Archív kategorie

ZP Pardubice vybojovala titul ve dvojicích

ZP Pardubice ve složení Václav Milík a Hynek Štichauer se stali vítězi finále Mistrovství ČR dvojic v Liberci. O titulu však musel rozhodnout až rozjezd mezi Pardubicemi a Olympem Praha, který ve složení Ediard Krčmář, Josef Franc a Matěj Kůs vybojovali stejně bodů. O titulu však Václav Milík rozhodl v rozjezdu, kde porazil Eduarda Krčmáře. Třetí místo v letošním šampionátu patří KFPD Třebusice v sestavě Michal Škurla a Zdeněk Holub. Vložený závod Memoriálu Emila Sovy vyhrál Václav Milík před Ondřejem Smetanou, který v poslední chvíli předjel Matěje Kůse. Čtvrtý byl Zdeněk Simota.

Smestav ovládlo Memoriál Antonína Vildeho

Memoriál Antonína Vildeho ve Slaném se stal kořistí obhájců prvenství Smestav Speedway Teamu ve složení Ondřej Smetana a Zdeněk Simota. Druhá příčka patřila PRO TEC SK Miletice, který reprezentoval Martin Málek a Josef Franc. Z bronzu se raduje dvojice Zdeněk Holub a Hynek Štichauer, kteří tentokrát nestartovali jako Speedway PRO, ale Třebusičtí Berani.

Fotoreportáž Petra Makuševa z plzeňských dvojic

O výsledku z pondělního Mistrovství České republiky dvojic jsme Vás informovali ZDE. Nyní se můžete podívat na parádní snímky od našeho dlouholetého fotografa Petra Makuševa, jak průběh celého podniku zachytil on.

ZP Pardubice obhájila v Plzni titul

Na plzeňském ovále se dnes rozhodovalo o titulu Mistra České republiky dvojic. Ten ve svůj prospěch získali ve finálové jízdě jezdci ZP Pardubice Václav Milík a Tomáš Suchánek. Na druhém místě skončil nový tým v republikovém šampionátu nesoucí jméno Speedway Pro, jehož barvy hájili Hynek Štichauer a Zdeněk Holub. Třetí místo si vybojovali v jízdě o třetí místo jezdci týmu PK Plzeň HBC Vrates Zdeněk Simota a Jason Doyle. 

Několik změn v sestavách MČR dvojic

Vzhledem ke zranění některých aktérů pondělního Mistrovství České republiky dvojic došlo ke změnám v některých týmech. Týká se to především B skupiny, kde v barvách pražského Olympu nemůže pro stále trvající zranění nastoupit po boku Josefa France nastoupit Matěj Kůs. Pražský tým dosadil na jeho místo Ondřeje Smetanu. K další změně došlo jak jsme již předpokládali ZDE v týmu 3ton Slaný. Jakuba Jamróga nahradí neméně a z Edou Krčmářem ve dvojici pojede zkušený Polák Mariusz Puszakowski. A poslední změnou je tým PK Plzně, kde Michaela Hadka nahradí po boku Radka Podhadského Martin Mejtský z Pardubic.

O český titul ve dvojicích bude bojovat i Jason Doyle

Osmý květen se v Plzni pojede o letošní titul ve dvojicích. Na start se postaví deset dvojic, které svedou boje nejprve ve dvou skupinách každý s každým a závod vyvrcholí semifinálovými a finálovými jízdami.

Zlatá přilba Pardubice vybojovala titul ve dvojicích

ceska-republika zppardubiceDnes večer se na pražské Markétě jelo finále Mistrovství České republiky dvojic. Jeho vítězem se ve finálové jízdě stali jezdci ZP Pardubice 1 ve složení Václav Milík a Szymon Wozniak. Druhé místo připadlo domácí Markétě Praha 1, za kterou startovali Josef Franc společně s Matějem Kůsem. Bronz si v jízdě o třetí místo vyjela dvojice PK Plzeň – HBC Vrates, v jejichž barvách se představili Matej Žagar a Zdeněk Simota.

Dvojice znají své sestavy

ceska-republika AKM_logoJiž 6. září se v Praze na Markétě pojede letošní Mezinárodní mistrovství České republiky dvojic. Týmy již oznámily své sestavy. Favoritů je hned několik. Mezi ty hlvní ovšem patří bezpochyby dvojice ZP Pardubice 1 ve složení Václav Milík a Aleš Dryml. Velmi silná je i v této skupině A dvojice domácí Markéty Praha 1  ve složení Josef Franc a Matěj Kůs. I druhá skupina je velmi nabitá. Třeba AK Slaný sází na svého nejlepšího jezdce Edu Krčmáře, který bude bojovat o titul s Jakubem Jamrógem. Nebudou to však mít vůbec jednoduché neboť druhá paardubická dvojice Hynek Štichauer s Tomášem Suchánkem je velmi sehraná. Koneckonců ani Markéta Praha 2 či PK Plzeň budou míchat pořadím. Na komletní sestavy se můžete podívat v tomto článku.

Zlatá přilba Pardubice vybojovala titul ve dvojicích

Ve Slaném se dnes bojovalo o titul Mistra České republiky dvojic. Boj o titul ovládli jezdci ZP Pardubice 1 ve složení Václav Milík – Aleš Dryml, která byla po celou dobu závodu suverénní dvojicí. Neprohráli žádnou jízdu a hravě prošli i v semifinále přes své týmové kolegy ZP Pardubice 2. Ve finále pak Václav Milík nedal šanci Sebastianu Ulamkovi z domácí dvojice a vyhrál. Aleš Dryml sice dojel až třetí za Ulamkem, ale to jasně stačilo na zisk titulu. AK Slaný ve složení Eduard Krčmář a Sebastian Ulamek skončili druzí. Bronz si v jízdě o bednu vybojovali jezdci Markéty Praha ve složení Matěj Kůs a Josef Franc.

V pondělí se ve Slaném bude bojovat o titul ve dvojicích

Na slánském ovále se bude v pondělí 6. července (opraveno – děkujeme za upozornění) bojovat o medaile v mezinárodním Mistrovství České republiky dvojic. Většina týmu půjde do boje ve velmi silných sestavách, kde by jsme favorita hledali jen těžko. Proto neváhejte a navštivte sobotní závod ve Slaném, který startuje od 17 hodin první jízdou a povzbuďte svého favorita. Titul obhajují domácí jezdci.

Slaný vybojoval titul ve dvojicích

krcmar vaculik2Pardubice – Mistrem České republiky dvojic se před malou chvíli stali v Pardubicích Eda Krčmář a Martin Vaculík z AK Slaný, kteří ve finále porazili Matěje Kůse a Josefa France z AK Markéty Praha, když do čela jízdy se dostali hned po startu oba Pražané, ovšem nejprve Pepu France objel Vaculík, následně i Krčmář a v zatáčce u depa, kdy Matěj Kůs vjel do díry, což jej zbrzdilo natolik, že ho oba Slaňáci předjeli. Bronzová medaile se podařila vybojovat dvojici Milík – Pieszczek z AMK ZP Pardubice, která v jízdě o třetí místo porazila dvojici Z. Holub – Škurla a i tady byli od startu lepší Pražané.

Zítra se bude v Pardubicích bojovat o titul z dvojic

ceska-republika zppardubiceJiž zítra se na pardubickém ovále, dva dny po legendární Zlaté přilbě bude bojovat o titul Mistra České republiky ve dvojicích. Na start se postaví deset dvojic, které se utkají ve dvou skupinách a následně v semifinále a finále. Závod startuje v 18 hodin slavnostním nástupem. K první jízdě vyjedou její aktéři cca 18:15. 

Dnešní MR dvojic v Divišově bylo odvoláno

Kvůli nepříznivému počasí a následně nesjízdné dráze byl dnešní závod mezinárodního mistrovství ČR dvojic v Divišově odložen. Náhradní termín bude určen později.

Sestavy pro sobotní MR dvojic v Divišově

Již v sobotu odpoledne se na divišovském ovále rozhodne o titulu mezinárodních mistrů České republiky ve dvojicích. Původně se přihlásilo 17 týmů, ale z různých důvodů nakonec vystartuje deset dvojic, které budou rozděleny do dvou skupin po pěti. Tím pádem odpadne kvalifikace. V loňském roce zvítězila dvojice ZP Pardubice ve složení Václav Milík – Hynek Štichauer, i letos bude patřit k velkým favoritům, i když v pozměněné sestavě. Václav Milík pojede s Alešem Drymlem a Hynek Štichauer s Tomášem Suchánkem. Cestu za obhajobou se ZP Pardubice určitě budou snažit zkřížit nejen Markéta Praha 1 v sestavě Matěj Kůs – Zdeněk Holub, AK Slaný s Eduardem Krčmářem a jeho polským kolegou Jakubem Jamrógem, ale i ostatní dvojice. Divišovského závodu, který bude zahájen ve 14.30, se zúčastní téměř celá česká plochodrážní špička (Josefa France čeká v neděli 3. finále GP na dlouhé dráze v Eenrumu, Filip Šitera se uzdravuje ze svého zranění a Zdeněk Simota zůstává v Británii) a proto lze očekávat dramatický a vyrovnaný turnaj.

Nejlepší česká dvojice je z Pardubic

ceska-republika.pngmilik2.jpgstichauer.gifDvojice Olympu Praha – Bellis Josef Franc a Renat Gafurov sice dojela ve finálové jízdě na prvních dvou místech, ale přesto se nestala mistrem České republiky v šampionátu dvojic. MMČR dvojic patří k jednomu ze dvou domácích šampionátů, kde podle řádů rozhoduje o držiteli titulu finálová jízda a Josef Franc sice dojel druhý, ale byl pro přejetí vnitřního okraje dráhy oběma koly vyloučen. A vyšší součet bodů nasbírali na druhém a třetím místě pardubičtí Václav Milík a Hynek Štichauer, kteří byli v Březolupech korunováni mistry České republiky.

Korneliussen a Pawlicki jasnými triumfátory

mseno.jpgkorneliussen2.jpgpawlicki_przemek.jpgMšenský pár Mads Korneliussen – Przemyslaw Pawlicki do puntíku splnil roli největšího favorita ve výborném finále sobotního MMČR dvojic na domácí dráze ve Mšeně a raduje se u titulu republikového šampióna. Noví mistři vyhráli všechny své jízdy, když při svém suveréním tažení sobotním podvečerem ztratili jen jeden bod. Na štítě Greplu skončilo ve finále překvapení z Březolup, tamější Mitas ve skupině předčil silné Pardubice, zvládl i semifinále, jen hvězdný domácí výběr byl ve finále nad jeho síly. Třetí místo patří obhájci titulu Olympu Praha, který v malém finále porazil PRO-TEC SC Miletice vedený neporaženým nejlepším mužem závodu Michalem Mitkem.

Drobné změny v sestavách dvojic

ceska-republika.pngV sobotu se jede ve Mšeně závod republikového šampionátu dvojic, sestavy už jsou delší dobu uzavřeny, avšak nyní doznaly drobných změn. Daniel Hádek má lehký otřes mozku a v sestavě předloňského mistra HBC Vrates jej nahradí René Vidner. Do plzeňského týmu byl nominován Michael Hádek, ale nahradí jej Filip Šitera, mění se i jméno týmu, do kterého přibylo jméno Divišova. Michael Hádek tak zůstává v sestavě Topinka RC, ale ani tam není jeho start úplně jistý. Jen jedno jméno zatím nahlásil tým Březolup, i jeho sestava během dneška získala reálnější obrysy, ale zatím nebylo jméno kolegy Martina Gavendy oficiálně prezentováno. Závod ve Mšeně startuje kvalifikací v 18 hodin.

Příští sobotu se jede šampionát dvojic

ceska-republika.pngmseno.jpgPříští sobota bude na české ploché dráze patřit národnímu šampionátu dvojic. Ty se utkají v tradičním systému kvalifikace a dvou skupin se specifickým bodováním dle anglického modelu.  Pořádající Grepl Mšeno staví kompletně cizinecký pár a bude hlavním favoritem na vystřídání Olympu Praha na královském trůnu. Obhájci titulu kontrují nasazením poloviny českého reprezentačního družstva. Začátek závodu je naplánován na 18 hodin a vyvrcholí pod umělým osvětlením.

Neporažení Kůs a Gafurov jsou nejlepší českou dvojicí

ceska-republika.pngkus2.jpggafurov.jpgMatěj Kůs a Renat Gafurov se stali v Březolupech vítězi Mezinárodního mistrovství České repoubliky dvojic, když vyhráli maximálním poměrem všechny své jízdy. Suverénímu česko-ruskému duu ve velkém finále podlehli Tomáš Suchánek a Stanislaw Burza. Třetí místo patří slánské dvojici Robert Kosciecha – Martin Málek, Polák dokázal vyhrát všechny své jízdy až na tu poslední, ale to o bronzu pro Slaný rozhodl třetím místem Martin Málek. Obhájci titulu z týmu HBC & Vrates skončili čtvrtí.

Nejlepší dvojici poznáme v Březolupech

b__ezolupy_1.jpgJihomoravské Březolupy se příští sobotu stanou dějištěm jediného závodu Mistrovství České republiky dvojic. Na Slovácku je do hlavní části závodu nasazena šesticé párů, zbylou čtveřici určí kvalifikace. Favority patrně budou Filip Šitera s Martinem Vaculíkem, kteří se představí v barvách Dak Moto Liebezeit. Na paty jim bude šlapat loni druhý Olymp Praha s Renatem Gafurovem a Matějem Kůsem v sestavě. Vítězství obhajuje tým HBC & Vrates, ve kterém Josefa France nahrazuje Jan Jaroš.