Archív kategorie

Timo Lahti již počtvrté finským mistrem

Timo Lahti se stal v Seinäjoki již počtvrté v kariéře a po třetí v řadě finským mistrem na klasické ploché dráze. Druhý byl Jooa Partanen a bronzový pak Teemu Lahti.

Mats Järf finským ledovým králem

Nejlepším ledařem Finska se stal v sobotu na dráze Kauhajoki Mats Järf, který vyhrál závod ve finálové jízdě. Druhý byl Antti Aakko a třetí byl Timo Kankunen. Smolařem závodu se stal Tomi Tani, který vyhrál základní část s plným počtem bodů, ovšem ve finále upadl z prvního místa. Skončil tak čtvrtý.

Antti Aakko finským ledařským králem

finskoaakko_1Verkaus (Finsko) – Nejlepším jezdcem Finska se stal na konci února ve finském Varkausu Antti Aakko. Vyhrál bez větších problémů všech svých pět jízd základní části a poté i finále. Druhý skončil Mikko Jetsonen a z bronzové medaile se radoval Tomi Norola. Zklamán byl další skvělý finský ledař Mats Järf. Ten byl po základní části druhý, ovšem ve finále byl vyloučen.

Mats Järf se stal skandinávským mistrem na ledě

nordicledy-druzstva-melice_021Teuvie (Finsko) – Bez jezdců, startujících v gladiátorském mistrovství se uskutečnil ve finském Teuvie závod Skandinávského mistrovství. Jeho vítězem se stal finský jezdec Mats Järf se ziskem patnácti bodů a vítězstvím ve finalové jízdě. Druhý byl ve finsku Martin Haarahiltunen ze Švédska. Z bronzu se radoval Jimmy Olsén ze Švédska. Poslední byl ve finsku domácí Tomi Norola. Závod se jel v Teuvie již minulý víkend.

Mats Järf finským mistrem na ledě

Ledovým mistrem Finska se stal v Joensuunssa Mats Järf, který šampionát ochuzený o zraněného Antti Aakka a Tomi Taniho vyhrál s plným počtem bodů v základní části a následně pak vítězstvím ve finálové jízdě. Druhý byl v závodě Timo Kankunnen a bronz vybojoval ve finálové jízdě Mikko Jetsonen. S ledařskou kariérou se loučil v závodě dlouholetý finský reprezentant Jouni Seppanen, který skončil sedmý.

Mats Järf mistrem Finska na ledové dráze

ledy.jpgfinsko.png  Včera se v Joensuu rozhodlo o mistrovi Finska. Při absenci zotavujícího se Antti Aakka titul obhájil 39 letý Mats Järf. Mats měl při mistrovství světa družstev v Togliatti obrovskou zásluhu na zisku bronzových medailí pro Finsko a i při včerejším závodě se mu velmi dařilo, když bez ztráty bodu vyhrál základní část. Pouze ve finále se mu nepovedl start a musel se probíjet do čela, což se mu podařilo a mohl tak oslavit svůj celkově třetí finský titul. Jeho největším soupeřem byl vloni druhý Tomi Tani. Tani se ve finálové jízdě po startu ujal vedení, ale ve druhém kole ho postihl defekt a musel odstoupit. Druhý tak skončil Mika Kastren a třetí Tomi Norola. Jouni Seppänen utrpěl po pádu zranění a ze závodu odstoupil.

Juniorským mistrem Finska opět Timo Lahti

finsko.png lahti.png V sobotu se na dráze ve Varkaus již po páté v řadě stal juniorským šampionem své země Timo Lahti, když v celém průběhu závodu byl neporažen. Druhou příčku obsadil Jesse Mustonen a třetí Jiri Nieminen. Ve vloženém závodě seniorů zvítězil také bez ztráty bodu Kalle Katajisto.

Ohlédnutí: Finsko

finsko.pnglahti.pngkylmakorpi.jpg Plochodrážní sezona v zemi tisíce jezer patřila dvacetiletému Timo Lahtimu, který zvítězil jednak v seniorském i juniorském šampionátu a z vítězství se radoval i v SM- lize s týmem Keittiöpiste Kuusankoski. Timoovi se dařilo i v britské Elite League v týmu Eastbourne Eagles a ve švédské Allsvenskan za Rospiggarnu. Mistrovského závodu jednotlivců ani dalších soutěží ve své vlasti se nezúčastnil nejlepší finský jezdec současnosti Joonas Kylmäkorpi (´80), který pomáhá v kariéře i Timo Lahtimu. Joonas letos již potřetí vybojoval titul mistra světa na dlouhé dráze.

Timo Lahti mistrem Finska

finsko.pnglahti.pngVčera se stal ve finském Seinajoki novým mistrem Timo Lahti. Stal se vítězem základní části se ziskem 14 bodů. Ve finálové jízdě pak nedal nikomu šanci. Druhý skončil Kauko Nieminen, který byl druhý také po základní čáasti. Ze semifinále postupoval do finálové jízdy nakonec třetí ve finále Juha Hautamäki.

FIN: SM Liga (2. kolo)

finsko.pngDruhým kolem pokračovala ve finském Kotkat finská SM Liga. jeho vítězem se stal tým Sand Blowers, který vybojoval 32 bodů. O bod méně měl druhý tým Keittiöpiste, jenž byl druhý a bronz patřil domácímu týmu Kotkat.

FIN: SM Liga (1. kolo)

finsko.pngVítězem úvodního kola finské SM ligy se stal na dráze s obrovským náskokem v Vauhtionpuiston tým Keittiöpiste, který vybojoval 42 bodů. Druhý byl tým Sand Blowers, který měl na svém kontě bodů 28. Poslední místo na stupních vítězů vyjel tým Kotkat s 24 body. Pořadí v tabulce je stejné jako po prvním závodě.

Antti Aakko mistrem Finska na ledě

finsko.pngaakko_1.jpgMistrem Finska na ledové ploché dráze pro rok 2012 se stal Antti Aakko, který ve třech jízdách vždy vyhrál. Druhý skončil Tomi Tani a bronz si vybojoval Janne Vilponen. Závod byl předčasně ukončen po patnácti jízdách pro špatný stav dráhy. Do celkové klasifikace se započítávalo dvanáct jízd.

Fínsko Extraliga

V krajine tisícich jazier sa konalo prvé kolo najvyššej plochodrážnej súťaže. Najlepšíe si počínali jazdci klubu Kotkat Seinajoki, ktorý vyhrali s 39 bodmi. Na druhom mieste skončil Keittiopiste Kuusankoski s 32 bodmi. Spomedzi jednotlivcov boli najlepší Kauko Nieminnen,  ktorý vybojoval 14 bodov pre víťazný tím. Rovnako 14 bodov vyjazdil aj Timo Lahti pre v poradí druhý tím.

Finsko – Švédsko 57:39

finsko.pngsvedsko.pngV přátelském utkání na ledové ploché dráze porazili jezdci Finska tým Švédska celkem bezproblémově 57:39. Nejlepšími jezdci Finska byli se třínácti body Kai Lehtinen a Jouni Seppanen. Nejlepším jezdcem v barvách Švédska byl Fredrik Johansson, který se se svými šestnácti body stal taky nejlepším jezdcem celého závodu. Johansson se musel sklonit před dvojici Finů Lehtinen – Malinen v šesté jízdě.

Nieminen a Hautamäki majstrami Fínska

finsko.pngPori – Majstrovstvá Fínska dvojíc  sa odjazdili v Pori. Víťazmi sa stala dvojica Kauko Nieminen  a Juha Hautamäki s 23 bodmi.. Druhé miesto obsadila dvojica Niko Siltaniemi a Joni Keskinen s 21 bodmi. Na stupne sa dostali ešte aj Aarnii Heikkila a Jari Makinen s 15 bodmi.

Kauko Nieminen mistrem Finska

finsko.pngV sobotu se na dráze ve finském Pori uskutečnil letošní ročník finského mistrovství jednotlivců na ploché dráze. Mistrem své země se stal bez jediné prohry Kauko Nieminen. Druhý skončil Kaj Laukkanen, někdejší jezdec Grand Prix, a bronz si z Pori odváží Kalle Katajisto.