Archív kategorie

O poslední body se bude bojovat v Březolupech

Jak již nadpis napovídá, bude se v jihomoravských Březolupech v sobotu 7.10 bojovat o poslední možné body do Mistrovství České republiky jednotlivců. Na čele je zatím bezkonkurenční Václav Milík, druhý je Josef Franc a bronz si zatím drží Eduard Krčmář. Závod startuje ve 14 hodin a vyvrcholí Slováckým oválem.

Milík opět bezchybně

Václav Milík se stal vítězem druhého závodu Mistrovství České republiky jednotlivců, který pořádal v sobotu na dráze v Divišově klub PDK Grepl Mšeno. Václav Milík vybojoval opět plný počet patnácti bodů. Druhý skončil Eduard Krčmář a z bronzové medaile se raduje Matěj Kůs, který v rozjezdu porazil Josefa France a Zdenka Simotu. V celkové klasifikaci je na čele s plným počtem třiceti bodů Vašek Milík, druhý je s pětadvaceti body Josef Franc, který byl v sobotu čtvrtý a bronz si drží zatím Eduard Krčmář. Poslední závod třídílného seriálu se jede 7.10 v Březolupech. Vložený závod memoriálu Emila Sovy ovládl Eduard Krčmář, druhý byl Ondřej Smetana a třetí Michal Škurla.

Startovní čísla pro druhý závod byla vylosována

Druhý závod Mistrovství České republiky jednotlivců, kter se měl jet původně ve Mšeně uspořádá nakonec mšenský klub na dráze v Divišově a jeho startovní listina byla vylosována po sobotním závodě Přeboru, který rozhodl o zbytku startovní listiny., jelikož účast ve druhém závodě měla pouze první osmička v pořadí. V čele šampionátu je trio Václav Milík, Josef Franc a Hynek Štichauer.

Václav Milík neznal konkurenta

Náš nejlepší plochodrážník současnosti Václav Milík nenese toto přízvisko náhodou. Dnes to na pražské Markétě v prvním závodě Mistrovství České republiky jednotlivců dokázal ani jednou prohranou jízdou a plným počtem patnácti bodů. Druhý skončil na své domácí dráze Josef Franc a třetí příčku si vybojoval pardubický Hynek Štichauer. V rozjezdu o udržení se v nejlepší osmičce pro druhý závod vyhrál Patrik Mikel a má tak jistotu i druhého finále.

Startovní listina úterního finále jednotlivců doznala několik změn

V úterý se v Praze na Markétě pojede první finálový závod Mistrovství České republiky jednotlivců. Vzhledem ke zranění se omluvili Matěj Kůs, Zdeněk Holub, Michal Škurla (jemuž byla udělená divoká karta) a Polák startující s českou licencí Piotr Dziatkowiak. Za divokou kartu Škurlu nominovala VV SPD Zdeňka Simotu a za zbylé zraněné byli doplnění jezdci z listiny náhradníků, z niž se z pracovních důvodů omluvil Michael Hádek.

Václav Milík letošním mistrem s plným počtem bodů

Tři závody určily letošního Mistra České republiky jednotlivců. Všechny tři vyhrál Václav Milík a ve všech třech získal plný počet patnácti bodů. Včera v Plzni se tak mohl radovat z již čtvrtého českého individuálního titulu. Druhý skončil včera Matěj Kůs a bronz vybojoval Eduard Krčmář. Po ukončení základní části byl znám pouze Mistr a více mistr, jimž se stal Josef Franc. Musely být vypsány hned dva rozjezdy. Ten první určil pořadí na třetím místě v závodě mezi Eduardem Krčmářem a Josefem Francem. Ten druhý musel rozhodnout o celkovém třetím místě. Na start se postavil znovu Eduard Krčmář a Matěj Kůs. Vítězem se stal Matěj Kůs a je tak celkově bronzový.

Mistrovstvi republiky pokračuje v sobotu v Plzni

V sobotu v Plzni je na programu třeťí a zároveň poslední závod Mistrovství České republiky jednotlivců. Hlavním favoritem je bezpochyb Václav Milík, který je zároveň vedoucím mužem průběžného pořadí. Ve skvělé formě je i Matěj Kůs, což předvedl včera při Tomíčkově memoriálu. Pozadu jistě nezůstanou ani Josef Franc, Hynek Štichauer, Tomáš Suchánek či Eda Krčmář. Startovní kistinu najdete v tomto článku.

Václav Milík neměl konkurenci

Praha, Pardubice – Včera a dnes se jely první dvě třetiny Mistrovství České republiky jednotlivců. Ta třetí a poslední, je na programu až v září v Plzni. V úterý na pražské Markétě bezkonkurenčně kraloval Václav Milík, který vyhrál s plným počtem patnácti bodů. Druhý skončil až po rozjezdu Eduard Krčmář, který orazil v boji o druhé místo Josefa France. Stejně tak bylo i dnes v Pardubicích. Na své domácí dráze opět ukázal všem svým soupeřům Václav Milík záda a s plným počtem bodů vyhrál. Druhý skončil tentokrát Josef Franc, který podlehl pouze Milíkovi. Bronz si z Pardubic odváží pražský Matěj Kůs.

Hynek Štichauer vyhrál semifinále ve Slaném

Slaný – O poslední volná místa v Mistrovství České republiky jednotlivců se bojovalo v sobotu ve Slaném. Suverénem dnes e stal pardubický Hynek Štichauer, který s plným počtem patnácti bodů vyhrál. Druhý byl po rozjezdu z Piotrem Dziatkowiakem Michal Škurla, Dziatkowiak třetí. Finálová série odstartuje už zítra na pražské Markétě, druhý den bude pokračovat v Pardubicích. Finále vyvrcholí však až na podzim v Plzni.  Startovní listina je kompletní a vy jí najdete hned pod výsledky ze Slaného.

Václav Milík mistrem republiky pro rok 2015

Svůj titul Mistra České republiky si Václav Milík vybojoval již v červnu na dráze v Praze. Druhý závod se přes veškerou snahu plzeňských pořadatelů odjet nepodařilo a ani navrhovaná verze, že by se finále odjelo na jiné dráze nedopadlo. Vašek tak může slavit svůj již třetí titul Mistra ČR. Druhý skončil v šampionátu Matěj Kůs a bronz patří pro letošek Josefu Francovi.

V Plzni přeloženo na příští neděli

Až příští neděli budeme znát letošního Mistra ČR jednotlivců. Druhý závod v Plzni byl přeložen právě na příští neděli. Stav dráhy, která byla dost poničena po dešti neodpovídala pravidlům a tak se při rozpravě dohodl nový termín.

Václav Milík neztratil ani bod

Bez bodové ztráty se stal včera večer Václav Milík vítězem prvního finálového závodu Mistrovství České republiky jednotlivců na pražské Markétě. Druhý skončil Matěj Kůs, který podlehl pouze Vaškovi v poslední dvacáté jízdě. V té se představil i třetí můž v celkové klasifikaci Josef Franc a dojel tam třetí. Druhý závod, ve kterém se rozhodne o titulu letošního mistra se jede až v říjnu v Plzni. Jak ale víme z loňska, nic není ještě rozhodnuto.

V Pardubicích vyhrál Martin Gavenda

S plným počtem patnácti bodů se stal vítězem pardubického semifinále březolupský Martin Gavenda. Druhý skončil po rozjezdu Roman Čejka a třetí byl Ondřej Smetana. Do finále postoupila první sedmička jezdců. tj. ještě Michal Dudek, Michal Škurla, Filip Šitera a Filip Hájek. Pozice náhradníků obsadí Jarda Petrák a Michael Hádek. Startovní čísla pro první závod v Praze na Markétě budou rozlosována 20. května.

V Pardubicích dnes o finále

O osm zbylých postupových míst do finále Mistrovství České republiky jednotlivců se dnes bude na druhý pokus bojovat v Pardubicích. Minulou středu totiž vystavilo stopku počasí. Startovní listina zůstává téměř stejná. Jen se omluvili Patrik Búri, jehož nahradí Michal Tomka a ze zdravotních důvodů Martin Švestka, jehož vystřídá Dan Macl. Závod startuje v 18 hodin.

Drama ve druhém finálovém závodě, o medailích rozhodl až rozjezd

ceska-republika milik_vaclavVítězem dramatického druhého podniku Mistrovství České republiky jednotlivců v Březolupech se stal domácí Martin Málek se třinácti body. O druhé místo musel být vypsán rozjezd mezi Josefem Francem a Zdeňkem Holubem. Ten pro sebe nakonec rozhodl Zdeněk Holub, respektive motocykl Josefa France, který mu z prvního místa vypověděl službu. Václav Milík skončil až osmý. Drama přišlo až v celkovém bodování. Trojí zaváhání Václava Milíka vedlo až k tomu, že se muselo o titulu, ale i dalších dvou medailích rozhodovat v rozjezdu tří nejlepších jezdců. Ten nakonec ve svůj prospěch vyhrál Václav Milík, druhý byl Josef Franc a třetí Matěj Kůs.

Zítra se rozhodne o českém mistrovi

ceska-republikamilik_vaclav Už zítra od 13:30 se na březolupském stadionu bude rozhodovat o titulu Mistra České republiky jednotlivců, Po prvním závodě, který se jel na pražské Markétě v pondělí je na čele s plným počtem bodů Václav Milík. Druhý je prozatím Matěj Kůs a Tomáš Suchánek. V tomto článku najdete zítřejěí startovní listinu.

Václav Milík začal hon za titulem plným počtem

ceska-republikamilik_vaclav Plným počtem patnácti bodů začal Václav Milík svůj letošní boj o český plochodrážní trůn v Praze na Markétě. Druhý skončil v úvodním závodě po rozjezdu s Tomášem Suchánkem Matěj Kůs. Suchánek je tedy třetí. Druhý finálový závod se jede již tuto sobotu od 13:30 v Březolupech.

Dnes se budou dělit první body do Mistrovství republiky jednotlivců

ceska-republika AKM_logoPraha – Dnes večer od 18 hodin se na pražské Markétě bude bojovat o první body do Mistrovství České republiky jednotlivců. Závodu se nezúčastní Aleš Dryml, který se zřekl finálové účasti po včerejším kolapsu v polském Ostrówě. Ostatní účastníci na místě chybět nebudou.

Hynek Štichauer zvítězil na domácí dráze

V semifinálovém závodě mistrovství České republiky jednotlivců včera v Pardubicích zvítězil Hynek Štichauer až po rozjezdu s Martinem Gavendou, kterému tak oplatil svoji jedinou porážku ze základní části. Postup do finále si ještě zajistili třetí Jan Holub, čtvrtý Roman Čejka, pátý Jaroslav Petrák a šestý Michal Škurla. Náhradníky by měli dělat Patrik Mikel a Ondřej Smetana. Svým sedmým místem příjemně překvapil další dnešní oslavenec Patrik Mikel. Finálové závody jsou na programu: 6. října v Praze a 11. října v Březolupech.

Zítra se v Pardubicích pojede o finále

O republikové finále se zítra pojede semifinálový podnik Mistrovství České republiky jednotlivců v Pardubicích od 18 hodin. Favority závodu jsou hlavně domácí Hynek Štichauer, březolupský Martin Gavenda, ale i ostřílený Jan Holub. Do finále se však budou chtít také protlačit mladí Roman Čejka, Michal Škurla a Ondřej Smetana či domácí mazák Jarda Petrák. Překvapit však mohou i ostatní jezdci startovního pole. Do finále ale postoupí jen první šestice, jelikož ve finále je již nasazeno osm nejúspěšnějších jezdců dle loňského pořadí Mistrovství ČR a dvě divoké karty, které obdrželi Zdeněk Holub a Filip Šitera. Filip se stále léčí ze svého vážného zranění a proto mu VV SPD rozhodl udělit divokou kartu uvolněnou po ukončení závodní činnosti Lukáše Drymla. Zdeněk Simota se z letošního mistrovství omluvil.