup v Braile

rumunsko.pngVítězem MACEC Cupu, závodu který se jel v rumunské Braile se stal Kiril Cukanov, který vybojoval v základní části plný počet patnácti bodů a vyhrál také v semifinále a finále. Druhý skončil ve finálové jízdě Ronny Weis a bronz vyjel Roland Benko.