Archív kategorie

Mats Järf se stal skandinávským mistrem na ledě

nordicledy-druzstva-melice_021Teuvie (Finsko) – Bez jezdců, startujících v gladiátorském mistrovství se uskutečnil ve finském Teuvie závod Skandinávského mistrovství. Jeho vítězem se stal finský jezdec Mats Järf se ziskem patnácti bodů a vítězstvím ve finalové jízdě. Druhý byl ve finsku Martin Haarahiltunen ze Švédska. Z bronzu se radoval Jimmy Olsén ze Švédska. Poslední byl ve finsku domácí Tomi Norola. Závod se jel v Teuvie již minulý víkend.

Mistrem Norska se stal Mikke Bjerk

norsko.png V sobotu si na dráze v Grenlandu vyjel svůj druhý individuální norský titul Mikke Bjerk. Náleží mu zcela právem, neboť v celém závodě nenašel přemožitele. Druhé místo ve finále obsadil pětinásobný mistr Rune Sola a třetí příčka na podiu připadla Patriku Heroldovi. Nepopulární čtvrté místo zůstalo pro obhájce titulu osmnáctiletého Thomase Gunnestada. Jeho starší bratr Lars Daniel, který byl mistrem Norska v roce 2011, se závodu nezúčastnil. Před závodem MS na dlouhé dráze ve Forusu se na této trati uskutečnil i norský šampionát. Zvítězil v něm Björn G. Hansen před Inge Bjerkem a Kennethem Borgenhaugem.

Ohlédnutí: Norsko

norsko.png V další severské zemi získal titul mistra v závodě jednotlivců jezdec kterému bylo předevčírem teprve 18 let- Thomas Gunnestad. Thomas je synem norské legendy Larse Gunnestada,který drží rekord v počtu norských titulů a to deset. Thomas vloni skončil na druhém místě, když zvítězil jeho starší bratr Lars Daniel . V závodě dvojic na své domovské dráze v Elgane zvítězili bratři Mikke a Inge Bjerkové. Mikke byl navíc druhý v jednotlivcích, ve kterých  vybojoval svůj jediný titul už v roce 2002. V lize se z vítězství radoval tým Riska MSK,za který byli nejúspěšnější pětinásobný mistr Rune Sola a sedmnáctiletý talent Jarle Skjaeveland. Na dlouhé dráze ve Forusu titul mistra získal Björn G. Hansen.

Rune Sola ovládl norský šampionát v Risce

norsko.pngRiska – Norský plošinář Rune Sola zvítězil ve finálovém závodě Mistrovství Norska v Risce. Na druhém místě skončil Carl Johan Raugstad a třetí byl Lars Daniel Gunnestad. Oba prvně jmenovaní byli domácí jezdci z Risky, Gunnestad jel za tým Drammen.

Elgane zvítězilo v prvním kole

norsko.pngPrvní kolo norské Divize 1 se jelo v sobotu v Elgane. Závod se stal kořistí domácího týmu MSK Elgane, kteří vybojovali jedenatřicet bodů. Stříbro si vybojovali jezdci NMK Drammenu a bronz patřil týmu NMK Kristiansand. Nejlepším jezdcem závodu se stal se čtrnácti body domácí Mikke Bjerk. Dobře zajeli také Thomas Gunnestad (12 bodů)  z Drammenu a Thord Solberg (11 bodů) z Kristiansandu.