Archív kategorie

Dánská kvalifikace do SGP a SEC (Holsted)

1. Niels Kristian Iversen (2,3,3,3,3) 14 (SGP, SEC)
2. Michael Jepsen Jensen (3,2,3,2,1) 11 (SGP, 
3. Mikkel Michelsen (3,3,2,1,2) 11 (SGP, SEC)
4. Hans Andersen (3,3,0,0,3) 9 (SGP, SEC)
5. Kenneth Bjerre (1,3,d,2,3) 9 (SGP)
6. Andreas Lyager (0,2,3,3,0) 8 (SEC)
7. Peter Kildemand (3,2,1,1,1) 8 (SGP, SEC)
8. Nicolai Klindt (0,T,2,2,3) 7 (SEC)
9. Patrick Hougaard (1,0,1,3,2) 7
10. Anders Thomsen (1,1,3,2,-) 7 (SEC)
11. Fredrik Jakobsen (1,2,2,0,2) 7
12. Mads Korneliussen (0,0,2,3,1) 6
13. Kenneth Hansen (2,1,0,1,2) 6
14. Mikkel Bech (2,1,1,1,1) 6
15. Jonas B. Andersen (2,0,1,0,0) 3
16. Nikolaj Jakobsen (0,1,0,0,0) 1
17. Ulrich Ostergaard (0) 0
18. Michael Palm Toft 

Nicki Pedersen podstoupil operaci ramene

Dánský borec Nicki Pedersen podstoupil operaci ramene. Jak sám řekl, jednalo se o malou, ale nezbytnou operaci. „V ničem mi tento zákrok neuškodí při mé přípravě na novou sezónu. Jen budu muset čtrnáct dní vynechat posilovnu. Jsem velmi rád, že vše proběhlo v pořádku. Jsem velmi spokojen se svou fyzickou kondicí a již brzy se vrátím k těžké dřině. Na začátek sezóny budu připraven na 100%. „řekl Nicki Pedersen

Niels Kristian Iversen obhájil dánský titul

Mistrem Dánska se stal minulý týden na dráze ve Fjelstedu stejně jako loni Niels Kristian Iversen. Iversen podlehl v základní části pouze Peteru Kildemandovi. Ve finále však neponechal nic náhodě a vyhrál. Druhý skončil v letošním ročníku Mistrovství Dánska Michael Jepsen Jensen a bronz bere Mikkel Bech.

Juniorským mistrem Dánska se stal v Holstedu Sam Jensen

Sam Jensen se postavil na nejvyšší stupínek pódia při finálovém závodě Mistrovství Dánska juniorů Druhý byl Andreas Lyager Hansen a z třetí příčky se raduje Jonas Jeppesen.

MSL: Fjelsted – Holsted 39:48

Poslední závod tohoto kola dánské Metal Speedway League se jel ve Fjelstedu, kde domácí tým podlehl Holstedu 39:48. Hvězdou domácích, ale i celého závodu se stal Peter Kildemand, který vybojoval úctyhodných šestnáct bodů. To hosty vedl k výhře hlavně výkon čtrnácti bodového Krzystofa Buczkowskeho. Dobře mu asistoval ještě Rasmus Jensen a Bjerne Pedersen.

MSL: Slangerup – Esbjerg 45:39

I druhý závod dánské Superligy se nesl tónem domácího týmu. Tentokrát porazili jezdci Slangerupu Esbjerg 45:39. Čtrnáct bodů vybojoval Mikkel Michelsen a díky tomu se stal nejlepším jezdcem domácích. Pro hosty získal nejvíce bodů Niels Kristian Iversen, ale i Oliver Berntzon. Oba měli na svém kontě po třinácti bodech.

MSL: Region Varde – Grindsted 46:41

Smršť třech výsledků z dánské Metal Superligy (odtud zkratka MSL) začněme třeba závodem Region Varde a Grindstedu. Vítězně z tohoto vyšli domácí, když vyhráli 46:41. Nejvíce bodů přivezl vítězi Mikkel Bech a to třináct. Pro tým hostí sbíral nejvíce bodů Nick Morris, který byl se svými osmnácti body hvězdou závodu.

DSL: Holstebro – Holsted 40:46

Dánská Superliga měla své pokračování v pátek na dráze v Holstebro. Domácí tým tam nestačil na Holsted a podlehl mu 40′:46. Nejvíce bodů domácích vybojoval JOnas B. Andersen, který jich na své konto a konto proherce zapsal hodnotných devatenáct bodů nejvíce bodů pro tým hostí vybojoval Dawid Lampart, který na konto připsal čtrnáct bodů.

DSL: Esbjerg – Region Varde 53:31

Ve druhém středečním závodě dánské Superligy hostili jezdci Esbjergu na své dráze tým Regionu Varde. Domácí však bez větších problémů uhájili svou tvrz a vyhráli vysoko 53:31. Nejlepším jezdcem domácích, ale i celého závodu se stal neporažený Niels Kristian Iversen s osmnácti body. Za hosty se blýskl patnácti body Hans Andersen.

DSL: Fjelsted – Holstebro 45:39

Fjelsted hostil v dalším závodě dánské Superligy Holstebro a hravě si sním poradil v poměru 45:39. Nejlepším domácím jezdcem byl s patnácti body Peter Kildemand a se stejným počtem bodů Anders Thomsen. Pro hostující tým, ale i v celém závodě byl nejlepší šestnácti bodový Lasse Bjerre.

Hans Andersen vyhrál dánské semifinále

Vítězem dánského semifinále se stal ve čtvrtek v Glumso Hans Andersen se ziskem čtrnácti bodů a náskokem tří bodů na druhého Anderse Thomsena. Třetí po prohře v rozjezdu právě z Thomsenem Michal Jepsen Jensen. Do finále, které se jede 4. srpna ve Fjelstedu a jsou už v něm dosazení Niels Kristian Iversen, Nicki Pedersen, Kenneth Bjerre, Nicolai Klindt a Bjerne Pedersen postupuje deset jezdců. Divokou kartu na finále dostane zřejmě Leon Madsen.

Dánské ozvěny 3

Dnes se jako již tradičně ve středu závodilo v Dánsku, kde se v Superlize utkali proti sobě Grindsted a Holsted. Domácím se nakonec vedlo lépe a vyhráli s deseti bodovým náskokem 48:38. Nejlepšími jezdci závodu se stali domácí Prezemyslaw Pawlicki a Mateusz Szczepaniak oba s třinácti body. Druhý závod se jel ve Slangerupu a domácí tým tu porazil Fjelsted 46:38. Nejlepším jezdcem závodu ve Slangerupu domácí Mikkel Michelsen s domácího týmu, který vybojoval šestnáct bodů.

Dánské ozvěny 2

Holstebro hostilo v pátek na své dráze Grindsted a domácí publikum mohlo být spokojeno. Jejich tým totiž svého soupeře porazil 43:41. Nejvíce bodů v závodě navíc nasbíral jejich domácí jezdec Ulrich Ostergaard s patnácti body.

Dánské ozvěny 1

První díl dánských ozvěn se bude věnovat tamní Superlize, ve které se odjely tři závody. Grindsted doma porazil Holstebro 50:37. Nejlepším jezdcem závodu byl s devatenácti body Kenneth Bjerre. Fjelsted hostil ve velmi vyrovnaném utkání Slangerup a nakonec tadoval z výhry 46:44. Nejvíce bodů v celém závodě nasbíral hostující Mikkel Michelsen a to dvacet. Poslední závod v Holsedu, kde domácí tým hostil Esbjerg se nesl ve stínu vážného pádu Nicki Pedersena. Ten v sedmé jízdě upadl s Niels Kristianem Iversenem a byl odvezen do nemocnice, když si stěžoval na bolesti páteře. Domácí Holsted podlehl Esbjergu 22:25, když se podařilo odjet pouze osm jízd. Nejlepším jezdcem dne byl s devíti body domácí Bjerne Pedersen.

Dánská Superliga 10

Dnešní program dánské Superligy pokračoval dvěma závody. My se na ně podíváme v desátém přehledu z dánské Superligy. Esbjerg Vikings podlehli na své dráze jezdcům Holstebro Elite. Nejvíce bodů pro domácí vyjel Niels Kristian Iversen a Tim Sörensen, když oba měli po čtrnácti bodech. Hosty zásobil nejvíce body Kenneth Bjerre, jenž jich vybojoval třináct. Druhý závod ovládli jezdci Slangerupu, když porazili svého soupeře Region Varde Elitesport vysoko 50:34. Nejlepším jezdcem domácích byl s patnácti body Michael Jepsen Jensen. Pro hosty získal největší bodový příděl Troy Batchelor, jenž nashromáždil bodů dvanáct. V tabulce vede zatím Esbjerg, před Holstedem a Slangerupem.

Dánská čtvrtfinále určila postupující do dalších bojů

Deset postupujících určily dvě čtvrtfinále v dánském Grindstedu, které se na tamním ovále jely včera. První čtvrtfinále ovládl Anders Thomsen, to druhé patřilo Patricku Hougaardovi. Překvapením bylo vyřazení známých jezdců jako Rasmus Jensen, Fredrik Jakobsen, Claus Vissing či Morten Risager.

Nicki Pedersen vedl Holsted k výhře

Z původně dvou plánovaných závodů dánské Superligy se podařilo ve středu dojet pouze ten v Holstedu, kde domácí tým šestnácti body dovedl Nicki Pedersen k výhře nad Grindstedem, kde naopak exceloval Przemyslaw Pawlicki rovněž šestnácti body. Druhý závod mezi Fjelstedem a Region Varde byl pro nepříznivé počasí ukončen po druhé jízdě, když prozatím vedli hosté 5:6.

Fjelsted – Region Varde 5:6

Holsted – Grindsted 49:35

Esbjerg – Grindsted 52:35

Také Esbjerg dokonale využil domácí dráhy a bral plný počet bodů do tabulky, když hravě porazil Grindsted 52:35. Nejlepším jezdcem hostí, ale i celého závodu byl devatenáct bodový Przemyslaw Pawlicki. Pro domácí získal nejvíce bodů Niels Kristian Iversen.