Ohlédnutí: Norsko

norsko.png V další severské zemi získal titul mistra v závodě jednotlivců jezdec kterému bylo předevčírem teprve 18 let- Thomas Gunnestad. Thomas je synem norské legendy Larse Gunnestada,který drží rekord v počtu norských titulů a to deset. Thomas vloni skončil na druhém místě, když zvítězil jeho starší bratr Lars Daniel . V závodě dvojic na své domovské dráze v Elgane zvítězili bratři Mikke a Inge Bjerkové. Mikke byl navíc druhý v jednotlivcích, ve kterých  vybojoval svůj jediný titul už v roce 2002. V lize se z vítězství radoval tým Riska MSK,za který byli nejúspěšnější pětinásobný mistr Rune Sola a sedmnáctiletý talent Jarle Skjaeveland. Na dlouhé dráze ve Forusu titul mistra získal Björn G. Hansen.

Mistrovství jednotlivců – 2012, 16.9. Kristiansand

1. Thomas Gunnestad (´94), NMK Drammen – 15+3+3 (3,3,3,3,3)

2. Mikke Bjerk (´84), Elgane MSK – 14+3+2 (3,3,3,3,2)

3. Pierre Moen (´80), NMK Kristiansand – 13+2+1 (3,3,2,2,3)

4. Espen Molund (´93), Oslo MSK – 10+2+0 (2,0,2,3,3)

5. Inge Bjerk (´87), Elgane MSK – 10+1 (3,1,3,2,1)

6. Jarle Skjæveland (9.12.95), Riska MSK – 9+1 (M,3,1,3,2)

7. Tommy Thu, Riska MSK – 9+0 (2,2,1,1,3)

8. Martin Eriksen, NMK Kristiansand – 8+0 (1,2,3,2,0)

9. Stein Roar Pedersen (´55), Riska MSK – 7 (1,2,2,0,2)

10. Preben Prytz, Oslo MSK – 5 (1,1,d,2,1)

11. Emil Omsland, Grenland MSK – 4 (2,2,N,N,N)

12. Jan Erik Langsholt, Oslo MSK – 3 (2,1,d,N,N)

13. Espen Hansen, NMK Kristiansand – 1 (1,0,R,N,N)

Semifinale:

21: Gunnestad, Molund, Skjæveland, Thu

22: M.Bjerk, Moen, I.Bjerk, Eriksen

Finale:

23: Gunnestad, M.Bjerk, Moen, Molund

————————————————————-

15.9.Mistrovství dvojic, Elgane (286 m)

1.Elgane 1 – 28

1. Mikke Bjerk – 18 (3,3,3,3,3,3)

2. Inge Bjerk – 10+4 (2*,1,2*,2*,1,2*)

2.Elgane 2 – 25

5. Tage Skretting – 14+2 (3,3,1,3,2*,2*)

6. Remi Ueland – 11+2 (1,2*,0,2*,3,3)

3.Riska – 17

13. Tommy Thu – 7 (0,3,d,1,1,2)

14. Jarle Skjaveland – 10+2 (2,2*,2,3,0,1*)

4.Kristiansand 1 – 16

9. Pierre Moen – 13 (3,3,3,2,2,d)

10. Ronny Moen – 3+1 (2*,1,d)

5.Elgane 3 – 15

3. Glenn Moi – 14 (1,1,3,3,3,3)

4. John Fuglestad – 1 (0,0,0,F,1)

6.Oslo – 15

7. Espen Molund – 12 (2,2,2,2,1,3)

8. Jon-Erik Langsholt – 3+2 (0,0,1*,0,0,2*)

7.Kristiansand 2 – 7

11. Martin Eriksen – 7 (1,1,1,1,2,1)

12. Walther Johanssen – 0 (0,0,0,0,0,0)

———————————————————

Speedway Liga- 1. Divisjon

Celkové pořadí, každý tým 5 odjetých závodů:

1. Riska 18- 153

2. Elgane 15- 130

3. Oslo 10- 131

4. Drammen 8- 107

5. Elgane 2 (8- 105)

6. Grenland 7- 105

7. Kristiansand 4- 96

——————————————————

Pořadí jezdců podle průměru na jízdu:

1. Andre Hertzberg,SWE 1 závod- 2,833

2. Benny Johansson,SWE 5 z.- 2,607

3. Thomas Gunnestad  3 z.- 2,588

4. Rune Sola  5 z.- 2,467

5. Lars Daniel Gunnestad  2 z.- 2,417

6. Mikke Bjerk  5 z.- 2,414

7. Pierre Moen  3 z.- 2,278

8. Jarle Skjaeveland  6 z.- 2,00

——————————————————–

Speedway liga

28.4. Elgane

Grenland SMK – 32

10. Michael Sjöqvist,SWE – 9+2 (1,2,3,2*,0,1*)

11. Emil Omsland – 6+2 (2*,1*,N,1,N,2)

12. Andre Hertzberg,SWE – 17+1 (3,3,2*,3,3,3)

Elgane MSK 1 – 28

1. Mikke Bjerk – 16+1 (3,3,3,3,2*,2)

2. Inge Bjerk – 8+1 (2,1,1,F,3,1*)

3. Geir Ove Salte – 4+1 (2*,0,1,1)

Oslo MK – 24

13. Dag Erik Loken – 6+2 (1,0,0,2*,2,1*)

14. Espen Molund – 7+1 (2*,2,1,0,0,2)

15. Benny Johansson,SWE – 11 (3,3,3,2)

NMK Kristiansand – 21

4. Pierre Moen – 15 (2,2,3,2,3,3)

5. Tord Solberg – 4+1 (1,0,1,1*,1,0)

6. Espen Hansen – 2 (0,0,0,2)

NMK Drammen – 14

7. John Langsholt – 0 (0,0,0,M,N,N)

8. Patrick Herold – 12 (0,3,2,3,1,3)

9. Stein Roar Pedersen – 2 (1,1,T,0,0,0)

———————————————–

29.4. Riska

Riska MSK – 30

1. Rune Sola – 15+2 (2*2,3,3,3,2*)

2. Tommy Thu – 1 (T,0,0,1,0,N)

3. Jarle Skjæveland – 14+1 (3,3,2*,3,3)

Elgane MSK 2 – 27

13. Tage Skretting – 12+1 (2*,2,3,2,2,1)

14. Remi Ueland – 11+1 (3,1*,1,3,0,3)

15. Roy Kenneth Håland – 4 (3,0,0,1)

Elgane MSK 1 – 26

4. Mikke Bjerk – 13 (d,3,3,1,3,3)

5. Inge Bjerk – 7+1 3,1,F,2*,1,R)

6. Geir Ove Salte – 6+1 (2*,1,0,3)

NMK Kristiansand – 21

7. Pierre Moen – 13 (1,3,2,3,2,2)

8. Tord Solberg – 7+3 (2,2*,1*,1,1*,R)

9. Espen Hansen – 1+1 (0,1*,R,0)

NMK Drammen – 15

10. Patrick Herold – 9+1 (1*,1,2,2,1,2)

11. Stein Roar Pedersen – 4+1 (1,0,0,2,0,1*)

12. Tarald Håland – 2 (0,2,N,0)

————————————————–

30.6. Drammen

Elgane MK – 27

7. Mikke Bjerk – 15 (2,3,2,2,3,3)

8. Inge Bjerk – 10+2 (3,1,1*,3,0,2*)

9. Geir Ove Salte – 2+1 (0,0,1*,1)

Riska MSK – 26

10. Rune Sola – 15 (3,2,3,3,2,2)

11. Jarle K. Skjaveland – 8+3 (2,0,2*,2,1*,1*)

12. Patrick Herold – 3+2 (1*,1,0,1*)

NMK Drammen – 24

1. Daniel Gunnestad – 14 (3,1,3,2,2,3)

2. Preben Prytz – 0 (0,0,0,0)

3. Björn G. Hansen – 10+2 (1,2,3,1*,2,1*)

Grenland MSK – 22

13. Michael Sjöqvist – 12 (2,2,1,3,3,1)

14. Emil Omsland – 7+1 (2,1*,0,3,1,0)

15. Tomas Bäck – 3+2 (1*,1*,1,0)

Oslo MK – 21

4. Benny Johansson – 14 (3,2,3,3,d,3)

5. Espen Molund – 7 (3,0,0,2,2,0)

6. Jon Erik Langsholt – 0 (0,0,0,0)

———————————————————

1.7. Grenland

Riska – 32

4. Rune Sola – 15 (3,3,3,3,3,d)

5. Jarle Skjaeveland – 13+2 (3,2*,2*,3,1,2)

6. Patrick Harold – 4+2 (R,0,2*,2*)

Drammen – 27

13. Daniel Gunnestad – 15 (2,3,3,3,2,2)

14. Jon-Erik Langsholt – 2+1 (F,2*,0,0,0)

15. Björn G. Hansen – 10+2 (1*,3,1,2*,3)

Elgane 2 – 23

10. Tage Skretting – 7 (2,2,0,2,R,1)

11. Inge Bjerk – 12+1 (2,1*,2,2,2,3)

12. Roy K. Håland – 4+4 (1*,1*,1*,1*)

Oslo – 21

7. Benny Johansson – 16 (3,3,1,3,3,3)

8. Espen Molund – 5 (2,0,0,1,1,1)

9. Preben Prytz – 0 (F,N,N,N)

Grenland – 11

1. Michael Sjöqvist – 2 (2,N,N,N,N,N)

2. Emil Omsland – 6 (0,N,N,1,2,3)

3. Tomas Bäck – 3 (F,3,N,N)

————————————————-

11.8. Elgane

Oslo MK – 34(+3)

10. Benny Johansson – 15 (3,2,3,1,3,3)

11. Espen Molund – 6+2 (2*,0,1,2*,1)

12. Thomas Gunnestad – 13+2 (3,2*,3,3,2*)

Riska MSK – 34 (+2)

7. Rune Sola – 16+1 (3,3,3,2,2*,3)

8. Jarle Skjaveland – 14+2 (3,1,2*,3,3,2*)

9. Tommy Thu – 4+2 (R,2*,0,2*)

Elgane MSK 2 – 20

1. Inge Bjerk – 11+1 (2,2,1*,3,1,2)

2. Willy Tjessem – 7+1 (1,1*,2,3,0,0)

3. Geir O. Salte – 2+1 (1*,0,1,0)

NMK Kristiansand – 19

13. Pierre Moen – 13 (3,3,2,2,3,0)

14. Tord Sohlberg – 5+1 (1,0,0,1,2*,1)

15. Espen Hansen – 1+1 (R,0,1*,0)

Grenland MSK – 13

4. Emil Omsland – 9+1 (1*,3,1,2,1,1)

5. Kenneth Smith – 0 (0,0,R,0,0,0)

6. Martin Eriksen – 4 (1,2,0,1)

————————————————

12.8. Kristiansand

Elgane MSK 1 – 28

10. Mikke Bjerk – 13+1 (3,3,d,2,3,2*)

11. Inge Bjerk – 15+1 (3,1,3,3,2*,3)

12. Geir O. Salte – 3+1 (1,0,0,2*)

NMK Drammen – 27

4. Thomas Gunnestad – 16 (3,3,3,3,3,1)

5. Willy Tjessem – 10+3 (2,2*,2*,2,2*,d)

6. Martin Eriksen – 1 (0,1,R)

Grenland MSK – 26

7. Emil Omsland – 6+1 (2*,0,1,1,0,2)

8. Kenneth Smith – 3+1 (1,0,1,1*)

9. Benny Johansson – 17 (3,3,2,3,3,3)

NMK Kristiansand 2 – 20

1. Espen Molund – 8 (M,1,2,2,2,1)

2. Tord Solberg – 6+3 (2,0,1*,2*,1*,0)

3. Espen Hansen – 6+2 (1,1*,1*,3)

Elgane MSK 2 – 16

13. Roy Håland – 5+1 (2,0,1*,1,1,d)

14. Jarle Skjaveland – 10 (2,3,2,F,d,3)

15. Tarald Håland – 1 (R,0,1)

———————————————

18.8. Oslo

Riska MSK – 31 (+3)

7. Rune Sola – 13+1 (F,3,3,3,3,1*)

8. Jarle Skjaveland – 11+3 (2,2*,1,2*,2*,2)

9. Tommy Thu – 7+2 (1,1*,2*,3)

Oslo MK – 31 (+2)

1. Espen Molund – 12+4 (2*,2*,3,2*,1,2*)

2. Jon E. Langsholt – 4 (3,0,1,0)

3. Thomas Gunnestad – 15 (3,T,3,3,3,3)

Elgane 2 – 19

4. Remi Ueland – 6+1 (d,1,0,0,3,2*)

5. Emil Omsland – 8+1 (1,0,2,0,2*,3)

6. Tage Skretting – 5 (3,0,1,1)

Elgane 1 – 21

13. Mikkel Bjerk – 13 (3,2,3,2,3)

14. Inge Bjerk – 6+2 (3,1*,2*,d,0,0)

15. Geir O. Salte – 2+1 (2*,0,F,F)

NMK Kristiansand – 15

10. Tord Sohlberg – 5 (2,0,1,1,0,1)

11. Espen Hansen – 7 (2,1,0,3,1,0)

12. Martin Eriksen – 3+2 (0,1*,0,2*)

———————————————-

Mistrovství Norska na dlouhé dráze- 17.6. Forus

1. Björn G. Hansen,Drammen  25+ 1. ve finále

2. Inge Bjerk, Elgane  23+ 2. ve finále

3. Kenneth Borgenhaug, Drammen  21+ 3. ve finále

4. Willy Tjessem, Riska  13+ 4. ve finále

5. Arne Andersen, DAN  12+ 5. ve finále

6. Mads Georgsen, DAN  20+ 6. ve finále

7. Tommy Thu, Riska  16

8. Stein Roar Pedersen,Riska 14

9. Geir Ove Salte, Elgane 14

10. Preben Prytz, Oslo 11

11. Sigbjörn Olsen, Riska10

12. Kim Rudi Juritzen, Drammen  9

13. Hasse Prytz, Oslo  2

Napsat komentář