Archív kategorie

Grand Prix na dlouhé dráze zná své účastníky

Také seriál finálových závodů Grand Prix na dlouhé ploché dráze již zná své startovní pole. Ve finále máme jediného stálého zástupce Josefa France, který si svou účast vybojoval skvělým třetím místem v celkové klasifikaci v roce 2017. Hynek Štichauer bude čekat na svou příležitost jako první náhradník šampionátu. Kompletní startovní listinu šampionátu najdete uvnitř článku.

Češi třetí místo neobhájili, Mistry světa jsou Němci

V holandském Rodenu se dnes po obědě rozhodovalo o titulu Mistrů světa družstev na dlouhé dráze. Náš tým v čele s třetím mužem na světě Josefem Francem obhajoval třetí příčku. Letos se však nedařilo tak jako vloni na domácí dráze v Mariánských lázních. I přesto, že špičkový výkon podal hlavně Josef Franc a Hynek Štichauer a Martin Málek patřili mezi velké bojovníky, stačilo to pouze na pátou příčku. Mistry světa se stali již po osmé jezdci Německa, kde podal parádní výkon Martin Smolinski. Druhá skončila vyrovnaná Francie a z bronzu se tentokrát radují domácí Nizozemci, kteří titul obhajovali. Nejlepšími jezdci dne se stali náš Josef Franc a již zmiňovaný Smolinski, když oba vybojovali po dvaceti osmi bodech.

Josef Franc bronzový

Bronzovou medaili získal Josef Franc v seriálu Mistrovství světa na dlouhé ploché dráze. Poslední závod vyhrál Nizozemec Romano Hummel, Pepíček byl druhý a bronzový skončil Michael Härtel z Německa. Mistrem světa se stal Francouz Mathieu Tressarieu, druhý skončil Michael Härtel a bronzový byl právě náš Josef Franc. Hynek Štichauer obsadil v posledním závodě seriálu čtrnácté místo.

Josef Franc ovládl Challenge v Bergauptenu

Josef Franc se stal vítězem závodu Challenge Mistrovství světa na dlouhé dráze a zajistil si tak účast v prestižním seriálu této kategorie i na příští rok. Druhý skončil v závodě nestárnoucí Bernd Diener z Německa a bronz bral Jesse Mustonen z Finska, který vyřadil v boji o postup Nizozemce Romano Hummela. Druhý Čech Hynek Štichauer vybojoval dvanáct bodů a skončil sedmý.

Josef Franc druhý v Eenrumu, vyhrál Shanes

Josef Franc předvedl ve čtvrtém díle Mistrovství světa na dlouhé ploché dráze parádní výkon a až do semifinále kráčel v pohodě jako nůž máslem. To však neplatilo ve finále. Tam mu rybník vypálil letošní Mistr Evropy na trávě James Shanes. Josef Franc tak vyskočil pouze na druhý stupínek. Třetí byl ve čtvrtém finále Romano Hummel. Druhý český jezdec Hynek Štichauer vybojoval po dvou pádech ještě čtyři body, ale to stačilo jen na třináctou příčku. V čele celkové klasifikace je Mathieu Tressarieu, druhý je Michael Härtel a třetí Stephan Katt. Josef Franc je čtvrtý.

Josef Franc čtvrtý v Mühldorfu, vyhrál Härtel

Němec Michael Härtel ovládl třetí závod seriálu Mistrovství světa na dlouhé dráze. Druhý skončil ve finálové jízdě Stephan Katt z Německa a bronzový byl Methieu Tressarieu. Josef Franc i přesto, že v základní části závodu skončil až pátý. Ve finále však pro poruchu nedokončil Martin Smolinski, který ovládl základní část.

Josef Franc postupuje do Challenge na dlouhé dráze

V Mariánských lázních se jel v sobotu kvalifikační závod Mistrovství světa na dlouhé dráze, odkud postupovalo dvanáct jezdců do Challenge o postup do seriálu finálových závodů. Vítězem se stal Brit Andrew Appletton, druhý byl Bernd Diener a z třetí pozice postupuje Josef Franc. Vyřazení byli bohužel další Češi a to patnáctý Martin Málek, jedenadvacátý Michal Dudek, čtyřiadvacátý Karel Kadlec, který tímto závodem již definitivně ukončil kariéru a pětadvacátý byl Roman Tomany.

Mariánské lázně přivítají semifinalisty Mistrovství světa a FIM Flattrack

Kvalifikace do Mistrovství světa na dlouhé dráze se již v sobotu pojede na dráze v Mariánských lázní. V závodě se bude bojovat o postupové příčky do finálové série na dlouhé dráze. Z našich se v závodě představí celá plejáda. Jmenujme hlavně Josefa France a Martina Málka, kteří jsou hlavními našimi adepty na postup. Z bojů o postup vypadl bohužel zraněný Hynek Štichauer. 

Methieu Tressarieu vyhrál v La Reole

Vítězem druhého závodu Mistrovství světa na dlouhé dráze se stal ve francouzském La Reóle domácí jezdec Mathieu Tressarieu. Druhý skončil Michal Härtel z Německa a z bronzové příčky se raduje James Shanes. Duo českých jezdců obsadilo bohužel až pozice za desátým místem. Josef Franc byl jedenáctý a nováček v seriálu Hynek Štichauer byl čtrnáctý.

Skvělý výkon Štichauera a France v Herxheimu

V německé Herxheimu bylo zahájeno letošní finále Mistrovství světa na dlouhé dráze. Obě naše želízka v ohni vybojovala skvělé umístění. Debutant v elitě Hynek Štichauer obsadil fantastické šesté místo a od postupu do finále ho dělil jen malý kousek. Josef Franc co by ostřílený matador ve finálové sérii bojoval do posledního a postup do finále měl jen krůček. Porucha stroje v semifinále ho však do finále nepustila. I tak zanechali v Německu naši velký dojem. Vítězem závodu se stal Jannick de Jong z Nizozemí, druhý byl Mathieu Tressarieu z Francie a bronzový Michael Hartel z Německa.

Hynek Štichauer pojede kompletní šampionát na dlouhé dráze

Kompletní seriál závodů Mistrovství světa na dlouhé ploché dráze pojede v letošním roce pardubický jezdec Hynek Štichauer. Po odstoupení Erika Risse a Dmitry Bergého, když oba mladí talentovaní jezdci se chtějí věnovat naplno krátké ploché dráze se změnila startovní listina celého šampionátu. V seriálu budeme mít tedy dvojí zastoupení. Josefa France a Hynka Štichauera.

Mistrem světa na dlouhé dráze Erik Riss

Erik Riss se stal v německé Vechtě letošním Mistrem světa na dlouhé dráze a po roční pauze kdy jej vystřídal Jannick de Jong se vrací na trůn. Polsední závod seriálu vyhrál bez ztráty kytičky. Druhý byl v sobotu Jannick de Jong, který si tímto zajistil celkově druhé místo. Třetí byl ve Vechtě Theo Pijper. Mathieu Tresarieu dojel v sobotu sice až osmý, ale i to mu stačilo na celkově bronzovou medaili. Jediný Čech v seriálu Josef Franc zaznamenal nejlepší výsledek sezóny, když byl čtvrtý. V celkové klasifikaci ho to vyneslo na sedmé místo.

Pepe sedmý v Morizes, vyhrál Bergé

FIMDmitri BergeSedmé místo zajel Josef Pepe Franc ve francouzkém Morizes při čtvrtém a zároveň předposledním závodě finálové série Mistrovství světa na dlouhé ploché dráze. Vítězem se stal domácí mladík Dmitri Bergé, druhý byl Mathieu Tresarrieu, tedy další Francouz a bronz bral Nizozemec Theo Pijper. Na čele šampionátu je již z velkým náskokem Erik Riss, který byl v sobotu bramborový, druhý je Jannick de Jong, jenž byl v sobotu hned za Rissem a třetí příčku drží zatím sobotní vítěz. Josef Franc si svým sedmým místem polepšil na stejnou pozici i celkově. 

Janick de Jong se radoval ve Forsse

FIM jannickdejongVe finské Forssen se jel v sobotu třetí díl seriálu Mistrovství světa na dlouhé dráze. Jeho vítězem se stal loňský mistr světa Nizozemec Jannick de Jong. Druhý byl Erik Riss a z bronzové medaile se radoval Mathieu Tressarieu. Josef Franc co by jediný český jezdec v tomto seriálu znovu postupoval do semifinálových jízd, kde jej však zradil stroj a skončil desátý. V celkové klasifikaci vede Erik Riss, před Jannickem de Jongem a Mathieu Tressarieum. Josef Franc si stále drží osmé místo.

Josef Franc byl ve druhé závodě osmý

FIMDmitri BergeDruhý závod seriálu Mistrovství světa na dlouhé dráze v nizozemském Eenrumu musel být nejprve přeložen z neděle na pondělí a to se odjel za velmi těžkých podmínek. Ty nejvíce zvládl mladičký Francouz Dmitri Bergé. Druhý byl Jannick de Jong z Nizozemí a bronzovou medaili vybojoval Erik Riss. Josef Franc získal v těžkém závodě jedenáct bodů a byl osmý.

Josef Franc si zajistil postup mezi elitu

Druhé místo, dvacet tři bodů a postup znovu mezi elitu na dlouhé dráze zaznamenal o víkendu Josef Franc ve francouzkém La Reole v závodě Challenge. První byl Mathieu Tressariue, třetí pak skončil Dirk Fabriek. Další dva čeští borci na startu obsadil Hynek Štichauer jedenácté a Martin Málek dvanácté místo. Martin Málek navíc nastupoval jako náhradník a ukázal se jen ve třech jízdách.

Česká dlouho-drážní reprezentace vybojovala v Mariánských lázních bronz

Historický úspěch zaznamenala česká dlouho-drážní reprezentace minulou sobotu v Mariánských lázních. Vybojovala v závodě Mistrovství světa družstev skvělé třetí místo. O bronzové medaile se zasloužili hlavně Josef Franc a Hynek Štichauer, kteří vybojovali po osmnácti bodech. Ovšem nesmíme opomenout ani Martina Málka, který přivezl dalších cenných šest bodů. Z pozice náhradníka jistil tyto tři Michal Škurla. Mistry světa se stali Nizozemci, kteří ve složení de Jong, Pijper, Fabriek a Hummel vyhráli z náskokem dvou bodů na druhé Německo ve složení Smolinski, Tebbe, Härtel a Katt.

Josef Franc na úvod dvanáctý, vyhrál Erik Riss

Vítězem úvodního závodu seriálu Mistrovství světa na dlouhé ploché dráze vyhrál v Mühldorfu domácí jezdec Erik Riss, druhý byl další domácí matador Martin Smolinski a bronz si vybojoval Jannick de Jong z Nizozemí. Jediný Čech v tomto seriálu Josef Franc získal šest bodů a skončil dvanáctý.

Erik Riss Mistrem světa na dlouhé dráze, Pepe Franc desátý

Teprve devatenáctiletý Erik Riss, syn osminásobného Mistra světa na dlouhé ploché dráze Gerda Risse se stal v sobotu v Mühldorfu letošním Mistrem světa ve stejné disciplíně jako jeho otec. Díky šestadvaceti bodů z posledního závodu přeskočil v celkové klasifikaci Janicka de Jonga, který byl v Mühldorfu až pátý a celkově se tak musel spokojit s druhým místem v Mistrovství světa. Vítěz finálové jízdy sobotního meetingu Joonas Kylmäkorpi obsadil v celkové klasifikaci třetí místo. Josef Franc vybojoval v posledním závodě seriálu pouhé dva body a v celkové klasifikaci skončil desátý.

V Morizes zvítězil Richard Hall, Josef Franc nepostoupil do semifinále

Opravený výsledek – Včerejší, letošní třetí odjetý, závod série GP na dlouhé dráze se ve francouzském Morizes stal kořistí třicetiletého britského jezdce Richarda Halla. Druhé místo na stupních vítězů obsadil Mathieu Tresarrieu a jeho bratr Stephane dojel ve finále čtvrtý, oba tak využili výhody domácí půlkilometrové dráhy. Třetí ve finále skončil Holanďan Theo Pijper startující na divokou kartu. Theo vejčitou trať v Morizes také dobře zná, neboť je jezdcem místního klubu a letos závodí s francouzskou licencí. Josefu Francovi nevyšly první tři rozjížďky, ve kterých nezískal žádný bod. Přestože v závěrečných dvou dokázal zvítězit (v poslední dokonce porazil pozdějšího vítěze Richarda Halla), na postup do semifinále už to Pepovi nestačilo. S osmi body obsadil dvanácté místo.