Archív kategorie

Maciej Janowski nejlepší v Cardiffu

Již tradičně se jede na stadionu Principality v welšském Cardiffu jeden ze závodu Speedway Grand Prix. Závod samotný se těší na ostrovech obrovské  body. popularitě. Letošním vítězem se stal před malou chvíli Polák Maciej Janowski. Druhý byl ve finálové jízdě Jason Doyle a bronz bere tentokrát Slovinec Matej Žagar. Slovenský jezdec Martin Vaculík obsadil se čtyřmi body třináctou příčku. V celkové klasifikaci vede Jason Doyle se O pouhé tři body méně mají hned dva jezdci. Poláci Bartosz Zmarzlik a Maciej Janowski. Martin Vaculík je celkově osmý, tedy zatím na pozici, která zajišťuje SGP i pro příští rok.

Maciej Janowski vyhrál v Horsens

Vítězem sobotního závodu Speedway Grand Prix v dánském Horsens se stal Polák Maciej Janowski, druhý skončil Rus Emil Sajfutdinov a bronzový byl Patryk Dudek. Ve finále startoval i Jason Doyle. Martin Vaculík zažil smolný den, když vybojoval jeden bod a skončil šestnáctý.

Václav Milík postupuje do finále Challange

Čech Václav Milík obsadil druhé místo v semifinálovém závodě kvalifikace do Speedway Grand Prix pro rok 2018 v italském Terenzanu. Vítězem se stal Brit Craig Cook. Do finále postupuje ještě Matej Žagar, Przemyslaw Pawlicki, Peter Kildemand, Max Fricke a Patryk Dudek. Druhý Čech v závodě Matěj Kůs obsadil s jedním bodem šestnácté místo.

Václav Milík třeti v Praze, vyhrál Jason Doyle

Fantastické třetí místo vybojoval Václav Milík v sobotu v Praze při čtvrtém závodě Speedway Grand prix, kde startoval jako divoká karta. Vítězem závodu se stal stejně jako vloni Australan Jason Doyle a druhý byl Američan Greg Hancock. 

V Praze je vylosováno a dotrénovano

Dnes se v Praze trenovalo na zítřejší závod Speedwax Grand prix. Jde už o čtvrtý podnik prestižního seriálu světové špičky. Před tréninkem proběhlo losováni startovních pozic. Divoká karta české velké ceny Václav Milík začne závod ve čtvrté jízdě večera a postaví se na start proti Patryku Dudkovi, což je momentálně vedoucí jezdec šampionátu, dále proti slovenské hvězdě Martinu Vaculíkovi a slovinskému matadorovi Mateji Žagarovi.

V sobotu na pražskou Speedway Grand Prix

Již po jeden a dvacáté se můžeme vydat na pražskou Markétu na jeden ze závodu Speedway Grand Prix. Na start se postaví kompletní světová špička včetně našeho Václava Milíka, který bude startovat na divokou kartu. Z pozic náhradníků budou na svou příležitost čekat Josef Franc a Matěj Kůs. V celkové klasifikaci je na čele Polák Patryk Dudek, což jistě vyláká do ochozů mnoho polských příznivců. Na druhém místě je prozatím Jason Doyle a třetí pak Fredrik Lindgren.

Poslední kvalifikaci vyhrál Peter Kildemand, Kůs postupuje

Peter Kildemand se stal vítězem poslední kvalifikační skupiny v německém Abesbergu. Druhý skončil Mateusz Szczepaniak a třetí byl Hans Andersen.  Matěj Kůs obsadil fantastické poslední postupové místo. 

Polské stupně vítězů v Daugavpills

V lotyšském Daugavpills se jel třetí díl Speedway Grand Prix. Na stupínky nejvyšší se postavili tři jezdci z Polska. Vítězem se stal Piotr Pawlicki, druhý byl Patryk Dudek a bronzový Maciej Janowski. Slovák Martin Vaculík tentokrát do semifinále nepostoupil a skončil devátý. V celkové klasifikaci vede Patryk Dudek před dvojicí Jason Doyle a Fredrik Lindgren. Další závod se jede už za dva týdny v Praze na Markétě.

Startovní listina lotyšské Grand Prix

V pátek proběhl na dráze oficiální trénink pro sobotní třetí díl seriálu Speedway Grand Prix. Sobotní závod startuje od devatenácti hodin. V den tréninku byly rovněž vylosovány startovní pozice.

Vítězem druhé Grand Prix Fredrik Lindgren

Švéd Fredrik Lindgren se stal v sobotu na stadiónu “ Narodowym“ ve Varšavě vítězem druhého letošního závodu Speedway Grand Prix, když ve finálové jízdě porazil Macieje Janowskeho, Jasona Doyla a Slováka Martina Vaculíka. Ten postupoval do finálové části, tedy do semifinále jako poslední a v semifinále se po tuhém boji dokázal propracovat k postupu. Ve finále však dojel čtvrtý, ale i tak je to skvělý výkon. V celkové klasifikaci vede Fredrik Lindgren, druhý je Jason Doyle a třetí Martin Vaculík.

Startovní listina SGP ve Varšavě

Už dnes se na stadiónu Narodowym ve Varšavě pojede od devatenácti hodin druhý závod seriálu Speedway Grand Prix. Včera proběhl na ovále trénink spojený s losováním startovních pozic. 

Václav Milík postupuje z Loniga

Odložený závod, o jehož odložení jsme Vás informovali ZDE ovládl Craig Cook z Velké Británie. Druhý skončil Max Fricke a z bronzu se raduje Pontus Aspgren. Do semifinále šla první sedmička. Náš Václav Milík vybojoval v závodě devět bodů a umístil se na posledním postupovém sedmém místě. 

Martin Vaculík ovládl svou Žarnovici

Ve svém a před svými kraloval vítěz úvodního závodu Speedway Grand Prix letošního roku Martin Vaculík v sobotu v Žarnovici při druhé kvalifikaci do SGP 2018. V závodě podlehl pouze jednou Leonu Madsenovi. Druhý skončil Matěj Žagar a třetí byl Adrian Midezinski. Do dalších boju se však nekvalifikoval ani jeden Čech. Nejlépe si vedl Tomáš Suchánek, který skončil těsně pod nepostupovou čárou. Vyřazen byl i Eda Krčmář, který byl jedenáctý a skončil i Patrik Búri ze Slovenska.

Piotr Pawlicki ovládl kvalifikaci do SGP v Esbjergu

V dánském Esbjergu se jela první kvalifikace do seriálu Speedway Grand Prix na rok 2018. Jejím vítězem se stal POlák Piotr Pawlicki s dvanácti body. Druhý byl Kenneth Bjerre a bronzový Kai Huckenbeck. Do dalšího kola postoupili ještě Kjastas Pudžuks, Chris Harris, Peter Ljung a Michael Jepsen Jensen. Jako náhradník se kvalifikoval Mikkel Michelesen.

Martin Vaculík vyhrál Grand Prix v Kršku

Slovák Martin Vaculík se stal včera večer na dráze ve slovinském Kršku vítězem úvodního letošního závodu seriálu Speedway Grand Prix. Druhý skončil Fredrik Lindgren a z bronzu se radoval Polák Patryk Dudek. Čtvrtý ve finálové jízdě byl Jason Doyle z Austrálie.

Dnes startuje v Kršku Speedway Grand Prix 2017

Nejprestižnější světový seriál Speedway Grand Prix startuje již dnes večer ve slovinském Kršku. Zahájena bude tři a dvacátá sezóna seriálu Grand Prix a titul Mistra světa v ní bude obhajovat legendární čtyřiceti sedmiletý Američan Greg „Herbie“ Hancock. Dnešní oficiální trénink byl pro nepříznivé počasí zrušen, ovšem startovní listina vylosována byla. V letošní sérii sice znovu nemáme českého zástupce, ale v celém seriálu startuje Slovák Martin Vaculík, které z českých oválu známe velmi dobře.

Škorja a Przemek Pawlicki s divokýma kartama

Nick Škorja bude prvním mužem s číslem šestnáct v letošním ročníku Speedway Grand Prix. První závod se pojede už tuto sobotu ve slovinském Kršku. Pozice náhradníků budou plnit Matič Ivačič a Denis Štojs. Druhý závod na stadiónu Narodowym ve Warszavě je v plánu 13. května a divoká karta na tento závod byla dnes přiznána Przemkowi Pawlickemu. Náhradníky pro varšavskou velkou cenu budu Krystian Pieszczek a Pawel Przedpelski.

Jezdci Speedway Grand Prix zveřejnili svá startovní čísla

Jezdci seriálu Speedway Grand Prix pro rok 2017 zveřejnili startovní čísla se kterými budou startovat v letošním ročníku seriálu. U některých jezdců už jejich obvyklá čísla dobře známe, mezi jezdci SGP jsou však někteří nováčky.

Divoké karty SGP byly potvrzeny

Čtyři stále divoké karty a tři náhradnické posty do seriálu Speedway Grand Prix na rok 2017 byly zveřejněny. Bohužel ani letos v této nominaci nefiguruje české jméno. Divokou kartu na celý seriálu získal Polák Maciej Janowski, Dán Nicki Pedersen, Slovinec Matej Žagar a po letech se vracející Rus Emil Sajfutdinov. Roli tří oficiálních náhradníků budou plnit Dán Peter Kildemand, Němec Martin Smolinski a Mistr světa juniorů z letošního roku Australan Max Fricke. Startovní listina Speedway Grand Prix 2017, kterou najdete v tomto článku je tedy kompletní.

Greg Hancock nejlepším plochodrážníkem světa

Už po čtvrté ve své dlouhé kariéře se sympatický Američan Greg Hancock raduje z titulu Mistra světa na klasické ploché dráze. Čtvrtým mistrem se stal včera v australském Melbourne. Greg se postavil v posledním závodě seriálu na start třikrát. Ve dvou jízdách vyjel pět bodů, ale z té třetí byl vyloučen za nesportovní chování, když nebezpečně předjížděl své soupeře. Do dalších jízd již nenastoupil, jelkož měl titul v kapse. Na druhém místě v cekové klasifikaci se nakonec umístil obhájce titulu Tai Woffinden a bronz míří díky Bartoszi Zmarzlikovi do Polska. Skoro jistá medaile unikla skvěle jedoucímu Australanovi Jasonu Doylovi, který se však zranil a do posledních dvou podniků SGP nemohl zasáhnout.