Archív kategorie

Josef Franc pátý v Maďarsku

V maďarském Nágyhalasz se jel poslední závod maďarského mistrovství. Jeho vítězem se stal Polk Jakub Jamróg, druhý byl Norbert Magoši, který se tak stal i letošním maďarským mistrem. Třetí příčku vybojoval Stanislaw Burza. Josef Franc vybojoval deset bodů a skončil pátý.

Josef Franc pátý ve druhém kole maďarského mistrovství

Druhý závod otevřeného maďarského mistrovství se jel v Nagyhalaszu. Vítězem se stal Stanislaw Burza z Polska. I druhý byl polský jezdec a to Jakub Jamróg. Třetí pozici si vybojoval ve finále Stanislav Mělničuk z Ukrajiny. Josef Franc vypadl v semifinále a obsadil tak páté místo. Druhý Čech ve startovním poli byl Petr Chlupáč. I ten vypadl v semifinále a patřila mu celková sedmá příčka. Nejlepším Maďarem se stal čtvrtý Norbert Magoši.

Norbi začal maďarský šampionát nejlépe

Norbert Magoši zvaný Norbi se stal vítězem úvodního závodu Mistrovsrví Maďarska, který se jel o víkendu v Debrecenu. Druhý byl v závodě Jozsef Tabaka a z bronzu se raduje Slovák Patrik Búri. Druhý slovenský jezdec David Pacalaj skončil sedmý.

Ondřej Smetana bojoval v maďarské lize

Devíti body se blýskl Ondřej Smetana v závodě prvního kola maďarské ligy. Jeho tým Arenamoto Speedway Vasad však skončila poslední. Vítězem se stal tým domácího Nagyhalácz, druhý byl Debrecen a třetí Gyula. Hvězdou závodu se stal Joszef Tabaka, který vybojoval pro druhý Debrecen jedenadvacet bodů.

Druhý závod ovládl Tabaka

Jozsef Tabaka vyhrál druhý závod maďarského mistrovství, který se jel v Debrecenu. Druhý byl ve finále Roland Benkö a bronzový navrátilec na ovály, legendární Maďar Zoltán Adorján.

Norbert Magoši vyhrál úvodní závod maďarkého mistráku

Vítězem prvního závodu Mistrovství Maďarska jednotlivců se stal na dráze Nagyhalácz Norbert Magoši, který vyhrál s dvanácti body. Druhý byl Jozsef Tabaka a z bronzu se raduje Ronny Weis. Parádní výkon podal také slovenský jezdec Patrik Búri, který obsadil nakonec místo čtvrté, tedy bramborové.

Jurica Pavlič vyhrál v Goričanu

V chorvatském Goričanu se v sobotu jelo první kolo Mezinárodního Mistrovství Slovinska, Chorvatska a Maďarska navíc za účasti Čechů, Italů a Němců. Vítězem se stal jediný Chorvat ve startovním poli Jurica Pavlič. Hned druhý byl ovšem náš Josef Franc  třetí pak Maďar Joszef Tabaka. Fantastický výkon předvedl pražský junior Filip Hájek, který obsadil skvělé čtvrté místo. Martin Mejtský byl pak dvanáctý a Josef Novák skončil na sedmnáctém místě. V závodě chyběl však jeden velký favorit šampionátu Matej Žagar ze Slovinska. Startoval totiž na Memoriálu Petera Cravena v Manchesteru, jehož výsledky najdete ZDE.

Martin Málek pátý ve Velké ceně Debrecenu

Včera se uskutečnila 40. Velká cena, hlavního města maďarské ploché dráhy, Debrecenu. Mezi jezdci z osmi zemí se představil také český zástupce. Právě dnes 29 letý Martin Málek vyjel v základní části deset bodů a postoupil do baráže. V ní dojel třetí hned za pozdějším vítězem finále Karolem Baranem z Polska. Martin tedy do finále nepostoupil, ale přesto obsadil pěkné páté místo. Cesta Karola Barana k vítězství nebyla úplně jednoduchá, do startovní listiny se dostal až na poslední chvíli po odhlášení jiného jezdce. V základní části po vyloučení doháněl bodové manko a následně musel do baráže, ze které postoupil až jako druhý. Teprve finále mu vyšlo bez problémů a po závodě se tak mohl postavit na nejvyšší stupeň pódia.

V Debrecenu se jelo O pohár starosty, startovali i naši

madarsko.pngfranc.jpgkus.jpg

Ve středu se v maďarském Debrecenu uskutečnilo odvetné střetnutí závodu O pohár starosty mezi družstvy Debrecenu a Mórahalomi. V prvním květnovém duelu v Mórahalomi zvítězili hosté 49:43. Odveta nakonec také lépe vyšla týmu Debrecenu, který se stal samozřejmě i celkovým vítězem. V jeho sestavě se objevili i dva naši reprezentanti. Josef Franc si z pěti jízd připsal deset bodů a bonus. Matěj Kůs ze tří startů získal dva body. Nejúspěšnějšími jezdci závodu byli domácí József  Tabaka a Pawel Miesiac z Polska.

V Debrecenu zvítězil Chrzanowski, Josef Franc čtvrtý

madarsko.pngchrzanowski.jpgfranc.jpg Včera se uskutečnila 39. Velká cena města Debrecenu. Ve finále se z vítězství radoval Tomasz Chrzanowski, který dojel před svým krajanem Dawidem Lampartem a domácím Jószefem Tabakou. Josef Franc po základní části postoupil přímo do finále, ale to se mu nevydařilo a celkově obsadil čtvrté místo. Závodu se zúčastnili další dva naši jezdci. Zdeněk Simota se ziskem devíti bodů obsadil osmé místo a o příčku níž skončil Matěj Kůs se šesti body. Závod nedokončil Norbert Magosi, který si po pádu vykloubil rameno.

Češi druzí v Debrecenu

madarsko.pngmilik_vaclav.jpgfranc.jpgkus.jpg

Včera se v maďarském Debrecenu odjel turnaj družstev O pohár letnic. Zvítězilo smíšené družstvo pod hlavičkou Maďarska ve kterém startovali kromě Jozsefa Tabaky také dán Claus Vissing a polák Rafal Trojanowski. Naši reprezentanti ve složení: Václav Milík, Josef Franc a Matěj Kůs obsadili druhé místo. Václav Milík se stal nejúspěšnějším jezdcem závodu, když vyjel 20 bodů. Na třetí příčku podia se postavili mladí australané Mickey Dyer,Aaron Summers a Hugh Skidmore. Čtvrtí byli slovinci a na pátém místě skončili junioři Maďarska.

V Maďarském poháru startoval i Josef Franc

madarsko.png franc.jpg Včera se na nové dráze v maďarském městečku Mórahalom odjelo střetnutí mezi místním týmem a družstvem Debrecenu v rámci Poháru starostů. Hostující družstvo si odvezlo vítězství v poměru 49:43. V zatím neurčeném termínu se uskuteční odveta v Debrecenu. S debrecenskou vestou startoval také Josef Franc a ve čtyřech jízdách vyjel osm bodů a bonus. Nejúspěšnějšími jezdci utkání byli József Tabaka a Claus Vissing.

Ohlédnutí: Maďarsko

madarsko.pngtabaka_joszef.jpgbenko_roland.jpg Mezinárodní mistrovství Maďarska se letos skládalo ze tří závodů uspořádaných v Debrecenu. Celkovým vítězem se stal Pawel Miesiac z Polska až po rozjezdu s Joszefem Tabakou (´89), který tak byl nejlepší maďarský jezdec šampionátu. Třetí celkově byl další polský závodník Tomasz Rempala. Z maďarských jezdců byl druhý nejlepší teprve 17 letý talent Roland Benkö a třetí László Szatmári (´77). Smůlu měl loňský mistr Norbert Magosi (´75), který se pro operaci zraněného ramene nemohl zúčastnit posledního závodu a obsadil tak čtvrté místo společně s veteránem Sándorem Tihániym(´63).

Češi zůstali v Debrecínu těsně pod pódiem

madarsko.pngmalek.jpgsimota.jpgJen bod chyběl Martinu Málkovi k tomu, aby se postavil po boku vítěze Macieje Kuciapy a druhého Tobiase Busche na stupně vítězů v závodě o Velkou cenu Debrecínu. Moravan ale zakončil závod na východě Maďarska s jedenácti body, což stačilo „jen“ na čtvrté místo. Hned za krajanem byl v Debrecínu klasifikován Zdeněk Simota, na jehož kontě bylo po závodě devět bodů.

Čtveřice českých juniorů vyrazila do Gyuly

madarsko.pngkovacic.jpgMšenští Michal Klein, Stanislav Pouznar a Zdeněk Růžička a pražský Dominik Hinner toho času rovněž hostující v Greplu Mšeno, to byla čtveřice závodníků, která vyslyšela pozvání maďarských pořadatelů a vyrazila směr Gyula, kde se zapojila do společné jadranské juniorské soutěže. Kompletní čtveřice mladíků skončila ve spodní polovině výsledkové listiny, když nejlepším z české enklávy byl Michal Klein, jenž byl klasifikován jako desátý. Závod vyhrál letos v mezinárodním měřítku nepříliš výrazný Chorvat Dino Kovačič, jehož na stupních vítězů obstoupili domácí závodníci Roland Benkö a s českou licencí jedoucí Patrik Nagy.

Druhé kolo maďarského mistráku vyhrál Polák Kuciapa

madarsko.pngVítězem druhého závodu maďarského mistrovství se stal v rozjezdu Maciej Kuciapa, který v něm porazil dalšího Poláka Tomasze Rempalu. Třetí skončil Pawel Mesiac rovněž z Polska. Závod se jel včera v Miškolci.

Farkasok – Bikák 52:31

farkas_mini.pngbikak_mini.pngV maďarském Miškolci se jelo další kolo tamní ligy, ve které startují tři týmy a všechny z Miškolce. Tetokrát se utkaly týmy Farkasok proti Bikák. Vítězem se stali jezdci Farkasoka v poměru 52:31. Nejlepším jezdcem vítěze se stal se 17 body Lee Richardson. Ve stejném týmu startoval také Filip Šitera, který získal pro vítězný tým 12 bodů Za tým hostí byl nejlepším jezdcem Norbert Magoši s 8 body. Za tento tým startoval také Martin Gavenda, ten si připsal na své konto 6 bodů. S českou licencí jezdící Patrik Nagy nevybojoval ani bod.

Bikak – Tigrisek 31:53

bikak_mini.pngtigris_mini.pngV nově vzniklé maďarské lize se jelo už první utkání a to mezi týmy Bikak (Býci) a Tigrisek (Tigři). Jako lepší tým se na dráze v Miškolci ukázali jezdci Tigrisek, když svého soupeře porazili 53:31. Nejlepšími jezdci vítěze se stali hned tři jezdci se čtrnácti body. Byli jimi Magnus Zetterström, Pawel Mesiac a Jozsef Tabaka. Pro tým Bikak vybojoval nejvíce bodů Jesper B. Monberg a to třináct. V závodě startoval také jezdec z českou licencí. Patrik Nagy vybojoval pro Bikak čtyři body.

Štichauer jedenáctý v 1. kole maďarského mistráku

madarsko.pngstichauer.jpgVítězem prvního závodu mezinárodního mistrovství maďarska se stal Polák Pawel Mesiac se ziskem plného počtu patnácti bodů. Druhý skončil domácí Jozsef Tabaka a bronz vybojoval další domácí jezdec Norbert Magoši. Jediný český jezdec v závodě Hynek Štichauer vybojoval čtyři body a skončil jedenáctý. V předposlední jízdě nedojel pro poruchu a do poslední jízdy už nenastoupil.

Magoši mistrem Maďarska

madarsko.pngmagosi.jpgV sobotu se stal Mistrem Maďarska Norbert Magoši, který vyhrál v posledním závodě, kde ho dokázal porazit jen Tabaka. Druhý skončil v sobotu právě Tabaka, který je celkově třetí. Druhý skončil celkově Laszlo Szatmari, který byl v posledním závodě čtvrtý za Slovincem Duhem. Celově skončil na desátém místě maďarského mistrovství náš Martin Gavenda.