Archív kategorie

Josef Franc získává titul na dlouhé dráze

Mistrovství České republiky na dlouhé dráze, které bylo navázáno na kvalifikační závod Mistrovství světa na dlouhé dráze ovládl znovu Josef Franc, který vyhrál ve finálové jízdě. Druhý byl březolupský Martin Málek a bronzový Hynek Štichauer, kterému se vůbec nepovedl start finálové jízdy. 

Dlouhodrážní špička míří do Mariánských lázní

Dlouhodrážní česká, ale hlavně taky světová špička se vrací do Mariánských lázní, kde se v sobotu 2. června pojede kvalifikační závod Mistrovství světa na dlouhé dráze a vložený závod o Mistra České republiky. Na start světové kvalifikace se postaví mnoho zvučných jmen dlouhé ploché dráhy. Závod startuje úderem 13:30 hodiny. Tréninky na závod jsou v plánu už od devíti rána a vstupné je 330 Kč a děti zdarma. Závod o český titul proběhne pouze ve zkrácené podobě na jedno semifinále a následně finále.

Josef Franc mistrem České republiky na douhé dráze

Mistrem České republiky na dlouhé ploché dráze se stal dnes v Kopřivnici Josef Franc. Stal se vítězem finálové jízdy, kde porazil vítěze základní části Hynka Štichauera, Martina Málka a Michala Škurlu. Počasí dnešního finále značně poznamenalo dráhu v Kopřivnici, ovšem pořadatelé se skvěle poprali z nepřízní počasí a připravili opět skvělou závodní dráhu na místním ovále.. Poslední závod sezóny se opět vydařil a i při velké zimě a pochmurnému počasí dorazilo do ochozů přes 600 diváků, kteří viděli skvělé boje na dlouhé ploché dráze.

Kopřivnická startovní listina se rodila těžce

Těžce se rodila startovní listina kopřivnické premiéry Mistrovství České republiky na dlouhé ploché dráze. Nakonec se však podařilo naplnit startovní listinu devíti jmény českými a  holandskými jezdci a na jednoho jezdce je v rozpise stále ještě místo. Pojede se systémem deseti jezdců na patnáct jízd a následné finále, které určí nového Mistra České republiky na dlouhé ploché dráze. Závod startuje úderem 13 hodiny slavnostním nástupem a jak už je v Kopřivnici zvykem, ochozy budou jistě zaplněny velkým množstvím diváků. 

V Kopřivnici se pojede o dlouhodrážní titul

Poprvé v celé historii české ploché dráhy se pojede Mistrovství České republiky na dlouhé ploché dráze jinde než v Mariánských lázních. Jelikož má klub v lázeňském městě finanční a existenční problémy, podal kopřivnický klub pomocnou ruku a nabídl tamní dle pravidel už dlouhodrážní ovál k uspořádání tohoto mistrovského závodu. O titulu Mistra České republiky na dlouhé ploché dráze se rozhodne 8.10.2017 od 13 hodin.

Mistra na dlouhé dráze určí letos Kopřivnice

Letos už o třetím mistrovském titulu se bude začátkem října usilovat v severomoravské Kopřivnici. Po vyhlášení Jana Klatovského mistrem České republiky na ledové ploché dráze koncem ledna na Větřkovické přehradě přišla druhá korunovace v polovině letních prázdnit. Svůj titul si na místním ovále vybojoval v kategorii do 250 ccm Jan Kvěch z pražské Markéty. O dalším titulu se v Kopřivnici rozhodne začátkem října, přesněji 8.10. Na kopřivnickém dlouhánu se totiž bude rozhodovat o mezinárodním titulu Mistra České republiky na dlouhé ploché dráze. Pro klub, který ještě v únoru nevěděl co vlastně bude je to obrovská odměna za mnoho a mnoho odvedené práce. Závod byl na sever Moravy přesunut z Mariánských lázní, kde se bohužel potýkají s technickými problémy na dráze a špatnou ekonomickou situací. 

Českým mistrem na dlouhé dráze Stephan Katt

Mariánské lázně – V neděli se na dráze v Mariánských lázních rozhodovalo o titulu letošního Mistra České republika na dlouhé ploché dráze. Velkým favoritem byl domácí Josef Franc, ten také roli favorita splnil v základní části, kterou vyhrál. Ve finále však zavál německý vítr a ten přinesl titul do kapsy Stephanu Kattovi, druhý byl jeho reprezentační kolega Markus Eibl, který se do finále A probojoval až vítězstvím ve finále B a na Josefa France zbyla až třetí příčka. Skvěle zajel také Martin Málek, který skončil čtvrtý. Neztratili se ani další Češi Michal Škurla či Hynek Štichauer. Smůla však otkala Maichaela Hádka, který získal 15 bodů v základní části a ve finále B, kde jel na postup do finále A nedojel.

Josef Franc obhájil titul na dlouhé dráze

Josef Franc bez větších problémů obhájil titul Mistra České republiky na dlouhé ploché dráze. Vyhrál všechny rozjížďky včetně té finálové. Druhý skončil ve finále norský jezdec Björn G. Hansen a z bronzové medaile se radoval Richard Wolff z pražské Markéty. Skvělý výkon předvedl nováček na dlouhé dráze Martin Málek z Březolup, který skončil na čtvrtém místě. 

Startovní listiny dlouhodrážního víkendu

O víkendu 9 – 10 května se na dlouhé dráze v Mariánských lázních doslova maraton závodů. V sobotu je na programu evropský série veteránů jak dvou ventilů, tak čtyřventilů. O den později se rozhodne o republikovém mistrovi na dlouhé dráze a pojede společně ještě závod Mistrovství České republiky Flat Track ve třech kategoriích.

Dlouhodrážní titul opět pro Josefa France

Mariánské Lázně, M ČR´14

Josef Franc dnes na kilometrovém oválu v Mariánských Lázních při Mezinárodním Mistrovství České republiky nenašel přemožitele a s přehledem tak obhájil svůj loňský titul. Druhé místo ve finále obsadil také stejný závodník jako před rokem, tedy Richard Wolff. Richard v rozjížďkách sváděl urputné souboje s Markusem Eiblem a ani ve finále nenechal Pepovi titul mistra zadarmo. Třetí příčku na stupních vítězů si ve finále vyjel již zmiňovaný německý jezdec Markus Eibl. Čtvrté a páté místo si zabrali britští borci Marcus Bisson a Paul Evitts. Do finále se probojoval také Karel Kadlec, ale v něm už mu nejel motocykl podle jeho představ a obsadil celkově šesté místo.

Aleše Drymla střídá na mistrovském trůnu Josef Franc

ceska-republika.pngfranc.jpgČeský dlouhodrážní titul si dnes na dráze v Mariánských Lázních vybojoval Josef Franc. Ten proměnil ve vítězství všech svých sedm startů a titul tak nemůže být v lepších rukou. Také druhá příčka patří českému jezdci když si Richard Wolff ve finálové jízde poradil s po základní části druhým Britem Adrew Appletonem.

Mistrem ČR na dlouhé dráze je Aleš Dryml

ceska-republika.pngdryml_ales2.jpgNa kilometrovém oválu v Mariánských Lázních se dnes sjelo jedenadvacet závodníků se stejným cílem – stát se mistrem České republiky na dlouhé ploché dráze. To se nakonec podařilo pardubickému Aleši Drymlovi, který za sebou ve finálové jízdě nechal mj. druhého Josefa France a třetího Michaela Hádka, tedy do té doby nejlepší dvojici jezdců, kteří před finále ztratili shodně pouze jeden bod.

Mariánky budou o víkendu patřit dlouhé dráze

uem.gifceska-republika.pngO nadcházejícím víkendu uvidí Mariánské Lázně hned tři závody na dlouhé ploché dráze dráze. V sobotu se konají první závody ze šestidílné série veteránského mistrovství Evropy s dvou- a čtyřventilovými motory. V neděli se pak v jediném závodě rozhodne o držiteli titulu mezinárodního mistra České republiky. Na startu bude šestice českých závodníků včetně Antonína Klatovského a dvou největších favoritů na vítězství Aleše Drymla a Josefa France. V oba dny začíná závodní program ve 13 hodin.

Smolinski mistrem ČR na dlouhé dráze

ceska-republika.pngmarianskelazne.jpgNa našem jediném dlouhém ovále v Mariánských Lázních se jelo letošní Mistrovství ČR na dlouhé dráze. nejlépe z něj vyšel německý jezdec Martin Smolinski, který na dlouhou přešel teprve před pár lety. Druhou pozici obsadil další téměř nováček na dlouhých oválech Josef Franc a bronz si vybojoval ve své premiéře na dlouhé dráze Aleš Dryml. Součásti českého mistráku byly i závody veteránů. Vítězem dvouventilů se stal Kevin Teager z Velké Británie, čtyřventily ovládl Bob Dolman rovněž z Velké Británie. Karel Kadlec byl ve čtyřventilech sedmý.

MČR na dlouhé dráze uvidíme již v sobotu

ceska-republika.pngNa dvaadvacátý květen bylo v letošním kalendáři vyznačeno nejen Finále MČR jednotlivců na dlouhé ploché dráze, ale také volný závod v německém Plattlingu. Pořadatelé z lázeňského města se tak rozhodli svůj podnik uspořádat o jeden den dříve a finále MČR se tak na jediném českém dlouhánovi pojede společně s evropskou sérií veteránů již 21. května 2011.

Jorg Tebbe získal český dlouhařský titul

ceska-republika.pngV neděliu se na naše jediném dlouhém ovále uskutečnil podnik mezinárodního mistrovství ČR na dlouhé dráze. Loňský titul obhajoval Brit Andrew Appleton. Ten však finálovou jízdu pro defekt nedojel a mistrem ČR se stal německý jezdec Jörg Tebbe. Stříbrnou medaili vybojoval nováček v českém šampionátu Josef Franc. Bronz si odváží z Mariánek náš jediný zástupce v seriálu Grand Prix na dlouhé dráze Richard Wolff.Fantastický výkon podal při svém debutu i Michael Hádek, který skončil pátý.

Víkend dlouhé ploché dráhy v Mariánských Lázních

ceska-republika.pngJediný český kilometrový plochodrážní ovál v Mariánských Lázních opět ožije. Na snad nejkrásněji položenou dráhu na světě přijíždějí jezdci, aby zde svedli souboj o titul mistra České republiky. Celkem deset vítězných jmen je zapsáno v historii tohoto šampionátu, který se jezdí od roku 1977. Tím prvním byl legendární Zdeněk Kudrna, tím zatím posledním Brit Andrew Appleton. Tento účastník seriálu finálových závodů mistrovství světa v této disciplíně, která mimochodem bude vrcholit v polovině září na tomto západočeském ovále, nechybí ve startovní listině ani letos.

Gerd Riss vítězí v Mariánských Lázních

cesko.pngAktualizováno – Německý závodník Gerd Riss zvítězil v prvním kole finálového seriálu mistrovství světa na dlouhé ploché dráze, které se konalo dnes odpoledne v Mariánských Lázních. Naše trojice – Pavel Ondrašík, Zdeněk Schneiderwind, Richard Wolff – obsadila postupně patnácté, šestnácté a sedmnácté místo.

Karel Kadlec čtvrtý ve veteránech

cesko.pnguem.gifKromě Mistrovství ČR na dlouhé ploché dráze se v sobotu na mariánskolázeňském dlouhánovi odjel druhý podnik evropské série veteránů 2009. V závodě čtyřventilů kraloval Kevin Howse se ziskem patnácti  bodů a vítězstvím ve finále A. Karel Kadlec získal v základní části závodu dvanáct bodů, což ho nominovalo do áčka, kde nakonec obsadil čtvrté místo. Ve dvouventilech se stal vítězem Hartmut Ernst z Německa.

Appleton sesadil Schneiderwinda

cesko.pngautoklub2.jpegabout1_1_1.jpgVčera se na našem jediném dlouhém oválu jelo Mistrovství ČR na dlouhé ploché dráze. Titul obhajoval Zdeněk Schneiderwind. Ve finálové jízdě si to za titulem také mířil, ovšem pád jej o vše připravil. Vítězem se nakonec stal britský jezdec Andy Appleton, který nechal ve finále za svými zády nejlepšího českého jezdce Pavla Ondrašíka. Na stupně vítězů se s nimi postavil Jorg Tebbe z Německa. Zdeněk Schneiderwind obsadil konečnou šestou pozici, Richard Wolff si vítězstvím ve finále B zajistil sedmé místo, Marek Čejka byl v celkové klasifikaci desátý, Karel Kadlec dvanáctý a Roman Tomany šestnáctý. Náhradník Michael Hádek do bojů nezasáhl.