Archív kategorie

Speedway of Nations místo Speedway Wold Cupu v roce 2018

Jak už je delší dobu známo, Speedway World Cup se v letošním roce nepojede. V pátek definitivně oznámil promotér SGP a SWC, že se letos pojede nová soutěž pod názvem Speedway Of Nations (SON), která tento rok SWC nahradí. Bude se jednat v podstatě o Mistrovství světa dvojic. Dva finálové závody tohoto nového klání se odjedou 8 a 9. června 2018 v polské Wroclavi. 

Poláci jsou po osmé Mistry světa

Žádné velké překvapení se dnes večer na dráze v Leszně nekonalo a polská reprezentace se stal po osmé Mistry světa družstev. O osm bodů nechali naší severní sousedé za sebou tým Švédska. Z bronzu se nakonec radují jezdci Ruska, kteří se vzchopili po dopingovém skandálu Grigorije Laguty a dokázali porazit tým Velké Británie o tři body. 

Rusko vítězí i bez diskvalifikovaného Laguty

Grigorij Laguta byl dnes před závodem Race Off diskvalifikován za doping v závodě polské Extraligy. Ani to však nezastavilo ruský tým za postupem do finále Mistrovství světa družstev Speedway World Cupu, který se jede zítra ve Leszně, stejně jako dnešní Race off. Rusko vyhrálo ve čtyřech s obrovským náskokem třinácti bodů  nad druhým týmem Austrálie. Třetí skončilo Lotyšsko a poslední USA. Suverénem závodu se stal Emil Sajfutdinov, který ani jednou neprohrál. Více bodů sice vyjel Andževs Lebeděvs z Lotyšska, ovšem potřeboval k tomu více jízd a úspěšného žolíka.

Švédsko jde do finále, Lotyšsko vyřadilo Dány

Velké překvapení se dnes odehrálo ve švédském Västerviku, kde se jelo druhé semifinále Speedway World Cupu. Domácí Švédsko tu vyhrálo s jasným náskokem sedmi bodů na druhé Rusko. Ovšem boj se sváděl ve velmi vyrovnaném závodě hlavně o druhé, třetí a čtvrté místo, což nikdo nečekal. Po odjetí všech jízd si druhým místem zajistili postup do Race Off v Leszně Rusové, ovšem favorizované Dánsko a překvapení večera Lotyšsko měli stejně bodů. Rozhodnout musel rozjezd mezi Andževsem Lebeděvsem a Nielsem Kristianem Iversenem, který ve svůj prospěch proměnil lotyšský jezdec. Což znamená jen jedno.Do Race off, který se jede ve čtvrtek postupují Rusko a Lotyšsko

Češi vyřazeni, přímo do finále jde Velká Británie

Pro český národní tým skončil letošní Speedway World Cup velkou pohromou. Ani ty nejhorší myšlenky nevedly ke čtvrtému místu. Omladěná americká reprezentace nás nakonec porazila o dva body a my se z letošním SWC loučíme v poli poražených. Z přímého postupu do finále v polském Leszně se raduje britská reprezentace. Do závodu Last chance, který se jede rovněž v Leszně postupují druzí Australané  právě třetí tým USA. Našim nejlépe bodujícím jezdcem byl Václav Milík se šesti body. 

Lotyšsko postupuje do SWC

Vítězem kvalifikačního závodu Speedway World Cup v lotyšské Rize se stali domácí jezdci Lotyšska s velkým náskokem šestnácti bodů. Postupuje tak mezi osm nejlepších týmů světa, které se utkají ve Speedway World Cupu už příští týden. Druhá skončila rok od roku se lepšící Francie a bronzoví byli Němci. Tým Itálie obsadil poslední pozici. Nejlepším jezdcem závodu se stal domácí Andževs Lebeděvs, který ani jednou neprohrál.

Polsko slaví mistrovský titul

V britském Manchesteru se před chvíli stali Mistry světa družstev jezdci Polska. Poláci vyhráli s náskokem sedmi bodů na druhou Velkou Británii. Bronz si odváží do Švédska jezdci tří korunek. Závody byly bodově vyrovnané po celou dobu podniku. Poláci však ukázali svou dominanci a v nominovaných jízdách třikrát vyhráli a jednou byli druzí. Velká Británie na druhém místě sváděla velký boj ze Švédském do poslední jízdy. Mohli se opřít hlavně o Tai Woffindena. který vybojoval hned devatenáct bodů z dvaatřiceti. Smůlu si vybrala čtvrtá Austrálie. V poslední šanci se jim zranil Max Fricke a dnes v 16 jízdě, kde měl Jason Doyle žolíka však zavadil při předjižděcím manévru o kolo Poláka Pawlickeho, ten upadl a Doyle byl vyloučen. 

Sestavy finálových týmů

Dnes večer se na stadiónu v Manchesteru rozhodne o titulu Mistra světa družstev na krátké ploché dráze. O tento titul budou bojovat jezdci domácí Velké Británie, Polska, Švédska a Austrálie. Závod startuje od 20 hodin. V jakých se sestavách se jednotlivá družstva vydají do boje za kýženým titulem?

Posledními finalisty jsou Australané

S tříbodovým náskokem vyhráli Australané ve včerejším závodě poslední šance a postoupili tak jako poslední tým do finále, které se jede na stejném ovále jako včerejší závod dnes večer. Druzí skončili v závodě Dánové, kteří po celou dobu tlačili na Austrálii. Před poslední jízdou ztráceli na protinožce jen jeden bod. Ovšem v poslední jízdě jel za Austrálii doposud neporažen Jason Doyle. Vyhrál i tentokrát a zajistil tak velkou měrou postup. Na třetím místě se umístili jezdci Ruska, kteří ztráceli na druhý tým Dánska devět bodů. Poslední byli Američané, kteří se v poslední šanci představili bez své legendy Grega Hancocka.

Švédsko ve finále SWC

Nejlepším týmem druhého semifinále Speedway World Cupu ve švédském Vasterviku se stalo Švédsko, které si tímto zajistilo postup do sobotního finále. Druzí skončili Australané, kteří se tak kvalifikovali do Last Chance (poslední šance) a společně s Australany se do LCH dostali ještě velmi těsně jezdci USA v čele z Gregem Hancockem. Poslední čtvrtou příčku obsadili Němci. Nejlepším jezdcem závodu se stal Greg Hancock. Vítězové ze Švédska podali velmi vyrovnaný výkon.

Češi vyřazeni v SWC

Prvním semifinálovým závodem v dánském Vojensu byl zahájen včera večer letošní ročník Speedway World Cupu, Tento večer si však česká reprezentace nezapíše mezi ty šťastné. Naši plošináři obsadili v nabité konkurenci poslední čtvrtou příčku a letošní ročník pro ně končí. Vítězem velmi vyrovnaného podniku se nakonec stali jezdci Polska, kteří postupují přímo do finále, kde už na ně čeká tým Velká Británie, který je pořadatelem Last Chance a Finále. Do již zmiňované Last Chance se probili z druhého místa domácí Dánové a také tým Ruska, který těsně skončil třetí. Nejlepším jezdcem závodu se stal Rus Emil Sajfutdinov. V Českém týmu předvedl parádní výkon Václav Milík.

Německo postupuje do Speedway World Cupu

Terenzano (Itálie) – V italském Terenzanu se včera večer rozhodovalo o jednom postupujícím mezi elitu Speedway World Cupu. Vítězem se stali jezdci Německa, kteří ovládli závod s náskokem patnácti bodů a zajistili si postup do semifinále SWC. Na druhém, již nepostupovém místě se umístili jezdci Lotyšska, bronz vybojovali domácí Italové a na posledním čtvrtém místě skončili Slovinci. Nejlepším jezdcem závodu se z 18 body stal Ital Nicolas Covatti.

SGP a SWC zná své termíny

Včera jsme Vás informovali o místě konání Race Off a Finále SWC, který se pojede na novém stadiónu v Belle Vue. Dnes je na světě  už kompletní kalendář závodu Speedway Grand Prix, který čítá jedenáct podniků včetně pražské Grand Prix. Doplněny byly i semifinálové závody Speedway World Cupu. Vše najdete v tomto článku a brzy i v našem kalendáři, který bude znovu jako letos postupně naplněn všemi podniky světového, evropského a pochopitelně i českého závodění.

Monster Energy SWC vyvrcholí v Manchesteru

Příští ročník Monster Energy Speedway World Cupu vyvrcholí tentokrát ve Velké Británii. Na zbrusu novém stadionu National Speedway Stadium v menchesterské části Belle Vue se pojede Race Off a finále SWC ročníku 2016.  Závody se odjedou 29. července (raceoff) a 30. července (finále). Světový pohár družstev se do Velké Británie vrací po deseti letech. Naposledy se na britském území jel před deseti lety v roce 2006 v Readingu, kde domácí tým Velké Británie skončil třetí. Poprvé v historii SWC se pojede Race Off v pátek a finále hned v sobotu.

 

 

Švédsko Mistrem světa družstev

Švédský tým se stal v neděli odpoledne v dánském Vojens Mistry světa družstev ve finále Speedway World Cup. Závod byl na neděli přeložen kvůli nepříznivému počasí. Švédové vybojovali 34 bodů. Jen o dva body méně měli domácí a pořádající Dánsko. Bronz si nakonec o pouho-pouhý 1 bod jezdci Polska. Poslední příčka zbyla na Austrálii. Nejlepším jezdcem závodu se stal dánský jezdec Peter Kildemand.

Finále SWC přeloženo na zítra

Dnešní finále SWC bylo z důvodu nepříznivého počasí  a špatný stav dráhy přesunuto na zítřejší čtrnáctou hodinu. Ve Vojens pršelo již před dnešním závodem, který byl jeho startodložen nejprve na 19:50 a podařilo se odjet pouze jednu jízdu. Závod byl přesunut na zítřek a to od 14 hodin.

Posledním finalistou Poláci

Polští plochodrážníci se stali včera v dánském Vojens posledními finalisty SWC. Toto finále se pojede již tuto sobotu na stejné dráze. Polským tým sváděl celý závod vyrovnaný boj z týmem Velké Británie. Vše se rozhodlo až v nominovaných jízdách. Britové skončili druzí, třetí byli jezdci USA a poslední příčka připadla na Rusko. Suverénem závodu se stal britský jezdec Tai Woffinden, který vybojoval maximální počet 18 bodů.

Austrálie postupuje do finále

Pondělní závod druhého semifinále Speedway World Cupu vyhráli jezdci Austrálie a postupují ta přímo do finále. Do baráže musí druhá Velká Británie a třetí USA. Černého Petra si vybrali podobně jako naši jezdci Lotyšska. Last Chnce se jede již zítra ve Vojens a představí se v něm Polsko, Rusko, Velká Británie a USA. Finále je pak na programu na stejné dráze v sobotu, kde už jsou Dánové, Švédsko a Austrálie

Češi vyřezeni z SWC, do finále jdou Švédi

České plochodrážní reprezentaci se nepodařilo dnes postoupit z polského Gniezna do dalších bojů v Speedway World Cup. V nabitém semifinále nestačili na Rusko, Polsko a Švédsko. Nejlepším z našich se stal pochopitelně Václav MIlík, která jel velmi dobře a bojovně. Ostatní naši jezdci nedosáhli dohromady na více bodů než právě Václav. Vítězství v závodě a hlavně postup přímo do finále vyfoukli domácím Poláků Švédi, kteří vyhráli o čtyři body.  Na vině mohlo být jistě i zranění Jarka Hampela, který si hned v úvodu zlomil nohu. Trojice zbylých jezdců z orlicí na hrudi však podali skvělý výkon, který však stačil jen na druhé místo, které zajišťujě postup jen do Last Chance. Tam s nimi postupují ještě Ruskové, kteří se dnes museli obejít i bez zraněného Emila Sajfutdinova. Druhé semifinále se jede v pondělí ve Velké Británii na dráze v Kings Lynnu a jeho účastníky budou Velká Británie, USA, Austrálie a Lotyšsko. Last Chance a Finále je pak na programu ve čtvrtek a v sobotu v Dánském Vojens, kde už čekají na soupeře Dánové.

Sestava národního týmu pro Gniezno

Reprezentační trenér Milan Špinka nominoval včera pětici reprezentantů pro semifinálový závod Speedway World cupu, který se uskuteční v polském Gniezně a našimi soupeři v něm budou domácí Poláci, Švédi a Rusové.