Archív kategorie

První šestice postupujících trávařů

holandsko.pnguem.gifV nizozemském Rodenu se o víkendu jelo první semifinále Mistrovství Evropy na travnaté ploché dráze, které určilo první šestici postupujících do finále. Vítězem se stal Němec Matthias Kröger, který zvítězil základní část, ale i finalovou jízdu. Druhý byl Ital Massimo Mora a třetí skončil Jorg Tebbe z Německa. Do finále dále postoupili ještě Alessandro Milanesse, Bjorn G. Hansen a Bernd Diener. Jediný český zástupce v tomto semifinále Karel Kadlec obsadil se třemi body sedmnácté místo.

Richard Wolff i Pavel Ondrašík vyřazeni v Challenge

holandsko.pngFIM_1.jpgAduard (Nizozemí) – Ve včerejším závodě Challenge o Grand Prix na dlouhé dráze v roce 2009 jsme měli dvojí zastoupení – Richard Wolff a Pavel Ondrašík. Původně nominovaný Zdeněk Schneiderwind nakonec nenastoupil. Vítězem Challenge se stal Francouz Stephane Tressarieu. Na druhé místě skončil Němec Berndt Diener a třetí Richard Hall z Velké Británie. Richard Wolff skončil těsně za postupovými pozicemi. Do Grand Prix postupuje první osmička a Richard skončil na místě devátém, když dojel třetí ve finále B. Pavel Ondrašík se umístil na sedmnáctém místě se ziskem tří bodů a pátým místem ve finále C.

Stephane Tressarieu vybojoval titul na trávě

holandsko.pnguem.gifSiddeburen (Nizozemí) – Mistrovský titul v rámci Evropy si v sobotu na travnaté dráze v nizozemském Siddeburenu Francouz Stephane Tresarieu. Dokázal se z finále B probojovat do finále A a tam porazit všechny ostatní finalisty. Druhé místo vybojoval Němec Richard Speiser, který se do finále A probojoval rovněž z B finále. na stupních vítězů jim dělal společnost Fin René Lehtinen. Vítěz základní části Dirk Fabriek skončil až na šesté pozici, když finále A nedokončil. Jediný český jezdec základního rozpisu Zdeněk Schneiderwind skončil na poslední osmnácté pozici. Pavel Ondrašík, coby druhý náhradník do závodu nezasáhl ani v jedné jízdě.

Do finále na trávě jen Schneiderwind

uem.gif4_1.jpgLa Reole (Francie), Norrwolde (Nizozemí) – V sobotu a v neděli se ve dvou semifinalových závodech Mistrovství Evropy na trávě rozhodovalo o postupujících do finále. V sobotním závodě ve francouzském La Reole vyhrál Dirk Fabriek, druhý byl Zdeněk Schneiderwind a třetí Stephane Tresariue. Druhý český zástupce v tomto závodě – Richard Wolff – sice vyhrál finále C, ale to stačilo jen na celkové jedenácté místo. Druhý den se závodilo v Noorwolde v Nizozemí. Tam vyhrál Janick de Jong před Erikem Eijbergenem a Mitchem Goddenem. Jediný český zástupce – Karel Kadlec – skončil devatenáctý, když po pádu ve své druhé jízdě závody nedokončil. Ve finále tedy máme pouze jediné zastoupení v podobě nestárnoucího Zdenka Schneiderwinda.

Theo Pijper mistrem Evropy na trávě

uem.gifSwingfield (GB) – V britském Swingfieldu se jelo včera finále Mistrovství Evropy na trávě. Mistrem se stal holandský jezdec Theo Pijper. Po základní části měl sice na svém kontě pouze 16 bodů, ovšem ve finálové jízdě vyhrál, a stal se tak mistrem Evropy. Druhý byl Stephan Katt, který měl po základní části dokonce pouhých 13 bodů. Bronzová medaile patřila nejlepšímu jezdci základní části, domácímu Andrewu Appeltonovi. Zdeněk Schneiderwind, náš jediný zástupce v hlavním závodě, byl pro zranění z volného závodu až devatenáctý. Nahradil ho v hlavním závodě další náš jezdec, Pavel Ondrašík. Ten však nedokázal ani v jedné z jízd, kdy zastupoval Zdeňka Schneiderwinda bodovat.

Zdeněk Schneiderwind postupuje do finále na trávě

Francouzská vlajkaLa Roele(F), Noordwolde(NL) – Minulý víkend bylo na programu semifiále na trávě ve francouzkém La Roele a v nizozemském Noordwolde.V obou těchto závodech jsme měli své zastoupení.Z Francie však postupuje pouze Zdeněk Schneiderwind ze čtvrtého místa.Richard Wolff byl bohužel až třináctý a do finále nepostupuje.V druhém závodě si odbýval svou premieru v ME na trávě náš nejzkušenější ledař Antonín Klatovský.Ten však obsadil šestnácté místo a do finále rovněž nepostupuje.

Mistr Evropy na trávě Stephan Katt, Schneiderwind čtrnáctý

La Roele(F)-Včera se odjel sobotní odložený závod finále ME na trávě.Mistrem Evropy se stal Němec Stephan Katt,druhý byl Holanďan Theo Pijper a třetí další Němec Dirk Fabriek.Náš Zdeněk Schneiderwind, který do závodu vstupoval jako náhradník nakonec obsadil 14. místo.

Do finále na trávě nepostoupil nikdo

Swingfield(GB)-S menším spožděním, ale přece přinášíme výsledky ze semifinálového závodu Mistrovství Evropy v britském Swingfieldu.Bohužel ani Schneiderwindovi a ani Ptákovi se do finále postoupit nepodařilo a tak bude finále bez naší účasti.Vítězem závodu se stal Němec Stephan Katt před Glenem Phillipsem z Británie a Mathia Tresariuem z Francie.

Na trávě v Bielefeldu se našim moc nedařilo

Bielefeld(D)-Naši dva zástupci Richard Wolff a Pavel Ondrašík nedokázali postoupit se semifinálového závodu ME na trávě.Wolff obsadil 15.místo se čtyřmi body a Ondrašík po svém návratu na ovály skončil 18. sedvěma body.Vítězem se stalTheo Pijper z Holandska.Na stupních vítězů mu sekundovali Němci Enriko Janoschka a Berndt Diener.Zatím tedy ve finále nemáme žádné zastoupení.Napravit to mohou už pouze Zdeněk Schneiderwind a Jaroslav Pták, kteří startují v posledním semifinále 20.8. v britském Swingfieldu.

Kadlec vypadl

Gorredijk(NL)-Náš reprezentant Karel Kadlec vypadl v semifinálovém závodě ME na trávě,když v holandsku obsadil až šestnácté místo.