Archív kategorie

Václav Milík získal divokou kartu na Challenge

I přesto, že Václav Milík z bojů o postup do Speedway Grand Prix v roce 2019 vypadl, dostal ještě jednu šanci a to díky divoké kartě do závodu Challenge, který se jede 28. července v německém Landshutu. Mimo Vaška dostali divokou kartu ještě Piotr Pawlicki, Robert Lambert a Martin Smolinski. Kompletní startovní listinu najdete uvnitř příspěvku.

Lindgren vyhrál až v cílové rovince

Až v cílové rovince finálové jízdy se podařilo Švédovi Fredriku Lindgrenovi vybojovat prvenství v pražské Speedway Grand Prix. Patryk Dudek, polský jezdec, odstartoval nejlépe a po celou dobu jízdu vedl a úspěšně odrážel útoky Lindgrena. Ovšem ten poslední mu byl již osudným. Patry Dudek zvaný Duzers skončil druhý a poslední příčku na stupních vítězů obsadil Rus Emil Sajfutdinov. Poslední účastník finále Tai Woffinden po drobné kolizi ve výjezdu ze zatáčky další souboje vzdal. Jediný Čech v hlavním závodě Václav Milík předvedl znovu bojovnou jízdu, která ovšem letos ve velmi vyrovnaném startovním poli stačila na šest bodů a konec po základní části.

Dnes startuje pražský Speedway víkend

AKTUALIZOVÁNO STARTOVNÍ LISTINA
Plochodrážní víkend startuje dnes v našem hlavním městě. Na Markétě se budou už od dneška prohánět světoví jezdci seriálu Speedway Grand Prix. Dnes od 17 hodin vypukne oficiální trénink SGP, zítra od 18:45 samotná SGP České republiky a v neděli od 15 hodin na vše naváže závod české první ligy.

Craig Cook vyhrál v Abensbergu

V německém Abensbergu se dnes jel poslední kvalifikační závod o postup do Speedway Grand Rpix Challenge, ze kterého se tři nejlepší kvalifikují do SGP 2019. Jeho vítězem se stal zcela jasně Brit Craig Cook, který po celý závod vyhrával až na svou první jízdy, kdy se musel sklonit před celkově druhým Hansem Andersenem. Na stupních vítězů a za postupem tuto dvojici doplnil třetí Max Fricke z Austráie. I Česká republika měla v závodě zastoupení a to hned dvojnásobné, tedy vlastně čtyřnásobné. Oba jezdci však skončili daleko za postupem. Matěj Kůs vybojoval čtyři body a byl třináctý. Zdeněk Simota měl ještě o dva body méně a umístil se na šestnácté pozici. A tak se z postupu společně s Craigem Cookem radují zbylí dva Češi v roli mechaniků tohoto talentovaného Brita. Pavel Fuksa a David Vrtáček.

Václav Milík z Loniga nepostupuje

Václavu Milíkovi se bohužel nepodařilo postoupit z kvalifikačního boje o SGP 2019 v italském Lonigu. S deseti body obsadil nepostupovou pátou příčku. Vencovi se nepovedla hlavně první jeho jízdy, kde dojel poslední. Vítězem se stal Kenneth Bjerre z Dánska, jako druhý postupuje David Bellego z Francie a třetí postupujícím se stal Kevin Wöllbert z Německa. O postup přišel až v rozjezdu Brit Chris Harris, který podlehl dvojici Bellego a Wöllbert.

Krzystof Kasprzak vyhrál ve Slangerupu

V dánském Slangerupu se mělo nejprve odstartovat už odpoledne. Počasí však bylo proti a tak se posunul začátek závodu až na večerní hodiny a závod se stal kořistí Poláka Kasprzaka. Druhý byl Jack Holder a z bronzu a poslední postupové příčky se raduje Niels Kristian Iversen. Tento závod se jel bez české účasti.

Z Žarnovice bez českého postupu

Blíže k postupu do Grand Prix Challenge měl Eduard Krčmář, který vybojoval deset bodů a skončil pátý. Do finále kvalifikace však postupuje pouze první trojice. Vítězem se stal Matej Žagar, druhý skončil na jediné slovenské dráze Antonio Lindbäck a poslední postupovou příčku obsadil Janusz Kolodziej. Druhý Čech ve startovním poli Josef Franc obsadil se sedmi body devátou příčku. Na samém chvostu výsledkové listiny se umístili domácí mladíci David Pacalaj a Ján Mihálik.

Tai Woffinden vyhrál úvodní závod

Úvodní závod Speedway Grand Prix, který se jel v sobotu 12. května na stadióně Narodowym v polské Varšavě ovládl ve finálové jízdě Brit Tai Woffinden. Za svými zády nechal domácího Macieje Janowskeho a do té doby bodově nejlepšího Fredrika Lindgrena. Čtvrtý byl ve finále Artiom Laguta z Ruska.

Václav Milík dostal divokou kartu do Prahy

Podle očekávání obdržel divokou kartu pro pražský závod 26. května náš nejlepší jezdec současnosti Václav Milík. Pozice náhradníků zaplní se sedmnáctkou Josef Franc a osmnáctkou Eduard Krčmář.

První náhradník jde do boje

Ještě ani nebylo Speedway Grand Prix zahájeno a už musí naskakovat první náhradník seriálu velkých cen. Po zranění Martina Vaculíka nastoupí k prvnímu závodu SGP 12. května ve Varšavě Niels Kristan Iversen. Martin Vaculík se nestihne vrátit ani na druhý závod v Praze, kde jej rovněž zastoupí Niels Kristian Iversen.

Divokou kartu do Varšavy získal Krzystof Kasprzak

Krzystof Kasprzak se stal držitelem divoké karty pro závod Speedway Grand Prix, který se pojede 12. května v polské Varšavě. Pozice náhradníků obsadí se sedmnáctkou Maksym Drabik a osmnáctkou Bartosz Smektala.

Jezdci Speedway Grand Prix si vybrali startovní čísla

Startovní čísla, se kterými budou v letošní sezóně startovat jezdci seriálu Speedway Grand Prix nahlásili již všichni účastnící a tak mohla být zveřejněna startovní listina. Václav Milík, co by druhý náhradník bude startovat pokud naskočí do závodu s číslem 225.

Kalendář Speedway Grand Prix 2018

V pátek spatřil světlo světa kalendář Speedway Grand Prix pro sezónu 2018. Seriál doznal pouze dvě změny. Ze švédského Stockhomu se SGP přesouvá do Hallstaviku a lotyšská SGP byla zrušena, takže se celý seriál pojede pouze na jedenáct závodů. Vše odstartuje 12. května v polské Varšavě a skončí ve druhé polovině října v australském Melbourne. Česká SGP se pojede v Praze na Markétě 26. června.

Václav Milík divokou kartu nezískal

Jak jsme již informovali na našem Facebooku v poledne, Václav Milík divokou kartu na celý seriál Speedway Grand prix pro rok 2018 bohužel nezískal. Bude jen druhým náhradníkem. Promotér SGP dal divokou kartu Američanovi Gregu Hancockovi, Dánovi Nickimu Pedersenovi, Chrisi Holderovi z Austrálie a Martinovi Vaculíkovi ze Slovenska. Prvním náhradníkem je Niels Kristian Iversen a náš Václav Milík je náhradníkem číslo dvě.

Jason Doyle mistrem světa 2017

Jason Doyle se stal v sobotu na dráze v australském Melbourne letošním Mistrem světa. Doyle ovládl i poslední závod seriálu Speedway Grand Prix. Druhý skončil v sobotu Tai Woffinden z Velké Británie a bronzový byl Polák Bartosz Zmarzlik. V celkové klasifikaci si stříbrnou medaili v Mistrovství světa vybojoval Patryk Dudek a z bronzu se raduje Tai Woffinden. V seriálu Grand Prix se pro příští rok udrželi mimo medailisty ještě čtvrtý Maciej Janowski, Bartosz Zmarzlik, Emil Sajfutdinov, Matej Žagar a Fredrik Lindgren. Čech Václav Milík, který startoval ve třech závodech je šestnáctým nejlepším mužem světa.

Skvělé páté místo Vaška Milíka v Toruni

Fantastické páté místo vybojoval Václav Milík v jedenáctém závodě seriálu Speedway Grand Prix v polské Toruni. Venda vstoupil do závodu famózně, když první dvě své jízdy vyhrál. Potom přišlo jedno třetí a dvě druhá místa, což jednoznačně stačilo na postup do semifinále. Tam však po výborném startu ztratil a propadl se na poslední pozici  pro poruchu na svém stroji. Vítězem závodu se stal poprvé ve své kariéře Polák Patryk Dudek, druhý byl Tai Woffinden z Velké Británie a bronz zůstal rovněž v Polsku zásluhou Bartosze Zmarzlika. Slovenský jezdec Martin Vaculík byl třináctý.

Toruňská Grand Prix zná rozlosování

Dnes proběhl na dráze v polské Toruni oficiální trénink sobotní Speedway Grand Prix a taktéž losování startovních pozic. Vašek Milík vystartuje s pozice jedenáct a ve své první jízdě se postaví na start proti Macieji Janowskemu, maxi Frickemu a Antonio Lindbäckovi. Závod startuje zítra od 19 hodin.

Václav Milík bude startovat v SGP v Toruni

Jezdec Václav Milík byl mezinárodní motocyklovou federací a promoterem seriálu Grand Prix nominován jako náhradník k závodu SGP do Toruně. Vzhledem k tomu, že se jedná o závod mistrovství světa je tento jezdec omluven ze závodu mistrovství České republiky v Březolupech.

V Praze se pojede SGP 2018 26. května

Sobota 26. května je dnem, kdy se na pražské Markétě uskuteční už 22. ročník závodu seriálu Speedway Grand Prix. Světová elita jezdí pravidelně už tolik let do Prahy od roku 1997. Říká se, že ten kod vyhraje v Praze, stane se Mistrem světa pro daný rok. Nebylo tomu tak jednou.

Žagar podruhé za sebou triumfoval v SGP

Matěj Žagar ovládl finále desátého závodu Speedway Grand Prix, který se jel v sobotu večer ve Stockholmu. Druhý byl ve finále Polák Bartosz Zmarzilk a bronzový skončil suverén základní části a velký adept na letošní titul Jason Doyle. V celkové klasifikaci má Jason Doyle náskok už dvaadvacet bodů před druhým Patrykem Dudkem, který skončil v sobotu ve Stockholmu až dvanáctý. Třetí příčku drží další Polák Maciej Janowski. Martin Vaculík, který skončil ve Stockholmu až čtrnáctý vypadl z první osmičky, která zajišťuje účast i v příštím ročníku.