Archív kategorie

NL: Team Europe – Helzoldstars 48:45

22.4.2018

Team Europe 48
(D.de Vries 12, H.van der Steen 12)

Helzoldstars 45
(E. Grondal 14, X. Muratet 10)

Martin Málek desátý ve Vriesu, vyhrál Diener

Bernd Diener se stal vítěze, prvního závodu nizozemského Mistrovství na dlouhé dráze. Druhý byl Henry van der Steen a bronzový Christian Hülshorst. Jediný Čech ve startovním poli Martin Málek vybojoval sedm bodů, což stačilo na desátou příčku.

Lukáš Hutla vyhrál v Heerenveenu

Lukáš Hutla zaznamenal skvělý výsledek v závodě Roelof Thijs Bokaal, který se jel v pátek na ledovém ovále v nizozemském Heerenveenu. Ve finálové jízdě se ze třetího místa probojoval až do vedení a to už nepustil. Lukáš Hutla vyhrál před Jonasem Anderssonem ze Švédska a Charly Ebnerem z Rakouska.

Jasným vítězem Jannick de Jong

Prvním závodem ve Vriesu bylo zahájeno Mezinárodní mistrovství Nizozemí na trávě. Jasným vítězem se stal bez porážky Jannick de Jong. Druhý skončil ve finálové jízdě Romano Hummel a z bronzu se raduje Henry van der Steen.

Eduard Krysov vyhrál Pohár Reolofa Thijse

Vítězem letošního ročníku Poháru Reolofa Thijse v nizozemském Heerenveenu se stal ruský ledař Eduard Krysov. Druhé místo si v závodě vybojoval Martin Haarahiltunen a na medaili bronzovou dosáhl talenotvaný Rakušak Charly Ebner. V závodě startovala také trojice českých jezdců. Nejlepším z nich byl Lukáš HUtla, který skončil celkově pátý, to znamená první místo ve finále B. 

Pohár Roelofa Thijse si veze do Švédska Viktor Svensson

nizozemsko volejnikAssen (Holandsko) – V pátek večer před víkendovým podnikem FIM Gladiators v holandském Assenu se odjel tradiční závod o Pohár Roelofa Thijse. Stal se kořistí švédského jezdce Viktora Svenssona, který ve finále A nechal za svými zády Mikko Jetsonena, Martina Harahiltunena a Charlyho Ebnera mladšího. V závodě startovali také čeští jezdci. Nejlépe se vedlo Lukáši Volejníkovi, který vybojoval ve finále B třetí místo, což znamenalo celkové sedmé. Dále byl ještě čtrnáctý Radek Hutla a sedmnáctý Robert Růžička.

Jannick de Jong vyhrál v Balkbrugu

O velikonočním pondělí se závodilo také na travnaté dráze v Balkbrugu. Vítězem závodu se stal Jannick de Jong z Nizozemí. Druhý skončil Stephan Katt z Německa a bronzový byl další domácí jezdec Dirk Fabriek.

Ove Ledström vyhrál Memoriál Roelofa Thijse v nizozemském Assenu, Andrej Diviš sedmý

Vítězem před několika málo chvílemi skončeného memoriálu Roelofa Thijse v nizozemském Assenu se stal švédský jezdec Ove Ledsröm. Na druhém místě skončil ve finále Němec Max Niedermaier a bronzový byl další Švéd Jimmy Olsén. Andrej Diviš se probojoval až do semifinále kde však vypadl ve finále B obsadil po pádu třetí místo, tedy celkově sedmé. Lukáš Hutla skončil patnáctý a Lukáš Volejník osmnáctý.

Pohár R. Thijse vyhrál Ledström, naši uspěli

nizozemsko.pngledy.jpg volejnik.jpgdivis.jpghutla_lukas.jpgDnes se na stadionu De Bonte Wever v holandském Assenu, jako již tradičně před víkendovým kláním MS Gladiátorů, uskutečnil 14. ročník turnaje o Pohár Roelofa Thijse. 24 jezdců se utkalo vylučovacím způsobem, kdy po opravách postupně závodníci odpadávali, až zůstala nejlepší osmička, která se střetla ve dvou semifinálových jízdách. Samotné finále skončilo úspěchem švédských jezdců, když zvítězil šestnáctiletý Ove Ledström před Danielem Hendersonem. Třetí místo překvapivě vybojoval domácí mladík Dirk Werkman. Neztratili se ani čeští jezdci. Dva postoupili do semifinále. Lukáš Volejník skončil celkově sedmý ( k tomuto výsledku potřeboval vykonat osm jízd), Andrej Diviš v semifinále upadl a do malého finále (o 5. – 8. místo) nenastoupil. Hned před branami semifinále skončil Lukáš Hutla, když mu v celkovém pořadí připadla devátá příčka.

Robert Lambert vyhrál holandskou Zlatou přilbu

nizozemsko.png Den před pardubickou Zlatou přilbou se v holandském Veenordu uskutečnila její jmenovkyně ( Gouden Helm). Turnaj se odjel podle klasického rozpisu pro 16 jezdců, po kterém následovala dvě finále pro nejlepší čtyři. Podium pro vítěze obsadili mladí jezdci. Z celkového vítězství se radoval teprve patnáctiletý britský talent Robert Lambert, který vyhrál obě finálové jízdy. Druhý skončil osmnáctiletý Stanislav Melničuk z Ukrajiny a třetí domácí dvacetiletý Nick Lourens. Finálovou čtveřici měl doplnit další mladý britský jezdec Kyle Newman, ale v poslední rozjížďce měl pád a v rozhodujících jízdách nestartoval. Závodu se zúčastnili také dánští jezdci a na osmém místě skončil Grzegorz Knapp z Polska, který se už spíš specializuje na ledovou dráhu.

V Blijhamu nejlepší Tomasz Rempala

nizozemsko.pngMezinárodní závod se jel v sobotu také v nizozemském Blijhamu, kde kraloval Tomasz Rempala. Druhý skončil Krzystof Pecina a bronz vybojoval Marcin Rempala. Takže den v Blijhamu patřil jednoznačně polským barvám, jelikož i čtvrtý byl Stanislaw Burza, ale také rodině Rempalů. 

Lukáš Hutla skončil osmý v Poháru Roelofa Thijse

nizozemsko.pnghutla_lukas.jpgPáteční večer patřil na ledovém kolbišti v Assenu tradičnímu Poháru Roelofa Thijse. Česká ledová plochá dráha vyslala na severovýchod Nizozemska dva zástupce, tím úspěšnějším byl Lukáš Hutla, jenž si z úvodních kol proklestil cestu až do malého finále, kde jeho cestu zastavil pád v posledním kole z prvního místa. Lukáš Volejník byl nasazen do hlavní části pavouka, ale i on upadl, a to dokonce dvakrát z druhého místa, a byl klasifikován jako jedenáctý. Závod se stal kořistí Švéda Niklase Svenssona, který dorazil do cíle velkého finále před domácím Rubenem de Jongem, Maxem Niedermaierem z Německa a svým krajanem Ove Ledströmem.

Hutla a Volejník pojedou Thijsův pohár

nizozemsko.pnghutla_lukas.jpgvolejnik.jpgLukášové Hutla a Volejník budou reprezentovat české ledy na tradičním předtančení závodů mistrovství světa v Assenu – Poháru Roelefa Thijse. V pátečním závodě se nepředstaví žádný z jezdců víkendového gladiátorského programu. Naopak nizozemští organizátoři ukázali na v mezinárodním měřítku závodníky druhého sledu, a to zejména ty později narozené. Sami domácí jdou v tomto příkladem, když nominovali Roberta-Jana Bangmu a Rubena de Jonga (oba ročník 1991) a nebo Dirka Werkmana (ročník 1992). Ve startovní listině čítající čtyřiadvacet ledařů nenajdeme jediného zástupce ruského icespeedwaye.

Ohlédnutí 2012: Nizozemí

nizozemsko.png Přestože jsou v Nizozemí populárnější závody na travnatých a dlouhých dráhách, uskutečnilo se i mistrovství na krátké dráze. Skládalo se ze tří závodů v Lelystadu a Blijhamu a celkovým vítězem se stal polský jezdec s německou licencí Marcin Sekula (´84). Druhý skončil Jannick de Jong (´ 87) a třetí Henry van der Steen (´87), oba měli stejně bodů a o pořadí musel rozhodnout rozjezd. 29. září se ve Veenoordu konala 58. Zlatá přilba, ve které zvítězil další polský závodník Mariusz Fierlej (´80), který vyhrál i předchozí ročník.

Ledové závodění v Eextu

nizozemsko.pngholstein.jpgV nizozemském Eextu se jelo první kolo Mistrovství Nizozemí na ledové ploché dráze. Program byl bohatý. Vítězem se stal Sven Holstein, když vyhrál obě jízdy. Druhý skončil Gerrit Schukken a bronz vyjel Simon Reitsma. Závodilo se také v kategorii mopedy, kde vyhrál Jimmy Tuinstra, Speedway kategorii vyhrál Jeffrey Woortmann, motokáry ovládl Rob Mulenberg, skútry vyhrál Willem Boelens a poslední kategorii Cross zvítězil Rindert Boonstra. Druhý závod se jede v Eextu dnes.