Archív kategorie

Josef Franc čtvrtý v Mühldorfu, vyhrál Härtel

Němec Michael Härtel ovládl třetí závod seriálu Mistrovství světa na dlouhé dráze. Druhý skončil ve finálové jízdě Stephan Katt z Německa a bronzový byl Methieu Tressarieu. Josef Franc i přesto, že v základní části závodu skončil až pátý. Ve finále však pro poruchu nedokončil Martin Smolinski, který ovládl základní část.

Josef Franc postupuje do Challenge na dlouhé dráze

V Mariánských lázních se jel v sobotu kvalifikační závod Mistrovství světa na dlouhé dráze, odkud postupovalo dvanáct jezdců do Challenge o postup do seriálu finálových závodů. Vítězem se stal Brit Andrew Appletton, druhý byl Bernd Diener a z třetí pozice postupuje Josef Franc. Vyřazení byli bohužel další Češi a to patnáctý Martin Málek, jedenadvacátý Michal Dudek, čtyřiadvacátý Karel Kadlec, který tímto závodem již definitivně ukončil kariéru a pětadvacátý byl Roman Tomany.

Mariánské lázně přivítají semifinalisty Mistrovství světa a FIM Flattrack

Kvalifikace do Mistrovství světa na dlouhé dráze se již v sobotu pojede na dráze v Mariánských lázní. V závodě se bude bojovat o postupové příčky do finálové série na dlouhé dráze. Z našich se v závodě představí celá plejáda. Jmenujme hlavně Josefa France a Martina Málka, kteří jsou hlavními našimi adepty na postup. Z bojů o postup vypadl bohužel zraněný Hynek Štichauer. 

Methieu Tressarieu vyhrál v La Reole

Vítězem druhého závodu Mistrovství světa na dlouhé dráze se stal ve francouzském La Reóle domácí jezdec Mathieu Tressarieu. Druhý skončil Michal Härtel z Německa a z bronzové příčky se raduje James Shanes. Duo českých jezdců obsadilo bohužel až pozice za desátým místem. Josef Franc byl jedenáctý a nováček v seriálu Hynek Štichauer byl čtrnáctý.

Skvělý výkon Štichauera a France v Herxheimu

V německé Herxheimu bylo zahájeno letošní finále Mistrovství světa na dlouhé dráze. Obě naše želízka v ohni vybojovala skvělé umístění. Debutant v elitě Hynek Štichauer obsadil fantastické šesté místo a od postupu do finále ho dělil jen malý kousek. Josef Franc co by ostřílený matador ve finálové sérii bojoval do posledního a postup do finále měl jen krůček. Porucha stroje v semifinále ho však do finále nepustila. I tak zanechali v Německu naši velký dojem. Vítězem závodu se stal Jannick de Jong z Nizozemí, druhý byl Mathieu Tressarieu z Francie a bronzový Michael Hartel z Německa.

Hynek Štichauer pojede kompletní šampionát na dlouhé dráze

Kompletní seriál závodů Mistrovství světa na dlouhé ploché dráze pojede v letošním roce pardubický jezdec Hynek Štichauer. Po odstoupení Erika Risse a Dmitry Bergého, když oba mladí talentovaní jezdci se chtějí věnovat naplno krátké ploché dráze se změnila startovní listina celého šampionátu. V seriálu budeme mít tedy dvojí zastoupení. Josefa France a Hynka Štichauera.

Mistrem světa na dlouhé dráze Erik Riss

Erik Riss se stal v německé Vechtě letošním Mistrem světa na dlouhé dráze a po roční pauze kdy jej vystřídal Jannick de Jong se vrací na trůn. Polsední závod seriálu vyhrál bez ztráty kytičky. Druhý byl v sobotu Jannick de Jong, který si tímto zajistil celkově druhé místo. Třetí byl ve Vechtě Theo Pijper. Mathieu Tresarieu dojel v sobotu sice až osmý, ale i to mu stačilo na celkově bronzovou medaili. Jediný Čech v seriálu Josef Franc zaznamenal nejlepší výsledek sezóny, když byl čtvrtý. V celkové klasifikaci ho to vyneslo na sedmé místo.

Pepe sedmý v Morizes, vyhrál Bergé

FIMDmitri BergeSedmé místo zajel Josef Pepe Franc ve francouzkém Morizes při čtvrtém a zároveň předposledním závodě finálové série Mistrovství světa na dlouhé ploché dráze. Vítězem se stal domácí mladík Dmitri Bergé, druhý byl Mathieu Tresarrieu, tedy další Francouz a bronz bral Nizozemec Theo Pijper. Na čele šampionátu je již z velkým náskokem Erik Riss, který byl v sobotu bramborový, druhý je Jannick de Jong, jenž byl v sobotu hned za Rissem a třetí příčku drží zatím sobotní vítěz. Josef Franc si svým sedmým místem polepšil na stejnou pozici i celkově. 

Janick de Jong se radoval ve Forsse

FIM jannickdejongVe finské Forssen se jel v sobotu třetí díl seriálu Mistrovství světa na dlouhé dráze. Jeho vítězem se stal loňský mistr světa Nizozemec Jannick de Jong. Druhý byl Erik Riss a z bronzové medaile se radoval Mathieu Tressarieu. Josef Franc co by jediný český jezdec v tomto seriálu znovu postupoval do semifinálových jízd, kde jej však zradil stroj a skončil desátý. V celkové klasifikaci vede Erik Riss, před Jannickem de Jongem a Mathieu Tressarieum. Josef Franc si stále drží osmé místo.

Josef Franc byl ve druhé závodě osmý

FIMDmitri BergeDruhý závod seriálu Mistrovství světa na dlouhé dráze v nizozemském Eenrumu musel být nejprve přeložen z neděle na pondělí a to se odjel za velmi těžkých podmínek. Ty nejvíce zvládl mladičký Francouz Dmitri Bergé. Druhý byl Jannick de Jong z Nizozemí a bronzovou medaili vybojoval Erik Riss. Josef Franc získal v těžkém závodě jedenáct bodů a byl osmý.

Josef Franc si zajistil postup mezi elitu

Druhé místo, dvacet tři bodů a postup znovu mezi elitu na dlouhé dráze zaznamenal o víkendu Josef Franc ve francouzkém La Reole v závodě Challenge. První byl Mathieu Tressariue, třetí pak skončil Dirk Fabriek. Další dva čeští borci na startu obsadil Hynek Štichauer jedenácté a Martin Málek dvanácté místo. Martin Málek navíc nastupoval jako náhradník a ukázal se jen ve třech jízdách.

Česká dlouho-drážní reprezentace vybojovala v Mariánských lázních bronz

Historický úspěch zaznamenala česká dlouho-drážní reprezentace minulou sobotu v Mariánských lázních. Vybojovala v závodě Mistrovství světa družstev skvělé třetí místo. O bronzové medaile se zasloužili hlavně Josef Franc a Hynek Štichauer, kteří vybojovali po osmnácti bodech. Ovšem nesmíme opomenout ani Martina Málka, který přivezl dalších cenných šest bodů. Z pozice náhradníka jistil tyto tři Michal Škurla. Mistry světa se stali Nizozemci, kteří ve složení de Jong, Pijper, Fabriek a Hummel vyhráli z náskokem dvou bodů na druhé Německo ve složení Smolinski, Tebbe, Härtel a Katt.

Josef Franc na úvod dvanáctý, vyhrál Erik Riss

Vítězem úvodního závodu seriálu Mistrovství světa na dlouhé ploché dráze vyhrál v Mühldorfu domácí jezdec Erik Riss, druhý byl další domácí matador Martin Smolinski a bronz si vybojoval Jannick de Jong z Nizozemí. Jediný Čech v tomto seriálu Josef Franc získal šest bodů a skončil dvanáctý.

Erik Riss Mistrem světa na dlouhé dráze, Pepe Franc desátý

Teprve devatenáctiletý Erik Riss, syn osminásobného Mistra světa na dlouhé ploché dráze Gerda Risse se stal v sobotu v Mühldorfu letošním Mistrem světa ve stejné disciplíně jako jeho otec. Díky šestadvaceti bodů z posledního závodu přeskočil v celkové klasifikaci Janicka de Jonga, který byl v Mühldorfu až pátý a celkově se tak musel spokojit s druhým místem v Mistrovství světa. Vítěz finálové jízdy sobotního meetingu Joonas Kylmäkorpi obsadil v celkové klasifikaci třetí místo. Josef Franc vybojoval v posledním závodě seriálu pouhé dva body a v celkové klasifikaci skončil desátý.

V Morizes zvítězil Richard Hall, Josef Franc nepostoupil do semifinále

Opravený výsledek – Včerejší, letošní třetí odjetý, závod série GP na dlouhé dráze se ve francouzském Morizes stal kořistí třicetiletého britského jezdce Richarda Halla. Druhé místo na stupních vítězů obsadil Mathieu Tresarrieu a jeho bratr Stephane dojel ve finále čtvrtý, oba tak využili výhody domácí půlkilometrové dráhy. Třetí ve finále skončil Holanďan Theo Pijper startující na divokou kartu. Theo vejčitou trať v Morizes také dobře zná, neboť je jezdcem místního klubu a letos závodí s francouzskou licencí. Josefu Francovi nevyšly první tři rozjížďky, ve kterých nezískal žádný bod. Přestože v závěrečných dvou dokázal zvítězit (v poslední dokonce porazil pozdějšího vítěze Richarda Halla), na postup do semifinále už to Pepovi nestačilo. S osmi body obsadil dvanácté místo.

V Mariánských Lázních zvítězil Jannick de Jong, Josef Franc skončil pátý

Závod Challenge pro Grand Prix 2015 na dlouhé dráze na kilometrovém oválu v Mariánských Lázních vyhrál vedoucí muž letošního pořadí GP Holanďan Jannick de Jong. Postup pro příští rok si ještě zajistili, ve finále druhý Němec Jörg Tebbe a třetí jeho krajan Martin Smolinski. V sázce sice byly jen tři postupové příčky, ale protože je téměř jisté, že v automaticky postupující osmičce nejlepších z letošního ročníku bude de Jong a možná i Tebbe, šanci mají i oba zbylí účastníci finále. Čtvrtý Holanďan startující s francouzskou licencí Theo Pijper a pátý náš Josef Franc.

Český dlouhodrážní tým skončil šestý

Až na posledním šestém místě skončila česká dlouhodrážní reprezentace ve finské Forsse v závodě Mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze. Složení Josef Franc, Richard Wolff a nováček Jan Klatovský vybojovalo 23 bodů. Mistry světa se stali špičkoví Němci, kteří vybojovali 45 bodů. Boj však byl až do poslední chvilky o druhé až čtvrté místo. Musel dokonce rozhodnout rozjezd mezi Nizozemskem, Francií a domácím Finskem. V rozjezdu nakonec kraloval nizozemský Janick de Jong a zajistil tak Holanďanům stříbro. Druhý dojel v rozjezdu Francouz Mathieu Tresarrieu a Francie se mohla radovat z bronz. Bramborová medaile tak skončila na domácí Finsko. Mezi nás a Finy se vklínil ještě na pátou pozici britský tým.

Závod GP na dlouhé dráze v Eenrumu byl zrušen

déšťDalším závodem, který padl o tomto víkendu za oběť deštivému počasí, se stalo Grand Prix na dlouhé dráze v holandském Eenrumu. Na zdejší travnaté dráze se dnes podařilo odjet jen šest jízd a poté se rozpršelo. Po hodině přestalo a začaly práce na úpravu dráhy, ale v jejich průběhu opět začalo silně pršet a závod byl definitivně zrušen. Výsledky se nezapočítávají a závod nebude odložen na další den. Litovat toho může vedoucí jezdec celkového pořadí Jannick de Jong, který měl po dvou sériích jako jediný maximum bodů. Naopak český zástupce Josef Franc měl na kontě jen dva body.

Zítra se pojede Challenge MS na dlouhé dráze v Mariánských Lázních

Na kilometrovém mariánskolázeňském oválu finišují poslední přípravy před zítřejším závodem Challenge pro GP na dlouhé dráze 2015, který bude zahájen slavnostním nástupem jezdců a činovníků ve 14 hodin. O patnáct minut později vypuknou samotné souboje plochodrážníků na dráze o pouhá tři postupová místa pro Grand Prix na příští rok.  Součástí odpoledne bude i vložený závod FIM Flat Track Cupu, ve kterém se představí i dva čeští zástupci Pavol Pučko a Jan Vondrášek. Do hlavního mítinku byl jako divoká karta nasazen náš nejlepší plochodrážník na dlouhých dráhách Josef Franc. Pepa si určitě bude chtít v předstihu zajistit účinkování v GP 2015 a současně se předvést před domácím publikem.

V Marmande zvítězil Jannick de Jong, 11. Josef Franc

I ve druhém letošním závodě GP na dlouhé dráze triumfoval Holanďan Jannick de Jong a posunul se tak do čela celkového pořadí. Původně se závod na netradiční dráze se třemi zatáčkami v jihofrancouzském Marmande měl konat v neděli, ale kvůli dešti byl přesunut na pondělní odpoledne. Turnaj příliš nevyšel našemu Josefu Francovi. Se ziskem osmi bodů obsadil jedenácté místo a nepostoupil tak do semifinále. Stejně nevydařený závod prožil i obhájce titulu Joonas Kylmäkorpi. Už při tréninku ztratil oba své motory a při samotném Grand Prix tak musel startovat na zapůjčeném stroji od Henry van der Steena, který závodil v doprovodném mítinku.