Archív kategorie

Žagar podruhé za sebou triumfoval v SGP

Matěj Žagar ovládl finále desátého závodu Speedway Grand Prix, který se jel v sobotu večer ve Stockholmu. Druhý byl ve finále Polák Bartosz Zmarzilk a bronzový skončil suverén základní části a velký adept na letošní titul Jason Doyle. V celkové klasifikaci má Jason Doyle náskok už dvaadvacet bodů před druhým Patrykem Dudkem, který skončil v sobotu ve Stockholmu až dvanáctý. Třetí příčku drží další Polák Maciej Janowski. Martin Vaculík, který skončil ve Stockholmu až čtrnáctý vypadl z první osmičky, která zajišťuje účast i v příštím ročníku.

Matej Žagar ovládl Teterow

Vítězem devátého závodu Speedway Grand prix se stal v sobotu na dráze v německém Teterowě Matej Žagar ze Slovinska. Druhý byl po skvělém výkonu hlavně ve druhé části závodu Martin Vaculík a bronzový pak vedoucí muž šampionátu Jason Doyle z Austrálie. Jak jsme již napsali v celkové klasifikaci vede Doyle, druhý je Polák Dudek a bronz patří rovněž polskému jezdci Macieji Janowskemu.

Tai Woffinden nejlepší v Gorzówě, Václav Milík desátý

Vítězem osmého závodu seriálu Speedway Grand Prix v polském Gorzówě se stal Brit Tai Woffinden, který ve finále nechal za svými zády Jasona Doyla, Patryka Dudka a Bartosze Zmarzlika. Václav Milík, který zasáhl do seriálu jako náhradník vybojoval sedm bodů a skončil těsně za branami semifinále desátý. V celkové klasifikaci se vyhoupl na první příčku Jason Doyle z Austrálie, druhý je Maciej Janowski a třetí zatím Patry Dudek. Václav Milík má na svém kontě dvacet bodů a je celkově šestnáctý.

Václav Milík naskakuje do Speedway Grand Prix

Náš nejlepší plochodrážní současnosti naskočí do Speedway Grand Prix a to hned tuto sobotu v polském Gorzówě. Zranění mnoha jezdců způsobilo to, že jsou dosazováni náhradníci a nyní došlo i na našeho Milíka. Správně měl být na řadě Max Fricke, ale ani ten není po zranění schopen jízdy. Venca nahradí zraněného Nielse Kristiana Iversena. Už dříve nahradil Nickiho Pedersena jeho reprezentační kolega Peter Kildemand, který se však rovněž zranil o víkendu, ale startovat by měl. Kdyby Kildemand svůj start náhodou odvolal, měli by se chystat na start buďto Kenneth Bjerre nebo Michael Jepsen Jensen. Taky Grega Hancocka musel nahradit oficiální náhradník, jimž je Martin Smolinski.

Václav Milík do SGP 2018 nepostoupil

Špatná zpráva k nám dorazila z ruského Togliatti. Václav Milík tam obsadil osmé místo v SGP Challenge, což mu nezajišťuje postup mezi elitu na příští rok. Vítězem se stal Przemyslaw Pawlicki, který v rozjezdu o první místo porazil domácího Artioma Lagutu, jenž v rozjezdu upadl. Třetí byl Patryk Dudek, který se však zatím hřeje na krásném třetím místě celkové klasifikace Speedway Grand Prix. Pokud by se Dudek v SGP udržel, do seriálu postupuje britský jezdec Craig Cook. Slovák Martin Vaculík skončil sedmnáctý, jelikož byl nucen odstoupit ze zdravotních důvodů.

Zmarzlik vypálil domácím Švédům rybník

Po celou dobu závodu se skvěle vedlo domácím švédským jezdcům Fredriku Lindgrenovi, ale taky Antionio Lindbäckovi. Oba domácí borci měli na svém kontě čtrnáct bodů. V semifinále rovněž vyhráli, ovšem ve velkém finále jim rybník vypálil Polák Bartosz Zmarzlik. Lindbäck skončil druhý a Lindgren bronzový. Čtvrtý byl ve finále Maciej Janowski, který se tímto ujal vedení v celkové klasifikaci. Slovák Martin Vaculík obsadil sedmé místo.

Peter Kildemand za Nickiho Pedersena

Nicki Pedersen se rozhodl po tréninku v Leszně, že nepojede ani další závod Speedway Grand Prix 12. srpna ve švédské Malille. Na jeho místo tak znovu nastoupí jeho krajan Pater Kildemand.

Maciej Janowski nejlepší v Cardiffu

Již tradičně se jede na stadionu Principality v welšském Cardiffu jeden ze závodu Speedway Grand Prix. Závod samotný se těší na ostrovech obrovské  body. popularitě. Letošním vítězem se stal před malou chvíli Polák Maciej Janowski. Druhý byl ve finálové jízdě Jason Doyle a bronz bere tentokrát Slovinec Matej Žagar. Slovenský jezdec Martin Vaculík obsadil se čtyřmi body třináctou příčku. V celkové klasifikaci vede Jason Doyle se O pouhé tři body méně mají hned dva jezdci. Poláci Bartosz Zmarzlik a Maciej Janowski. Martin Vaculík je celkově osmý, tedy zatím na pozici, která zajišťuje SGP i pro příští rok.

Maciej Janowski vyhrál v Horsens

Vítězem sobotního závodu Speedway Grand Prix v dánském Horsens se stal Polák Maciej Janowski, druhý skončil Rus Emil Sajfutdinov a bronzový byl Patryk Dudek. Ve finále startoval i Jason Doyle. Martin Vaculík zažil smolný den, když vybojoval jeden bod a skončil šestnáctý.

Václav Milík postupuje do finále Challange

Čech Václav Milík obsadil druhé místo v semifinálovém závodě kvalifikace do Speedway Grand Prix pro rok 2018 v italském Terenzanu. Vítězem se stal Brit Craig Cook. Do finále postupuje ještě Matej Žagar, Przemyslaw Pawlicki, Peter Kildemand, Max Fricke a Patryk Dudek. Druhý Čech v závodě Matěj Kůs obsadil s jedním bodem šestnácté místo.

Václav Milík třeti v Praze, vyhrál Jason Doyle

Fantastické třetí místo vybojoval Václav Milík v sobotu v Praze při čtvrtém závodě Speedway Grand prix, kde startoval jako divoká karta. Vítězem závodu se stal stejně jako vloni Australan Jason Doyle a druhý byl Američan Greg Hancock. 

V Praze je vylosováno a dotrénovano

Dnes se v Praze trenovalo na zítřejší závod Speedwax Grand prix. Jde už o čtvrtý podnik prestižního seriálu světové špičky. Před tréninkem proběhlo losováni startovních pozic. Divoká karta české velké ceny Václav Milík začne závod ve čtvrté jízdě večera a postaví se na start proti Patryku Dudkovi, což je momentálně vedoucí jezdec šampionátu, dále proti slovenské hvězdě Martinu Vaculíkovi a slovinskému matadorovi Mateji Žagarovi.

V sobotu na pražskou Speedway Grand Prix

Již po jeden a dvacáté se můžeme vydat na pražskou Markétu na jeden ze závodu Speedway Grand Prix. Na start se postaví kompletní světová špička včetně našeho Václava Milíka, který bude startovat na divokou kartu. Z pozic náhradníků budou na svou příležitost čekat Josef Franc a Matěj Kůs. V celkové klasifikaci je na čele Polák Patryk Dudek, což jistě vyláká do ochozů mnoho polských příznivců. Na druhém místě je prozatím Jason Doyle a třetí pak Fredrik Lindgren.

Poslední kvalifikaci vyhrál Peter Kildemand, Kůs postupuje

Peter Kildemand se stal vítězem poslední kvalifikační skupiny v německém Abesbergu. Druhý skončil Mateusz Szczepaniak a třetí byl Hans Andersen.  Matěj Kůs obsadil fantastické poslední postupové místo. 

Polské stupně vítězů v Daugavpills

V lotyšském Daugavpills se jel třetí díl Speedway Grand Prix. Na stupínky nejvyšší se postavili tři jezdci z Polska. Vítězem se stal Piotr Pawlicki, druhý byl Patryk Dudek a bronzový Maciej Janowski. Slovák Martin Vaculík tentokrát do semifinále nepostoupil a skončil devátý. V celkové klasifikaci vede Patryk Dudek před dvojicí Jason Doyle a Fredrik Lindgren. Další závod se jede už za dva týdny v Praze na Markétě.

Startovní listina lotyšské Grand Prix

V pátek proběhl na dráze oficiální trénink pro sobotní třetí díl seriálu Speedway Grand Prix. Sobotní závod startuje od devatenácti hodin. V den tréninku byly rovněž vylosovány startovní pozice.

Vítězem druhé Grand Prix Fredrik Lindgren

Švéd Fredrik Lindgren se stal v sobotu na stadiónu “ Narodowym“ ve Varšavě vítězem druhého letošního závodu Speedway Grand Prix, když ve finálové jízdě porazil Macieje Janowskeho, Jasona Doyla a Slováka Martina Vaculíka. Ten postupoval do finálové části, tedy do semifinále jako poslední a v semifinále se po tuhém boji dokázal propracovat k postupu. Ve finále však dojel čtvrtý, ale i tak je to skvělý výkon. V celkové klasifikaci vede Fredrik Lindgren, druhý je Jason Doyle a třetí Martin Vaculík.

Startovní listina SGP ve Varšavě

Už dnes se na stadiónu Narodowym ve Varšavě pojede od devatenácti hodin druhý závod seriálu Speedway Grand Prix. Včera proběhl na ovále trénink spojený s losováním startovních pozic. 

Václav Milík postupuje z Loniga

Odložený závod, o jehož odložení jsme Vás informovali ZDE ovládl Craig Cook z Velké Británie. Druhý skončil Max Fricke a z bronzu se raduje Pontus Aspgren. Do semifinále šla první sedmička. Náš Václav Milík vybojoval v závodě devět bodů a umístil se na posledním postupovém sedmém místě. 

Martin Vaculík ovládl svou Žarnovici

Ve svém a před svými kraloval vítěz úvodního závodu Speedway Grand Prix letošního roku Martin Vaculík v sobotu v Žarnovici při druhé kvalifikaci do SGP 2018. V závodě podlehl pouze jednou Leonu Madsenovi. Druhý skončil Matěj Žagar a třetí byl Adrian Midezinski. Do dalších boju se však nekvalifikoval ani jeden Čech. Nejlépe si vedl Tomáš Suchánek, který skončil těsně pod nepostupovou čárou. Vyřazen byl i Eda Krčmář, který byl jedenáctý a skončil i Patrik Búri ze Slovenska.