Archív kategorie

Titul ve stopětadvacítkách zpečetil Filip Šifalda

ceska-republikafilip-sifaldaFilip Šifalda se stal vítězem závěrečného podniku Mistrovství ČR juniorů v kubatůře do 125 ccm. Zpečetil si tak titul v celkové klasifikci. Druhý byl v Divišově Polák Denis Zielinski a bronzový skončil Jan Kvěch, který se tak vyhoupl v celkové klasifikaci na druhé místo. Třetí je celkově Petr Chlupáč, který byl v Divišově až sedmý.

Veselé Velikonoce přeje Speedway Fakta

Příjemné prožití velikonočních svátků přeje čtenářům našeho magazínu redakce Speedway Fakta.

Speedway Fakta mění svou tvář

Jak jste si jistě sami všimli, náš magazín se během dnešního dne proměnil k nepoznání. Doufám, že se vám tato změna bude zamlouvat a na stránkách se budetet bez větších problémů orientovat. Přejeme vám příjemnou zábavu s našimi stránkami. Případní připomínky či názory neváhejte napsat do komentářů.

V Kopřivnici zahřmí plochodrážní motory

koprivnice2013.JPGI přesto, že se v Kopřivnici již několik let nejela klasická plochá dráha, parta nadšenců v podobě místního klubu stále funguje, což naznačuje i loňská úspěšná ledová plochá dráha či závody Flat tracku, které se na místní dráze jely už druhým rokem. Tradičním je v Kopřivnici i Závěr sezóny, který se letos uskuteční 16. listopadu na Letním stadiónu v Kopřivnici. Všichni, kdo se chcete přijít podívat a pokecat o ploché dráze, jste srdečně zváni. Určitě zazní i zvuk plochodrážních motorů, takže je se na co těšit.

Zlatá přilba se prezentuje na městských slavnostech

ceska-republika.pngzlata-prilba-pardubice.gifUž v pátek je na programu úvodní závod pardubického plochodrážního víkendu. Slavnostní zahájení je naplánováno už na čtvrtek, kdy má tradiční víkend své místo v programu městských slavností. V 16:30 začíná na Perštýnském náměstí v Pardubicích část patřící Zlaté přilbě, v plánu je prezentace závodu, autogramiáda závodníků a oficiální vyhlášení startovní listiny. Kompletní program městských slavností je k vidění zde.

Aleš Dryml má zlomenou klíční kost

sec_1.jpgdryml-ales.jpgZe sobotního pádu a následného střetu s předním kolem soupeřova motocyklu při druhém finále Speedway European Championship si Aleš Dryml zlomil levou klíční kost. V tuto nemáme informace, jak dlouho bude trvat vynucená pauza. Jedná se o komplikaci zejména pro GKM Grudziadz, neboť jak Aleš Dryml, tak Andrej Karpov, který do českého jezdce vrazil, jsou právě jezdci elitního polského klubu, jenž má v tuto chvíli na marodce i Chrise Harrise.

Slánské potíže s klíčními kostmi

akslany.gifNikoli sportovní forma, ale zdravotní stav závodníků komplikují vstup Slaného do sezóny 2013. Ještě před jejím začátkem byl na delší čas z přípravy vyřazen Michal Dudek. Letos třiadvacetiletý závodník měl pád, ovšem nikoli na ploché dráze, ale na snowboardu. Výsledkem je zlomená klíční kost a nucená pauza od motorky.

Andrej Diviš bude nosit divišovskou vestu

divisov.gifdivis.jpgVesty AK Divišov už v loňské ledařské sezóně oblékli bratři Klatovští, kteří budou patřit do středočeského družstva i v letošním roce. Nově je doplní ještě Andrej Diviš, který se vrací poté, co se v minulém roce na ledových oválech vůbec neobjevil v sedle svého speciálu, neb rehabilitoval po komplikovaném zranění ramena, které si přivodil na motokrosu.

Veselé Vánoce přejí Speedway Fakta

v__noce_2012_1.PNGRedakce magazínu Speedway Fakta přeje všem našim čtenářům, čtenářkám, sponzorům, partnerům, ale i náhodným kolemjdoucím šťastné a veselé Vánoce. Užijte si svátky klidu v pohodě a pokoji se svými nejbližšími.

VESELÉ VÁNOCE přeje www.speedwayfakta.cz

Zítra se rozhodne o podobě extraligy 2013

ceska-republika.pngOdděleně od klasické kalendářní porady se letos bude konat hlasování o podobě nadcházejícího extrakligového ročníku. Už ve čtvrtek tak získá svojí podobu výkladní skříň domácího plochodrážního sportu. Na přetřeš znovu přijde kompletní formát soutěže včetně rozhodování o potenciálním návratu ke závodům se čtyřmi družstvy. Jednání v sídle Autoklubu ČR začne za zavřenými dveřmi ve 14 hodin.

Divišov figuruje v kalendáři UEM

uem.gifdivisov.gifEvropská motocyklová federace dnes vydala aktualizovaný kalendář závodu spadajících pod její patronát. Narozdíl od předchozí edice v něm nechybí ani Divišov, který by měl hostit jeden ze čtyř finálových podníků seniorského šampionátu. Poslední publikovaný kalendář stále obsahuje množství otazníků, a tak je velmi pravděpodobné, že se ze strany UEMu dočkáme ještě dalších aktualizací.

Václav Milík nemá zlomenou ruku

zlata-prilba-pardubice.gifmilik2.jpgDnešní podrobná vyšetření prokázala, že motor spadnuvší na ruku Václava Milíka nezpůsobil mladému závodníkovi žádné zlomeniny. Milík tak mohl s klidem svým typickým způsobem rozdávat úsměvy v depu při středečním přeborovém závodě v Pardubicích. Jezdec Wandy Krakow si nicméně od ploché dráhy odpočine a nenastoupí do víkendového závodu juniorského šampionátu, který pokračuje v Liberci. To vše proto, aby byl devatenáctiletý Milík připraven na extraligový závod ve Mšeně a start finálového seriálu mistrovství světa juniorů.

Matěj Kůs má zlomené zápěstí

redcar.gifkus.jpgJak už jsme Vás informovali, Matěj Kůs byl ve čtvrtečním přípravném závodě před startem britské Premier League poslán k zemi jedním ze svých soupeřů. Noční vyšetření odhalila zlomeninu v oblasti zápěstí, se kterou pražský závodník v sobotu navštíví specialistu, jenž by měl stanovit průběh další léčby. Matěj Kůs v tuto chvíli očekává, že další léčbu podstoupí v Anglii.

SManager startuje novou sezónu

smanagerpl.pngOn-line hra smanager startuje novou sezónu. Nevíte o co jde? Tak navštivte www.smanager.pl, kde se můžete stát virtuálním manažerem svého týmu. registrujte se, založte tým a starejte se o něj jak nejlépe umíte. Nová sezóna se rozjíždí na SManager už 26.2.2012. Neváhajte a hrajte.

Greg Hancock zpříjemní Boží hod vánoční

mseno.jpghancock2.jpgGreg Hancock zpříjemní českým plochodrážním fandům První svátek vánoční. Česká televize totiž připravila právě na 25. prosince dvacetiminutový medailon amerického mistra světa. V premiéře začne portrét muže, který letos získal mistrovský titul se všemi čtyřmi svými kluby, ve 13:25, v repríze o den později a 3. ledna vždy v 8:35.

Rozloučení se sezónou na Markétě

ceska-republika.pngmarketa.jpgJako mnoho jiných klubů, také pražská Markéta plánuje rozloučení se sezónou. Rozlučka bude mít formu posezení a popití s jezdci :-). Ve středu 16.listopadu v 18:00 na stadionu Markéta. Pořadatelé srdečně zvou všechny fanoušky, aby právě v tento den na Markétu dorazili.

Získá Greg další titul?

usa.pnghancock2.jpgZajímavostí je, že Greg Hancock, startující v barvách Piraterny Motala ve Švédsku, bojuje v těchto dnech o další titul. Tentokrát švédský. Nedávno se stal mistrem světa, poté vybojoval titul v české extralize s týmem Grepl Mšeno a v neděli se stal mistrem polské Extraligy v barvách Zielone Góry. Získá Greg další titul do letošní přebohaté sbírky? Nakročeno má dobře. Jeho Piraterna Motala vyhrála úvodní závod 51:39, když on sám vyjel devět bodů a dva bonusy.

Václav Milík v Pile nahradí Matěje Kůse

ceska-republika.pngmilik2.jpgJak už jsme Vás informovali, čtvrteční otřes mozku z extraligového semifinále nepustí Matěje Kůse na finále Mistrovství Evropy dvojic do Pily. Kůsovo místo v sestavě reprezentačního manažera Milana Špinky vedle Filipa Šitery a Aleše Drymla tak zaujme mladý Václav Milík.

Zraněné koleno Hynka Štichauera na dráhu nepustí

pardubice.gifstichauer.jpgPo čtvrtečním vyšetření magnetickou rezonancí Hynek Štichauer na doporučení lékaře odstoupil ze sobotního prvního finále Mistrovství České republiky jednotlivců. Vyšetření prokázalo přetržené vazy v koleni a jakákoli další námaha zraněného kloubu by podle lékařů mohla způsobit ještě závažnější poškození. Závodník má prozatím nařízený jen, další podrobnosti o jeho zdravotním stavu by měla přinést středeční prohlídka u specialisty v Oloumouci.

Jason Crump už závodil v Polsku

rzeszow11.gifcrump2.jpgJen osm dní poté, co si v Göteborgu při Grand Prix Švédska vykloubil rameno, postavil se Jason Crump na start závodu. V rámci polské Ekstraligy hostil na své domácí dráze Crumpův Rzeszów v lokálním derby celek z Tarnówa. Na Australanovi nebyly znát žádné známky zranění ani bolesti, vždyť byl s třinácti body znovu klíčovým mužem svého týmu. Crump v rozhovoru pro televizi sice drobné bolesti přiznal, ale prohlásil, že s blížící se Grand Prix v Praze neměl na co čekat, a tak se rozhodl závodit. Je tedy velmi reálné, že se v Praze při sobotní Grand Prix České republiky divákům představí.